Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Maryville University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Maryville University, uluslararası çapta üne sahip bir özel üniversitedir ve St. Louis, Missouri şehir merkezine yakındır. Öğrencilerin geleceğini ve mezun sonuçlarını ön planda tutan yenilikçi eğitim modeliyle bilinmektedir. Mezunlarını başarılı kariyerlere yönlendiren Maryville'i tercih eden öğrenciler, çeşitli ve kapsayıcı bir ortamda özenli, teknoloji odaklı ve mentorlardan ilham alan bir eğitim bekleyebilir. Üniversite, sektör liderleriyle kurduğu ortaklıklar sayesinde seçtikleri alan fark etmeksizin öğrencilerin en önemli becerilerde uzmanlaşmalarını ve aynı zamanda değerli staj ve liderlik deneyimleri kazanmalarını sağlar.

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde 90'dan fazla derece programı sunan üniversitede 56 farklı ülkeden neredeyse 3.000 öğrencinin temsil edildiği bir öğrenci birliği de bulunmaktadır.

Kiplinger ve Forbes sıralamalarında Amerika'nın en iyi yüksekokullarından biri olarak gösterilen Maryville, olağanüstü eğitim deneyiminin adresidir. 1 eğitmen başına 14 öğrenci oranıyla Maryville'de çalışan sektör uzmanlarının kişiselleştirilmiş yönlendirme ve özel ders fırsatları mevcuttur. Sahip olduğu bu öğretim kalitesi ve hem öğrenciler hem de mezunların faydalanabileceği kariyer hizmetleri ekibi sayesinde Maryville mezunlarının kariyer sonuç oran 98 yüzde kadar çıkmıştır.

Müthiş güzelliğinin yanı sıra kolay ulaşım imkânlarına sahip olan Maryville kampüsü, 100'den fazla öğrenci kulübü ve derneğiyle öğrencilerine enerjik ve heyecanlı bir öğrenim ortamı sunar. Maryville, her yıl 2500'den fazla öğrenci etkinliği planlamaktadır.

Kişisel danışmanlığın yanı sıra Maryville öğrencilerinin refahı için sağlık tesisleri gibi destek hizmetleri üniversitenin bir parçasıdır.

Maryville'in iç tasarım, siber güvenlik ve sağlık yönetimi gibi programları, ulusal düzeyde üst sıralardadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Maryville 150. Yılını Kutluyor

1872'de kurulan Maryville University, küçük bir Güney St. Louis akademisinden Batı St. Louis County'de dinamik bir ulusal üniversiteye dönüşmüştür. Maryville 150 yıllık tarihi, bireyleri ve hikayeleriyle gurur duymaktadır.

Yeni Projeler ve Gelişmeler

Maryville University derslikleri, toplanma ve eğitim alanlarını ve spor tesislerini geliştirmeye odaklanan teknoloji ve kampüs çalışmalarıyla inovasyona devam ediyor.

Okul, kampüs yakınlarında yeni bir spor salonu inşa etmek için KEAT Properties ve Keeley Properties ile bir ortaklığa başladığını duyurmuştur. Bu proje, 3.000 kişiye kadar çok amaçlı eğitim, atletizm ve espor etkinliklerinde kullanılacaktır. Maryville Başkanı Dr. Mark Lombardi: ''Dört kez ulusal şampiyon olan espor takımlarımız, bu alandaki başarılarıyla dünya çapında tanınıyor. Bu salon, yerel taraftarlarımıza espor müsabakalarıyla birlikte basketbol, güreş ve voleybol takımlarımızı izleme fırsatı sağlayacak.''

Projeler ve yenilikleri görmek için:

Yeni NCAA Sporları Maryville'de

Maryville University, erkekler voleybol ve kadınlar çim hokeyi takımlarıyla artık NCAA düzeyinde 25 spora sahiptir. Erkekler voleybol takımı 2022 Bahar, kadınlar çim hokeyi ise 2022 Güz dönemi için başlatılmıştır. Maryville University Sporları hakkında daha fazla bilgi Maryville Saints sayfasından incelenebilir.

Apple Onaylı

Maryville University, yüksek teknolojili öğretim ortamı sayesinde 2016'dan beri Apple Distinguished School statüsündedir.

Bu unvan üniversitenin yüksek teknolojili ve mobil bir öğrenim ortamındaki liderliğini ve mükemmeliyetini ödüllendirmektedir, Dijital Dünya programı ise özel olarak dijital becerilere ve kişiselleştirilmiş öğrenime odaklanmaktadır.

Seçkin Apple Okulları, eğitimde teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak akademik başarı, yaratıcılık ve eleştirel düşünmeyi teşvik etmeyi amaçlar.

Show more +Show less -
Aktif Öğrenim Ekosistemi

Aktif Öğrenim Ekosistemi

Maryville, müfredatın temelinde yer alan teknolojilerle öğrenci merkezli bir pratik öğrenime sahiptir. Her zaman ve her yerde birbirleriyle ve çevreleriyle etkileşim içinde olan öğrenciler, eğitim sürecinin bir parçasıdır.

Maryville Digital World Programı sayesinde tüm geleneksel tam zamanlı lisans öğrencilerine ücretsiz olarak bir Apple iPad ve Apple Pencil verilmektedir. Öğrenciler dijital iletişimde öz güvenlerini geliştirir, problem çözme için deneyim kazanır ve işverenlerin talep ettiği teknoloji becerileriyle mezun olurlar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Orta batı Amerika'nın önde gelen üniversitelerinden Maryville, yenilikçi beşeri bilimler eğitimiyle sanat ve bilim, sağlık meslekleri, eğitim ve işletme alanlarında üstün programlara sahip.

Eğitim seçenekleri aşağıdaki fakültelerde belirtildiği gibidir:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Fakülte tasarım, beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri ve matematik alanlarında ana ve yardımcı branşlarda çeşitli programlar sunar. Bireyselleştirilmiş ve sorgulamaya dayalı bir öğrenme yaklaşımına sahip olan fakültede staj imkânları ve eğitmen-öğrenci işbirliğine dayalı akıl hocalığı da mevcut.

Çevrimiçi Yetişkin Eğitimi Fakültesi

Fakülte, yaşam boyu öğrenmeye yönelik harika seçeneklerle iletişim, pazarlama, sosyoloji ve psikoloji gibi birçok alanda programlar sunar.

Tasarım ve Görsel Sanatlar

Ulusal Sanat ve Tasarım Fakülteleri tarafından akredite edilmiştir, başarılı programları ve stajyerlik imkânlarıyla mesleki gelişim becerileri olan öğrencilere sahiptir.

John E. Simon İşletme Fakültesi

Muhasebe, işletme yönetimi, finansal hizmetler gibi birçok programla dinamik lider ve girişimciler bu fakültede yetişiyor.

Eğitim Fakültesi

Farklı seviyelerde eğitim konusunda uzman fakültenin yenilikçi programları ulusal çapta saygınlığa sahip.

Myrtle E & Earl E Walker Sağlık Fakültesi

Küresel topluluğun sağlık hizmetleri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik müzik terapisi, hemşirelik ve rehabilitasyon hizmetleri gibi programlar bu fakültede.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Maryville University, lisans programlarına giriş için minimum 2.5 GPA (Genel Akademik Not Ortalaması) gerektirir ve kabul için sınav sonuçları tercihe bağlıdır. Programa göre koşullar değişebilir.

Aşağıdaki sınav sonuçları İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak geçerlidir:

 • TOEFL - Programa bağlı olarak en az 69 (internet tabanlı sınav)
 • IELTS - Programa bağlı olarak en az 6.0 genel puan
 • Duolingo İngilizce Testi (DET) - Programa bağlı olarak en az 95
 • ESL Language Center - Programa bağlı olarak en az 2.5 puan ile ELS'de 112. seviye
 • Pearson Test of English Academic (PTE Academic) - Programa bağlı olarak en az 47
 • SAT - Kanıta dayalı Okuma ve Yazma bölümlerinde en az 480
 • ACT - Yazma/İngilizce bölümlerinde en az 21
 • Adayın 100 üzerinden en az 24 kredi tamamlaması veya programını en az 2.0 GPA ile tamamlaması ve İngilizce Kompozisyon 101 ve 102'yi ''C'' veya üzeri bir not ortalamasıyla geçmesi halinde tam (şartsız) giriş imkânı mevcuttur. Anadili İngilizce olmayan öğrencilere yönelik İngilizce Kompozisyon sınavından alınacak ''C'' veya üzeri bir not İngilizce yeterlilik şartını tamamen ortadan kaldırmaz.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Profesyonel grupların, ortak kuruluşların veya şirketlerin sponsorluğunda birinci sınıf öğrencileri için çeşitli burs seçenekleri mevcuttur. Belirtilen koşulları karşılayan tüm öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir. GPA ortalaması 4.0 üzerindendir. Maryville, burs adaylarını değerlendirirken ACT ve SAT sınavlarının yazma kısmını kullanmaz.

Burslar:

Otomatik Burslar:

 • Saints Bursu - GPA'sı en az 3.5 olan VEYA ACT sınavından en az 27 SAT sınavından en az 1290 puan alan adaylara yönelik yıllık 14.000 USD.
 • Big Red Bursu - GPA'sı en az 3.0 olan VEYA ACT sınavından en az 24 SAT sınavından en az 1180 puan alan adaylara yönelik yıllık 11.000 USD.
 • Maryville Fırsat Hibesi - GPA'sı en az 2.5 olan VEYA ACT sınavından en az 22 SAT sınavından en az 1110 puan alan adaylara yönelik yıllık 9.000 USD.

Rekabete dayalı burslardan (şartların sağlanması burs verileceğini garanti etmez) bazıları şunlardır:

 • Başbakanlık Bursu - GPA'sı en az 3.75 olan VEYA ACT sınavından en az 27 SAT sınavından en az 1290 puan alan adaylara yönelik harç ücretinden muafiyet ve ücretsiz konaklama imkânı.
 • Trustee Bursu - GPA'sı en az 3.75 olan VEYA ACT sınavından en az 27 SAT sınavından en az 1290 puan alan adaylara yönelik harç ücretinden muafiyet.
 • Liderlik ve akademik hazırlık konusunda başarılı olan ve Maryville kampüs topluluğuna karşı kapsayıcı bir tutum sergileyen öğrencilere verilen çok kültürlülük bursu, program ücretinin %75'ine kadarını karşılayabilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Maryville University Kariyer Başarısı ve Mesleki Gelişim Ofisi öğrencileri başarıya hazırlar. Onlar için ağ kurma fırsatları ve stajyerlik deneyimleri sağlar, mezuniyet sonrası hayatları için mesleki planlamalarına yardımcı olur. Buradaki ekip aynı zamanda mezunları da desteklemektedir ve aşağıdaki hizmetleri sunar:

 • Anadal ve Kariyer Konusunda Bilgilendirme
 • Özgeçmiş ve Motivasyon Mektubu Değerlendirmesi
 • İş Görüşmesi Provaları
 • İş Arama Desteği
 • Lisansüstü Çalışmalara Hazırlık
 • Mesleki Gelişim Çalıştayları & Etkinlikleri
 • Öğrenci İstihdam Programı (Work & Study)

Maryville'in iş ve staj veri tabanı, öğrencilere kadro ve fırsatları doğrudan görme ve yönetme olanağı tanır. Ekip, iş aramaya başlayan öğrencileri kariyer bağlantıları ve kaynakları ile destekler. Maryville, mezunlarına sunduğu özgeçmiş inceleme ve mülakata hazırlık görüşmeleri gibi çeşitli hizmetler sayesinde onların en iyi fırsatları yakalamalarını ve aldıkları eğitimi en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlar.

Show more +Show less -
177
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join Maryville University
At Maryville University
At Maryville University
At Maryville University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?