Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Mount Royal University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Mount Royal University (MRU) öğrencileri yeni beceriler geliştirmekte, ağlar kurmakta ve dünyayı bu kadar büyüleyici kılan şeyleri keşfetmektedirler. Calgary, Alberta'da bulunan üniversite, öğrencilere işe hazır olarak mezun olmaları için birçok fırsat sunmaktadır.

Mount Royal University (MRU) öğrencileri yeni beceriler geliştirmekte, ağlar kurmakta ve dünyayı sanat, bilim, sağlık, işletme ve iletişim çalışmaları aracılığıyla keşfetmektedirler. Calgary, Alberta'da bulunan üniversite, öğrencilere işe hazır olarak mezun olmaları için birçok fırsat sunmaktadır.

Öğrenciler çok çeşitli ve heyecan verici programlar arasından tercih yapabilirler. Birçoğu simülasyon, bilgisayar ve bilim laboratuvarlarında uygulamalı öğrenme veya yerleştirmelerde ve sektörde pratik deneyimler içermektedir.

Üniversite güvenli ve kapsayıcı bir topluluk ortamı sağlamakta ve Uluslararası Öğrenci Destek Merkezi uluslararası öğrencilere özel destek sunmaktadır. Üniversite, kampüste bir topluluk duygusu geliştirmekte olup öğrenciler her zaman ait olduklarını hissetmektedirler. Tüm öğrenciler kapsamlı akademik destek, kariyer tavsiyeleri, eğlence olanakları ve diğer tesislerden yararlanabilmektedir.

Öğrenciler için benzersiz bir yer olan ve etnik çeşitliliğe sahip 1,2 milyondan fazla bir nüfusa ev sahipliği yapan Calgary, 2019'da Ekonomist tarafından dünyanın en yaşanabilir beşinci şehri seçilmiştir. Festivallerden Kuzey Amerika'daki en büyük bisiklet ağına kadar herkesin zevk alabileceği sayısız etkinlik seçenekleri mevcuttur.

Calgary, öğrenciler için benzersiz bir yerdir ve 2020'de The Economist tarafından dünyanın en yaşanabilir beşinci şehri seçilmiştir. Festivallerden Kuzey Amerika'daki en büyük bisiklet ağlarından birine kadar herkesin zevk alabileceği sayısız etkinlik seçenekleri mevcuttur.

Üniversitenin en iyi özelliklerinden biri, her öğrenciye gösterilen kişisel ilgidir. Dünyanın dört bir yanından yetenekli öğrencileri rüya kariyerleri için hazırlanabilecekleri, entelektüel olarak uyarıcı bir ortama davet ederek bünyesinde toplamaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Bilim, teknoloji ve sosyal hizmetler sektörlerindeki talebi karşılamak için başlatılan yeni dereceler

Calgary'nin bilim, teknoloji ve sosyal hizmetler sektörlerinde yetenekli çalışanlara artan talep nedeniyle, Mount Royal University bu sektörleri desteklemek üzere yetenek gelişimini hızlandırmaktadır. MRU, 2018 ve 2019'da Bilim ve Teknoloji Fakültesi'nde kimya, biyoloji ve bilgisayar bilimleri alanlarındaki yeni derece programlarına ek olarak, Sağlık, Toplum ve Eğitim fakültesinin popüler iki yıllık diplomasını tamamlamak üzere dört yıllık Sosyal Hizmetler Lisans derecesini başlatmıştır.

Öğrenciler, uluslararası deneyimler, uygulamalı öğrenme ve araştırma fırsatları teşvik edilerek revaçta olan bu konularda daha yüksek öğrenim ve kariyerleri için hazırlanmaktadırlar. Öğrenci araştırmalarını ve Kamu Hizmeti Eğitimi'ne (CSL) özel programları teşvik eden etkinlikler, öğrencilerin eğitimlerinin başlarında özgeçmişlerine etkili deneyimleri entegre etmelerine olanak tanır.

Bu yeni programlardaki öğrenciler, eğitim aldıkları alanlarda yeniliğin ön saflarında yer almaktadır.

MRU, AShokaU tarafından seçilmiş bir ''Changemaker'' (Fark Yaratan) Kampüsüdür. Bu, üniversitenin sürdürülebilir değişim yaratmada lider olma konusunda yüksek bir küresel standardı karşıladığı anlamına gelir. Üniversite, yerel ve küresel zorlukları ele almak için sosyal olarak bilinçli ve çevreye duyarlı yollarla çalışmaktadır. Bu seçim, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmede yükseköğretimin değerini gören bireylerin sürekli gelişimine yapılan yatırımı ödüllendirmektedir.

Canlı etkinlikler ve bilgilendirme oturumları

MRU, öğrenci adaylarına kurum, derece programları, kabul prosedürleri ve Calgary hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı vermektedir. Öğrenciler üniversite temsilcileriyle etkileşime girebilir ve aklına gelebilecek her soruyu evlerinin rahatlığında sorabilirler. Yıl boyunca düzenlenen bilgi oturumlarının yanı sıra mevcut etkinlikler arasında bir Öğrenciler İçin Canlı Facebook oturumu yer alır. Oturumlar, uluslararası transkript gönderimi de dahil olmak üzere hem genel hem de özel konuları kapsamaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Mount Royal University'de öğretimde mükemmellik, kendini işine adamış ve tutkulu öğretim üyeleri tarafından sağlanmaktadır. Öğrencilerinin ilerlemesine odaklanan profesörler, deneyimlerini ve yaratıcılıklarını sınıfta paylaşmaktadırlar. Öğretimleri üzerinde düzenli olarak değerlendirme yaparak yüksek standartlarını korumaları beklenmektedir.

Öğretim üyeleri sürekli olarak bilgili, ilgi çekici ve ilham verici olarak değerlendirilmektedir. MRU, öğretim kalitesi ve genel eğitim deneyimi ile ilgili öğrenci memnuniyeti için Kanada'daki en iyi üniversiteler arasındadır. Ortalama mevcudu 31 olan sınıflar sayesinde öğrenciler ihtiyaçları olan özenli desteği alabilirler.

Lisans öğrencilerine, çalışmaları ile ilgili derin bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olmak üzere eğitimlerinin ilk dönemlerinden itibaren araştırma deneyimi kazandırılmaktadır. Öğrenciler, kamu hizmeti, çevresel sürdürülebilirlik ve iş geliştirme ile ilgili geziler gibi işe entegre eğitim fırsatlarından yararlanabilirler. Öğrencilerin yaklaşık dörtte biri, 500 ortak kuruluştan birinde 300.000 saatlik kamu hizmeti içeren Kamu Hizmeti Eğitimi'ne (CSL) katılmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrenciler aşağıdaki durumlarda uluslararası aday olarak sınıflandırılırlar:

 • Kanada dışında yaşayan ve vize veya öğrenci vizesine ihtiyacı olan adaylar
 • Mount Royal'ın İngilizce Dil Programı'nda (ESL/EAL) öğrenim gören uluslararası öğrenciler
 • Kanada'da farklı bir kurumda öğrenim gören uluslararası öğrenciler
 • Kanada'da yaşayan ve çalışan ancak vatandaş ya da daimi oturma izni olmayanlar

Üniversitenin çoğu lisans programı için genel bir kabul politikası vardır, ancak her bir programın kendine özgü koşulları da bulunmaktadır. Ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin İngilizce Dili Yeterlilik gerekliliklerini karşılamaları gerekmektedir. Öğrenciler, aşağıda belirtilenler veya dengi sınavlar ile yeterliliklerini kanıtlayabilirler:

 • TOEFL – her bölümde en az 20 olmak üzere 86 veya üstü puan
 • IELTS – her bölümde en az 5.5 olmak üzere 6.5 veya üstü puan
 • PTE Academic – her bölümde en az 55 olmak üzere 58 veya üstü puan
 • CAE – en az 180 veya C geçme notu ile C1 veya C2 sertifikası

Giriş koşullarını karşılamayan öğrenciler, İngilizce dil becerilerini geliştirebilecekleri, eksik lise derslerini tamamlayabilecekleri ve seçtikleri derece veya diploma programına yönelik krediler alabilecekleri Uluslararası Pathway (Hazırlık) Programına katılabilmektedirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrencilerin eğitimleri süresince öğrenim ücretlerini ve yaşam maliyetlerini karşılayabilmeleri gerekmektedir. Mount Royal University, üstün başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve yurtdışı eğitim masraflarına yardımcı olmak için burslar aracılığıyla bazı finansal destekler sunmaktadır:

Akademik Mükemmellik için Mount Royal Giriş Ödülleri

Uygun öğrenciler akademik mükemmellik için 1.000 CAD'a kadar ödül alabilmektedir.

Uygun öğrencilerin her birine 6.000 CAD'a kadar verilen 180'den fazla ek giriş ödülü bulunmaktadır. Mevcut öğrenciler için, her biri 6.000 CAD'a varan programa özel yaklaşık 800 ödül bulunmaktadır.

Üniversite başvurularını tamamlayan öğrenciler tek bir başvuru yoluyla tüm ödüller için başvurabilmektedirler. Gerekli kriterleri karşılayan öğrencilere bir ödül verilmektedir. Burslar ve finansman fırsatları hakkında daha fazla bilgi için üniversitenin web sitesini ziyaret ediniz.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

MRU'da özel destek şunları içermektedir:

Uluslararası Öğrenci Destek Merkezi (ISSC)

ISSC, tüm altyapılardan gelen öğrencilerin başarılı bir öğrenci deneyimi edinmesine yardımcı olmaktadır. Gönüllüler ve öğrenci liderleri tarafından yönlendirilen uluslararası öğrenciler, sosyal ve kültürel etkinliklere katılma fırsatlarının yanı sıra destek, bilgi ve akran odaklı programlara da ulaşabilmektedirler. Merkez, bireysel veya grup halinde çalışmak için alanlar sunmaktadır.

Başvuru ve Akademik Planlama

Adaylara başvuru sürecinde yardımcı olan uluslararası öğrenci seçme görevlileri de destek sağlamaktadır. Ayrıca program seçimi ve hedef belirleme konusunda destek olan akademik danışmanlar da bulunmaktadır.

Yeni Öğrenci Oryantasyonu

Tüm yeni öğrenciler MRU'da başarı için ihtiyaç duydukları araçlara erişebilmektedirler. Kampüs, hizmetler, yerel bölge ile ilgili bilgilendirilmekte ve programlarındaki öğretim üyeleri ve son sınıf öğrencileri ile tanışmaktadırlar.

Öğrenci Öğrenim Hizmetleri

Akademik destek özel dersler, çalıştaylar ve rehberlikler aracılığıyla sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kariyer Hizmetleri

Öğrenciler MRU'daki öğrenimleri süresince ve mezun olduktan sonra kariyerleriyle ilgili destek alabilirler. Yardımcı Kariyer Hizmetleri, kariyer planlama desteği, iş deneyimi ve ortak eğitim programları, çevrimiçi kaynaklar, Kariyer Geliştirme Koordinatörleri ile birebir görüşmeler, iş arama önerileri, başvuru kritikleri gibi hizmetler sunmaktadır.

Kariyer deneyimi arayan öğrenciler için genellikle yoğun bir zaman olan yaz aylarında, çevre bilimi, muhasebe ve politika çalışmaları gibi programlardaki yüzlerce MRU öğrencisi, staj ve co-op çalışma dönemlerine yerleştirilir. MRU programlarının yüzde 50'den fazlası bir veya daha fazla sektör istihdamı gerektirmektedir.

Sınıf Çalışmalarından Bir İş Kurmak

Mount Royal, öğrencilerin kendi işlerini kurma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmasıyla da bilinmektedir. Programlar girişimcilik eğitimi sunmaktadır ve kampüs yarışmaları, İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü aracılığıyla iş geliştirme ve finansman fırsatları sağlamaktadır.

Örneğin, Paul Shumlich, 2017 yılında İşletme - Genel Yönetim Lisans derecesi ve Girişimcilik yardımcı branş derecesi alarak Mount Royal'den mezun olmuştur. Deepwater Farms şirketinin kurucu ortağıdır. İşletme, bir Alberta muhasebe firması olan JMH & Co.'nun sponsorluğunu yaptığı Mount Royal'ın JMH LaunchPad Pitch Yarışması'nda çok iyi performans göstermiş ayni ve nakdi hizmetlerde 30.000 CAD kazanarak ve Shumlich'in Deepwater'a tam zamanlı odak.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
MRU virtual tour
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
At Mount Royal University
Calgary Alberta 4825 Mount Royal Gate SW
Mount Royal University has carved out a distinct niche by offering smaller class sizes, a robust liberal education and unique undergraduate programs. Founded in 1910 and located in Calgary, Alberta, Canada, Mount Royal grew into a vibrant college in the 1930s and became a mid-sized university with a greater focus on bachelor degrees in 2009.

A strategic plan sets out a vision to provide an exceptional undergraduate educational experience by continuing to grow the number of credit students enrolled and degree programs offered. Today, nearly 12,000 credit students choose from 12 bachelor degrees and 32 majors, a University Entrance Option, as well as certificate and diploma programs.

The university offers various student support services such as library services, academic advising, learning skills development, cultural activities, career counselling, and recreation and wellness programs. These services are designed to benefit students by increasing their opportunities for success.

Mount Royal's beautiful campus is a mini city built just for students which has state-of-the-art classrooms, amazing recreation facilities, a world-class concert hall, award-winning eco-buildings and impressive residences.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_239690_320px.jpg Mount Royal University https://www.idp.com/turkey/universities/mount-royal-university/iid-ca-00738/

Ortalama toplam maliyet$1989

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin