Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Johnson and Wales University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Johnson and Wales University (JWU), Providence, Rhode Island'da bir ana kampüsü ve Charlotte, North Carolina 'da ikinci bir kampüsü olan ve 80'den fazla ana dal derece yolu seçeneğine ve yüzyılı aşkın bir eğitim mirasına sahip özel bir üniversitedir.

Aslen 1914 yılında bir işletme okulu olarak kurulan JWU, o zamandan beri çeşitli ve ileri görüşlü bir kurum olmak için boyut ve itibar olarak büyümüştür. Üniversite, altı akademik fakülte genelinde verilen ve çeşitli akademik ve mesleki konu alanlarını kapsayan kapsamlı bir derece programları yelpazesi sunmaktadır.

Üniversite, özellikle konaklama ve mutfak sanatları programları ile tanınmakta ve dünyanın en büyük yemek hizmeti eğitimcisi olarak tanınmaktan gurur duyar. Dereceler New England Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir ve uluslararası düzeyde kabul görmektedir. Bu da JWU mezunlarını ABD'de ve dünya çapında oldukça cazip çalışanlar haline getirmektedir.

JWU, iki kampüsünde kayıtlı yaklaşık 7.500 lisans ve lisansüstü öğrencisinin yanı sıra üniversitenin yüksek kaliteli müfredatına dünyanın her yerinden erişebilen 1.200 uzaktan eğitim öğrencisi ile oldukça çeşitli bir öğrenci nüfusuna sahiptir.

1636'da kurulan ve zengin ve renkli bir tarihe sahip Providence şehri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski şehirlerden biridir. 30.000 civarındaki canlı öğrenci nüfusunu desteklemek için tarihi ve modern mimarinin bir karışımı, gelişen bir sanat ortamı ve çok sayıda bar, kafe ve restoran ile harika bir öğrenci deneyimi sunar. Cape Cod ve Boston'dan sadece 45 dakika ve New York City'den yaklaşık 3 saat uzaklıkta, güvenli ve misafirperver bir şehirdir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

JWU'nun Mutfak Sanatları programı dünyanın en büyüğüdür ve eğitime yönelik benimsediği yenilikçi yaklaşımla uluslararası beğeni toplamaktadır. Program deneysel olarak ilham alır ve araştırmaya dayalıdır. Program liderleri ise sürekli olarak program içeriğini geliştirmenin ve öğrencilere sunulan olanakları ve teknolojileri iyileştirmenin yollarını aramaktadır.

Bu yıl, JWU ve University of Rhode Island (URI), gıda sistemlerine yönelik araştırmalarını desteklemek için ABD Tarım Bakanlığı'nın Higher Education Challenge (HEC) hibe programı aracılığıyla ortaklaşa 270.000 USD'den fazla fon elde etmiştir. Finansman, iki üniversite arasında ortak bir Araştırma Bursu Programı oluşturmak, lisans öğrencileri ve personeli için disiplinler arası iş birliği deneyimlerini teşvik etmek ve fikir ve uzmanlık alışverişini desteklemek için kullanılacaktır.

Program üç yıllık olup bir ila iki yıl arasında değişen proje süreleri için 8 adet fakülte araştırma bursu ve lisans öğrencileri için 40 adet problem çözme araştırma deneyiminin geliştirilmesini içerir. Araştırma ekiplerinin en az yüzde 30'unu yeterince temsil edilmeyen azınlık öğrencileri oluşturmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Johnson and Wales University misyonu, öğrencilerine profesyonel başarıya ve yaşam boyu kişisel ve entelektüel gelişime ilham veren olağanüstü bir eğitim sağlamaktır.

Bir asrı aşkın tecrübesiyle üniversite, bu misyon doğrultusunda öğretim kadrosunu istikrarlı bir şekilde büyütmüştür. Öğretim kadrosu, yaptıkları işi seven ve işlerine olan tutkularını farklı uluslararası kökenlere sahip öğrencilere iletebilen yüksek nitelikli profesyonellerden oluşan çok çeşitli bir grubu temsil eder.

Öğrenciler önde gelen endüstri uzmanlarından mentorlük alır ve sözlü ve yazılı iletişim, bilgi okuryazarlığı, eleştirel ve yaratıcı düşünme ve bilimsel akıl yürütmeye dayalı sağlam bir akademik temel kazanırlar. JWU'nun programlarının uygulamalı doğası, bu eğitimi uygulamaya koymak ve mezunları gelecekteki işverenler için oldukça cazip kılan takım çalışması ve liderlik becerilerinin yanı sıra gelişmiş düşünme becerilerini entegre etmek için fırsatlar sunmaktadır.

U.S. News & World Report, JWU'yu sürekli olarak Kuzey Bölgesi'nde Genel Olarak En İyi Kolejler, En İyi Lisans Eğitimi ve Sosyal Hareketlilik Alanında En İyi Performans Gösterenler arasında sıralamaktadır. Bu, büyük ölçüde, uzman ve geniş bir deneyime sahip öğretim kadrosunun kalitesinden kaynaklanmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Johnson and Wales University, altı akademik fakülteden oluşmakta ve bu fakülteler aracılığıyla 80'in üzerinde özel program sunmaktadır.

 • Sanat ve Bilim Fakültesi

Öğrencilerin kendilerini ifade etme ve analiz yöntemleri geliştirdikleri, alanlar arasında kolayca hareket ettikleri ve kişisel tarzlarını ve çalışma yapılarını geliştirdikleri disiplinler arası bir fakültedir.

 • İşletme Fakültesi

Burada öğrenciler, girişimci bir yaklaşımla hazırlanan yenilikçi bir müfredat aracılığıyla analitik zihinlere sahip dengeli düşünürler, deneyimli karar vericiler ve etik liderler haline geldikleri çok yönlü bir eğitim programında öğrenim görmektedirler.

 • Gıda İnovasyonu ve Teknolojisi Fakültesi

Bu fakülte, gerçekten 21. yüzyıl mutfak eğitiminin ön saflarında yer almaktadır. Endüstri standardında donanıma, uzman öğretim kadrosuna ve araştırma odaklı bir müfredata sahip büyük ve iyi finanse edilen bir fakültedir.

 • Mühendislik ve Tasarım Fakültesi

Bu fakültedeki öğrenciler, hızla genişleyen birçok teknik alanda en ileri olanaklara ve mükemmel kariyer geliştirme potansiyeline sahiptir.

 • Sağlık ve Sağlıklı Yaşam Fakültesi

ABD sağlık sektörü, son yıllarda ABD ekonomisinin neredeyse iki katı kadar hızlı büyümüştür. Bu fakülte, mezunları bu devasa istihdam sektörü içinde etkin bir şekilde konumlandırmak için multidisipliner bir yaklaşımı teşvik eder.

 • Otelcilik Yönetimi Fakültesi

JWU, mezunlarının milyarlarca dolarlık bu küresel sektörde kilit pozisyonlara hızlı bir şekilde yerleşmesini sağlayan çeşitli programları sayesinde otelcilik eğitiminde bir dünya lideridir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

JWU başvuru süreci, dünyanın her yerinden ve her kökenden gelen öğrencilere açıktır. Kabul ekibi, bir öğrencinin başvurusunun tüm kısımlarını dikkatlice incelemekte ve üniversitede en yüksek başarı şansına sahip olduğu düşünülen öğrencileri seçmektedir. Başvurular bireysel olarak değerlendirilmekte olup kayıt için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Bir lisans başvurusu yapmak için, aday ABD öğrencileri aşağıdakileri sağlamalıdır:

 • Doldurulmuş JWU başvuru formu
 • Lise akademik transkriptleri / not sayfaları
 • Üniversite transkriptleri (lisansüstü eğitim için veya lisans öğrencisi olarak transfer kredisine başvuru halinde)

JWU'da test isteğe bağlıdır ancak tüm test puanlarının gönderilmesi teşvik edilir. Aynı şekilde, denemeler ve portföyler isteğe bağlıdır ancak zorunlu başvuru materyaline ek olarak iletilebilir.

Bu zorunlu lisans kabul şartlarına ek olarak, ABD vatandaşı olmayanlar ayrıca şunları sağlamalıdır:

 • Uygunsa, İngilizce yeterliliğinin kanıtı
 • Doldurulmuş ve imzalanmış Uluslararası Öğrenci Mali Beyan Formu
 • Bir akademik yıl için mali desteği doğrulayan onaylı banka ekstresi veya devlet sponsorluk mektubu
 • Geçerli pasaport fotokopisi

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

JWU, yüksek öğrenim düzeyinde eğitim almanın maliyetinin yüksek olabileceğinin farkındadır ve öğrencilerin ihtiyaç duydukları kaynaklara erişebilmelerini sağlamak üzere uygun mali yardım planları sağlamak için sıkı bir şekilde çalışmaktadır.

Lisans öğrenim ücretleri yıllık 37.896 USD olarak belirlenmiş olup yıllık 1.322 USD tutarında ek bir uluslararası öğrenci ücreti vardır. ESL eğitimi, dönem başına 5.000 USD olarak belirlenmiştir.

Lisansüstü eğitim ücretleri 3.0 dönem kredisi ders başına 2.526 USD olarak belirlenmiş olup, çoğu program 10-12 ders olmak üzere toplam lisansüstü eğitim ücreti 25.260 USD ila 30.312 USD ve ayrıca yıllık 1.322 USD uluslararası öğrenci ücretine denk gelmektedir.

Üniversite, öğrencilerin akademik hedeflerine emniyet ve güven içinde ulaşmalarını sağlamak için uygun uluslararası öğrencilere Uluslararası Başkanlık Bursu sunmaktan gurur duyar.

Bu burs yalnızca tam zamanlı lisans öğrencileri için geçerlidir ve dört yıla kadar yenilenebilmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

JWU, öğrencileri arasında uygulamalı eğitim ve girişimciliği teşvik eden yenilikçi program portföyüyle, Kuzey Bölgesi'ndeki en iyi performans gösteren üniversitelerden biridir. Bu nitelikler, üniversitenin öğretim kadrosunun kalitesiyle birleştiğinde, JWU mezunlarının bölgesel ve uluslararası işverenler tarafından çok talep gördüğü anlamına gelir. Buna ek olarak, üniversite, öğrencilere geniş bir istihdam rolleri yelpazesine uygulanabilecek aktarılabilir beceriler kazandıkları stajlara, iş deneyimine ve hatta yurtdışında eğitim yerleştirmelerine katılmaları için birçok fırsat sunmaktadır.

JWU, yıl boyunca düzenlenen ücretsiz atölye çalışmaları takvimi aracılığıyla, öğrencilerin özgeçmişlerini veya portföylerini oluşturmaya yardımcı olmak ve ayrıca mülakat eğitimi ve ağ oluşturma becerileri gibi yetenekler geliştirmek için kullanabilecekleri son derece etkili bir Kariyer Hizmetleri Ofisi işletmektedir. Öğrenciler, ideal kariyer yollarını oluşturmak ve profesyonel başarıya götürecek kısa ve uzun vadeli hedeflerini belirlemek için eğitimli danışmanlarla görüşebilirler.

2020'de JWU'nun Providence Kampüsü, okulları fiyat uygunluğu, katma değer, eğitim kalitesi ve istihdam durumu, mezun gelir potansiyeli, kariyer yörüngesi ve sosyoekonomik hareketlilik gibi kariyer sonuçlarına göre sıralayan bir metrik sistem olan Money's Best Colleges listesine dahil edilmiştir.

JWU'da okumak dönüştürücü bir deneyim olup rekabetçi ve kayda değer bir istihdam arayışında kişiye değer katan bir kalifikasyon kazandırmaktadır.

Show more +Show less -
2162
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Sneak Peak
Providence Campus
Charlotte Campus
Charlotte Campus
On Campus Housing
Student Experience
Chit Chat 1
Student Testimonial
Chit Chat 2
Student life
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Vishal Ojha
Johnson and Wales University
The professors and the teacher to student ratio.
Daha fazla göster +
Johnson and Wales University Johnson and Wales University
Rated5/5based on1 student reviews
The professors and the teacher to student ratio. Customer reviews:
Johnson and Wales University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Johnson and Wales University Johnson and Wales University
Rated5/5based on1 student reviews
The professors and the teacher to student ratio. Customer reviews:
Johnson and Wales University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?