Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Keele University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Keele University, öğrenci program memnuniyetine göre İngiltere'de birinci sırayı paylaşan kampüs merkezli bir üniversitedir (Guardian University League Table 2019). Üniversite kenti Newcastle-under-Lyme ve canlı Stoke-on-Trent şehrine yakın bir konumda bulunan üniversite, öğrenciler arasında popüler bir seçenektir. Keele University, 2.5 km2'lik göz alıcı kırsalıyla Birlik Krallık'taki en geniş tek kampüs alanına sahip olmaktan gurur duyar.

Keele öğrencilere, çevre biliminden pazarlama ve medyaya kadar çeşitli konu alanlarında hazırlık seviyesinden lisansüstü araştırma çalışmalarına kadar çok geniş bir yelpaze sunar. Öğrencilerinin %96'sı mezuniyetten sonra 6 ayda işe yerleşen kurum, yüksek istihdam oranları ile övünür.

Keele öğrencileri, üniversitenin memnuniyetle benimsediği uluslararası öğrenci nüfusunu oluşturan 120'nin üzerinde farklı milletten gelir. Bu öğrenciler, tüm öğrencilerin küresel vatandaşlar olmalarına yardımcı olmak için çalışır. TEF Altın derecelendirmesine sahip kurumlardan biri olan üniversite, hâlihazırda 200'ü aşkın kulüp ve topluluk işletir. Bu sayede öğrenciler, canlı kampüs hayatına dahil olmaya teşvik edilir.

Kendi kendine yeten, bağımsız bir kurum olan Keele University, öğrencilerine öğrenim materyallerine erişim sunmak için 7/24 hizmet veren kütüphaneden, çeşitli restoranlar, spor salonu, dans stüdyosu, spor alanları ve sahalara kadar etkileyici imkânlar sunar. Bunlara ek olarak, her hafta çiftlik pazarına ev sahipliği yapar, kampüste çeşitli mağazalara, Öğrenci Birliği mağazası, postane, banka, eczane, ameliyathane ve bir de kitap mağazasına yer verir. Ayrıca, uzun süreli, dizüstü bilgisayar ödünç alma imkânı mevcuttur.

Keele University öğrencileri, engelli öğrencilere, bakıma muhtaç kişilere ve uluslararası öğrencilere yardım konusunda uzman olan özel destek hizmetleri birimden faydalanır. Aynı zamanda, herkesin erişimine açık harika kariyer desteği, finansal destek ve gizli danışmanlık hizmeti mevcuttur. Buna ek olarak, çocuklu öğrenciler kampüste bulunan kreş imkânından faydalanabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Keele'nin en yüksek başarı sıralaması

Keele University, Guardian University Guide 2020'de Birleşik Krallık genelinde 32. sıraya yükselmiş ve şu konu alanlarında en iyi 10 arasına girmiştir:

 • Tıp – 3. sırada
 • Siyaset (Uluslararası İlişkiler dahil) – 4. sırada
 • Hemşirelik & Ebelik – 6. sırada
 • Eczacılık & Farmakoloji – 10. sırada

Keele İşletme Okulu için yeni bina

2019-2020 akademik yılında faaliyete girecek olan Keele İşletme Okulu yeni binası, muhasebe, işletme, iktisat, insan kaynakları yönetimi, finans, idare, uluslararası işletme ve pazarlama programlarında öğrenim gören öğrenciler için ilham verici bir merkez olacaktır.

Bu yeni ve modern binada konferans salonları, laboratuvarlar, işletme lobisi, bir iş geliştirme merkezi ve bir kafeterya bulunur. Bu bina, öğrencilerin bölgedeki işletmelerle bağlantı kurabileceği yenilikçi bir merkez olacaktır.

Yeni fen tesisleri

Üniversite, en son teknolojilerle donatılmış, yeni fen tesislerinin inşası için önemli miktarda bir yatırım yapmıştır. 45 milyon GBP yatırım yapılan bu proje kapsamında fen bilimlerine yönelik yeni bir binanın yanı sıra yeni laboratuvarlar, sınıflar ve araştırma alanları inşa edilecektir. Bu yeniden geliştirme çalışması, eğitim ve öğretim altyapısının yeniden geliştirilmesi için ayrılan en geniş çaplı yatırım olması sebebiyle üniversite için büyük önem taşır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Times Higher Education tarafından yayımlanan yeni bir değerlendirme, Keele University'nin öğretim ve araştırma alanında öne çıkan ‘yeni elit' üniversiteler grubunun bir parçası olduğunu ortaya koymuştur.

Teaching Excellence Framework (TEF) ve Research Excellence Framework (REF) sonuçlarını birleştiren bu sıralama, yüksek kaliteli eğitim ve öğretimi araştırma yoğunluğu ile gerçek anlamda bütünleştirebilen kurumları öne çıkarmış ve Keele'ye Birleşik Krallık'ta İlk 10 arasında yer vermiştir.

Keele University Rektör Yardımcısı Profesör Trevor McMillan bu başarılara ilişkin şunları söylemiştir: ''Keele'yi araştırma ve öğretim alanında fark yaratan bir üniversite olarak görmekten çok memnunum, çünkü üniversitelerde bu iki alanda mükemmelliğe her zaman erişilemez. Araştırma ve öğretim arasında kurulan denge çok kritiktir ve bu denge doğru olduğunda, personelimiz, öğrencilerimiz ve bizimle çalışan birçok kuruma fayda sağlar. Keele, daima bu iki girişim arasında denge kurmaya çalışmış olup kurumumuzun, bu yeni ulusal analizde kabul görmüş olmasının gururunu yaşıyoruz.''

Keele 2017 yılında akademik, öğrenci ve işveren temsilcilerinin de aralarında bulunduğu bir bağımsız uzmanlar paneli tarafından TEF Altın derecesine layık görülmüştür. Tüm üniversite ve yüksekokullar tarafından sunulan ulusal veriler ve bulguların dikkate alındığı TEF ile üç alanda mükemmellik ölçümü yapılmıştır: öğretim kalitesi, öğrenim ortamı ve öğrencilerin elde ettiği eğitimsel ve mesleki başarılar.

REF ise İngiltere'deki tüm yükseköğretim kurumlarındaki araştırma kalitesini değerlendirir. Son yapılan REF'de (2014) Keele'deki araştırmaların %97'si ‘dünyada öncü' veya ‘uluslararası öneme sahip' olarak değerlendirilmiştir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Keele University bünyesindeki fakülteler şunlardır:

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Üniversite'deki üç fakültenin en büyüğüdür. Araştırma ve öğretimi, beşeri deneyimin çeşitli boyutlarına ve hızla değişen bir dünyada karşılaşılan her türlü kültürel, ekonomik ve sosyal zorluğa odaklanmaktadır.

Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Birleşik Krallık'ın temel bakım alanında önde gelen uygulamalı araştırma merkezlerinden biri olup kas-iskelet bozukluklarına yönelik çalışmalar için ulusal bir merkez olarak hizmet verir. Fakülte, tam kapsamlı klinik lisans, lisansüstü ve sürekli mesleki gelişim (CPD) programları yürütür. Tıp, Eczacılık, Hemşirelik ve Ebelik, Sağlık ve Rehabilitasyon Fakültelerindeki öğretim kalitesi, konu alanına göre yapılan sıralamalara ve derece programlarının geçerliliğini denetlemekten sorumlu meslek organlarının geri bildirimlerine yansımaktadır.

Doğa Bilimleri Fakültesi

Üniversite disiplinlerarası ve çok disiplinli yaklaşımı ile tanınmış olup, Doğa Bilimleri Fakültesi bunun en çarpıcı örneğidir. Doğa Bilimleri, Programlama ve Matematik, Kimya ve Fen Bilimleri, Coğrafya, Jeoloji ve Çevre ve Psikoloji okulları bilimsel becerileri geliştirir ve Keele'nin sürdürülebilir gelişimi ve sunduğu yaşam kalitesi ile ilgili konularda farkındalık yaratır. Ayrıca bu okullar, en iyi öğretim yöntemleri ve en son yenilikleri dünya standartlarındaki araştırmalarla buluşturur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Aşağıda, uluslararası öğrencilerin Keele University'de öğrenim görebilmek için almaları gereken minimum IELTS puanları verilmiştir. Öğrenciler, tüm öğrenim seviyeleri için bireysel İngilizce dil şartlarınıgözden geçirmelidir.

Lisans eğitimi

 • Uluslararası Hazırlık Yılı - 5.0 (alt testler 5.0)
 • Uluslararası Derece Programı - 5.5 (alt testler 5.5)
 • Lisans Birinci Yıl (aşağıda sıralanan programlar hariç) - 6.0 (alt testler 5.5)
  1. Sosyal Bilimler 6.5 (alt testler 6.0)
  2. Doğa Bilimleri 6.5 (alt testler 6.0)
  3. Sinema Çalışmaları 6.5 (alt testler 5.5)
  4. Yaratıcı Yazma ve Sinema Çalışmaları 6.5 (alt testler 5.5)
 • Hukuk Lisans Birinci Yıl - 6.5 (alt testler 5.5)
 • Eczacılık Lisans Birinci Yıl - 7.0 (alt testler 6.5)
 • Fizyoterapi Lisans Birinci Yıl - 7.0 (alt testler 6.5)
 • Hemşirelik & Ebelik Lisans 7.0 (Okuma, Dinleme, Konuşma 7.0 Yazma 6.5)
 • Lisans İkinci Yıl Giriş (Hukuk programları hariç) - 6.0 (Okuma ve Yazma - 6.0, Dinleme ve Konuşma - 5.5)
 • Lisans İkinci Yıl Giriş (Hukuk programları) - 6.5 (Okuma ve Yazma- 6.0, Dinleme ve Konuşma - 5.5)

Lisansüstü öğrenim programları

 • Fen (Psikoloji hariç), Tıp, Eczacılık ve Fizyoterapi – programa bağlı olarak genel 6.5-7.0 puan (alt testler 6.5)
 • İşletme, Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler, Kamu Politikası ve Sosyal Bilimler – 6.5 genel puan (alt testler 5.5) Psikoloji 7.0 (alt testler 6.5)
 • Eğitim ve Hukuk – herhangi bir alt test puanı 6.5'in altında olmamak kaydıyla 7.0 genel puan Hukuk 6.5 (alt testler 6.5)

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrencilere, öğrenim masrafları konusunda yardımcı olmak üzere çeşitli burs seçenekleri mevcuttur. Pek çok burs seçeneği için öğrenciler otomatik olarak değerlendirmeye alınır dolayısıyla ek bir başvuru yapılmasına gerek yoktur. Ancak öğrencilerin mevcut burslara ve uygunluk koşullarına göz atmaları tavsiye edilir. Öğrenciler aynı zamanda, her bir bursa ilişkin şartları gözden geçirmek için üniversitenin internet sayfasını ziyaret etmelidir.

Lisans

Keele Uluslararası Başarı Bursu

Belirtilen giriş şartlarını taşıyan uluslararası lisans öğrencileri, pek çok konu alanında yıllık 2.500 GBP'ye kadar öğrenim ücreti indirimi alabilir.

Gelişmekte Olan Ülkelere Yönelik Burs

Şartları yerine getiren, Aralık 2018 Dünya Bankası sıralamasına göre en az gelişmiş ülkelerden olan uluslararası lisans öğrencileri yıllık 1.000 GBP'ye kadar öğrenim ücreti indirimi alabilir.

Lisansüstü

Keele Uluslararası Başarı Bursu

Şartları yerine getiren uluslararası lisans öğrencileri, pek çok konu alanında 5.000 GBP'ye kadar bir seferlik öğrenim ücreti indirimi alabilirler. Bu, öğrencinin lisans seviyesinde elde ettiği bursa bağlıdır.

Gelişmekte Olan Ülkelere Yönelik Burs

Şartları yerine getiren, Aralık 2018 Dünya Bankası sıralamasına göre en az gelişmiş ülkelerden olan uluslararası lisansüstü öğrenciler, bir seferlik 1.000 GBP değerinde öğrenim ücreti indirimi alabilir.

Keele mezun indirimi

Daha önce Keele'deki bir programdan mezun olan ve şartları yerine getiren lisansüstü öğrenciler, ister zamanlı, yurtdışı eğitim ister değişim öğrencisi olsunlar, öğrenim ücretinden yıllık %20 indirim alabilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Kariyer ve İstihdam

Kariyer ve İstihdam Birimi öğrencilere, yükseköğretim ve istihdam arasındaki geçiş, lisansüstü eğitim ve alternatif seçenekler konusunda bilgi ve yönlendirme sağlar. Bu hizmet gizli ve tarafsızdır. Hizmetler, Keele'deki öğrenimini sürdüremeyecek durumda olan öğrencileri ve mezunları, mezuniyet sonrasında 3 yıla kadar kapsar. Bu hizmetlerden bazıları:

 • Öğrenciler ve mezunların, mezun olduklarında kendilerine sunulan kariyer fırsatlarının kapsamı konusunda farkındalığını arttırmak.
 • Öğrenciler ve mezunların kariyer planlama becerilerini, güçlü yönleri ve bilgileri hakkında düşünme becerilerini geliştirme ve bunları kariyer imkânları ile nasıl bağlantılı olduğunu öğretme.
 • Öğrenciler ve mezunların önceden sahip oldukları bilgi ve becerileri tanımalarına ve bunları, mezunlar için mevcut kariyer fırsatlarına uygulamalarına yardımcı olmak.
 • Öğrencileri ve mezunları, ilgilerini çeken ve kendilerine bu seçenekler hakkında daha fazla araştırma yapma imkânı sunacak olan iş ve kariyerler hakkında bilgilerle donatmak

Kariyer ve İstihdam ekibi bunu aşağıdaki yollarla gerçekleştiriyor:

 • Öğrenciler ve mezunların kendilerine en iyi hangi fırsatların uyacağını anlamalarına yardımcı olacak kariyer yönlendirme görüşmeleri sunarak.
 • Öğrenciler ve mezunlara, kariyer danışmanına hızlı bir şekilde ulaşma, kısa sorularına hızlı şekilde yanıt alma veya uygun şekilde yönlendirilme imkânı sunan düzenli oturumlar gerçekleştirerek.
 • Mezun iş piyasasını daha iyi anlamalarını ve başvurularını daha dikkat çekici hale getirmelerini sağlamak için öğrencilere, mezun işverenlerle buluşma imkânı sunarak.
 • Keele öğrencilerine ve mezunlarına yönelik güncel, doğru ve uygun bilgiler üreterek ve sunarak.
 • Ekibin tamamının iyi eğitimli, tüm kariyer danışmanlarının uygun mesleki niteliklere sahip ve son gelişmeleri takip eden kişilerden oluşmasını sağlayarak.

Show more +Show less -
1912
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

A Science Laboratory
Keele Campus- Scale and Beauty
How was your year at Keele
Careers and Employability service
Grounds around Keele Hall
Medicine
Outdoor market
Pharmacy cinema
The Bistro
The Keele Observatory
Staffordshire Staffordshire Staffordshire
Keele University was founded as the University College of North Staffordshire in 1949 and received its Charter as the University in 1962. Located in the heart of England, Keele excels in both education and research. The university is world-renowned for the breadth of its teaching and is proud of its close-knit campus community.

Keele offers students the potential to explore their career areas and expectation by offering wide range of courses and degrees such as foundation, undergraduate degree, a master's or a PhD, Keele is the place where can students thrive and can fulfill their dreams. Beside this the university also offers huge range of internship, work experience and study abroad options for students ensuring that they are always career ready.

Clubs and societies are a great way to meet new people, gain new skills, and experience new opportunities. Whether it?s a dance, sports or film making, get involved and try something new, students can always share their passion with others and maybe even start up their own society.

Keele University is ideally situated right by a bustling university town, Newcastle-under-Lyme, and minutes away from the ever-developing city of Stoke-on-Trent and less than an hour away from Manchester and Birmingham. With so much on offer locally students will be spoilt for choice. Students will get to enjoy the benefits of both a campus community, and an exciting town and city to explore. The beautiful campus is self-contained with student accommodation, teaching buildings, restaurants and caf?s, a sports centre, bars and medical centre all within just a few minutes? walk.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_254656_320px.jpg Keele University https://www.idp.com/turkey/universities/keele-university/iid-uk-00778/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin