Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences (MCPHS), 1823 yılından bu yana sağlık eğitimi alanında saygın dünya çapında bir liderdir. Uluslararası öğrencilerin yetenek ve tutkularını Birleşik Devletler'de veya dünya çapında sağlık alanında tatmin edici kariyerlere kanalize etmesine yardımcı olmaya adanmıştır.

MCPHS'deki uluslararası öğrenciler, Amerikan sağlık dünyasına girmeye hazırlanır ve bunun için desteklenir. Dünyanın dört bir yanından bulunan mezunlar, bunun kanıtıdır. Yaklaşık 100 ülkeden gelen neredeyse 1.000 uluslararası öğrenci, MCPHS öğrenci nüfusunun yüzde 18'ini temsil ederek değer katan, dinamik ve canlı bir topluluk oluşturmaktadır.

MCPHS'de, uluslararası öğrenciler kendilerini eşsiz bir disiplinler arası ve takım odaklı profesyonel sağlık dünyasının içinde bulur. Bu da onları sağlık alanında tıp uzmanı, eğitimci veya araştırmacı olarak başarıya hazırlar.

Öğrenciler, staj, klinik pozisyonlar ve araştırma fırsatlarına erişim kazanır. Bu durum, üniversitenin Boston Longwood Tıp ve Akademik Alanı'nda yer alan tıp kuruluşlarıyla olan uzun süreli ortaklığından kaynaklanmaktadır.

MCPHS'nin akademik kadrosu ve personeli, uluslararası öğrencilere öğrenim ve gelişimi destekleyen kişiselleştirilmiş hizmetler sunar. MCPHS topluluğu, vize danışmanlığından akademik rehberliğe kadar öğrencilere Birleşik Devletler'e geçiş süreçlerinde yardım sağlar. Bu da, onlara başarı sıralamasıyla öğrenci kariyer başarısını kanıtlayan bir üniversitede başarıya ulaşmaları için gereken donanımı sağlar.

MCPHS üniversitede kazanç sağlama bakımından Birleşik Devletler'de birinci sıradadır (Wall Street Journal/Times Higher Education 2018). Money Magazine ise MCPHS'yi Birleşik Devletler'de öğrencilerin yaşam standardını yükselten en dönüştürücü yüksekokulu olarak göstermiştir. MCPHS'nin 32.000'in üzerinde mezun ağı sadece Birleşik Devletler değil dünyanın dört bir yakında sağlık sektörünün neredeyse her alanında çalışmaktadır.

Show more +Show less -
Uluslararası Programlar

Uluslararası Programlar

MCPHS, akademik ve mesleki deneyimleri Birleşik Devlet dışında gelişen öğrenciler için tasarlanmış beş program sunar. Buna dört adet Uluslararası Geçiş Programı da dahildir.

Erken başlangıç Programı

ABD'ye eğitim almak için ilk kez gelen birinci sınıf ve geçiş öğrencileri için tasarlanan Erken Başlangıç Programının, amacı Birleşik Devletler'deki yaşama geçiş sürecini biraz daha kolaylaştırmaktır.

Lisansüstü Çalışmalar Yaz Programı

Kuzey Amerika dışındaki birçok uluslararası eczacılık programının aksine, Birleşik Devletler eczacılık programlarında beşeri bilimler programları da vardır. Bu yüzden de, uluslararası düzeyde bir lisans derecesi alan öğrencilerin MCPHS Eczacılık Doktora programına giriş için gerekli olan beşeri bilimler dersleri eksik olabilmektedir. Lisansüstü Çalışmalar Yaz programı öğrencilerin 10 haftalık kısa bir yaz döneminde bu beşeri bilimler koşulunu yerine getirmesini sağlamaktadır.

Akademik Köprü Programı

Akademik Köprü Programı öğrencilerin bilim ve sağlık konulu dil eğitimi dersleri yoluyla aynı İngilizce yeterlilik seviyelerini güçlendirirken derecelerine başlamalarına imkan tanıyarak üniversite müfredatına tam zamanlı, yapılandırılmış bir geçiş yapmasını sağlar.

Hızlandırılmış PharmD Geçiş Programı

Hızlandırılmış Eczacılık Doktora derecesine ilgi duyan ancak ön koşulları taşımayan öğrencilerin, gereken ders yükünü karşılamak için bir yıl Boston'a gelme fırsatı vardır. Aynı zamanda, bilim ve dil becerilerini güçlendirir, doktora programındaki akademik kadroyla tanışır, başvuru süreciyle ilgili yardım alır ve kabul mülakatları için iletişim koçluğuna katılabilirler..

St. George's University ile Tıp Eğitimine Geçiş Programı

Akademik motivasyona sahip uluslararası öğrenciler MCPHS'de Tıp Öğrenimi Öncesi Sağlık Çalışmaları ve Grenada'da bulunan St. George's University'de Tıp Fakültesi eğitiminden oluşan birleşik Lisans Programı derecesi alma fırsatına sahiptir. Geçiş programı ile ilgili daha fazla bilgiye MCPHS web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Akademik Kadro

Ulusal akademisyen meslektaşlardan federal olarak finanse edilen araştırma hibelerindeki araştırmacılara kadar MCPHS'nin kendini işine adamış ve deneyimli öğretim üyeleri, öğrencilere Amerikan sağlık sistemine uyumlarını kolaylaştıran destekleyici bir yöntemle eğitim verir.

13:1 öğrenci-akademik personel oranıyla, öğrenciler MCPHS'de bulunan ve yüzde doksanı en yüksek akademik dereceye sahip tam zamanlı öğretim üyeleri olan 826 öğretim görevlisinin uzmanlığından faydalanmaktadır. Akademik kadronun çoğunluğu, öğrencilerin gerçek dünyaya ait endüstri tavsiyeleri ve ağlarından faydalanmasına olanak sağlayan, mesleki faaliyetler veya klinik başvuruları sürdürmektedir.

Deneyimsel ve meslekler arası eğitim

Öğrenciler, klinik ortam veya endüstri ortamına girmeden önce MCPHS'de kendilerini gerçek dünyaya ait klinik koşullarda bulur. Beş adet kampüs içi klinik ve merkezde her yıl 250.000 hasta bakılmakta, bu da öğrencilere sağlık alanında uzmanlaşmak için gereken deneyimi kazandırmaktadır.

MCPHS aynı zamanda, farklı disiplinlerden öğrenciler ve akademisyenleri birbirlerine eğitim ve öğretim sunmak üzere bir araya getiren meslekler arası eğitimiyle de tanınır. Bu yenilikçi öğretim tarzı, öğrencilerin perspektifini genişleterek, ilgili alanlarda karmaşık zorlukları ele almak ve farklı popülasyonlarda etkili iletişim kurmak için yeni yollar keşfetmelerine imkan tanır.

MCPHS'deki birçok akademik program, öğrencilere zorunlu klinik rotasyonları veya klinik stajlarını yurtdışında yapma fırsatı sunar. Bu, Peking University, Seoul National University ve University of the Western Cape (Güney Afrika) dahil olmak üzere 11 uluslararası rotasyon bölgesiyle kurulan ortaklıklarla mümkün olmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Birinci sınıf, geçiş ve lisansüstü başvuru sahipleri farklı programlara kabul için gereken koşulları karşılamalıdır. Kabul edilmeye uygunluklarını teyit için üniversiteye başvurmaları tavsiye edilir.

Birinci sınıf başvuru sahipleri

MCPHS'ye birinci sınıf öğrencisi olarak başvurmak ücretsizdir. Tüm programlar aşağıdaki belgelerin incelenmesini şart koşar:

 • Genel başvuru veya MCPHS Uluslararası Başvuru
 • Son üç yıla ait transkript
 • İngilizce yeterlilik belgesi
 • Tavsiye mektubu (tercihen biyoloji, kimya veya matematik öğretmenlerinden alınmış)

Geçiş ve lisansüstü başvuru sahipleri

MCPHS 12 veya üzeri yüksekokul kredisi bulunan her başvuru sahibini, geçiş başvuru sahibi olarak değerlendirecektir. Lisansüstü başvuru sahipleri, bir lisans derecesine sahip olan ve ileri derecelerde eğitim almak isteyen öğrencilerdir. Geçiş ve lisansüstü başvurularına ait koşullar programa göre farklılık gösterir.

İngilizce dil yeterliliği

Tüm uluslararası başvuru sahiplerinin aşağıdakilerden birini sunarak İngilizce dil yeterliliğini belgelendirmesi gerekir:

 • Resmi TOEFL puanı
 • Resmi IELTS puanı
 • Resmi iTEP puanı
 • Resmi Duolingo puanı
 • Boston'da onaylanmış bir ESL okulundan alınmış bitirme belgesi
 • SAT veya ACT
 • Birleşik Devletler'de dört yıllık bir lise veya yurtdışında ABD akreditasyonlu bir liseden alınan, IB müfredatına ait veya A2 Seviye müfredata ait akademik başarı belgesi
 • ABD akreditasyonlu bir kurumdan alınan lisans veya yüksek lisans derecesi

Şartlı Kabul

Öğrenciler bir program için gereken akademik koşulları taşıyor fakat İngilizce dil yeterliliği koşulunu taşımıyorsa, MCPHS onlara şartlı kabul veya bir Akademik Köprü Programına kabul teklif edebilir.

Akademik Köprü Programı, öğrencilere bilim ve sağlık alanında dil öğrenim derslerine odaklanılarak derecelerine başlarken aynı zamanda İngilizce yeterliliklerini de güçlendirebilecekleri üniversite müfredatına tam zamanlı, yapısal geçiş imkanı sunar.

Show more +Show less -
Kampus Hayatı ve Konaklama

Kampus Hayatı ve Konaklama

Konum ve öğrenci yaşamı

MCPHS'nin Boston kampüsü, Boston'un dünyaca ünlü Longwood Tıp ve Akademik Alanı'nda yer alır. Boston'daki en eski yükseköğretim kurumu olması yanında, kampüs son teknoloji ürünü tesislere ve modern bir görünüm ve hissiyata sahiptir.

Birçoğu kültür, çeşitlilik ve dine odaklanan 100'ün üzerinde öğrenci kuruluşunun bulunduğu Boston kampüsündeki MCPHS öğrencileri bağ kurma konusunda oldukça tutkuludur.

Colleges of the Fenway

MCPHS, öğrencilerin okul içi yarış sporları ve performans sanatları gibi yüzlerce sosyal aktiviteye erişebildiği Colleges of the Fenway'i oluşturan beş Boston yüksekokulundan biridir. MCPHS öğrencileri, Colleges of the Fenway'in verdiği 2.300 dersten herhangi birine çapraz kayıt yaptırabilir.

Konaklama

Öğrenciler, MCPHS'nin Boston kampüsünde bulunan konaklama bölgesinde yaşayarak 24-saat güvenlikli emniyetli ve rahat bir ortamda yaşamın keyfini çıkarabilir. MCPHS, laboratuvarlar ve akademik alanların üzerinde bulunan apartman tarzı daireler gibi çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Başvuru ve depozito tarihlerine uyan yeni gelen birinci sınıf öğrencileri ve geçiş öğrencileri konaklama bölgesinde kalmaya uygundur.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

İlk günler

Uluslararası öğrenciler, ek bir oryantasyon etkinliği için diğer öğrencilerden daha önce kampüse davet edilir, bu etkinlikte ABD'deki akademik gereklilikler, sınıf kültürü, ABD göç durumu, iş fırsatları, vize başvurusu ve daha fazlası hakkında bilgi verilir..

Uluslararası akademik danışmanlık

Uluslararası Akademik Danışmanlık Ofisi, uluslararası öğrencileri kişiselleştirilmiş hizmetlerle desteklemektedir. Buna herkesin ihtiyacına yönelik akademik kariyer hedefleri belirlemek, politikalar ve prosedürleri açıklamak ve akademik programlar düzenlemek de dahildir.

Göç destek hizmetleri

Göç ve Uluslararası Destek Hizmetleri Ekibi uluslararası öğrencilere göç danışmanlığı ve yardımı sunar. MCPHS'e devam ederken uygun yasal göç statüsünün alınması ve sürdürülmesi ve Birleşik Devletler'de staj, çalışma ve eğitim konusunda araştırma sunarak yardımcı olur.

Burslar

MCPHS'nin birinci sınıf uluslararası öğrencilere yönelik özel tanıma bursları vardır. Bu burslar, finansal ihtiyaca göre değil, başarıya (notlar, başvuru dosyası ve profil) dayalıdır. Uluslararası öğrencilere yönelik burslar yılda 2.000 USD ile 18.000 USD arasında değişir ve bir öğrencinin belirli bir akademik performansı sürdürmesi durumunda yenilenebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

New England Yüksek Eğitim Komisyonu akreditasyonuna sahip olan MCPHS öğrencileri geliştirerek sağlık endüstrisinde başarılı profesyoneller haline getirme konusunda küresel bir liderdir. 1823 yılında kurulan MCPHS, Boston'un en eski üniversitesi ve diğer tüm okullardan daha fazla eczacılık mezunu veren ülkenin en eski ikinci eczacılık yüksekokuludur.

MCPHS, 2018 yılında Wall Street Journal/Times Yükseköğretim Üniversite Sıralamalarında kazanç sağlama gücü bakımından birinci sırada ve 2018–19 yılında Money Magazine tarafından en dönüştürücü okul olarak gösterilmiştir. MCPHS mezunlarının kayıt tarihinden on yıl sonraki ortalama yıllık geliri 116.000 USD'dir. 32.000'in üzerinde üyesi olan bir küresel mezun ağına katılırlar.

Uluslararası öğrenciler, MCPHS'den mezun olduktan sonra endüstride çalışarak, tıp okuluna devam ederek veya MCPHS'de yüksek lisans derecesine başlayarak yollarına devam etmektedir.

Kariyer geliştirme

Öğrenciler, MCPHS'de geçirdikleri süre boyunca kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olan istihdam kaynakları ve donanımı için Profesyonel Kariyer Geliştirme Merkezi'ni ziyaret edebilirler. Hizmetler, birebir koçluk oturumları, özgeçmiş yazma ve öğrencilerin kariyer araştırmalarına rehberlikten oluşur.

Mezun tanıtımı:

HARDIK GOSWAMI, PHEP '19 Hardik, Farmasötik Sağlık Ekonomisi ve Politikaları (PHEP) bölümünde Doktora programından mezun olan bir MCPHS mezunudur: ''PHEP programı, benim için kurumsal eczacılık dünyasına giriş yapmamda ve araştırmacı olma hedefimi gerçekleştirmemde bir sıçrama tahtası oldu.''

Hardik, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) bildirimleri ve geri ödeme süreçleri için ürünlere ait sağlık ekonomisi modellerini desteklediği ve geliştirdiği Merck'te başarılı bir öğretim üyesi ve bilim insanı olarak yoluna devam etti.

Show more +Show less -
1000
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At MCPHS University
At MCPHS University
At MCPHS University
At MCPHS University
Student Life
At MCPHS University
Boston Clubs and Student Organizations
At MCPHS University
Join MCPHS University
At MCPHS University
At MCPHS University
At MCPHS University
At MCPHS University
At MCPHS University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?