Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Maryville University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Missouri eyaletinde St. Louis şehir merkezinin hemen dışında yer alan Maryville University, oldukça saygıdeğer bir özel üniversitedir. Öğrenci başarısına yönelik kapsamlı ve yenilikçi bir eğitime sahiptir. The Chronicle of Higher Education'a göre ABD'de en hızlı büyüyen özel üniversiteler arasında 2. sıradadır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde 90'dan fazla derece programı sunan üniversitede 58 farklı ülkeden neredeyse 3.000 öğrencinin temsil edildiği bir öğrenci birliği de bulunmaktadır.

Kiplinger ve Forbes sıralamalarında Amerika'nın en iyi yüksekokullarından biri olarak gösterilen Maryville, olağanüstü eğitim deneyiminin adresidir. 1 eğitmen başına 14 öğrenci oranıyla Maryville'de çalışan sektör uzmanlarının kişiselleştirilmiş yönlendirme ve özel ders fırsatları mevcuttur. Sahip olduğu bu öğretim kalitesi ve hem öğrenciler hem de mezunların faydalanabileceği kariyer hizmetleri ekibi sayesinde Maryville mezunlarının kariyer sonuç oranı %98'e kadar çıkmıştır.

Müthiş güzelliğinin yanı sıra kolay ulaşım imkânlarına sahip olan Maryville kampüsü, 100'den fazla öğrenci kulübü ve derneğiyle öğrencilerine enerjik ve heyecanlı bir öğrenim ortamı sunar. Maryville, her yıl 2500'den fazla öğrenci etkinliği planlamaktadır.

Kişisel danışmanlığın yanı sıra Maryville öğrencilerinin refahı için sağlık tesisleri gibi destek hizmetleri üniversitenin bir parçasıdır.

Maryville'in birçoğu ülke çapında en iyiler arasında kabul edilen akademik programları arasında ulusal olarak tanınan Siber Güvenlik, Sağlık Hizmetleri Yönetimi, Müzik Terapisi ve İç Mimari programları da yer alır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Güz 2021 Planları

2021 Güz Döneminden itibaren Maryville University, geleneksel programına dönecektir. Bu durum kapsamında yapılacaklar:

 • Geleneksel akademik takvime geri dönüş
 • Karma sistemin ve sanal etkinliklerin devam ettirilmesi, yüz yüze eğitimin tekrar başlaması
 • Kampüs için aktiviteler ve atletizm etkinlikleri
 • Normal yurt politikaları ve yemek hizmetlerine geri dönüş

Maryville'in planı yerel sağlık yetkilileri tarafından yönetilmektedir ve değişikliğe tabidir.

Yeni Bilgisayar Bilimi Programı

2021 Güz Döneminde Bilgisayar Bilimi lisans programı Maryville University'de başlıyor. Veri bilimi, yapay zeka, yazılım geliştirme, siber güvenlik, blok zinciri, robotbilim ve kullanıcı deneyimi gibi teknoloji alanlarında öğrencilerin gerekli becerileri kazanmasına yardımcı olacaktır.

Yeni NCAA Sporları Maryville'de

Maryville University, NCAA spor imkânlarına erkekler için voleybol ve kadınlar için çim hokeyini ekliyor. Bu sayede Maryville'deki NCAA sporlarının sayısı 25'e yükselecek. Erkeklerde voleybol müsabakaları 2022 Bahar döneminde ve kadınlar için çim hokeyi 2022 Güz döneminde başlayacak. Maryville University'nin Atletizm fırsatları hakkında daha fazla bilgi Maryville Saints sayfasındadır.

Apple Onaylı

2018-2021 için Seçkin Apple Okulu olarak gösterilen Maryville University, yüksek teknoloji öğrenim ortamıyla bir kez daha öne çıkmıştır.

Bu unvan üniversitenin yüksek teknolojili ve mobil bir öğrenim ortamındaki liderliğini ve mükemmeliyetini ödüllendirmektedir, Dijital Dünya programı ise özel olarak dijital becerilere ve kişiselleştirilmiş öğrenime odaklanmaktadır.

Seçkin Apple Okulları, eğitimde teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak akademik başarı, yaratıcılık ve eleştirel düşünmeyi teşvik etmeyi amaçlar.

''Maryville University olarak, Seçkin Apple Okulu unvanına ikinci kez layık görülmekten ötürü gururluyuz'' diyen Rektör Dr. Mark Lombardi, sözlerine ''Bu unvan, aktif öğrenim yaklaşımımızın yükseköğretimin geleceği için devrimsel bir model teşkil ettiğini bir kez daha onayladı'' diyerek devam etti.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Eğitim kalitesine büyük önem veren Maryville, akademik kadro üyelerinin kendilerini geliştirebilmeleri adına bir öğretim ve öğrenim merkezine sahiptir. Öğretim ve Öğrenim için Finch Center sayesinde öğretmenler teknolojinin derslerde kullanımı ve etkileşimin artırılması hakkında bilgi edinebilir ve Maryville'deki eğitime daha pozitif bir etki yapabilir.

Öğretim kalitesini geliştirmeye yönelik programlardan bazıları:

 • Üçlü öğretim grupları: Yeni ve deneyimli eğitmenleri üçlü gruplar halinde bir araya getirerek, yansıtmalı uygulamalar ve Maryville öğrencileriyle çalışma konusundaki bilgilerin paylaşımı yoluyla öğrenimi hedefler.
 • Gerçek Hafta: 5 günlük mesleki gelişim kongresinde kültürel çeşitlilik, öğrenci katılımı ve teknoloji kullanımı gibi, eğitimle ilgili konular tartışılmaktadır.
 • Meslektaşlar Arası Öğretim ve Öğrenim (Teaching and Learning Colleagues – TLC): Akıl hocası olarak görevlendirilen eğitmenler, öğretim kadrosundaki diğer meslektaşlarına, öğrenciler için mümkün olan en iyi öğrenim ortamını yaratmak için ihtiyaç duydukları destekleri ve kaynakları sağlar.
 • SoTL Grubu: Seminer, Maryville öğretim kadrosunun her yıl disiplinlerarası bir eğitmen topluluğu olarak bir araya gelip, kendi öğretim yaklaşımlarını inceledikleri ve tartıştıkları bir etkinliktir.

Üniversite, çevrimiçi tartışma forumları, paylaşım oturumları ve çalışma kolları aracılığıyla öğretim üyelerini kendi topluluklarını ve fırsatlarını yaratmaya davet ediyor. Eğitmen kadrosuna destekleyici bir ortamı olan Maryville, öğrenim yönetimi ve çevrimiçi öğretim sistemleriyle personeline destek oluyor. Merkez, kapsayıcı bir eğitim ortamı sağlayarak, Maryville öğrencilerinin faydalandığı yüksek eğitim standartlarını korumak için gereken kaynakları temin ediyor.

Show more +Show less -
video Bg

Departman Yapısı

Orta batı Amerika'nın önde gelen üniversitelerinden Maryville, yenilikçi beşeri bilimler eğitimiyle sanat ve bilim, sağlık meslekleri, eğitim ve işletme alanlarında üstün programlara sahip.

Eğitim seçenekleri aşağıdaki fakültelerde belirtildiği gibidir:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Fakülte tasarım, beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri ve matematik alanlarında ana ve yardımcı branşlarda çeşitli programlar sunar. Bireyselleştirilmiş ve sorgulamaya dayalı bir öğrenme yaklaşımına sahip olan fakültede staj imkânları ve eğitmen-öğrenci işbirliğine dayalı akıl hocalığı da mevcut.

Çevrimiçi Yetişkin Eğitimi Fakültesi

Fakülte, yaşam boyu öğrenmeye yönelik harika seçeneklerle iletişim, pazarlama, sosyoloji ve psikoloji gibi birçok alanda programlar sunar.

Tasarım ve Görsel Sanatlar

Ulusal Sanat ve Tasarım Fakülteleri tarafından akredite edilmiştir, başarılı programları ve stajyerlik imkânlarıyla mesleki gelişim becerileri olan öğrencilere sahiptir.

John E. Simon İşletme Fakültesi

Muhasebe, işletme yönetimi, finansal hizmetler gibi birçok programla dinamik lider ve girişimciler bu fakültede yetişiyor.

Eğitim Fakültesi

Farklı seviyelerde eğitim konusunda uzman fakültenin yenilikçi programları ulusal çapta saygınlığa sahip.

Myrtle E & Earl E Walker Sağlık Fakültesi

Küresel topluluğun sağlık hizmetleri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik müzik terapisi, hemşirelik ve rehabilitasyon hizmetleri gibi programlar bu fakültede.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Maryville University, lisans programlarına giriş için minimum 2.5 GPA (Genel Akademik Not Ortalaması) gerektirir ve kabul için sınav sonuçları tercihe bağlıdır. Programa göre koşullar değişebilir.

Aşağıdaki sınav sonuçları İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak geçerlidir:

 • TOEFL - Programa bağlı olarak en az 69 (internet tabanlı sınav)
 • IELTS - Programa bağlı olarak en az 6.0 genel puan
 • Duolingo İngilizce Testi (DET) - Programa bağlı olarak en az 95
 • ESL Language Center - Programa bağlı olarak en az 2.5 puan ile ELS'de 112. seviye
 • Pearson Test of English Academic (PTE Academic) - Programa bağlı olarak en az 47
 • SAT - Kanıta dayalı Okuma ve Yazma bölümlerinde en az 480
 • ACT - Yazma/İngilizce bölümlerinde en az 21
 • Adayın 100 üzerinden en az 24 kredi tamamlaması veya programını en az 2.0 GPA ile tamamlaması ve İngilizce Kompozisyon 101 ve 102'yi ''C'' veya üzeri bir not ortalamasıyla geçmesi halinde tam (şartsız) giriş imkânı mevcuttur. Anadili İngilizce olmayan öğrencilere yönelik İngilizce Kompozisyon sınavından alınacak ''C'' veya üzeri bir not İngilizce yeterlilik şartını tamamen ortadan kaldırmaz.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Profesyonel grupların, ortak kuruluşların veya şirketlerin sponsorluğunda birinci sınıf öğrencileri için çeşitli burs seçenekleri mevcuttur. Belirtilen koşulları karşılayan tüm öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir. GPA ortalaması 4.0 üzerindendir. Maryville, burs adaylarını değerlendirirken ACT ve SAT sınavlarının yazma kısmını kullanmaz.

Burslar:

Otomatik Burslar:

 • Saints Bursu - GPA'sı en az 3.5 olan VEYA ACT sınavından en az 27 SAT sınavından en az 1290 puan alan adaylara yönelik yıllık 14.000 USD.
 • Big Red Bursu - GPA'sı en az 3.0 olan VEYA ACT sınavından en az 24 SAT sınavından en az 1180 puan alan adaylara yönelik yıllık 11.000 USD.
 • Maryville Fırsat Hibesi - GPA'sı en az 2.5 olan VEYA ACT sınavından en az 22 SAT sınavından en az 1110 puan alan adaylara yönelik yıllık 9.000 USD.

Rekabete dayalı burslardan (şartların sağlanması burs verileceğini garanti etmez) bazıları şunlardır:

 • Başbakanlık Bursu - GPA'sı en az 3.75 olan VEYA ACT sınavından en az 27 SAT sınavından en az 1290 puan alan adaylara yönelik harç ücretinden muafiyet ve ücretsiz konaklama imkânı.
 • Trustee Bursu - GPA'sı en az 3.75 olan VEYA ACT sınavından en az 27 SAT sınavından en az 1290 puan alan adaylara yönelik harç ücretinden muafiyet.
 • Çokkültürlü Burs - Sağlam bir akademik hazırlık ve benzersiz liderlik niteliklerine sahip ve Maryville'de kapsayıcı bir kampüs kültürü yaratmaya yönelik aktif olarak katkı sağlamaya önem veren öğrencilere %75'e kadar harç ücreti muafiyeti olarak verilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Maryville University Kariyer Başarısı ve Mesleki Gelişim Ofisi öğrencileri başarıya hazırlar. Onlar için ağ kurma fırsatları ve stajyerlik deneyimleri sağlar, mezuniyet sonrası hayatları için mesleki planlamalarına yardımcı olur. Buradaki ekip aynı zamanda mezunları da desteklemektedir ve aşağıdaki hizmetleri sunar:

 • Anadal ve Kariyer Konusunda Bilgilendirme
 • Özgeçmiş ve Motivasyon Mektubu Değerlendirmesi
 • İş Görüşmesi Provaları
 • İş Arama Desteği
 • Lisansüstü Çalışmalara Hazırlık
 • Mesleki Gelişim Çalıştayları & Etkinlikleri
 • Öğrenci İstihdam Programı (Work & Study)

Maryville'in iş ve staj veri tabanı, öğrencilere kadro ve fırsatları doğrudan görme ve yönetme olanağı tanır. Ekip, iş aramaya başlayan öğrencileri kariyer bağlantıları ve kaynakları ile destekler. Maryville, mezunlarına sunduğu özgeçmiş inceleme ve mülakata hazırlık görüşmeleri gibi çeşitli hizmetler sayesinde onların en iyi fırsatları yakalamalarını ve aldıkları eğitimi en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlar.

Show more +Show less -
177
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
START - Maryville University
At Maryville University
Maryville University Online
At Maryville University
At Maryville University
Join Maryville University
At Maryville University
At Maryville University
At Maryville University
At Maryville University
St. Louis Missouri 650 Maryville University Drive
Founded in 1872, Maryville University is a selective, comprehensive, and nationally ranked private institution. It empowers students to succeed by providing a collaborative, innovative, and highly personalized education. Strategic investments in technology, facilities, faculty development, and cutting edge learning tools and resources puts Maryville University at the forefront of student success. We are boldly leading the way in higher education.

Maryville University offers students more than 90 undergraduate and graduate college majors. During their studies, students will actively participate in the learning process by doing, creating and interacting with each other and the innovative environment that surrounds them. With university?s revolutionary approach to personalized learning, it?s no surprise 97 percent of Maryville graduates obtain a job in their chosen field or attend graduate school within six months of graduating. That?s the Maryville advantage.

At the university, students are active and involved in over 100 student organizations, a number that?s growing every day. It offers student organizations representing general interests, spiritual beliefs, academic interests, cultural groups, social awareness projects, club sports, and honor societies.

Maryville is located in the heart of west St. Louis County, just 20 miles from downtown St. Louis. The campus is situated on a 130 acres and natural beauty abounds.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_235175_320px.jpg Maryville University https://www.idp.com/turkey/universities/maryville-university/iid-us-01211/

Ortalama toplam maliyet$1748

 • $797
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin