Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Manukau Institute of Technology

Newzealand
video Bg

Genel Bakış

Manukau Institute of Technology (MIT), Yeni Zelanda'daki en büyük teknoloji enstitülerinden biridir ve üstün nitelikli bir devlet yükseköğretim kurumudur. MIT, 2016 yılında NZQA tarafından yapılan en son değerlendirmede, mümkün olan en yüksek derece olan Category One derecesini almıştır.

MIT, uluslararası öğrencilere dünya çapında tanınan çok çeşitli sertifika, lisans, yüksek lisans diploması ve lisansüstü düzeyinde yeterlilikler sağlayan çeşitli fakültelere sahiptir. Sunulan konu alanları arasında işletme, dijital teknolojiler, hemşirelik, mühendislik ve eğitim bulunmaktadır.

Küçük mevcutlu sınıfları, mükemmel teknolojileri ve tesisleri sayesinde MIT, kişiselleştirilmiş ve sektöre özel deneyim ve beceriler sunan bir öğretim deneyimi sunmaktadır. MIT'de sunulan programların çoğu, yenilikçi işletmelerle yapılandırılmış öğrenci projelerini içermektedir.

MIT, öğrencilerin yükseköğretime hazırlanmalarına yardımcı olmak için hazırlık programları ve İngilizce dil giriş koşullarını karşılamak konusunda desteğe ihtiyaç duymaları halinde İngilizce dil programları sunar.

Enstitünün, sıklıkla dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak gösterilen Auckland'da dört kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler, eğitimleri süresince kampüslerinin dışına çıkabilir ve çalılarla kaplı sıradağları, güzel sahilleri ve en yeni tiyatro, sanat ve müzik etkinliklerini keşfedebilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Manukau Institute of Technology'nin yakın dönemde aldığı ödül adaylıkları

Manukau Institute of Technology yakın dönemde Westpac Auckland Business Awards tarafından iki kategoride – En İyi Müşteri Hizmet Sunumu ve Güney ve Doğu Bölgelerinde Yılın İşvereni – finalist olarak seçilmiştir.

Bu ödüllere başkanlık eden Gus Gilmore şunları söylemiştir: ''Yüksek kaliteli bir finalist listesi hazırlamış olmaktan çok memnunuz. Bu, sıkı çalışmanın, yeniliklerin ve öğrenci ve personelin iyiliği için kurulu düşünüş biçimlerine meydan okumanın harika bir biçimde takdir edilmesidir".

MIT, ödüllere girişinde önemli bir rol oynayan Project Reretahi aracılığıyla müşteri hizmet deneyimini tam anlamıyla yeniden şekillendirmiştir. Katılım ve çeşitlilik kurumun, Yılın İşvereni kategorisine başarılı bir şekilde girişini sağlayan güçlü temalardan olmuştur. Öğrenciler kurumun internet sayfasını ziyaret ederek bu başarı ve MIT'teki diğer gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

 • MIT, birinci sınıf tesisleri ve yenilikçi öğretim yaklaşımı ile dünya standartlarında bir eğitim kurumudur. Yeni Zelanda'nın en büyük teknoloji enstitülerindendir ve NZQA tarafından verilen en yüksek derece olan Category One'a sahip (2016) güvenilir bir eğitim sağlayıcısıdır.
 • MIT, NZCEL (Yeni Zelanda İngilizce Dil Programı Sertifikası) programları sunan resmi bir IELTS sınav merkezidir.
 • Kurum, teorik eğitim sunar ve öğrencilere pratik, sektör ile bağlantılı beceri ve deneyimler kazandırır.
 • MIT'de öğrencilere, başvuru sürecinden işe alıma kadar kapsamlı destek sunulmaktadır.
 • MIT, öğretmenlerin öğrencilerinin her birini isimleriyle tanıdığı küçük mevcutlu sınıflar sayesinde kişiselleştirilmiş bir eğitim sunmaktadır.
 • Kurum, aynı zamanda çeşitli akademik öğrenim seçenekleri sunar. Öğrenciler gerçek dünyada ihtiyaç duyulan beceriler ile donatılmakta ve yüksek bir istihdam edilebilirlik düzeyi ile mezun olmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Fakülteler

Eğitim seçenekleri, MIT'de çeşitli konuları, seviyeleri ve yeterlilikleri kapsayan bir dizi fakültede sunulmaktadır. Uluslararası öğrencilerin eğitim gördüğü fakülteler şunlardır:

 • İşletme Fakültesi
 • Dijital Teknolojiler Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Sağlık ve Rehberlik Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Diller ve Toplum Eğitimi Fakültesi
 • Yeni Zelanda Denizcilik Fakültesi
 • Sosyal Hizmet ve Spor Fakültesi
 • Hizmet Sektörleri Fakültesi
 • Otelcilik Fakültesi

Konu Alanları

Temel konu alanları arasında Dijital Teknolojiler, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İnşaat Yönetimi, Gemi Mühendisliği gibi konular yer almaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrencilerin MIT'ye kabul edilebilmeleri için akademik gerekliliklerini ve İngilizce dil giriş koşullarını karşılamaları gerekmektedir.

MIT İngilizce Dil Koşulları

MIT lisansüstü diplomaları ve dereceleri, her bölümde en az 5.5 olmak üzere toplam 6.0 IELTS puanı veya eşdeğerini gerektirmektedir. Sertifikalar en az 5.5 IELTS (Akademik) puanı veya eşdeğerini gerektirir. Lisansüstü ve yüksek lisans için, öğrencilerin her bölümde en az 6.0 olmak üzere toplam 6.5 IELTS (Akademik) puanına veya eşdeğeri bir puana ihtiyaçları vardır. Mesleki lisans sağlayan bazı eğitim seçenekleri, 6.5 veya 7.0 IELTS Akademik puanı gerektirmektedir.

Yeni Zelanda akademik yeterliliklerine eşdeğerler

 • Uluslararası Bakalorya 24+ (veya)
 • Cambridge International Examination (CIE) 120 UCAS tarife puanı

Bazı programlarda daha yüksek koşullar aranabilir ve MIT, koşulları karşılamayan adayların durumunu aday bazında özel olarak değerlendirebilir.

Başvuru sonrasında MIT, daha fazla bilgi gerekmesi halinde öğrencilere dönüş yapar veya başvurularının başarılı olup olmadığını bildirir. Başvurunun başarılı olması halinde öğrencilere bir teklif mektubu ve kabul formu gönderir.

Show more +Show less -
Kampüsler

Kampüsler

MIT Otara

MIT'nin ana kampüsü, kültürel çeşitliliği ve canlı toplulukları ile bilinen Güney Auckland'ın kalbinde yer almaktadır. Öğrenciler, geniş açık ve yeşil alanlardan ve amaca yönelik inşa edilmiş öğrenme ve destek tesislerinden faydalanır. Nga Kete Wananga Marae ve Pasifika Toplum Merkezi'ne ev sahipliği yapmaktadır.

MIT Manukau

Amaca özel kurulmuş olan bu kampüs Manukau'nun merkezinde yer alır ve dijital teknolojiler, işletme, hemşirelik, sağlık ve rehberlik gibi konu alanlarını kapsar. Pek çok özel alanı, proje alanlarını ve laboratuvarları barındırır.

MIT Techpark

Güney Auckland'da bulunan MIT Techpark, mühendislik ve ticaret eğitimine odaklanan yeni bir mükemmellik merkezidir. Bu amaca yönelik inşa edilmiş tesis, en son teknoloji ve yeniliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Zelanda Denizcilik Okulu – City Campus

Bu kampüsteki sınıflar, Yeni Zelanda'nın en yoğun ve en büyük ticari limanına ve şehrin kıyı kesimine bakmaktadır. Okul, öğrenimlerinin denizcilik aşamasına başlamadan önce öğrencilerin uygulamalı deneyim kazanmalarına yardımcı olur.

Show more +Show less -
Tesisler ve Güvenlik

Tesisler ve Güvenlik

Uluslararası Destek Ekibi

Bu, öğrencilerin deneyimli danışmanlardan oluşan bir ekibe eğitim seçenekleri ile ilgili sorularını iletebileceği ilk irtibat noktasıdır.

Öğrenci Güvenliği

MIT, öğrencilerinin güvenliği için bir kampüs içi güvenlik hizmetine sahiptir.

Kampüste

Öğrencilerin güvenliği, kampüs güvenlik görevlilerinden oluşan bir ekip tarafından sağlanır. Sunulan güvenlik hizmetlerinden bazıları:

 • Kampüs devriyeleri (gündüz ve gece)
 • Acil aramalara zamanında müdahale
 • Yoğun saatlerde güvenlik
 • Kampüs genelinde güvenlik kameraları ve alarmlar
 • Mesai saatleri dışında öğrencilerle park alanlarına yürüyecek görevliler
 • Kartlı geçiş
 • Güvenlik sınıfları

MIT kampüslerinde, gerektiğinde öğrencilere destek vermek için stratejik olarak yerleştirilmiş acil durum telefonları bulunmaktadır. Öğrenci aramaları, güvenlik kontrol odasına bağlanacak ve bir güvenlik görevlisi kendilerine yardımcı olacaktır. Ayrıca, kampüs güvenliği tarafından 7/24 devriyeler yapılmaktadır.

Show more +Show less -
3497
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
At Manukau Institute of Technology
Auckland Auckland Ground Floor, Corner of Manukau Station Road and Davies Avenue
Otara Auckland Dilworth Building, NA Block Gate 12, Otara Road
Auckland CBD Auckland The Rabobank Tower, Level 3, 2 Commerce Street
Established in 1970, Manukau Institute of Technology is a leader in technical and vocational education. It is rated a Category One educational provider by the New Zealand Qualifications Authority. The institute offers entry level certificates, diplomas, degrees, graduate diplomas and ESOL English language and study preparation programmes.

Manukau Institute of Technology offers a wide range of academic programmes and is one of New Zealand?s largest, high quality institutes of technology. MIT's support services for international students include health and counselling support, pastoral care, learning support and student mentorship. Its facilities include library, fitness centre, computer suites and chaplains.

MIT is conveniently located above the new Manukau Train Station and beside the Manukau Bus Terminal, which is now biggest transport hub in South Auckland. This makes travelling to MIT even easier for students, staff and visitors.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_291541_320px.jpg Manukau Institute of Technology https://www.idp.com/turkey/universities/manukau-institute-of-technology/iid-nz-00831/

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
3.5
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
4.5
Manukau Institute of Technology Manukau Institute of Technology
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Manukau Institute of Technology - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Manukau Institute of Technology Manukau Institute of Technology
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Manukau Institute of Technology - by, 2020-01-07
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Manukau Institute of Technology Manukau Institute of Technology
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Manukau Institute of Technology - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Manukau Institute of Technology Manukau Institute of Technology
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Manukau Institute of Technology - by, 2020-01-07
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin