Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Liverpool John Moores University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Zengin bir kültürel tarihe sahip olan Liverpool John Moores University'nin (LJMU) kökleri, Liverpool Mechanics and Apprentice's Library'nin kurulduğu yıl olan 1823'e kadar uzanır. Bugün, uluslararası düzeyde takdir toplamış araştırmalardan temel alan ve aynı zamanda deneyime dayalı pratik eğitime önem veren derece programları sunan modern bir üniversitedir.

50 yaşından genç üniversiteler arasında dünya genelinde en iyi 100 içerisindedir (THE Young University Rankings 2021).

Dünyaca ünlü Liverpool şehrinde yer alan enstitü, öğrencilerine Londra'nın Times gazetesinin "İngiltere'nin en havalı bölgesi" olarak adlandırdığı konumda yaşama fırsatını vermektedir. Yıl boyunca şehirde sunulan müzik, sanat ve kültür etkinlikleri ile öğrencilerin dersleri dışında vakit geçirmek için birçok seçeneği vardır.

LJMU, tüm bu özellikleri sayesinde kaliteli eğitimiyle, yenilikleriyle, öğrenci destekleyici yapılarıyla ve çığır açan araştırmalarıyla tanınan mükemmel bir öğrenci deneyimi sunmaktadır.

Üniversite, son 10 yılda yapılan 160 milyon GBP değerindeki yatırımlarla en iyi teknolojileri içeren öğrenim alanlarına ve birinci sınıf tesislere sahiptir. Liverpool'un kalbinde yer alan ve 2021'de açılan Öğrenci Hayatı Binası da bunlara dahildir. Öğrencilere ve öğrencilere yönelik hizmetlere erişim kolaylığı sağlamanın yanı sıra ideal mola ve dinlenme alanlarına sahip olan bina, öğrenci merkezli planlarıyla enstitünün ruhunu en iyi şekilde yansıtmaktadır.

Aynı zamanda iş mülakatı denemeleri, CV ve motivasyon mektubu değerlendirmeleri, kapsamlı bir istihdam etkinliği ve kariyer fuarı takvimi dahil olmak üzere, öğrencilere hayalini kurdukları işe giden yolda çeşitli destek hizmetleri sunulmaktadır.

LJMU'da 100'ü aşkın ülkeden 21.000'in üzerinde öğrenci öğrenim görmektedir – bu, kampüs ortamının çeşitliliğine katkıda bulunan önemli bir faktördür. Aynı zamanda 250'den fazla lisans ve yüksek lisans programı sayesinde her öğrenciye uygun bir seçenek mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

1 - LJMU, istekli öğrencileri teşvik etmek ve potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için 2022 girişlerinde 4.000 GBP'ye kadar burslar sunmaktadır. Burslar, öğrencilerin bütün koşullarını yerine getirmelerine ve ülkelerine göre verilmektedir.

2 - LJMU, iklim kriziyle mücadele için önümüzdeki 10 yıl boyunca önemli hedefler belirlemek adına bir İklim Eylem Planı başlatmaktadır. 2020'de Birleşik Krallık'ın ilk İklim Değişikliği lisans derecesini geliştiren okul, dünyanın endüstriyel zorluklarına karşı gelecek nesilleri sürdürülebilir çözümler üretme konusunda yetiştirmeye kararlıdır. LJMU'nun Sinema Fakültesi, küresel değişime yönelik hedeflerinin bir parçası olarak BM İklim Değişikliği Konferansında (COP26) yükselen deniz seviyelerinin ada toplulukları üzerindeki etkilerini ön plana çıkaran film çalışmaları sunmuştur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

LJMU, Yüksek Öğretim Kalite Güvencesi Dairesi (QAA) tarafından iki takdirle ödüllendirilen ilk üniversitedir.

Panel, LJMU öğrencilerinin çoğunun mezun sonuçlarında başarılı olduğunu ve mezuniyetten sonraki 15 ay içerisinde işe girdiklerini veya eğitime devam ettiklerini belirtmiştir (Mezun Sonuçları Anketi 2017/18). Ayrıca değerlendirme ve akademik destek için öğrenci memnuniyeti oranı yüksektir.

129 programı Guardian University League Tables 2020'de ilk 50 içerisinde yer alan Liverpool John Moores University'nin yüksek eğitim standartları her bölüm için geçerlidir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversitenin akademik yapısı beş fakülteye ayrılmıştır:

Edebiyat, Mesleki ve Sosyal Çalışmalar Fakültesi

Akademik anlamda istekli ve araştırma odaklı olan bu fakülte, öğrencilere yaratıcı yazmadan hukuka, muhasebeden mimarlığa kadar çeşitli programlar sunar. En son araştırma değerlendirmelerine göre (REF 2014) akademisyen araştırmalarının %37,3'ü dünya lideri veya uluslararası düzeyde başarılı olarak derecelendirilmiştir.

2021 Guardian lig tablosunda fakültenin Sanat ve Tasarım okulu, ülke genelinde en iyi 10 içerisinde gösterilmiştir.

Sağlık Fakültesi

Fakültede öğrenim gören öğrenciler, tüm programlarda mevcut olan iş pozisyonu imkânları dolayısıyla gerçek dünya deneyimi, araştırma ve burslar ile desteklenen modern bir eğitim deneyimi alırlar. Fakültenin Spor programları ülkede ilk 25 arasındadır (Complete University Guide 2022).

Fen Bilimleri Fakültesi

Dünya standartlarında tesisleri, azimli ve yenilikçi eğitim ve araştırma ekibi ile Fen Fakültesi'ndeki öğrenciler alanlarındaki en modern şartlarda öğrenim görür. Fakülte, hem Birleşik Krallık hem de yurtdışındaki fen bilimleri topluluğu ve sektörü ile sıkı bağlantıları dolayısıyla öğrencilerine gerçekçi şartlarda becerilerini geliştirme ve paha biçilmez bir deneyim kazanma imkânı sunar.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi, bilgi işlem ve mühendislikten ürün tasarımı ve matematiğe kadar çeşitli alanlarda araştırmalar yürütmektedir. Lisans öğrencileri kaliteli istihdam seçeneklerine sahiptir ve lisansüstü öğrencilerinin başarı oranları oldukça yüksektir.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

İşletme ve Hukuk Fakültesi muhasebe, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, halkla ilişkiler, etkinlik ve turizm yönetimi veya işletme gibi öğrencilerinin uzmanlık alanlarında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bilgi, deneyim ve bağlantıları sunan, yenilikçi ve beceriyi teşvik eden bir fakültedir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gereklidir, belirli derecelerin ayrıntılı ve en güncel giriş koşullarını görmek için online program bilgileri kontrol edilmelidir.

Başvuru yapan tüm yabancı öğrenciler, Uluslararası İngilizce Dil Testi (IELTS), Pearson Akademik İngilizce Sınavı (PTE) veya TOEFL iBT gibi uluslararası düzeyde kabul gören İngilizce dil yeterliliklerine sahip olmalıdır. İngilizce yeterlilik belgesi, doğrulama için son iki yıl içerisinde kazanılmış olmalıdır. LJMU, öğrencilerin gerekli seviyelere sahip olmaları durumunda diğer İngilizce dil sınavlarını da kabul etmektedir.

Lisans programlarına giriş için IELTS koşulları şunlardır:

 • Uluslararası Hazırlık Programları – UKVI için Akademik IELTS genel puanı 4.5 olmalı (Yazma bölümden en az 4.0 almak kaydıyla)
 • Lisans dereceleri – 6.0 (her bölümden en az 5.5 puan almak kaydıyla).
 • Lisansüstü programlarına giriş için IELTS koşulları şunlardır:
 1. Yüksek lisans öncesi programlar – 5.5
 2. Yüksek lisans (Eğitim) dereceleri - 6.0 ila 7.0
 3. Araştırma dereceleri (Yüksek Lisans / Doktora) – 6.5

Seçilen programlara göre yukarıda belirtilen seviyelerde farklılıklar olabilir. En doğru ve güncel İngilizce dili giriş şartları için üniversite program sayfaları kontrol edilmelidir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

LJMU, çeşitli uluslararası burs seçeneklerine sahiptir. Bu prestijli burslar lisans ve lisansüstü eğitim programlarına başvuru yapan yabancı öğrencilere yöneliktir.

Lisans Bursları

Uluslararası Başarı Bursu - Yabancı öğrenciler için öğrenimlerinin her yılında 3.000 GBP değerinde kısmi bir harç ücreti indirimidir. Bu hibe, ilk üniversite başvuruları değerlendirildikten sonra uygun olan öğrencilere otomatik olarak verilmektedir.

Spor Bursu - yetenekli öğrencilerin hem sportif hem de akademik potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olur. Burs hakkında daha fazla bilgi, LJMU International Lisans Bursları sayfasında bulunabilir.

Lisansüstü Bursları

Uluslararası Başarı Bursu - Yabancı öğrenciler için öğrenimlerinin her yılında 3.000 GBP değerinde kısmi bir harç ücreti indirimidir. Bu hibe, ilk üniversite başvuruları değerlendirildikten sonra uygun olan öğrencilere otomatik olarak verilmektedir ve ayrı bir başvuru gerektirmez.

Bölgesel Burslar - Seçilen bölgelerdeki yabancı öğrenciler için öğrenimlerinin her yılında 4.000 GBP değerinde kısmı bir harç ücreti indirimidir. Diğer tüm ülkelerdeki uygun konumda olan öğrenciler, Uluslararası Başarı Bursu'na hak kazanacaklardır.

Bu burs, uygun öğrencilere otomatik olarak verilmektedir. Ülke bursları hakkında daha fazla bilgi için LJMU web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Malezya 2022 GREAT Bursu - LJMU ve British Council tarafından birlikte finanse edilen rekabetçi bir burs programıdır. Malezya'dan gelen öğrencilere bir yıllık yüksek lisans programı için 10.000 GBP değerinde kısmı harç ücreti indirimi sağlar. Burs sadece belirli programlar için geçerlidir ve ayrı bir başvuru gerektirir. Daha fazlası için.

Harici burslar – Üniversite aynı zamanda Chevening Sponsorluk Programı ve British Council STEM Alanlarında Kadınlar Burs Şeması gibi devlet tarafından finanse edilen diğer Birleşik Krallık burslarını da kabul etmektedir. En güncel planlar için üniversitenin web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

LJMU, öğrencilerine tüm potansiyellerini açığa çıkarma, mesleki gelişimlerini hızlandırma ve daha mezun olmadan önce işverenleri etkileyecek bir CV oluşturma imkânı sunar. Hemşireden bilim insanına, öğretmenden ressama ve kendi işinin patronu olmak isteyenlere kadar geleceğe yönelik amaçlarını gerçekleştirmek isteyen herkese yardımcı olur.

İşle bağlantılı eğitim

İşle bağlantılı eğitim, her derece programının bir parçasıdır böylece öğrenciler "gerçek dünya" projelerinde yer alabilir ve profesyonel ortamlarda becerilerini sergileyebilir. Stajlar, iş bağlantıları ile yürütülen projeler, iş ortamı simülasyonları, işveren odaklı örnek olay çalışmaları ve kampüs dışında iş bağlantılı öğrenim olanaklarını kapsayan bir programdır.

Sektörde iş pozisyonları

Üniversite'nin derece programlarının pek çoğu, öğrencilerine üniversitede öğrendiklerini iş ortamında uygulayabilecekleri ve işverenlerin talep ettiği aktarılabilir temel becerileri geliştirebilecekleri iş pozisyonu deneyimleri sunmaktadır.

LJMU'nun birçok şirket ve önemli işverenle olan sıkı bağlantıları ve araştırma işbirlikleri sayesinde bölgede, Birleşik Krallık'ta ve dünya genelindeki konumlarda çeşitli fırsatların kapıları öğrencilerine açılmaktadır.

Kariyer Ekibi

LJMU Kariyer Ekibi, öğrencilerinin stajyerlik ve lisansüstü olanaklarını keşfetmeleri için işveren etkinlikleri, kariyer fuarları ve ağ kurma fırsatlarına ev sahipliği yapar. Öğrenciler CV yazma, LinkedIn profili oluşturma, başvuru ve değerlendirme teknikleri, psikometrik testler ve mülakat provaları gibi alanlarda konuşmalara ve web seminerlerine katılabilirler.

Üniversite'nin istihdam danışmanları, eğitmenleri ve kariyer danışmanları hem ziyaret hem de randevu aracılığıyla kariyer alanlarında gruba yönelik veya bireysel destek imkânları sağlar.

Show more +Show less -
2770
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International students_staff support at LJMU
Join us at Liverpool John Moores University
Join us at Liverpool John Moores University
International study with the Department of Computer Science
International students_study support at LJMU
Join us at Liverpool John Moores University
Join us at Liverpool John Moores University
International study with the Department of Maritime & Mechanical Engg
International undergraduate study with Liverpool Business School
International undergraduate study with the Department of Civil Engg
International UG study with the Dept of Electronics & Electrical Engg
International Student Experience
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin