Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Leeds Beckett University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Yaklaşık 200 yıl önce kurulan Leeds Beckett University, Birleşik Krallık'taki en popüler kurumlardan biri haline gelmiştir. Leeds Beckett, istihdam edilebilirlik, tesisler, kapsayıcılık ve uluslararasılaşma alanlarında QS sıralamalarında 5 yıldıza layık görülmüştür. Üniversitenin aynı zamanda başarılı bir istihdam istatistiği vardır.

Birleşik Krallık'taki en büyük üniversitelerden biri olan Leeds Beckett University dünya genelinde 143 ülkeden 23.000'in üzerinde öğrenciye sahiptir. Kurum, uluslararası öğrencilere üniversiteye vardıklarında sunduğu özel etkinlik haftası ile başlayarak yıl boyunca onlara samimi bir ortam sunmaya özen gösterir.

Aday öğrenciler pek çok lisans ve lisansüstü program arasından tercih yapabilir. Kampüs tesislerine yönelik devam etmekte olan 200 milyon GBP değerindeki yatırım sayesinde öğrenciler en modern ekipmanları kullanacak olup bu sayede gelecek kariyerlerine yönelik adımı atmaya hazır olarak mezun olurlar.

Öğrencilere yönelik özel kariyer hizmetlerinin yanı sıra sunulan bu imkân, mezunların %88.7'ının mezuniyetten sonra 15 ay içerisinde işe başlamalarına veya öğrenimlerini ileri aşamada sürdürmelerine katkı sağlamıştır. (Mezun Sonuçları Anketi 2018-19)

Leeds Beckett, tüm dünya genelinde yüksek bir saygınlığa sahip olup sanayi ile olan sıkı bağlantıları sayesinde öğrenciler yerel, bölgesel ve uluslararası tanınmış kuruluşlarda iş deneyimi kazanır.

Tam bir öğrenci şehri olan Leeds'te öğrencilerin dersler dışında tadını çıkarabilecekleri sayısız heyecan verici aktivite bulunur. Üstelik, Londra'ya trenle yalnızca iki saatte ulaşım mümkündür dolayısıyla Leeds, Birleşik Krallık ve Avrupa'nın diğer köşelerini ziyaret etmek isteyenler için harika bir konuma sahiptir.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

Öğrencilerden biri ile sohbet

Leeds Beckett öğrenci adayları artık üniversitedeki hayat hakkında birinci elden bilgi edinebilir. Halihazırda öğrenim görmekte olan öğrenciler programlar, tesisler ve hareketli Leeds şehrinde öğrenci hayatı hakkında görüşmeye hazırdır. Leeds Beckett'da yaşamın nasıl olduğuna dair gerçek bir fikir için bir öğrenci ile görüşün.

Yeni Bina Geliştirme Çalışmaları

2020 yılında, üniversitenin 45 milyon GBP yatırım yaptığı spor binası tamamlandı. Bu yeni tesis, özel araştırma laboratuvarlarına, 60 metrelik kapalı bir atletizm parkuruna, beslenme eğitimi mutfağına, yüksek performanslı güç ve kondisyon tesisine, insan hareketi araştırma laboratuvarına, iki klima odasına ve Catapult ile ortak olarak kullandığı bir Performans Analiz Laboratuvarına ev sahipliği yapar.

Üniversite'nin 80 milyon GBP yatırım yapılan Sanat Fakültesi 2021'de açılmıştır. Bu fakülte profesyonel TV, sinema ve müzik kayıt stüdyoları, bir performans salonu ve Dolby Atmos sinema salonu dahil olmak üzere en yeni ve uzman tesislerle doludur.

Sanal Açık Kapı Günü

Uluslarararası öğrencilerin nerede öğrenim göreceklerini görebilmek için açık kapı günlerinde üniversiteyi ziyaret etmeleri her zaman mümkün değildir. Leeds Beckett University, öğrencilere evlerinin rahatlığından bütün kampüsü keşfetme imkanı sunan sanal bir kampüs turuna sahiptir. Bu, öğrencilere öğrenim görecekleri yerleri, program olanaklarını, konaklama seçeneklerini ve kütüphaneyi görme imkanı sunar. Bu sanal tur, etkileyici ve kapsamlı bir deneyim olup öğrencilere üniversite yaşam hakkında en iyi fikri edinmelerini sağlar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğretimde mükemmeliyet, Leeds Beckett'ın akademik uygulamalarının merkezidir ve üniversite oldukça yüksek bir öğretim standardı temeline dayanan fevkalade bir öğrenim deneyimi için oldukça sıkı çalışmaktadır. Üniversitenin, çeşitli topluluklardan insanları ve sürekli kaynak teminini teşvik ederken öğretim kalitesini sürdürmek ve geliştirmek için öncü araştırma ve girişim yürütme hedefi üzerine kurulu bir stratejik planı vardır.

Leeds Becket, son dönem ulusal eğitim değerlendirmelerinde üst sıralarda yer almıştır ve hizmet kalitesini yükseltmeye devam etmektedir. Öğrenim kadrosu, çok sayıda farklı öğrenim biçimi sunan çok yönlü bir eğitim müfredatı sağlamak için çeşitli yöntem ve modern teknolojilerden faydalanmaktadır. Öğrenciler hocalarıyla, daha kişisel bir öğrenim deneyimi yaşamalarını sağlayan uzun iletişim sürelerinden faydalanabilmektedir.

Çok sayıda program, önde gelen profesyonel kuruluş tarafından resmen tanınmaktadır ve böylece öğrenciler öğrenimlerinin en iyi pratikten beslendiğine emin olabilirler. Mezuniyet sonrası yüzde 89 istihdam oranı, müfredat başarısının kanıtıdır ve öğrencilerin mesleğe hazırlanma süreçlerine ışık tutmaktadır.

Üniversitenin Yapı Hizmetleri Mühendisliği programı, yakın zamanda, Yapılı Çevre Eğitimiyle Happold Brilliant Ödülüne layık görülerek akademik becerileriyle tanınırlık kazanmıştır. Bölüm, programı akredite eden Ruhsatlı Yapı Hizmetleri Mühendisliği Kurumu akreditasyon paneli tarafından yetkilendirilmiştir.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Leeds Beckett University, çok sayıda İngilizce dil, üniversite hazırlık, lisans ve lisansüstü program seçenekleri sunar. Tüm programlar, öğrencileri gelecekte karşılarına çıkarak işverenlere için cazip kılmaya odaklıdır.

İngilizce ve Üniversite hazırlık programları

Leeds Beckett, öğrencilerin yeterliliklerini ve İngilizce dil becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak üzere, çoğu British Council tarafından onaylı olan çeşitli programlar sunar. Üniversitenin hazırlık programları, öğrenciler Eylül veya Ocak ayında programlarına başlamadan önce çevrimiçi olarak alınabilir.

Uluslararası Hazırlık Yılı

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, Uluslararası Hazırlık Yılı programı ile İngiltere'de lisans düzeyinde öğrenim görmek için gereken İngilizce dil becerileri ve alana özgü bilgilerle donanıyor.

5, 10 ve 20 haftalık hazırlık programları

Hazırlık programının başarılı bir şekilde tamamlanması, Leeds Beckett University'de programlar için aranan 6.0 veya 6.5 IELTS puanı şeklindeki İngilizce dil şartını yerine getirecek olup öğrencilerin ayrıca IELTS sınavına girmelerine gerek kalmayacaktır.

Lisans dereceleri (BA, BSc, BEng, LLB)

Bu tür programlara arasında şunlar yer alır:

 • Mimarlık Lisans Programı (Onur)
 • İşletme ve İdare Lisans Programı (Onur)
 • Muhasebe ve Finans Lisans Programı (Onur)
 • Yetişkin Hemşireliği Lisans Programı (Onur)
 • Biyomedikal Bilimler Lisans Programı (Onur)
 • Spor İşletmeciliği Lisans Programı (Onur)
 • Sinemacılık Lisans Programı (Onur)
 • Hukuk Lisans Programı (Onur)
 • İnşaat Mühendisliği Lisans Programı (Onur)

Lisansüstü öğrenim dereceleri (İşletme Yüksek Lisans, Edebiyat Yüksek Lisans, Fen Yüksek Lisans ve Mühendislik Yüksek Lisans)

Bu tür programlara arasında şunlar yer alır:

 • Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı
 • Muhasebe ve Finans Yüksek Lisans Programı
 • İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA)
 • Bilgi ve Teknoloji Yüksek Lisans Programı
 • Fizyoterapi Yüksek Lisans Programı (Ön kayıt)
 • Uluslararası Siyaset Ekonomisi Yüksek Lisans Programı
 • Spor ve Egzersiz Bilimi Yüksek Lisans Programı

Lisansüstü araştırma dereceleri

Öğrenciler, belirli bir alandaki bilgilerini arttırmak veya belirli bir disiplindeki kariyer hedeflerini geliştirmek üzere bu tip programlara başvuru yapabilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik giriş şartları programdan programa farklılık göstermektedir. Öğrencilerin, çevrimiçi rehberde yer alan program listesine göz atmaları tavsiye edilir.

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin anadillerinin İngilizce olmaması halinde İngilizce dil yeterliliklerine dair bir kanıt sunmaları gerekecektir. Bu önemli bir şart olup, öğrencinin Tier 4 Öğrenci Vizesi'ne başvuru yapması halinde kesinlikle gereklidir. Üniversitenin kabul ettiği en yaygın yeterlilik IELTS sonucudur ancak Pearson ve TOEFL da yaygın olarak kabul edilen İngilizce dil yeterlilikleri arasında yer alır. Sınavlarda aranan puan şartları şunlardır (programa göre değişiklik gösterebilir):

 • IELTS: Her alandan en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 genel puan
 • Pearson – PTE Akademik Toplam 54 puan (tüm alanlardan en az 51 puan)
 • ESOL Skills for Life: Seviye 1 (dört bölümün tamamından geçer puan)
 • TOEFL IBT: Toplamda 79 ila 89 arası. Minimum puanlar: okuma (18), dinleme (17) ve konuşma (20)

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Leeds Beckett'daki Öğrenci Yönlendirme ekibi, öğrencilere istihdam, finans, engellilik, iyi yaşam ve vize gibi konularda tavsiye ve destek sunar.

Öğrenci iyi yaşamı

Öğrenci İyi Yaşam Ekibi, öğrencilere, karşılaştıkları her türlü zorluklar konusunda yardımcı olmak üzere bilgi ve destek vermek amacıyla ücretsiz ve güvenilir bir hizmet sunar.

Engellilere yönelik tavsiyeler

Engelli Destek Ekibi, üniversitede engelliler ile ilgili her konuda destek, bilgi ve yönlendirme sunar.

Öğrenci finansı ve tavsiyeler

Öğrenci Finans Ekibi, Ekonomik Yoksulluk Fonları ve ABD/Kanada hibelerini yönetir. Öğrenciler fon, bütçe, borçlar ve refah avantajları konusunda özel tavsiyeler alabilirler.

Öğrenci Göçmenlik Tavsiyeleri ve Uyum

Öğrenci Göçmenlik Tavsiyeleri ve Uyum ekibi, uluslararası öğrencilere Leeds Beckett'teki öğrenim süreçleri boyunca yardımcı olmaya hazırdır. Bu ekip, vize, göçmenlik durumu, öğrenim sonrası çalışma, ülkeden ayrılmadan önce destek vd. konularda tavsiyeler sunabilir.

Burslar ve finansman

Leeds Beckett University, uluslararası öğrencilerin kuruma getirdiği çeşitliliğe değer verir ve bu yüzden, ilgili şartları taşıyan uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunar. Öğrenciler, Leeds Beckett Uluslararası Burslar sayfasında mevcut burs fırsatları hakkında daha fazla bilgi bulabilir.

Mezun indirimi

Lisansüstü eğitime kayıt yaptıran Leeds Beckett mezunlarına, birinci yıl öğrenim ücretinden %10 indirim uygulanır.

Ücret statüsü

Leeds Beckett'ta program ücretleri öğrencinin ücret statüsüne göre farklılık gösterir. Öğrenciler, bu konudaki soruları ile ilgili olarak üniversite ile irtibata geçebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

İşe Girme

Leeds Beckett Kariyer ekibi öğrencilere ve mezunlara becerilerini tanımaları ve geliştirmeleri için kariyer planlamasının her aşamasında destek verir.

Bu destek özgeçmiş hazırlama ve başvuru yapma, çevrimiçi platformlarda iyi bir duruş sergileme, iş görüşmesi pratiği kazanma, yükseköğrenimde sonraki basamak için başvuru yapma, iş arama, yarı zamanlı iş bulma ve mezun fuarlarından olabildiğinde faydalanma gibi daha birçok konuyu kapsar.

İstihdam Edilebilirlik

Öğrenciler, öğrenimlerini sürdürürken üniversitenin istihdam hizmetleri aracılığıyla ücretli ve geçici istihdam fırsatları bulabilir. Çalışma saatleri esnek ve çeşitli olduğundan öğrenciler zamanlarını akademik çalışmalarına göre ayarlayabilirler.

Öğrenciler, Leeds Beckett'ta işverenler tarafından değer verilen beceriler ve istihdam hakkında bilgiler edinir. Üniversite çapında veya üniversitenin harici bir ortağı ile yerel bir işletmede çeşitli iş fırsatlarından faydalanma imkânına sahip olurlar.

Show more +Show less -
3073
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At LBU
LBU guarantee’s a place in their fantastic student accommodation
At LBU
Join LBU
Brand new Carnegie School of Sport building for specialised research
At LBU
Leeds is regarded as one of the best shopping destinations in the UK
Learn in an environment where creativity and technology meet
LBU have more than 40 sports clubs to join at all levels
New state-of-the-art School of Film, Music & Performing Arts building
At LBU
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?