Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

LaSalle College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

LaSalle College Vancouver, etkileyici bir konumdaki son teknoloji öğrenim merkezinde uzman eğitmenler aracılığıyla kaliteli ve uygulamalı bir eğitim sunar. Eğitime olan pratik bakış açısı sayesinde öğrenciler sektöre hazır bir şekilde mezun olmaktadır ve sorun yaşamadan değerli kariyerlere geçiş yapabilirler. Mezunların birçoğunun alanlarında başarılı olmaları ve ödüller kazanmaları (birden çok Oscar sahibi dahil) bu durumu kanıtlar niteliktedir.

Vancouver'da yaklaşık 7400 metrekarelik bir arazide yer alan LCV'de Lisans dereceleri, Diplomalar ve Sertifikalar gibi çeşitli programlar mevcuttur. Aynı zamanda Princeton Review tarafından düzenli olarak Kanada'da video oyunu tasarımı için en iyi lisans fakültesine sahip okul seçilmiştir.

LaSalle College Vancouver düşük sınıf mevcutları, cana yakın ortamı, uygulamalı eğitimi ve mükemmel sektör deneyimine sahip eğitmenleri ile gurur duymaktadır.

Öğrenciler, mesleki çalışmalar veya üst düzey eğitim için gereken rekabetçi becerileri ve yetkinlikleri kazanırlar. Montreal, Melbourne, İstanbul, Barcelona veya Jakarta'daki ortak kampüslerde çalışma imkânları da vardır. Eğitimlerini tamamladıklarında iş hayatına hazır olan LaSalle College Vancouver mezunları ödüllü bireylerdir ve aralarında Oscar kazananlar bulunmaktadır.

Vancouver'da Yaşam

Vancouver ve Kanada, öğrenciler için oldukça heyecan vericidir. Yaşam kalitesi, birinci sınıf eğitim sistemi ve istihdam fırsatlarıyla bilinen Kanada'nın Vancouver şehri ise çok kültürlü ve çarpıcı doğal manzaralara sahip bir yerdir. Kanada'dan alınan yetkinlikler dünyanın dört bir yanında geçerlidir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sosyal Bilimler Ön Lisans Derecesi

Okul, kısa bir süre önce yeni programı Sosyal Bilimler Ön Lisans derecesini başlatmıştır. Öğrencilerin bir üniversite derecesine doğru kredi kazanmaları ve çeşitli disiplinleri keşfetmeleri için dinamik bir yoldur.

60 kredi değerindeki bu programın süresi 2 yıldır. Öğrencileri tam zamanlı edebiyat fakültesi lisans derecesi alabilecekleri bir British Columbia üniversitesine hazırlamaktadır.

Sosyal Bilimler Ön Lisans Derecesinde birçok eğitim seçeneği vardır:

 • İngilizce - şiir, kurgu ve tiyatro dahil
 • Felsefe - eleştirel düşünme ve etik dahil
 • Psikoloji - karakter teorileri ve sosyoloji dahil
 • Bilim - biyoloji, kimya ve jeoloji dahil
 • Sanat - mimari ve medyada drama dahil
 • Matematik - geometri, cebir ve istatistik dahil
 • Tarih – siyaset bilimi ve fotoğrafçılık tarihi dahil
 • İşletme – iletişim, hukuk ve ekonomi dahil

Bu programda işverenlerin aradığı kuvvetli iletişim, araştırma ve eleştirel düşünme becerileri aşılanmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

LaSalle College Vancouver öğrencileri, rekabetçi iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olacak yetenekleri kazanmaları için gereken fırsatlara da sahiptir. Bu özel eğitim kaliteli içerikleri, öğretim kadrosu, bağlantıları ve öğrenim tesisleri ile kamu sektöründe gerekenlerin ötesine geçmiştir.

Kanada'nın En İyisi

LaSalle College Vancouver programlarının birçoğu oldukça itibarlıdır. Oyun Tasarımı ve Görsel Efekt Fakültesi, üst üste 10 yılı aşkın bir süreyle video oyunu tasarımı için Kanada'nın en iyi lisans fakültesi seçilmiştir (Princeton Review).

Odaklı ve esnek eğitim

Öğrenciler, düşük mevcutlu sınıflarda kariyerleri boyunca kendilerine yardımcı olacak nitelikleri kazanmaktadır. Programlar teori ve uygulamalı eğitim merkezlidir, birçok programa stajyerlik dahildir. Bu sayede eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, British Columbia'daki üst düzey bir üniversite için hazırdır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Her birinde derece, diploma ve sertifika programları sunulan sekiz ana konu alanı vardır. Yetkinlikler, uluslararası düzeyde kabul edilmektedir.

Oyun Tasarımı ve Görsel Efekt Fakültesi

Bu yenilikçi fakültenin çok disiplinli yaklaşımıyla tasarımcı, programcı, animatör, çizer ve modelci öğrenciler yetiştirilmektedir.

Grafik Tasarım Fakültesi

Öğrencilere grafik tasarım problemlerine yönelik yeni çözüm yolları gösterilir ve talep gören becerilerle mezun olurlar. Renk, görüntü manipülasyonu, ürün paketleme, sanat yönetimi ve yerleşim tasarımı gibi alanlar incelenmektedir.

İç Mimarlık Fakültesi

Hem normal hem de ticari konutlar için çevresel tasarımın ışık, alan, doku ve renk gibi her yönü öğretilir. Öğrenciler, sektörün zorlu koşulları hakkında detaylı bilgilere sahip bir şekilde eğitimlerini tamamlamaktadır.

E-Öğrenim Fakültesi

Çevrimiçi bir öğrenim isteyenler için kampüs müfredatından ilham alan kaliteli ve esnek diploma programları mevcuttur.

Sosyal Bilimler Ön Lisans Eğitimi

Farklı eğitim alanları keşfedilirken bir üniversite derecesine yönelik kredi kazanılabilir. Yaratıcı yazarlık, sanat tarihi, eleştirel düşünme, çevre bilimi ve işletme hukuku gibi alanları kapsamaktadır.

Aşçılık Okulu

Mutfak sanatlarında bir kariyer isteyenler, bir veya iki yıllık akredite edilmiş programlardan faydalanabilir. Sektör standartlarındaki tesislerde pratik bir eğitim verilir. Mezunlar, restoranlarda ve diğer işletmelerde başarılı kariyerlere adım atmaktadır.

Moda Fakültesi

Yenilikçiliğiyle dünya çapında bir üne sahip olan moda programının öğrencileri, yaratıcılıklarını etkinliklerde, fotoğraf çekimlerinde ve defilelerde sergilemektedir. Kariyerleri boyunca kullanacakları becerilerin nasıl geliştirildiğini öğrenirler.

Ses ve Sinema Fakültesi

Müzik veya sinema alanlarında bir kariyer isteye öğrenciler, bu sektörler için gereken uzmanlığı kazanabilir. En son teknikler ve ekipmanları içeren programın akademik kadrosu sektör profesyonellerinden oluşmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Kriterler

Yeni öğrenciler eğitim geçmişlerine göre değerlendirilmektedir. Kabul için belirli koşullar yerine getirilmelidir ve buna aşağıdakiler dahildir:

 • Yüz yüze veya telefon üzerinden bir görüşme
 • Ortaöğretimin veya eşdeğerinin tamamlanması veya yetişkin öğrenci kategorisinde olmak
 • Bir başvuru formunun ve kayıt anlaşmasının gönderilmesi
 • Başvuru ve değerlendirme ücretinin ödenmesi
 • Derece programı başvuruları için 250 kelimelik bir makale (Moda Tasarım Lisansı hariç)
 • Moda Tasarım Lisans derecesi için 500 kelimelik bir makale ve portföy gereklidir

İngilizce dil kriterleri

Eğitim dili İngilizce olduğu için öğrencilerin bir programa başlamadan önce iyi bir İngilizceye sahip olmaları gereklidir. Kabul edilen dil sınavları ve minimum puanlara aşağıdakiler dahildir:

 • IELTS Akademik – sertifika ve diploma için 5.5 puan, lisans için 6.5
 • PTE Akademik – sertifika ve diploma için 48 puan, lisans için 58
 • TOEFL IBT – sertifika ve diploma için 75 puan, lisans için 80
 • TOEFL PBT – sertifika ve diploma için 530 puan, lisans için 550

Yabancı öğrencilerin giriş koşullarının detaylarını incelemeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

LaSalle College Vancouver, yabancı öğrencilerin yararlanabileceği çeşitli burs seçeneklerine sahiptir. Harç ücretinde indirim şeklinde verilen bu hibeler, üstün başarı gösteren öğrencileri desteklemeye yöneliktir.

Yetenek Bursları

Diploma ve derece programlarına katılan yeni tam zamanlı öğrenciler için %20'ye varan harç ücreti indirimleri mevcuttur. Aşağıdaki bölümleri kapsamaktadır:

 • Oyun tasarımı ve görsel efekt
 • Grafik tasarım
 • İç mimarlık
 • Aşçılık
 • Moda
 • Ses ve Sinema
 • Sosyal Bilimler Önlisans Eğitimi

Seyahat bursu

Kampüsten en az 200km uzakta yaşayan uygun öğrencilerin seyahat masraflarını karşılamak adına 1.000 CAD değerine varan bir burstur.

Akademik mükemmeliyet hibesi

Yeni öğrenciler arasında lise veya lise sonrası eğitimlerinde başarı göstermiş olanlar, eğitim masraflarının karşılanması adına finansal yardım alabilir.

Bütün öğrencilerin hibeleri, uygunluk koşullarını ve nasıl başvurulacağına dair bilgileri kontrol etmeleri önerilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

LaSalle College Vancouver, öğrencilerini meslek hayatına başlamaları veya eğitimlerine devam etmeleri için gereken beceriler ve yetkinliklerle donatmaktadır.

İş dünyasında ihtiyaç duyacakları nitelikleri ve esnekliği sağlamalarına yardımcı olacak araçlara sahip olurlar. Kariyer hizmetleri ekibi tarafından kariyer gelişimine yönelik imkânlardan bazıları:

 • Öz geçmiş ve ön yazı hazırlamaya yönelik çalıştaylar, mülakatlar ve ağ kurma
 • Mülakat eğitimi
 • Yerel sektör işverenleriyle portföy etkinlikleri
 • İş arama stratejileri ve ipuçları
 • Stajyerlik ve serbest çalışma fırsatları konusunda yardım

LaSalle College Vancouver öğrencileri, büyümeye devam eden mezunlar ağını da kullanabilir. Mezunların birçoğu başarılı ve ödüllü çalışmalara imza atmıştır, buradaki öğrenciler okulun sektör deneyimlerinden ve uzmanlığından faydalanmaktadır.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
At LaSalle College Vancouver
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
LaSalle College LaSalle College
Rated5/5based on1 student reviews
Customer reviews:
LaSalle College - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

LaSalle College LaSalle College
Rated5/5based on1 student reviews
Customer reviews:
LaSalle College - by, 2019-12-17
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin