Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

La Trobe College Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

La Trobe College Australia (LTCA), La Trobe University'ye (LTU) giriş için doğrudan bir geçiş imkânı sağlayan, uzman bir yüksekokuldur. Okulun hazırlık programının başarıyla tamamlanması, LTU tarafından sunulan çeşitli lisans ve lisansüstü programlarında devam etme garantisi sağlamaktadır.

Avustralya'da Melbourne ve Sydney'de bulunan LTCA'nın bu konumları, LTU kampüslerine bağlıdır. Avustralya'da eğitim ve yaşam, zengin ve kültür çeşitliliği yüksek bir deneyimdir. Melbourne ve Sydney heyecan verici ve dinamik bir yaşam sunan, dünyanın en iyi modern ve çok kültürlü şehirleri arasındadır. Canlı bir restoran, bar ve gece hayatının yanı sıra müzeler, sanat galerileri ve yerel müzik etkinliklerini içeren gelişmiş kültür seçenekleri sayesinde sosyalleşmek için birçok fırsat bulunmaktadır.

Tabii ki bunların hepsi, güzel manzaralara ve el değmemiş bir doğaya sahip olan Avustralya'da yer almaktadır. Her iki şehir de kıyı bölgelerdedir ve öğrenciler, Avustralya'nın güney sahillerindeki kumlu plajlara ve sıcak denizlere oldukça kısa bir mesafededir. Melbourne ve Sydney, düzenli olarak dünyanın en yaşanabilir şehirleri ve yurt dışından gelen öğrenciler için en popüler şehirler arasında gösterilmektedir.

LTCA, LTU'ya geçiş için tercih edilen hazırlık yoludur. Üniversitedeki farklı programlara ve giriş noktalarına göre uyarlanmış, çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bir LTCA diploması, lisans derecesindeki birinci yıla eş değerdir, yani öğrenciler doğrudan lisans programlarının ikinci yılından devam edebilirler.

Hızlı ilerleme programları mevcuttur ve başlangıç tarihleri esnektir. Yüksekokulun kalifikasyonları üst düzey niteliktedir ve diğer Avustralya Üniversiteleri tarafından da kabul edilmektedir. LTCA öğrencileri, modern kütüphaneler ve çalışma alanları dâhil olmak üzere LTU'daki akranları ile aynı tesislerden faydalanabilir, aynı zamanda üniversite kulüpleri ve topluluklarına katılabilir. LTCA, üniversite eğitimine başarılı ve kendinden emin bir geçişi teşvik etmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

LTCA, yenilikçi ve ileri görüşlü bir enstitüdür. Bütün öğrencileri ve personeli için güvenli ve destekleyici bir öğrenim ortamı sağlamak adına, Covid-19 salgınına dikkatli bir şekilde tasarlanmış sağlık ve güvenlik önlemleri ile yanıt vermiştir. Okulun tesisleri kullanıma açıktır, ancak güvenlik tedbirleri ve sosyal mesafe yürürlüktedir. Okulun müdahale planıyla ilgili ayrıntılı bilgilere web sitesinden çevrimiçi olarak erişilebilir. İletişim bilgileri mevcuttur ve sık sık güncellemeler verilmektedir.

Bu akademik dönemde birçok program karma öğrenim sistemlerine geçmiştir ve programların bazı öğeleri çevrimiçi olarak verilmektedir. Bu sayede ulaşım kısıtlamaları yaşayabilecek öğrenciler için uzaktan eğitim fırsatı sağlanmaktadır. Bunun sonucunda ortaya çıkan düşük sınıf mevcutları hem daha güvenli bir ortam oluşturmaktadır, hem de öğretmenler ve öğrenciler arasındaki iletişimi artırmaktadır. Yüksekokul ve akademik kadrodaki personel, öğrencilerin değişen ihtiyaçlarına olabildiğince etkili bir şekilde çözüm bulmakta kararlıdır.

Covid-19 salgını dolayısıyla maddi sıkıntılar yaşayan yabancı öğrenciler için bir Destek Fonu da okul tarafından başlatılmıştır. Bir defaya mahsus olan 1.000 AUD değerindeki hibe, öğrencilere kira ve fatura ödemeleri, yiyecek masrafları ve eğitimlerini ilgilendiren diğer maddi ihtiyaçlar için verilmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

LTCA, pozitif ve kapsamlı bir öğrenim ortamı oluşturmasının yanı sıra, etkili bir şekilde eğitim vermektedir ve öğrencilerini yükseköğrenimlerinin bir sonraki aşamasına yönlendirmektedir. Birçok üyesi uluslararası çapta eğitim vermiş ve çalışmış olan, son derece deneyimli ve nitelikli bir akademik kadro aracılığıyla yürütülen hazırlık programları bulunmaktadır. Düşük sınıf mevcutları sayesinde öğrenciler ve öğretmenler arasındaki iletişim artmaktadır ve öğretim görevlilerinin uzmanlıklarını bütün öğrencilere ideal bir şekilde aktarabildiği, kişiselleştirilmiş bir öğrenim ortamı oluşmaktadır.

Yüksekokul program bilgilerini, ödevleri ve öğretim kaynaklarını çevrimiçi öğrenim portalı aracılığıyla iletmektedir. Öğrenciler, buraya dünyanın her noktasından erişebilir ve LTU'daki lisans veya lisansüstü programlara geçiş için hazırlanırken, modül eğitmenlerinden değerlendirmeleri ve çalışmalarıyla ilgili düzenli geri bildirime ek olarak bireysel destek de alabilir. LTCA, öğretim hizmetlerini geliştirmek için düzenli olarak çalışmaktadır. Öğretim personeli ve öğrenciler arasındaki iletişim, mezunlarının devam eden başarısında önemli bir faktördür.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

LTCA öğrencileri için üç adet ana geçiş seçeneği bulunmaktadır. Hazırlık sertifikası, öğrencileri LTU'daki bir lisans programının ilk yılına giriş için hazırlar. LTCA'da işletme bilgi yönetimi ve beşeri bilimler mühendislik ve bilgisayar bilimi sağlık ve yaşam bilimleri bölümlerinde bulunan üç hazırlık programı mevcuttur. Bunların her biri, öğrencilere LTU'da çeşitli program seçenekleri sunmaktadır.

Benzer bir şekilde diploma da yedi farklı varyasyona sahip olan ve belirli akademik standartların karşılanması koşuluyla öğrencilerin doğrudan lisans derecelerinin ikinci yılına geçmesini sağlayan bir hızlı ilerleme seçeneğidir. Derece seviyesine daha yüksek bir noktadan giriş sağlaması nedeniyle diploma modülleri, hazırlık programı modüllerinden daha özelleştirilmiş programlardır ve mevcut olan derece programları farklılık göstermektedir. Ayrıca Avustralya'daki bazı LTU konumlarında bir yüksek lisans derece programının ilk yılına giriş garantisi veren, yüksek lisans öncesi program da bulunmaktadır. Öğrenciler iletişim, sunum becerileri ve proje yönetimi gibi gelecek kariyerlerinde de kendilerine faydalı olacak ve birden fazla alanda kullanılabilecek beceriler geliştireceklerdir. LTU'da yedi akademik departman bulunmaktadır:

 • Sanat, Sosyal Bilimler ve İletişim Bölümü
 • İşletme ve Ticaret Bölümü
 • Eğitim ve Öğretim Bölümü
 • Sağlık Bölümü
 • Bilişim ve Mühendislik Bölümü
 • Hukuk ve Kriminoloji Bölümü
 • Fen Bilimleri Bölümü

Bu departmanlar içerisinde lisans ve lisansüstü seviyelerinde yüzlerce eğitim programı mevcuttur. Ayrıca LTU öğrencilerinin akademik ufuklarını genişletmek, farklı fakültelerle ve üniversitenin profesyonel mezunlar ve ortaklar topluluğuyla etkileşimi teşvik etmek adına tasarlanan daha kısa programlar da bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Üniversite düzeyinde eğitim için bir köprü görevi gören LTCA, farklı uluslardan ve akademik geçmişlerden gelen öğrencileri başvurmaya teşvik etmektedir. Adaylar, LTCA hazırlık programlarına doğrudan giriş hakkı kazanabilmek için hem akademik hem de İngilizce dili gereksinimlerini karşılamalıdır. Kabul gereksinimleri programa göre değişkenlik gösterebilir ve aynı zamanda yüksekokul kabul ekibinin değerlendirmesine tabidir. Programa özgü giriş gereksinimleri okulun web sitesinde yayınlanmaktadır, aday öğrenciler başvurularını tamamlamak için gereken bilgileri burada bulabilir. Web sitesinde ülkeye göre akademik gereksinimlerin bir listesi de mevcuttur.

Ayrıca İngilizce dil yeterliliğine dair bazı giriş gereksinimleri de üniversitenin web sitesinde yayınlanmaktadır. Hazırlık programlarına kabul için öğrenciler, IELTS akademik sınavında hiçbir dalda 5.0'ın altına düşmemek kaydıyla en az 5.5 genel puana sahip olmalıdır. Diploma programlarına kabul için 5.5 genel puana eş değer bir seviye gereklidir ve hiçbir dalda 5.5'in altında puan olmamalıdır. Değerlendirmeleri kabul edilen birkaç kurum daha bulunmaktadır ve üniversitenin web sitesinde bir karşılaştırma listesi mevcuttur. LTCA, Covid-19 nedeniyle bu sınavların çevrimiçi versiyonlarını da kabul etmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

LTCA'nın Hazırlık programlarının 2020/21 akademik dönemindeki harç ücretleri, iki eğitim dönemi için toplam 23.600 AUD değerindedir. Yabancı öğrenciler için 220 AUD değerinde bir kayıt ve oryantasyon ücreti bulunmaktadır, öğrenciler seyahat ve sağlık sigortalarını kendileri karşılamalıdır. LTCA maddi destek hizmet ekibi, aday öğrencilerin vize gereksinimleri, konaklama ve yaşam masrafları gibi konularda yardımcı olabilir ve tavsiyelerde bulunabilir.

Bir Yüksek Öğretim Sağlayıcısı (HEP) olarak kabul edilen LTCA, uygun durumdaki öğrencilerine FEE-HELP kredi programına erişim konusunda yardımcı olabilir. Devlet tarafından finanse edilen, mezuniyetten ve öğrenciler belirli bir miktarın üzerinde maddi kazanç elde ettikten sonra doğrudan okula geri ödenebilen bir eğitim kredisi programıdır. Öğrenciler, eğitimleri süresince krediye uygun konumda kalabilmek için minimum bir geçiş notuna sahip olmalıdır.

Okul aynı zamanda akademik başarıyla bağlı olarak az sayıda Navitas bursu ve aynı ailenin üyelerinin yüksekokul veya üniversiteye beraber gidiyor olması durumuna dayanan ailevi burslar da vermektedir.

 1. La Trobe College Australia Hazırlık veya Diploma programının Ağırlıklı Ortalama Puanına (WAM) dayalı olan, La Trobe Lisans eğitimi için %30'a kadar Geçiş Bursu. Melbourne ve Sydney kampüslerinin her ikisinde de mevcuttur.
 2. Lisans bursu için 12. Sınıf ve Yüksek Lisans bursu için Lisans derecesindeki akademik performansa bağlı olarak La Trobe University Sydney Kampüsünde %30'a kadar Lisans ve Yüksek Lisans bursu.
 3. La Trobe College Australia Hazırlık ve Diploma için $5.000 değerinde Erken Kabul Bursu. Melbourne ve Sydney kampüslerinin her ikisinde de mevcuttur.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

LTCA'nın her iki konumundaki öğrenciler de Melbourne ve Sydney kampüslerindeki derece programı öğrencilerinin sahip olduğu tesislerle aynı imkânlara sahip olacaklardır.

LTCA'nın Melbourne kampüsü, Bundoora'nın kuzey doğu bölgesinde yer almaktadır. Öğrencilerin konfor unsurlarını birbirlerine bağlayan geniş yürüyüş yollarına, sosyalleşme ve eğlence olanakları sağlayan yeşil alanlara sahip, güzel manzaralarla çevreli bir kampüstür. Kampüs içinde altı farklı yurt, aynı zamanda çeşitli bütçe ve öncelik seçeneklerine uyacak değişik konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Barlar, restoranlar, müzik mekanları, üniversitenin modern spor ve fitness tesisi gibi çok sayıda sosyal alan vardır. Spor Merkezinde ısıtmalı bir kapalı yüzme havuzu, spor salonu, en iyi kalitede spor sahaları, dans ve yoga stüdyoları mevcuttur.

LTU bilgisayar laboratuvarları, çalışma odaları ve tüm öğrencilerin erişimine açık olan kitaplar, dergiler ve dijital kaynakları içeren modern ve tam donanımlı bir kütüphaneye sahiptir. LTCA öğrencileri de üniversitenin kulüp ve topluluklarına katılabilir ve bu sayede derece programlarına yapacakları geçişi kolaylaştırabilirler.

Bu tesisler, devam eden Büyük Melbourne Kampüs Planının bir parçasıdır. Bu plan ile üniversite topluluğunun çeşitli ihtiyaçları dengelenirken, önümüzdeki yıllarda sürdürülebilir bir kampüs gelişimi sağlanacaktır. Bu ayrıntılı ve iddialı plan, enstitünün değerlerini temsil eden birinci sınıf fırsatlar sunmak için oluşturulan ortamın kapasitesini optimize edecektir. Gelişim için bir taslak görevi görmektedir, aynı zamanda değerlendirme ve inceleme için bir araç olarak kullanılacaktır.

Show more +Show less -
1193
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Bundoora Victoria Sylvia Walton Building
La Trobe College Australia offers English language programs and alternative academic pathways to La Trobe University undergraduate programs. The college has been part of the University's main campus in Melbourne since 1974 and is proud to offer one of the most diverse international student populations in Australia. It is an expert in giving students the ideal mix of confidence, skills and knowledge to be successful, and help hundreds of students each semester realizes their dream of studying at La Trobe University.

The college helps students that do not meet the University?s academic and English requirements gain entry to the first or second year of their chosen La Trobe degree. The pathway programs to the college include a range of specialized foundation courses and diplomas that lead to more than 100 degrees. It also offers English language programs, IELTS prep courses and it is an official IELTS testing venue.

La Trobe University has several large clubs and societies across all campuses, plus a huge variety of sport, recreational, academic, social and cultural clubs and various special interest groups, professional associations, and sporting clubs also provide a great opportunity for socializing and time-out from studies, there's a big variety of caf?s, restaurants, and retail outlets, Childcare facilities providing both full-time and sessional care are available on or nearby most La Trobe campuses. The La Trobe University Library is a major academic library and the gateway to scholarly information for students

The College is located at the picturesque La Trobe University Melbourne Campus in Melbourne and at the La Trobe University Sydney Campus, overlooking Hyde Park in Sydney's central business district. In both locations, it offers a supportive learning environment with small class sizes designed to enhance the success rate of the students.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_245126_320px.jpg La Trobe College Australia https://www.idp.com/turkey/universities/la-trobe-college-australia/iid-au-00407/

Ortalama toplam maliyet$2464

 • $1032
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $397
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin