Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

M College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

2020 yılı Ocak ayında kapılarını açan M College'i dünyanın dört bir yanından öğrenciler tercih ediyor. Okul, öğrencilerini kendilerine meydan okumaya ve başarılı birer gelecek kurmaya davet ediyor.

Uluslararası öğrenciler, geçmiş eğitimlerinin tanınmasını temin edecek akademik programlar (AEC) arasından seçim yapabiliyor. Sektörün ihtiyaçlarını göz önüne alarak özenle oluşturulan programlar, öğrencilere rekabetçi iş piyasasına bir adım önde başlama olanağı veriyor. Bu kapsamda öğrenciler öğrenimlerini sürdürürken alana özel staj imkânlarının yanı sıra profesyonel ağ kurma etkinlikleri ve diğer sektörel fırsatlardan faydalanıyor.

İngilizce ve Fransızca dillerinde öğretilen programlara katılan öğrenciler, öğrenci hizmetlerinden Arapça, Bulgarca, Çince, Farsça, İtalyanca, Korece, Portekizce ve İspanyolca dillerinde faydalanabiliyor. Programların geneli iki yıl süreli olmakla beraber, lisans mezunu öğrenci adaylarının öğrenimlerini bir yılda tamamlamalarına olanak veren iki program seçeneği bulunuyor.

İngilizce ya da Fransızca becerilerini geliştirmeye ihtiyaç duyan öğrenciler için Dil Hazırlık Programları da sunuluyor. Uluslararası öğrenciler, dil becerilerinin yanı sıra akademik becerilerini de geliştirerek, IELTS veya TOEFL sınav sonuçlarını ibraz etmelerine gerek kalmaksızın öğrenimlerinin bir sonraki adımına devam edebiliyor.

M College'da eğitim, tutkulu eğitmenler tarafından sunuluyor ve modern kaynaklarla destekleniyor. Kampüs, uluslararası öğrencilerin kendilerini merkeze alan destek hizmetlerinden ve imkânlardan faydalanabildikleri, kapsayıcı ve çokkültürlü bir ortam olarak öne çıkıyor.

M College'nin LaSalle, Montreal'de bulunan konumu, öğrencilerin Montreal şehir merkezine ve derslik dışındaki hayatın tadını en güzel şekilde çıkarmak için her türlü olanağa kolay erişimleri için ideal. Toplu taşıma bakımından avantajlı konumda bulunan bölge sayısız yeme-içme, alışveriş ve eğlence mekânının yanı sıra kültürel ve tarihi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Öğrenci dostu bir ortam ve makul yaşam ücretleri sunan şehir, 2017 yılında dünyanın en iyi öğrenci şehri seçilmiş ve %81'lik güvenlik endeksiyle öne çıkmıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

M College, tüm öğrencilerin akademisyenler ve personel tarafından yakinen destek gördüğü kampüs, çokkültürlü ve kucaklayıcı bir ortama sahip. Tüm bunları müthiş tesislerle desteklendiği M College'de derslikler, ders içeriğini tamamlayan modern teknolojiyle donanmış bulunuyor. Akademik kadro, öğrencilerine düşük mevcutlu sınıflarda çeşitli eğitim tekniklerini benimseyerek, kişiselleştirilmiş ve işbirliğine dayalı bir öğrenim ortamında eğitim veriyor.

Programlar yenilikçi, esnek ve iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanıyor. Öğrenciler bu sayede mezun olduklarında kariyerlerine mümkün olan en iyi başlangıcı yapabiliyor.

Deneyime dayalı öğrenim

Her program kapsamında staj imkânları da bulunduğundan, öğrenciler derste öğrendiklerini gerçek durumlarda uygulayıp deneyim kazanabiliyor. Staj fırsatları sayesinde öğrenciler, mesleki ağ kuruyor ve gelecekteki mesleklerine aşina olabiliyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Okul, öğrencilerinin hayallerindeki kariyeri oluşturmalarına destek olmak amacıyla farklı program seçenekleri sunuyor. Programlar, yetişkin öğrencileri rekabetçi iş piyasasında başarıyı yakalamak için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerle donatmak üzere tasarlanıyor.

AEC Programları

Geçmiş eğitimlerin tanınmasını sağlayan AEC programları dört seçenek halinde sunuluyor:

 • İş Yönetimi
 • Proje Yönetimi (Grafik İletişim)
 • Multimedya Entegrasyon Teknikleri
 • Erken Çocukluk Eğitimi

Bu programlar, nitelikli mezunların hayli talep gördüğü istihdam alanlarını temel alıyor. Müfredat, sektörün ihtiyaçlarını göz önüne alırken diğer yandan Kanada'ya kolayca adapte olabilen, nitelikli mezunlar yetiştirmeyi hedefliyor.

Öğrenciler haftada iki günlük bir ajandayla toplam iki yıl süren standart programa katılabiliyor ya da haftada bir gün derse katılabildikleri ve öğrenimlerini bir yılda tamamlayabildikleri hızlandırılmış programı tercih edebiliyor. Her ili seçenek de öğrencilerin seçtikleri kariyerde ilerlerken Kanada'yı keşfetmelerine olanak verecek birçok fırsat sunuyor.

Dil Hazırlık Programları

M College, uluslararası öğrencilerin buradaki yükseköğrenim programlarına katılmak için gereken şartları sağlayabilmeleri için Fransızca ya da İngilizce becerilerini geliştirebileceği hazırlık programları sunuyor.

Show more +Show less -
İş Yönetimi

İş Yönetimi

İşletme Yönetimi (LCA.FK) programı, öğrencileri işletme yönetimi teknisyenleri olmaya hazırlıyor. Öğrenciler, program kapsamında pazarlama, iletişim, finans, muhasebe, programlama ve müşteri hizmetleri alanlarında eğitiliyor. Programdan mezun olan öğrenciler perakende, toptan satış, misafir ağırlama, turizm veya tarımsal işletme alanlarında yönetici, süpervizör, işletme sahibi veya girişimci olarak kariyer edinebiliyor. Program, Emploi- Quebec işbirliğiyle, İngilizce veya Fransızca dillerinde sunuluyor.

Uygunluk şartları

Uluslararası öğrencilerin aşağıdakileri veya dengi şartları sağlaması gerekir:

Standart programlar

 • 12. Sınıf
 • IELTS – her alanda en az 6.0 puan almak kaydıyla en az 5.5 genel puan
 • Temel derslerde en az %55 ortalama.

Hızlandırılmış Program

 • İlgili alanda lisans eğitimi
 • IELTS – her alanda en az 6.5 puan almak kaydıyla en az 5.5 genel puan veya her alanda en az 6.0 almak kaydıyla en az 6.0 genel puan.
 • Tamamlanan bir önceki eğitimde en az %55 ortalama.

Show more +Show less -
Grafik İletişim

Grafik İletişim

M College'nin Grafik İletişimde Proje Yönetimi (NWC.07) programı, öğrencilere proje yönetiminin tüm yönleri konusunda derin bir anlayış kazandırıyor. Program, öğrencilere teknoloji ve iletişim gibi birçok alanda etkili ve değerli birer profesyonel olmaları için destek oluyor. Hem kamu hem de özel sektörde proje süreçlerini sonuca götürecek becerikli bireylere ihtiyaç duyuluyor. Program İngilizce ve Fransızca dil seçenekleriyle sunuluyor.

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin aşağıdakileri veya dengi şartları sağlaması gerekir:

 • İlgili alanda lisans eğitimi
 • IELTS – her alanda en az 5.5 puan almak kaydıyla en az 6.5 genel puan veya her alanda en az 6.0 almak kaydıyla en az 6.0 genel puanı.
 • Programla ilgili temel derslerde en az %55 ortalama
 • Bir yıllık iş tecrübesi.

AEC programları, öğrencileri matbaa/basım ve ilgili diğer birimlerde üretim lojistiği koordinatörlüğü ve süpervizörlüğü gibi pozisyonlara hazırlıyor.

Show more +Show less -
Erken Çocukluk Eğitimi

Erken Çocukluk Eğitimi

M College'nin Erken Çocukluk Eğitimi (JEE.0K) programı, öğrencileri 12 yaş ve altı çocukların eğitimi ve bakımı için hazırlıyor. Bu teknik program, küçük çocuklar için mümkün olan en güvenli ve sağlıklı ortamın sağlanmasına yönelik çalışmalara odaklanıyor.

Öğrenciler, çocukların fiziksel, sosyal ve dil yoluyla gelişimini inceliyor, bir çocuğun ailesi ve hayatındaki diğer bireylerle işbirliği içinde olmanın önemini öğreniyor. Emploi-Quebec ortaklığıyla sunulan programda İngilizce ve Fransızca dil seçenekleri mevcut.

Uygunluk şartları

Uluslararası öğrencilerin aşağıdakileri veya dengi şartları sağlaması gerekir:

Standart programlar

 • 12. Sınıf
 • IELTS – her alanda en az 6.0 puan almak kaydıyla en az 5.5 genel puan
 • Temel derslerde en az %55 ortalama
 • Çocuklarla çalışmaya izinli olunduğuna dair polis kaydı

Hızlandırılmış Program

 • İlgili alanda lisans eğitimi
 • IELTS – her alanda en az 6.5 puan almak kaydıyla en az 5.5 genel puan veya her alanda en az 6.0 almak kaydıyla en az 6.0 genel puan.
 • Tamamlanan bir önceki eğitimde en az %55 ortalama.
 • Çocuklarla çalışmaya izinli olunduğuna dair polis kaydı

Bu AEC programı, öğrencileri gündüz bakım merkezleri, okul sonrası programları ve danışmanlık merkezlerinde çalışmaya hazırlıyor.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Uluslararası öğrenciler, M College'deki öğrenim deneyimlerini destekleyecek rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Hizmetler arasında havaalanı karşılama da yer alıyor. Bu kapsamda öğrenciler ülkeye giriş yaptıklarında okul personeli tarafından havaalanında karşılanıyor ve konaklayacakları yere bırakılıyor. Okul ayrıca öğrencilere kampüse yakın konaklama olanakları bulmaları konusunda da yardımcı olabiliyor.

Uyum Sağlama

Yeni öğrenciler için uyum programı bir hafta süreli olup dönem başlangıcından hemen önce gerçekleşiyor. Öğrenciler bu kapsamda okul hakkında bilgi aldıkları, öğrenci numaralarını edindikleri, gerekli belgeleri doldurdukları, eğitmenler ve personelle tanıştıkları ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaştıkları oturumlara katılıyor. Bu süre zarfında kendilerine ulaşım ve yerel çevre hakkında bilgiler de veriliyor.

Kariyer desteği

Okul yılda üç defa Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Etkinlik kapsamında firmalar ve işverenler okulu ziyaret ederek öğrenciler ve yeni mezunlarla tanışıyor. Öğrenciler bu sayede gelecekte istihdam fırsatlarına dönüşebilecek değerli ilişkiler kurma fırsatı yakalıyor.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
M College - Opening Gala
At M College
At M College
M College - Diversity is our Priority
M College International Students sharing their experience so far
At M College
At M College
At M College
At M College
At M College
At M College
Montreal Quebec 8550 Newman Boulevard, Suite 8564, LaSalle
M College was founded on the principle that education can change the world with the goal to give every student that chooses M the chance to change their world and master their future. The college is operated by a team of education professionals who believe that opportunity is the greatest gift one can receive and education is student?s passport to a world of possibilities.

All programs offered at the college are designed to include an internship to give students real-life work experience in their field of study. Internship placements are organized by the College and allow students to network and make their first impression in the workforce with M College staff guiding and mentoring them through the process.

The College is located in the LaSalle borough on the island of Montreal. LaSalle is adjacent to the downtown core of the city and connected to its comprehensive public transit system. Students will study in a vibrant and exciting campus in a multicultural area of the city. The campus is more than just a series of classrooms, it has a spacious student lounge equipped with mobile charging stations, green spaces for students to enjoy and on-site parking. Across the street from major shopping centers and surrounded by many small businesses, M College will give students the opportunity to experience the very best that Montreal has to offer.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_305887_320px.jpg M College https://www.idp.com/turkey/universities/m-college/iid-ca-01245/

Ortalama toplam maliyet$1989

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin