text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

Liverpool John Moores University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Zengin bir kültürel tarihi olan Liverpool John Moores University'nin (LJMU) kökeni, Liverpool Mechanics and Apprentice's Library'nin kuruluş yılı 1823'e kadar uzanır. Günümüzde ise uluslararası düzeyde takdir toplamış araştırmaları temel alan ve aynı zamanda deneyime dayalı pratik eğitime önem veren derece programlarına sahip modern bir üniversitedir.

50 yaşından küçük üniversiteler arasında dünya genelinde en iyi 150 içerisindedir (2019 THE Genç Üniversiteler Sıralamaları) Öğrenciler, LJMU'nun 2017 Teaching Excellence Framework kapsamında aldığı gümüş statü sayesinde okuldaki üst düzey öğretim kalitesinden emin olabilirler.

Dünyaca ünlü Liverpool şehrinde yer alan enstitü, öğrencilere Londra'nın Times gazetesinin 'İngiltere'nin en havalı bölgesi' olarak adlandırdığı konumda yaşama fırsatını vermektedir. Yıl boyunca şehirde sunulan müzik, sanat ve kültür etkinlikleri ile öğrencilerin dersleri dışında vakit geçirmek için birçok seçeneği vardır.

Son 10 yıl içerisinde 160 milyon GBP değerinde yatırım yapan LJMU, öğrencilerinin iş dünyasına hazır olarak mezun olabilmeleri için binlerce modern öğrenim alanı ve yeni tesisler sunar.

Aynı zamanda iş mülakat denemeleri, CV ve ön yazı değerlendirmeleri, kapsamlı bir istihdam etkinliği ve kariyer fuarı takvimi dahil olmak üzere, öğrencilere hayalini kurdukları işe giden yolda çeşitli destek hizmetleri sağlanır.

100'ü aşkın ülkeden 23.000'in üzerinde öğrenci ile LJMU, çeşitliliği yüksek bir kampüs ortamına sahiptir. 250'den fazla lisans ve yüksek lisans programı sayesinde her öğrenciye uygun bir seçenek mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversitenin Eczacılık ve Biyomoleküler Bilimler Fakültesinden Dr Philip Denton, National Teaching Fellowship ödülüne layık görülmüştür. Dr. Denton, Fiziksel Kimya bölümünde Kıdemli Eğitmen statüsünde verdiği ilgi uyandırıcı dersler sayesinde ve Dekan Yardımcısı (Eğitim) olarak üniversitenin öğretim ve öğrenim stratejisindeki inovasyon ve uygulama yönetimi konusundaki rolü ile bu başarıyı elde etmiştir.

National Teaching Fellowship Scheme, Birleşik Krallık yükseköğretiminde görev alan bireylerin etkisini öne çıkarır ve onların başarıları temel alınarak elde edilen deneyimleri paylaşmak için bir platform oluşturur. Bu unvan, LJMU'nun hem öğrencilere hem de sektörün geneline katkıda bulunacak, öğretim ve öğrenimde mükemmeliyete odaklı bir ortam sağlamaktaki kararlığını vurgular.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Liverpool John Moores University, Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) kapsamında Gümüş ödül almıştır ve bu da LJMU'daki eğitim kalitesinin yüksek olduğu ve Birleşik Krallık üniversitelerinden beklenen standartları aştığı anlamına gelmektedir. LJMU, Yüksek Öğretim Kalite Güvencesi Dairesi (QAA) tarafından iki defa takdir edilen ilk üniversite olmuştur.

TEF jüri paneli, LJMU öğrencilerinin çoğunluğunun mükemmel mezun adayları olduğunu, mezun olduktan sonraki altı ay içinde işe girdiklerini veya eğitimlerine devam ettiklerini (DLHE 2016/17 Anketi) ve değerlendirme ve akademik destek konularında öğrenci memnuniyetinin yüksek seviyelerde olduğunu dikkate almıştır.

Liverpool John Moores University'de verilen 129 kursun the Guardian 2020 Üniversite Lig Tablolarında ilk 50'ye girmesiyle bu yüksek eğitim standartları, tüm üniversiteyi kapsamaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversitenin akademik yapısı beş fakülteden oluşmaktadır:

Güzel Sanatlar, Mesleki ve Sosyal Çalışmalar Fakültesi

Akademik anlamda istekli ve araştırma odaklı olan bu fakülte, öğrencilere yaratıcı yazmadan hukuka, muhasebeden mimarlığa kadar çeşitli programlar sunar. En güncel araştırma değerlendirmelerine göre (REF 2014), akademisyenlerinin yürüttüğü araştırmaların %37,3'ü dünyanın önde gelenleri arasındadır veya uluslararası düzeyde başarılıdır. 2020 Guardian lig tablosunda fakültenin Sanat ve Tasarım fakültesi, ülke genelinde ilk 10 içerisinde gösterilmiştir.

Sağlık Fakültesi

Fakültede öğrenim gören öğrenciler, tüm programlarda mevcut olan iş pozisyonu imkânları dolayısıyla gerçek dünya deneyimi, araştırma ve burslar ile desteklenen modern bir eğitim deneyimi alırlar. Fakültenin Spor programları ülkede ilk 30 arasındadır.

Fen Fakültesi

Dünya standartlarında tesisleri, tutkulu ve yenilikçi bir eğitim ve araştırma ekibi ile Fen Fakültesi'ndeki öğrenciler, alanlarındaki en modern şartlarda öğrenim görür. Hem Birleşik Krallık hem de yurtdışındaki fen topluluğu ve sektörü ile sıkı bağlantıları dolayısıyla fakülte, öğrencilerine gerçek dünya şartlarında becerilerini geliştirme ve paha biçilmez bir deneyim kazanma imkânı sunar.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi, bilgi işlem ve mühendislikten ürün tasarımı ve matematiğe kadar çeşitli alanlarda araştırmalar yürütür. Lisans öğrencileri, kaliteli istihdam seçeneklerine sahiptir. Yüksek lisans öğrencilerinin başarı oranları ise oldukça yüksektir.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

İşletme ve Hukuk Fakültesi muhasebe, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, halkla ilişkiler, etkinlik ve turizm yönetimi veya işletme gibi öğrencilerinin uzmanlık alanlarında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bilgi, deneyim ve bağlantıları sunan, yenilikçi ve beceriyi teşvik eden bir fakültedir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gereklidir. Detaylı ve güncel giriş koşulları hakkında bilgi almak için programlarının İnternet sayfalarını ziyaret etmeleri önerilir.

Başvuru yapan tüm yabancı öğrenciler, Uluslararası İngilizce Dil Testi (IELTS), Pearson Akademik İngilizce Sınavı (PTE) veya TOEFL iBT gibi uluslararası düzeyde kabul gören İngilizce dil yeterliliklerine sahip olmalı ve İngilizce yeterlilik belgesi, doğrulama için son iki yıl içerisinde kazanılmış olmalıdır. LJMU, öğrencilerin gerekli seviyelere sahip olmaları durumunda diğer İngilizce dil sınavlarını da kabul etmektedir.

Lisans programlarına giriş için IELTS koşulları şunlardır:

 • Uluslararası Hazırlık Programları – UKVI için Akademik IELTS genel puanı 4.5 (Yazma bölümden en az 4.0 almak kaydıyla)
 • Lisans dereceleri – 6.0 (her bölümden en az 5.5 puan almak kaydıyla).

Lisansüstü programlarına giriş için IELTS koşulları şunlardır:

 • Yüksek lisans öncesi programlar – 5.5
 • Yüksek lisans (eğitim) dereceleri – 6.0 ve 7.0 arası
 • Araştırma dereceleri (MPhil / doktora) – 6.5.

Seçilen programlara göre yukarıda belirtilen seviyelerde farklılıklar olabilir. En doğru ve güncel İngilizce dili giriş şartları için üniversite program sayfaları kontrol edilmelidir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

LJMU, üniversitede eğitim gören öğrenciler için birçok uluslararası bursa sahiptir. Bu prestijli burslar, lisans ve lisansüstü eğitim programlarına başvuru yapan yabancı öğrencilere yönelik olup kısmi harç ücreti şeklinde uygulanır.

Lisans Bursları

Uluslararası Başarı Bursu

Öğrenciler, lisans eğitimi programlarındaki birinci yılları için 3.000 GBP değerinde kısmi harç ücreti bursu alır devamında ise sürdürdükleri her ek lisans eğitim yılı için 1.000 GBP değerinde harç ücreti bursu alırlar.

Uluslararası Başarı Bursu, üniversite başvuruları değerlendirildikten sonra uygun olan öğrencilere otomatik olarak verilmektedir ve ayrı bir başvuru gerektirmez.

Lisansüstü Bursları

 • Uluslararası Başarı Bursu – Yabancı öğrencilere üniversite başvuruları değerlendirildikten sonra otomatik olarak 3.000 GBP değerinde bir kısmı harç ücreti bursu verilir.

Harici burslar – Üniversite aynı zamanda Chevening Sponsorluk Programı ve Commonwealth Ortak Burs Planı gibi devlet tarafından finanse edilen diğer Birleşik Krallık burslarını da kabul etmektedir. En güncel planlar için üniversitenin web sitesi kontrol edilmelidir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

LJMU'da öğrenim görmek, öğrencilere tüm potansiyellerini açığa çıkarma, mesleki gelişimlerini hızlandırma ve daha mezun olmadan önce işverenleri etkileyecek bir CV oluşturma imkânı sunar. Hemşireden bilim insanına, öğretmenden ressama ve kendi işinin patronu olmak isteyenlere kadar, LJMU herkese geleceğe yönelik amaçlarını gerçekleştirmede yardımcı olur.

İşle bağlantılı eğitim

İşle bağlantılı eğitim, her derece programının bir parçasıdır böylece öğrenciler ‘gerçek dünya' projelerinde yer alma ve profesyonel ortamlarda becerilerini sergileme imkânı kazanır. Bu uygulamaya stajlar, iş bağlantıları ile yürütülen projeler, iş ortamı simülasyonları, işveren odaklı örnek olay incelemeleri ve kampüs dışında işle bağlantılı öğrenim dahildir.

Sektörel iş pozisyonları

Üniversite'nin derece programlarının pek çoğu, üniversitede öğrenilenlerin iş ortamında uygulanabileceği ve işverenlerin aradıkları temel aktarılabilir becerilerin geliştirilebileceği, sektörel bir iş pozisyonu deneyimi sunar. LJMU, sıkı bağlantıları ve pek çok şirket ve işverenle olan araştırma ortaklıkları sayesinde öğrencilerine bölgede, Birleşik Krallık'ta ve dünya genelinde çeşitli imkanlar sağlar.

Kariyer Ekibi

LJMU Kariyer Ekibi, potansiyel stajyerlikleri ve mezuniyet sonrası imkânları değerlendirmek üzere işveren organizasyonlarına, kariyer fuarlarına ve ağ kurma etkinliklerine ev sahipliği yapar. Öğrenciler CV yazma, LinkedIn profili oluşturma, başvuru ve değerlendirme teknikleri, psikometrik testler ve mülakat provaları gibi alanlarda konuşmalara ve web seminerlerine katılabilirler. Ayrıca, Üniversite'nin istihdam danışmanları, eğitmenleri ve kariyer danışmanları hem ziyaret hem de randevu aracılığıyla kariyer alanlarında grup ve bireysel destek imkânları sağlar.

Show more +Show less -
2770
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International students_staff support at LJMU
Join us at Liverpool John Moores University
Join us at Liverpool John Moores University
International study with the Department of Computer Science
International students_study support at LJMU
Join us at Liverpool John Moores University
Join us at Liverpool John Moores University
International study with the Department of Maritime & Mechanical Engg
International undergraduate study with Liverpool Business School
International undergraduate study with the Department of Civil Engg
International UG study with the Dept of Electronics & Electrical Engg
International Student Experience
Liverpool Liverpool Kingsway House Crosby Road North
Liverpool Liverpool Barkhill Road, Merseyside
Liverpool Liverpool Brownlow Hill
Liverpool John Moores University can trace its roots back to the Industrial Revolution. Today, with a vibrant community of world-wide students, it is one of the largest, most dynamic and forward-thinking universities in the UK. The university vision is to be recognised as a modern civic university delivering solutions to the challenges of the 21st century. It provides the students with an exceptional experience and encourages the staff to push the boundaries of the professional and academic disciplines so that it is ready and able to thrive in a world of endless possibility and potential.

At the University, students will be enjoying high quality teaching informed by its world-leading research. They will be welcomed by a friendly and supportive group of staff and students from around the UK and from many countries across the world. Liverpool John Moores offers degree programmes with an emphasis on real-world experience, so students can be sure they will be well prepared to start the career and they will be studying in the heart of one of Europe?s friendliest and vibrant cities. Its academic structure is divided into five faculties, each home to world-leading research, teaching and learning in a wide range of fields.

Liverpool John Moores has three campuses and 44 buildings. City Campus is situated within the heart of Liverpool and a variety of courses are taught from this central site. All the campuses provide a modern and inspiring learning space for all the students.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_195448_320px.jpg Liverpool John Moores University https://www.idp.com/turkey/universities/liverpool-john-moores-university/iid-uk-00674/

Ortalama toplam maliyet£2175

 • £1333
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £236
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin