Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Leeds Beckett University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Yaklaşık 200 yıl önce kurulan Leeds Beckett University, Birleşik Krallık'taki en popüler kurumlardan biri haline gelmiştir. Leeds Beckett, istihdam edilebilirlik, tesisler, kapsayıcılık ve uluslararasılaşma alanlarında QS sıralamalarında 5 yıldıza layık görülmüştür. Üniversite aynı zamanda, çok başarılı istihdam oranlarının yanı sıra Öğretim Mükemmelliyet Çerçevesi'nde (TEF) gümüş statüye sahiptir.

Birleşik Krallık'taki en büyük üniversitelerden biri olan Leeds Beckett University dünya genelinde 143 ülkeden 23.000'in üzerinde öğrenciye sahiptir. Kurum, uluslararası öğrencilere üniversiteye vardıklarında sunduğu özel etkinlik haftası ile başlayarak yıl boyunca onlara samimi bir ortam sunmaya özen gösterir.

Leeds Beckett, öğrenci adaylarına kendilerine en uygun programı seçebilecekleri geniş bir lisans ve lisansüstü program yelpazesi sunar. Kampüs tesislerine yönelik devam etmekte olan 200 milyon GBP değerindeki yatırım sayesinde öğrenciler, iş dünyasının beklentileri ne olursa olsun işe hazır olarak mezun olabilmeleri için en son teknolojili ekipmanları kullanacaklardır.

Öğrencilere yönelik özel kariyer hizmetlerinin yanı sıra sunulan bu imkân, mezunların %90'ının mezuniyetten sonra 15 ay içerisinde işe başlamalarına veya öğrenimlerini ileri aşamada sürdürmelerine katkı sağlamıştır.

Leeds Beckett, tüm dünya genelinde yüksek bir saygınlığa sahip olup sanayi ile olan sıkı bağlantıları sayesinde öğrenciler yerel, bölgesel ve uluslararası tanınmış kuruluşlarda iş deneyimi kazanır.

Tam bir öğrenci şehri olan Leeds'te öğrencilerin dersler dışında tadını çıkarabilecekleri sayısız heyecan verici aktivite bulunur. Üstelik, Londra'ya trenle yalnızca iki saatte ulaşım mümkündür dolayısıyla Leeds, Birleşik Krallık ve Avrupa'nın diğer köşelerini ziyaret etmek isteyenler için harika bir konuma sahiptir.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

Öğrencilerden biri ile sohbet

Leeds Beckett öğrenci adayları artık üniversitedeki hayat hakkında birinci elden bilgi edinebilir. Hâlihazırda kurumda öğrenim gören öğrenciler, Leeds Beckett'ta yaşamın nasıl olduğuna dair gerçek bir fikir vermek için programlar, tesisler ve Leeds'in capcanlı şehir hayatı hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyar.

Yeni Bina Geliştirme Çalışmaları

2020 yılında, üniversitenin 45 milyon GBP yatırım yaptığı spor binası tamamlandı. Bu yeni tesis, özel araştırma laboratuvarlarına, 60 metrelik kapalı bir atletizm parkuruna, beslenme eğitimi mutfağına, yüksek performanslı güç ve kondisyon tesisine, insan hareketi araştırma laboratuvarına, iki klima odasına ve Catapult ile ortak olarak kullandığı bir Performans Analiz Laboratuvarına ev sahipliği yapar.

2021 yılında üniversitenin 80 milyon GBP yatırım yaptığı Sanat Fakültesi binası hizmete açılacak olup en modern imkânlarla donatılacaktır. Bunlar arasında profesyonel TV, sinema ve müzik kayıt stüdyoları, bir performans tiyatrosu ve Dolby Atmos sinema salonu yer alır.

Sanal Açık Kapı Günü

Uluslarararası öğrencilerin nerede öğrenim göreceklerini görebilmek için açık kapı günlerinde üniversiteyi ziyaret etmeleri her zaman mümkün değildir. Bu sebeple, Leeds Beckett University sanal açık kapı günü düzenleyerek öğrencilere, kendi evlerinin rahatlığından tüm kampüsü keşfedebilme kolaylığı sunar. Bu kolaylık öğrencilere, nerede öğrenim görecekleri görme, program imkânlarına, konaklama seçeneklerine ve kütüphaneye göz atma ve Leeds şehir merkezinden bir tura çıkma imkânı sunar. Bu sanal açık kapı günü kapsamlı bir deneyim olup öğrencilere üniversitede yaşama dair en iyi izlenimi sunar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Leeds Beckett University, en güncel değerlendirmelerde, eğitim kalitesi alanında ülke genelinde tanınan bir ödül olan Öğretim Mükemmelliyet Çerçevesi'nde (TEF) gümüş statüye layık görülmüştür.

2017 yılında Birleşik Krallık devleti tarafından başlatılan TEF, İngiltere çapında üniversitelerin eğitim kalitesini analiz eden bir sistemdir. Leeds Beckett, istihdam edilen ve ileri basamak öğrenime geçen öğrencileri dahil olmak üzere muhteşem öğrenci sonuçlarını takdir amaçlı olarak TEF tarafından gümüş statüye layık görülmüştür. Kurum, özellikle aşağıdaki alanlarda gösterdiği üstün performansla öne çıkmıştır:

 • Akademik program tasarımı ve öğrencilerin kendi aktarılabilir ve mesleki becerilerini geliştirebildiği değerlendirme uygulamaları.
 • Öğrencilerin birinci elden proje özetleri aldığı ve işe yerleştirme fırsatlarından yararlanabildiği mesleki uygulamalara katılım.
 • Fiziksel ve dijital öğrenim kaynakları.
 • Eğitmenlere yüksek kaliteli bir desteğin sunulduğu muhteşem öğretim uygulamalarını kolaylaştırma, takdir etme ve ödüllendirme.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Leeds Beckett University, çok sayıda İngilizce dil, üniversite hazırlık, lisans ve lisansüstü program seçenekleri sunar. Tüm programlar, öğrencileri gelecekte karşılarına çıkarak işverenlere için cazip kılmaya odaklıdır.

İngilizce ve Üniversite hazırlık programları

Leeds Beckett, öğrencilerin yeterliliklerini ve İngilizce dil becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak üzere, çoğu British Council tarafından onaylı olan çeşitli programlar sunar. Üniversitenin hazırlık programları, öğrenciler Eylül veya Ocak ayında programlarına başlamadan önce çevrimiçi olarak alınabilir.

Uluslararası Hazırlık Yılı

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, Uluslararası Hazırlık Yılı programı ile İngiltere'de lisans düzeyinde öğrenim görmek için gereken İngilizce dil becerileri ve alana özgü bilgilerle donanıyor.

5, 10 ve 20 haftalık hazırlık programları

Hazırlık programının başarılı bir şekilde tamamlanması, Leeds Beckett University'de programlar için aranan 6.0 veya 6.5 IELTS puanı şeklindeki İngilizce dil şartını yerine getirecek olup öğrencilerin ayrıca IELTS sınavına girmelerine gerek kalmayacaktır.

Lisans dereceleri (BA, BSc, BEng, LLB)

Bu tür programlara arasında şunlar yer alır:

 • Mimarlık Lisans Programı (Onur)
 • İşletme ve İdare Lisans Programı (Onur)
 • Muhasebe ve Finans Lisans Programı (Onur)
 • Yetişkin Hemşireliği Lisans Programı (Onur)
 • Biyomedikal Bilimler Lisans Programı (Onur)
 • Spor İşletmeciliği Lisans Programı (Onur)
 • Sinemacılık Lisans Programı (Onur)
 • Hukuk Lisans Programı (Onur)
 • İnşaat Mühendisliği Lisans Programı (Onur)

Lisansüstü öğrenim dereceleri (İşletme Yüksek Lisans, Edebiyat Yüksek Lisans, Fen Yüksek Lisans ve Mühendislik Yüksek Lisans)

Bu tür programlara arasında şunlar yer alır:

 • Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı
 • Muhasebe ve Finans Yüksek Lisans Programı
 • İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA)
 • Bilgi ve Teknoloji Yüksek Lisans Programı
 • Fizyoterapi Yüksek Lisans Programı (Ön kayıt)
 • Uluslararası Siyaset Ekonomisi Yüksek Lisans Programı
 • Spor ve Egzersiz Bilimi Yüksek Lisans Programı

Lisansüstü araştırma dereceleri

Öğrenciler, belirli bir alandaki bilgilerini arttırmak veya belirli bir disiplindeki kariyer hedeflerini geliştirmek üzere bu tip programlara başvuru yapabilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik giriş şartları programdan programa farklılık göstermektedir. Öğrencilerin, çevrimiçi rehberde yer alan program listesine göz atmaları tavsiye edilir.

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin anadillerinin İngilizce olmaması halinde İngilizce dil yeterliliklerine dair bir kanıt sunmaları gerekecektir. Bu önemli bir şart olup, öğrencinin Tier 4 Öğrenci Vizesi'ne başvuru yapması halinde kesinlikle gereklidir. Üniversitenin kabul ettiği en yaygın yeterlilik IELTS sonucudur ancak Pearson ve TOELF da yaygın olarak kabul edilen İngilizce dil yeterlilikleri arasında yer alır. Sınavlarda aranan puan şartları şunlardır (programa göre değişiklik gösterebilir):

 • IELTS: Her alandan en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 genel puan
 • Perason – PTE Akademik Toplam 54 puan (tüm alanlardan en az 51 puan)
 • ESOL Skills for Life: Seviye 1 (dört bölümün tamamından geçer puan)
 • TOEFL IBT: Toplamda 79 ila 89 arası. Minimum puanlar: okuma (18), dinleme (17) ve konuşma (20)

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Leeds Beckett bünyesinde hizmet veren Öğrenci Merkezi, istihdam edilebilirlik, finans, engellilik, iyi yaşam ve vizeler gibi alanlarda tavsiye ve destek sunar.

Öğrenci iyi yaşamı

Öğrenci İyi Yaşam Ekibi, öğrencilere, karşılaştıkları her türlü zorluklar konusunda yardımcı olmak üzere bilgi ve destek vermek amacıyla ücretsiz ve güvenilir bir hizmet sunar.

Engellilere yönelik tavsiyeler

Engelli Destek Ekibi, üniversitede engelliler ile ilgili her konuda destek, bilgi ve yönlendirme sunar.

Öğrenci finansı ve tavsiyeler

Öğrenci Finans Ekibi, Ekonomik Yoksulluk Fonları ve ABD/Kanada hibelerini yönetir. Öğrenciler fon, bütçe, borçlar ve refah avantajları konusunda özel tavsiyeler alabilirler.

Öğrenci Göçmenlik Tavsiyeleri ve Uyum

Öğrenci Göçmenlik Tavsiyeleri ve Uyum ekibi, uluslararası öğrencilere Leeds Beckett'teki öğrenim süreçleri boyunca yardımcı olmaya hazırdır. Bu ekip, vize, göçmenlik durumu, öğrenim sonrası çalışma, ülkeden ayrılmadan önce destek vd. konularda tavsiyeler sunabilir.

Burslar ve finansman

Leeds Beckett University, uluslararası öğrencilerin kuruma getirdiği çeşitliliğe değer verir ve bu yüzden, ilgili şartları taşıyan uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunar. Öğrenciler, Leeds Beckett Uluslararası Burslar sayfasında mevcut burs fırsatları hakkında daha fazla bilgi bulabilir.

Mezun indirimi

Lisansüstü eğitime kayıt yaptıran Leeds Beckett mezunlarına, birinci yıl öğrenim ücretinden %10 indirim uygulanır.

Ücret statüsü

Leeds Beckett'ta program ücretleri öğrencinin ücret statüsüne göre farklılık gösterir. Öğrenciler, bu konudaki soruları ile ilgili olarak üniversite ile irtibata geçebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

İşe Girme

Leeds Beckett Kariyer ekibi öğrencilere ve mezunlara becerilerini tanımaları ve geliştirmeleri için kariyer planlamasının her aşamasında destek verir.

Bu destek özgeçmiş hazırlama ve başvuru yapma, çevrimiçi platformlarda iyi bir duruş sergileme, iş görüşmesi pratiği kazanma, yükseköğrenimde sonraki basamak için başvuru yapma, iş arama, yarı zamanlı iş bulma ve mezun fuarlarından olabildiğinde faydalanma gibi daha birçok konuyu kapsar.

İstihdam Edilebilirlik

Öğrenciler, öğrenimlerini sürdürürken üniversitenin istihdam hizmetleri aracılığıyla ücretli ve geçici istihdam fırsatları bulabilir. Çalışma saatleri esnek ve çeşitli olduğundan öğrenciler zamanlarını akademik çalışmalarına göre ayarlayabilirler.

Öğrenciler, Leeds Beckett'ta işverenler tarafından değer verilen beceriler ve istihdam hakkında bilgiler edinir. Üniversite çapında veya üniversitenin harici bir ortağı ile yerel bir işletmede çeşitli iş fırsatlarından faydalanma imkânına sahip olurlar.

Show more +Show less -
3073
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At LBU
At LBU
At LBU
At LBU
Clinical Skills
Join LBU
Journalism Studios
At LBU
Student Insights from Nour Alrashed
At LBU
Mahmoud Eldahshoury - Egypt
Leeds West Yorkshire Leeds
Leeds West Yorkshire Leeds
Leeds Beckett University is one of the most popular in the UK. It has a history stretching back 200 years and is one of the most popular universities in the UK dedicated to offering quality teaching across a wide variety of subjects and providing wonderful opportunities for developing knowledge and skills.

The University offers more than 190 postgraduate courses and 150 undergraduate courses for students in broad array of disciplines such as business, engineering, health, humanities etc. The programmes focus on making students more attractive to future employers so they can make a real difference to their future career.

The research community at Leeds Beckett University is delivering innovative, multidisciplinary research helping to address some of the most pressing challenges that the world face today. Across a range of disciplines its researchers are striving to improve quality of life, equality and the environment around the world. They are dedicated to making a difference and its research pages showcase the real-world impact taking place at the university.

Situated in the heart of Leeds, the City Campus is ideally placed. On the doorstep are hundreds of businesses and organizations that offer work placements and employment opportunities to many of the students. Set in 100 acres of parkland at Beckett Park, with easy access to Leeds city centre, the campus has a rich history and heritage.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_156478_320px.jpg Leeds Beckett University https://www.idp.com/turkey/universities/leeds-beckett-university/iid-uk-00796/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin