Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Mount Royal University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Mount Royal University (MRU) öğrencileri yeni beceriler geliştirmekte, ağlar kurmakta ve dünyayı sanat, bilim, sağlık, işletme ve iletişim çalışmaları aracılığıyla keşfetmektedirler. Calgary, Alberta'da bulunan üniversite, öğrencilere iş hayatına hazır olarak mezun olmaları için birçok fırsat sunmaktadır.

Üniversite, 100 yılı aşkın bir süredir en iyi lise sonrası eğitimini vermektedir. Gelişen sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayan, geleceğe yönelik programlar, deneyimli ve tutkulu öğretim üyeleri tarafından öğretilmektedir. Öğrenciler, küçük sınıf mevcutları sayesinde öğretim üyelerinden kişiselleştirilmiş öğrenme sürecini geliştiren bireysel ilgi görürler.

Öğrenciler çok çeşitli ve heyecan verici programlar arasından tercih yapabilirler. Birçoğu simülasyon uygulamaları ile öğrenme, bilgisayar ve bilim laboratuvarları, stajlarla pratik deneyimler ve endüstri fırsatları içermektedir.

Üniversite güvenli ve kapsayıcı bir topluluk ortamı sağlamakta ve Uluslararası Öğrenci Destek Merkezi uluslararası öğrencilere özel destek sunmaktadır. Üniversite, kampüste bir topluluk duygusu geliştirmekte olup öğrenciler her zaman ait olduklarını hissetmektedirler. Tüm öğrenciler kapsamlı akademik destek, kariyer tavsiyeleri, eğlence olanakları ve diğer tesislerden yararlanabilmektedir.

Calgary, öğrenciler için eşsiz bir yerdir ve 2020'de The Economist tarafından dünyanın en yaşanabilir beşinci şehri seçilmiştir. Festivallerden Kuzey Amerika'nın en büyük bisiklet yolu ağlarından birine kadar herkesin zevk alabileceği sayısız etkinlik seçenekleri mevcuttur.

Kanada Üniversite Anketine (Canadian University Consortium Survey) göre, birinci sınıf öğrencilerinin yüzde 93'ü Mount Royal'e kaydolma kararlarından memnun olduklarını söylemiştir. Öğrenciler ayrıca, öğretim kalitesi ve genel deneyim açısından üniversiteyi Kanada'daki en iyi kurumlar arasında sıralamaktadır.

Üniversitenin en iyi özelliklerinden biri, her öğrenciye gösterilen kişisel ilgidir. Dünyanın dört bir yanından yetenekli öğrencileri rüya kariyerleri için hazırlanabilecekleri, entelektüel olarak uyarıcı bir ortama davet ederek bünyesinde toplamaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Bilim, teknoloji ve sosyal hizmetler sektörlerindeki talebi karşılamak için başlatılan yeni dereceler

Calgary'nin bilim, teknoloji ve sosyal hizmet sektörlerinde yetenekli çalışanlara olan artan talep nedeniyle, Mount Royal University bu sektörleri desteklemek üzere yetenek gelişimini hızlandırmaktadır.

MRU, 2018 ve 2019 yıllarında Fen ve Teknoloji Fakültesinde kimya, biyoloji ve bilgisayar bilimleri alanlarında yeni eklenen lisans programlarına ek olarak, 2021'de dört yıllık Sosyal Hizmetler Lisans derecesini başlatmıştır. Bu yepyeni derece, Sağlık, Toplum ve Eğitim fakültesi tarafından verilen popüler iki yıllık diplomayı tamamlamaktadır.

Öğrenciler, uluslararası deneyimler, uygulamalı öğrenme ve araştırma fırsatları teşvik edilerek revaçta olan bu konularda daha yüksek öğrenime ve kariyerlere hazırlanırlar. Öğrenci araştırmalarını ve Kamu Hizmeti Eğitimi'ne (CSL) özel programları teşvik eden etkinlikler, öğrencilerin eğitimlerinin erken döneminde özgeçmişlerine etkili deneyimler eklemelerini sağlar.

Bu yeni programlardaki öğrenciler, eğitim aldıkları alanlarda yeniliğin ön saflarında yer almaktadır. MRU, AShokaU tarafından seçilmiş bir Changemaker Kampüsüdür. Bu, üniversitenin sürdürülebilir değişim yaratmada lider olma konusunda yüksek bir küresel standardı karşıladığı anlamına gelir.

Üniversite, yerel ve küresel zorlukları ele almak için sosyal olarak bilinçli ve çevreye duyarlı yollarla çalışmaktadır. Bu seçim, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmede yükseköğretimin değerini gören bireylerin sürekli gelişimine yapılan yatırımı ödüllendirmektedir.

Canlı Etkinlikler ve Bilgilendirme Oturumları

MRU bilgilendirme oturumları, öğrenci adaylarına kurum, burada sunulan derece programları, kabul prosedürleri ve Calgary hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı vermektedir. Öğrenciler üniversite temsilcileriyle etkileşime girebilir ve akıllarına gelebilecek her soruyu evlerinin rahatlığında sorabilirler.

Sanal bilgilendirme oturumları sürekli olarak sunulur. Oturumlar, uluslararası transkript gönderimi de dâhil olmak üzere hem genel hem de özel konuları kapsamaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Mount Royal University'de öğretimde mükemmellik, kendini işine adamış ve tutkulu öğretim üyeleri tarafından sağlanmaktadır. Öğrencilerinin ilerlemesine odaklanan profesörler, deneyimlerini ve yaratıcılıklarını sınıfta paylaşmaktadırlar. Öğretimleri üzerinde düzenli olarak değerlendirme yaparak yüksek standartlarını korumaları beklenmektedir.

Öğretim üyeleri sürekli olarak bilgili, ilgi çekici ve ilham verici olarak değerlendirilmektedir. MRU, öğretim kalitesi ve genel eğitim deneyimi ile ilgili öğrenci memnuniyeti için Kanada'daki en iyi üniversiteler arasındadır. Ortalama mevcudu 32 olan sınıflar sayesinde öğrenciler ihtiyaçları olan özenli desteği alabilirler.

Lisans öğrencilerine, çalışmaları ile ilgili derin bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olmak üzere eğitimlerinin ilk dönemlerinden itibaren araştırma deneyimi kazandırılmaktadır. Öğrenciler, kamu hizmeti, çevresel sürdürülebilirlik ve iş geliştirme ile ilgili geziler gibi işe entegre eğitim fırsatlarından yararlanabilirler.

Öğrencilerin yaklaşık dörtte biri, 400 ortak kuruluştan birinde 300.000 saatlik kamu hizmeti içeren Kamu Hizmeti Eğitimi'ne (CSL) katılmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrenciler aşağıdaki durumlarda uluslararası aday olarak sınıflandırılırlar:

 • Kanada dışında yaşayan ve vize veya öğrenci vizesine ihtiyacı olan adaylar
 • Mount Royal'ın İngilizce Dil Programı'nda (ESL/EAL) öğrenim gören uluslararası öğrenciler
 • Kanada'da farklı bir kurumda öğrenim gören uluslararası öğrenciler
 • Kanada'da yaşayan ve çalışan ancak vatandaş ya da daimi oturma izni olmayanlar

Üniversitenin çoğu lisans programı için genel bir kabul politikası vardır, ancak her bir programın kendine özgü koşulları da bulunmaktadır. Ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin İngilizce dil gerekliliklerini karşılamaları gerekmektedir.

Öğrenciler, aşağıda belirtilen testler veya dengi sınavlar aracılığıyla yeterliliklerini kanıtlayabilirler:

 • TOEFL - her bölümde en az 20 olmak üzere 86 veya üstü puan
 • IELTS – her bölümde en az 5.5 olmak üzere 6.5 veya üstü puan
 • Cambridge English B2 First, C1 Advanced veya C2 Proficiency'de en az 180 puan
 • PTE Academic – her bölümde en az 55 olmak üzere 58 veya üstü puan

Giriş koşullarını karşılamayan öğrenciler, İngilizce dil becerilerini geliştirebilecekleri, eksik lise derslerini tamamlayabilecekleri ve seçtikleri derece veya diploma programına yönelik krediler alabilecekleri Uluslararası Pathway (Hazırlık) Programına katılabilmektedirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrencilerin eğitimleri süresince öğrenim ücretlerini ve yaşam maliyetlerini karşılayabilmeleri gerekmektedir. Mount Royal University, üstün başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve yurtdışı eğitim masraflarına yardımcı olmak için burslar aracılığıyla bazı finansal destekler sunmaktadır:

Akademik Mükemmellik için Mount Royal Giriş Ödülleri

Uygun uluslararası öğrenciler, 7.500 CAD ile ödüllendirildikleri Başkanlık Bursuna başvurabilirler. Bu burs, akademik başarıya, ders dışı etkinliklere ve liderlik deneyimine dayalı olarak verilmektedir.

Mevcut öğrenciler için, her biri 6.000 CAD'a varan 800 ödül bulunmaktadır.

Üniversite başvurularını tamamlayan öğrenciler tek bir başvuru yoluyla tüm ödüller için başvurabilmektedirler. Gerekli kriterleri karşılayan öğrencilere bir ödül verilmektedir. Burslar ve finansman fırsatları hakkında daha fazla bilgi için üniversitenin web sitesini ziyaret ediniz.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

MRU'da özel destek şunları içermektedir:

Uluslararası Öğrenci Destek Merkezi (ISSC)

ISSC, tüm altyapılardan gelen öğrencilerin başarılı bir öğrenci deneyimi edinmesine yardımcı olmaktadır. Gönüllüler ve öğrenci liderleri tarafından yönlendirilen uluslararası öğrenciler, sosyal ve kültürel etkinliklere katılma fırsatlarının yanı sıra destek, bilgi ve akran odaklı programlara da ulaşabilmektedirler.

Başvuru ve Akademik Planlama

Üniversitenin kabul ve yeterlilik uzmanları ve işe alım uzmanları, aday öğrencilere kabul planları, başvuru süreci ve ayrıca yeterlilik değerlendirmesi konusunda yardımcı olur. Kabul edildikten sonra, akademik danışmanlar akademik planlama ve hedef belirleme konusunda yardımcı olmaya hazırdır.

Uluslararası Göçmenlik Danışmanları

Denetimli göçmenlik danışmanlarından oluşan bir ekip, Kanada'da geçici statüye başvurma ve bu statüyü koruma konusunda destek, tavsiye ve çeşitli kaynaklar sağlamak için hazırdır. Bu, öğrenci vizeleri, çalışma izinleri, vizeler ve daha fazlası hakkında bilgileri içermektedir.

Yeni Öğrenci Oryantasyonu

Tüm yeni öğrenciler MRU'da başarı için ihtiyaç duydukları araçlara erişebilmektedirler. Kampüs, hizmetler, yerel bölge ile ilgili bilgilendirilmekte ve programlarındaki öğretim üyeleri ve son sınıf öğrencileri ile tanışmaktadırlar.

Öğrenci Öğrenim Hizmetleri

Akademik destek özel dersler, çalıştaylar ve rehberlikler aracılığıyla sağlanmaktadır.

Erişim ve Kapsayıcılık Ofisi

Uygun öğrenciler, akademik programlara tam katılımın sağlanmasına yardımcı olan akademik konaklama için Erişim ve Kapsayıcılık Ofisi ile bağlantı kurabilir.

Sağlıklı Yaşam Hizmetleri

Öğrenciler, kampüsteki klinikten yararlanabilir, sağlıklı yaşam konularına odaklanan atölye çalışmalarına veya web seminerlerine katılabilir ya da masaj, fizyotrepi, kayropraktik veya atletik terapi hizmetleri için randevu alabilirler.

Öğrenci Başarı Ofisi

Öğrencileri oryantasyondan mezuniyete kadar destekleyen Öğrenci Başarı Ofisi, öğrencilerin Mount Royal'de tüm akademik ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Öğrenciler, MRU'da bulunan çeşitli kaynak ve fırsatları keşfetme konusunda destek alabilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Kariyer Hizmetleri

Öğrenciler MRU'daki öğrenimleri süresince ve mezun olduktan sonra kariyerleriyle ilgili destek alabilirler. Yardımcı Kariyer Hizmetleri, kariyer planlama desteği, iş deneyimi ve ortak eğitim programları, çevrimiçi kaynaklar, kariyer geliştirme koordinatörleri ile birebir görüşmeler, iş arama önerileri, başvuru kritikleri gibi hizmetler sunmaktadır.

Kariyer deneyimi arayan öğrenciler için genellikle yoğun bir zaman olan yaz aylarında, çevre bilimi, muhasebe ve politika çalışmaları gibi programlardaki yüzlerce MRU öğrencisi, staj ve co-op çalışma dönemlerine yerleştirilir. MRU programlarının yüzde 50'sinden fazlası sektör istihdamı fırsatları sağlar.

Sınıf Çalışmalarından Bir İş Kurmak

Mount Royal, öğrencilerin kendi işlerini kurma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmasıyla da bilinmektedir. Programlar girişimcilik eğitimi sunmaktadır ve kampüs yarışmaları, İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü aracılığıyla iş geliştirme ve finansman fırsatları sağlamaktadır.

Örneğin, Paul Shumlich, 2017 yılında İşletme - Genel Yönetim Lisans derecesi ve Girişimcilik yardımcı branş derecesi alarak Mount Royal'den mezun olmuştur. Deepwater Farms şirketinin kurucu ortağıdır.

İşletme, bir Alberta muhasebe firması olan JMH & Co.'nun sponsorluğunu yaptığı Mount Royal'ın JMH LaunchPad Pitch Yarışması'nda çok iyi performans göstermiş ayni ve nakdi hizmetlerde 30.000 CAD kazanarak ve Shumlich'in Deepwater'a tam zamanlı odaklanmasını sağlayarak yükselmeye başlamıştır.

İster kapalı, dikey çiftliklerde besin açısından zengin sebzeler yetiştiriyor, isterse sürdürülebilir kumaşlardan güven artırıcı giysiler tasarlıyor olsunlar, Mount Royal University'nin tüm disiplinlerdeki mezunları, kendilerini gelecekteki kariyerlerine yönlendirecek yenilikçi zihniyetler geliştirmeyi öğrenirler.

Show more +Show less -
283
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
MRU virtual tour
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?