Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Kangan Institute

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Kangan Institute, Victoria eyaletinin Melbourne şehrinde bulunur ve eyalet genelindeki en büyük meslek eğitim sunucularından biridir. Meslek eğitimi alanında 91 yılı aşkın deneyime sahip olan Kangan Institute, çeşitli sektörlerdeki işletmelerle güçlü bağlantılara sahiptir bu da öğrencilere mezuniyet sonrasında çeşitli imkanlar sunar.

Öğrenciler aralarında otomotiv, sağlık ve iletişim hizmetleri, moda tasarım, işletme, BT, ağırlama hizmetleri ve güzelliğin de olduğu branşlar arasından seçip yapabiliyor. Her yıl 30.000'in üzerinde yeni kayıt alan Kangan Institute, öğrencilerine sunduğu programların çeşitliliğiyle öne çıkıyor.

1925 yılında kurulan Kangan, 4 büyük enstitünün birleşmesi sonucu doğmuştur. Bünyesinde Broadmeadows, Docklands, Essendon, Moonee Ponds ve Richmond olmak üzere 5 kampüs bulunur. Kangan Institute'ü tercih eden uluslararası öğrenciler öğrenim yolculukları boyunca destek alır ve aynı zamanda bir oryantasyon programı aracılığıyla Avustralya ve Kangan Institute'teki yaşama hazırlanır. Bu oryantasyon programı Avustralya'da öğrenim ve yaşama ilişkin çok sayıda temayı kapsar. Kangan Institute uluslararası öğrencileri sıcak bir şekilde karşılar ve onlara uluslararası düzeyde tanınan bir eğitim sunmaktan gurur duyar.

Melbourne'deki konumu sayesinde uluslararası öğrenciler, dünyanın her köşesinden insanla dolu olan ve çeşitlilikler sunar bir şehirde bulunur. Kangan Institute aynı zamanda uluslararası öğrencilere dil desteği, bireysel danışmanlık ve öğrenim desteği gibi ücretsiz destek hizmetleri sunar. Öğrencilere yönelik çok sayıda ücretsiz destek etkinlikleri de mevcuttur.

Kangan Institute, öğrencileri hayallerindeki kariyerlere hazırlamayı hedefler ve çeşitli üniversitelerle olan ortaklığı aracılığıyla yüksek öğretime geçiş yapmak isteyen öğrencilere garantili bir pathway program seçeneği sunar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Torrens University ve Central Queensland University ile olan işbirliği yeni pathway program paketleri doğurmuştur

Kangan Institute Torrens University ve Central Queensland University'yle (CQU) işbirliği yaparak muhasebe ve moda alanlarında uluslararası öğrenciler için yeni hazırlık paketleri sunuyor.

Mevcut yeni pathway paketleri şunladır:

 • Kangan Institute Uygulamalı Moda Tasarımı ve Mağazacılık Diploma Programını tamamlayan öğrencilere Torrens University'de Markalı Moda Tasarımı Lisans Programına katılma seçeneği ve Muhasebe Diploma Programından Ticaret Lisans Programına geçiş garantili hazırlık programı imkanı sunuyor.
 • Kangan Institute, Muhasebe Diploma Programını başarıyla tamamlayan öğrencilere Central Queensland University'de Muhasebe Lisans Programına geçiş imkanı veren hazırlık programı sunuyor.

Kangan öğrencileri hemşirelik alanında ulusal ödül almaya hak kazanmıştır

Hemşirelik Diploma programında öğrenim gören son sınıf öğrencisi Roxanne Riley 2018 Australian Nursing & Midwifery Federation (ANMF) – Victoria Şubesi Öğrenci Hemşirelik Ödülü'nü almaya layık görülmüştür. Öğrencinin bireylerarası iletişim becerilerinin yanı sıra profesyonel hemşirelik alanındaki fark yaratan başarısı takdir edilmiştir.

Riley: ''Kangan Institute, ilgili program modülleri ve hemşirelik alanında bir kariyere başlamak için gerekli olan becerileri bana kazandıran sektör deneyimini sunarak kariyer hedeflerim konusunda bana yardımcı oldu.''

Show more +Show less -
Öğretim kalitesi & öğrenci desteği

Öğretim kalitesi & öğrenci desteği

Kangan, temel sertifika programlarından ileri diploma ve derece programına geçiş imkanı sunan pathway programlarına kadar geniş bir program yelpazesi sunar. Kurum, öğrencileri akademik ve profesyonel hedeflerini gerçekleştirmek üzere yönlendiren nitelikli akademisyenlerin bulunduğu çokkültürlü ve samimi bir öğrenim ortamına sahiptir.

Kangan Institute, VRQA Minimum Standards of Registration'a göre hareket eder ve öğrencilerinin, pozitiflik, adalet, çeşitliliklerin kabulü ve yerli bireylerin kültürel mirasını takdir etmeye odaklı bir öğrenim deneyimi kazanmalarını sağlar.

Kangan Institute bünyesindeki akademik personel ve danışmanlar şu alanlarda bireysel koçluk ve yönlendirme hizmeti sunarak öğrencilere yardımcı olur:

 • Makale ve rapor yazmaya yönelik beceriler
 • Dilbilgisi ve imla
 • Çalışma becerileri
 • Konuşma becerileri

Kangan Institute'teki Uluslararası Birim aynı zamanda her öğrencinin, yeni öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği pek çok konuda yardımcı olabilecek bir Uluslararası Öğrenci İrtibat Personeline erişimini sağlar. Yardım alınabilecek konular şunlardır:

 • Konaklama yardımı
 • Avustralya tarzı yaşam ve Avustralya geleneklerini anlama
 • Bireysel güvenlik tavsiyeleri
 • Avustralya toplu taşıma sistemini kullanmayı öğrenme
 • Öğrencilerin sevdikleri yiyecekleri bulabilecekleri yerleri keşfetme
 • Ev-Aile özlemi ve yalnızlıkla başa çıkma

Kangan Institute aynı zamanda uluslararası öğrencilerin Avustralya'da yaşam ve öğrenim süreçleri boyunca iş bulmalarına yardımcı olmak üzere özel bir istihdam birimine sahiptir. Bu birim, aşağıdakiler dahil olmak üzere pek çok konuda öğrencilere yardımcı olur:

 • Özgeçmiş çalıştayları
 • Başvuru mektupları ve seçim kriterleri konusunda yardım
 • İşverenlere nasıl yaklaşmak gerektiği konusunda koçluk ve yönlendirme
 • Ücretsiz iş arama kaynakları
 • Sanayiye özel istihdam tavsiyeleri
 • Mülakat hazırlık ve desteği

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Kangan Institute şu alanlarda program seçenekleri sunar:

Otomotiv

Otomotiv sektöründe bir kariyer edinmek isteyen öğrenciler, Docklands'da son teknolojiyle donatılan Automotive Centre of Excellence'ta (ACE) yürütülen ilgili programlara kayıt yaptırabilirler.

İşletme

Broadmeadows Kampüsünde muhasebe, işletme ve yönetim alanlarında programlar sunuluyor.

Moda ve Yaratıcı Endüstriler Merkezi

Moda ve Yaratıcı Endüstriler Merkezi, iç tasarım, moda tasarımı ve işletme, tuhafiye, görsel sunum ve saç ve güzellik alanlarında 20'nin üzerinde eğitim programı yürütür.

Sağlık ve Kamu Hizmetleri Merkezi

Sağlık ve Kamu Hizmetleri Merkezi'nde Sağlık, Hemşirelik, Engelli Desteği, Sağlık Bilimleri ve Yaşlı Bakımı alanlarında programlar yürütülür.

Ticari Aşçılık ve Pasta Şefliği

Kampüste bulunan lisanslı Richards Restaurant, konaklama ve turizm sektörüne adını yazdırmak isteyen öğrencilere yönelik tüm program ve eğitim seçeneklerinin sunulduğu merkezdir.

Bilgi İletişim Teknolojisi

Kangan, IT sektöründe kariyer bir kariyer edinmek isteyen öğrencilere muhteşem bir program yelpazesi sunar. Bu programlar, öğrencilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kendilerine özgü olacak şekilde tasarlanabilir.

İngilizce dil eğitimi

Docklands'taki özel ELICOS eğitim merkezi, ileri öğrenim ve çalışma için bireylerin İngilizce seviyelerini geliştirmelerine yardımcı olmak üzere başlangıçtan ileri seviyeye kadar programlar yürütür.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Kütüphane

Kangan Institute, Broadmeadows, Docklands ve Richmond kampüslerinde özel bir kütüphane işletmektedir. Çeşitli kitap, dergi, gazete ve DVD ile dolu olan bu kütüphanede öğrencilere harika bir kaynak yelpazesi sunulur.

Kafeterya

Kampüste bulunan kafeterya, uygun fiyatlarla öğle yemeği ve atıştırmalık yiyecek seçenekleri sunar. Rahat koltukları ve dekoruyla öğrencilerin seveceği bir ortama sahiptir. Kafeterya hizmeti Docklands ve Broadmeadows kampüslerinde mevcuttur.

Bilgisayar Laboratuarları

Kampüste tüm öğrencilere kablosuz ağ imkânı sunulur. 100 Mbp'e kadar olan hızı ve gelişmiş kablosuz internet kapsamı sayesinde öğrenciler, bilgisayar laboratuvarlarından faydalanmasının yanı sıra daima internete bağlı kalıp, online öğrenime odaklanabilirler.

Rekreasyon

Öğrenci katılım ve koruma ekibi rekreasyon hizmetlerinin yanı sıra çok sayıda ücretsiz öğrenci destek etkinliği düzenler. Öğrenciler, belirli aralıklarla düzenlenen, bölge genelindeki gezi ve turlara katılabilirler. Aynı zamanda, öğrencilerin motivasyonunu arttıran ve onlara birbirleriyle kaynaşma imkânı sunan kampüs etkinlikleri düzenli olarak gerçekleştirilir. Kangan Institute'de öğrenim sürecinde sıkıcı bir an yaşamazsınız.

Show more +Show less -
İngilizce dil programları

İngilizce dil programları

Kangan Institute'un İngilizce dil – ELICOS programları uluslararası öğrenciler arasında popülerdir. Programlar, bu öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini geliştirmelerini ve bir üniversite programına, TAFE programına yerleşmek için gerekli İngilizce dil şartlarını taşımalarını veya gelecekteki işlerine hazır hale gelebilmelerini sağlayacak şekilde tasarlanır.

İngilizce dil programları öğrencilere şunları kazandırmak üzere tasarlanır:

 • Makale ve rapor yazımı
 • Sunum yapma
 • Kendinden emin bir şekilde iletişim kurma
 • Araştırma ve referans gösterme
 • Bağımsız bir şekilde ders çalışma ve İngilizce dilbilgisi becerilerini geliştirme
 • Dilbilgisi ve kelime dağarcığını geliştirme
 • Sınıf etkinlikleri aracılığıyla fikirler geliştirme ve uygulama

ELICOS Merkezi, Docklands kampüsünde bulunur. Kampüs Southern Cross tren istasyonundan kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında olup kordon bölgesinde popüler kafe ve butiklerin bulunduğu bir konumda yer alır.

Show more +Show less -
Öğrenci Referansları

Öğrenci Referansları

Kangan Institute'te öğrenim gören başarılı uluslararası öğrencilerin referanslarına göz atın:

Malezya'dan Jemy Kondo - Uygulamalı Moda Tasarımı ve Mağazacılık Bölümü

Avustralya'ya seyahat etmeden önce, tutkum ve kariyerimi kurmak istediğim alan olan moda konusunda eğitim veren okulları araştırmış ve Kargan'ın bana en uygun eğitim kurumu olduğuna karar vermiştim. Okul ortamı ve eğitmenler çok destekleyici okulumu gerçekten seviyorum.''

''Kargan Institute'de çok fazla şey öğrendim ve tasarladığım kıyafeti yıl sonu moda gösterisinde sahnede görmek beni gerçekten çok mutlu etti ve heyecanlandırdı, anlatmam mümkün değil. Çok gururlandım.''

Mauritus'dan Joseph Roger Jonathson Thompson (Otomotiv Teknolojisi Diploma Programı)

Kargan Institute'de işe yerleşim fırsatlarını araştırabilmemiz ve yerleşerek deneyim kazanabilmemiz için destek görüyoruz. Örneğin ben, daha iyi bir tekniker olabilmek hedefiyle Good Year adlı şirkette çalışıyorum.

Papua Yeni Gine'den Frederick Milal Onaput (Otomotiv Teknolojisi Diploma Programı)

Kangan ACE Yönetimine (CEO ve yönetim ekibi) ve Uluslararası Öğrenciler Birimine, bize burada otomotiv programında öğrenim görme fırsatı sundukları için duyduğumuz minnettarlığı içtenlikle ifade etmek istiyorum.''

Burada öğrenim görmeyi seçerek doğru kararı aldığımı söyleyebilirim. Çünkü aldığımız eğitim, çok kıymetli ir deneyim oldu. Öğrenim programları, tesisleri ve ekipmanları, sektörle doğrudan ilişkili. Programın öne çıkan bir diğer yönü ise iş deneyimi kazanma imkanı. Aldığımız eğitimi tamamlayan işe yerleşim programı için gerçekten minnettarım. Bana kalırsa, bu özellikler Kangan'ın otomotiv programını harika bir seçenek kılıyor.

Tayvan'dan Shu-Ting Lin (ELICOS)

Hep beraber öğreniyor ve öğrendiklerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Özel etkinliklere gidebiliyor, parkta basketbol oynayabiliyor ya da barbekü yapabiliyoruz.

Show more +Show less -

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2469

 • $1038
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin