Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

New Jersey Institute of Technology

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

New Jersey Institute of Technology (NJIT), bir endüstri lideri olarak öğrencileri sürekli değişen teknolojik pazardaki kariyerler için hazırlamaktadır. Modern tesislere, sektör bağlantılarına ve mükemmel bir itibara sahip olan kurum, öğrencileri seçtikleri sektörlerde lider olmak için gerekli bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlamaktadır ve ABD'nin yukarı doğru ekonomik hareketlilik için bir numaralı üniversitesidir (Forbes'a göre).

Newark'ın hareketli şehir merkezinde bulunan NJIT, Manhattan'a ve New York şehrinin ilham verici, dünyaca ünlü manzaralarına sadece 20 dakika uzaklıktadır.

NJIT her yıl araştırma faaliyetlerine 170 milyon USD harcamaktadır ve bu alandaki yetenekleriyle tanınmaktadır. Kurum, etkileyici finansman ve araştırmaya bağlılığının karşılığı olarak Carnegie Classification sınıflandırmasına göre R1 Araştırma Üniversitesi'dir. Üniversite, kök hücre ve doku mühendisliği laboratuvarlarından uygulamalı matematik ve istatistik merkezlerine kadar 40 farklı araştırma merkezine yatırım yapmıştır.

Özel bir kariyer geliştirme hizmeti, öğrencilere mezuniyet sonrası kariyerlerine en iyi şekilde hazırlanmaları için net bir vizyon sağlar. Kariyer danışmanları öğrencileri aktif olarak desteklemekte, mülakat becerileri konusunda yardımcı olmakta ve kamu ve özel sektördeki iş deneyimi fırsatları hakkında önerilerde bulunmaktadır.

NJIT kampüsü, üniversitenin sürekli olarak büyümeye devam etmesiyle son on yılda iki katına çıkmıştır. Yeni öğrenci yurtları ve devasa yeni bir Kampüs Merkezi hizmete açılmıştır. Spor, bünyesindeki birçok NCAA Division One spor takımı ve mükemmel tesisleri ile NJIT'in bir başka önemli parçasıdır. Sanatsal eğimli öğrenciler için yılda iki öğrenci prodüksiyonuna da ev sahipliği yapan 425 koltuklu bir tiyatro ile, canlı NJIT kampüsünde herkesin derslerin dışındaki aktif yaşama dahil olması için seçenekler mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

NJIT, 2020 U.S. News College Rankings Sıralamasında en iyi 100 arasına girdi

New Jersey Institute of Technology (NJIT) son iki yılda yaklaşık 50 basamak yükselerek Amerika'da 97. sırada yer almıştır. NJIT, ülke çapındaki kolejleri ve üniversiteleri değerlendiren yıllık U.S. News and World Report'da 2020 yılı için en iyi 100 Ulusal Üniversite arasına girmiştir. Kurumun etkileyici öğretim standartlarını yansıtan akademik kadro, NJIT'de öğrenim gören öğrencilerin akademik ve sosyal deneyimlerini geliştirmek için sıkı bir şekilde çalışmıştır.

U.S. News and World Report, sıralamalarına sonuçlar, fakülte kaynakları, finansal kaynaklar, öğrenci mükemmelliği, uzman görüşleri ve mezun bağışları gibi çeşitli önemli parametrelere göre karar vermektedir. NJIT'de okula devam ve mezuniyet oranlarında etkileyici artışlar mevcuttur. Öğrenci başvuruları 2013 yılında 4.300 iken 2019'da 9.000'in üzerine çıkmıştır. Bu, kısmen öğretim kadrosu ve araştırmalara yapılan büyük yatırımların sonucudur. Son yıllarda, öğrencilerin öğretmenleri ile geçirdiği birebir vakti optimize etmek üzere 20 veya daha az mevcutlu sınıflar sağlayabilmek için 150 yeni öğretim üyesi işe alınmıştır.

NJIT, araştırma faaliyetleri için harcanan yıllık 170 milyon USD ile Carnegie Classification sınıflandırmasına göre araştırmada R1 derecesi almıştır. Bu mümkün olan en yüksek derecelendirmedir.

Kurumun başarısından bahseten NJIT Rektörü Joel Bloom, ''Carnegie Classification tarafından araştırma için R1 olarak derecelendirildik. Forbes'a göre NJIT, en düşük aile geliri aralığındaki öğrencilerimizin yukarı doğru ekonomik hareketliliği için ülkede 1. sırada. Payscale.com sıralamasında, mezunlarımızın kariyer ortası kazançları için 4.000'den fazla üniversite arasında NJIT 43. sırada yer alıyor'' dedi.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Geleceğin liderlerini yetiştirmeye odaklanan NJIT akademik kadrosu, yaratıcılığı teşvik etmekte ve öğrencilere bunu başarmak için ihtiyaçları olan becerileri kazandırmaktır. Akademik Eğitimden Sorumlu Dekan, NJIT'yi yakından takip etmekte ve yüksek eğitim standartlarının korunmasında aktif bir rol oynamaktadır.

New Jersey, öğrencilere farklı disiplinlerdeki çeşitli ilginç programlarda birinci sınıf eğitim sunmaktadır. NJIT öğretim kadrosu yüksek nitelikli, deneyimli ve araştırma odaklı personellerden oluşmaktadır. Öğretim üyeleri, öğrencileri geliştirmek için çeşitli ilgi çekici ve yenilikçi öğretim tekniklerini kullanırlar. NJIT'nin programları öğrencileri sadece seçtikleri akademik disipline dahil etmek için değil, aynı zamanda onları gelecekteki başarıları için donatmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Öğretimde mükemmellik, her yıl NJIT öğrencilerinin hedeflerine ulaşması için elinden geleni yapan kadroyu öven özel ödüllerle takdir edilmektedir. Tüm kadro, öğrencilere kaliteli bir eğitim vermek ve onları seçtikleri alanda başarılı kariyerlere hazırlamak için tasarlanmış stratejik bir planı izlemektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

New Jersey, tipik eğitim alanlarının ötesine geçmek amacıyla teknik eğitimin liberal tartışmalarla harmanlandığı etkileyici bir bileşim yaratmıştır. Bu, disiplinlerin kesiştiği noktalarda disiplinler arası öğrenmeyi mümkün kılmaktadır. NJIT'de 70'i aşkın ülkeden gelen 11.400 öğrenci çeşitli derece programlarına kayıtlıdır ve değişen öğrenci taleplerini karşılamak için sürekli olarak yeni eğitim fırsatları geliştirilmektedir. NJIT, uluslararası öğrencilerin kaydolabileceği altı fakülte ve okula sahiptir:

Newark Mühendislik Fakültesi

Fakülte kaliteli bir mühendislik eğitimi vermekte ve geniş bir alan yelpazesinde çeşitli konularda öğrenim seçenekleri sunmaktadır. Bunlar arasında biyomedikal mühendisliği, ulaştırma ve ilaç mühendisliği gibi seçenekler bulunmaktadır.

Fen ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Altı ana akademik bölümde biyoloji bilimleri, beşeri bilimler ve fizik gibi konu alanlarını içeren lisans ve yüksek lisans programları ile öğretmenlik eğitimi programları sunulmaktadır.

Martin Tuchman İşletme Okulu

Okul, birtakım işletme uzmanlıklarında lisans programlarının yanı sıra çeşitli MBA seçenekleri sunmaktadır. AACSB International tarafından akredite olan okul ayrıca İşletme Veri Bilimi alanında tanınmış bir doktora programı sunmaktadır.

Albert Dorman Honours College

Zorlu onur programları ve çeşitli hızlandırılmış program ortaklıkları sunan Albert Dorman College, sadece akademik mükemmellik gösteren öğrencileri kabul etmektedir.

Ying Wu Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

Biyoinformatikten siber güvenliğe kadar çok çeşitli programlar sunulmaktadır. Öğrenciler ileri teknolojiye sahip, modern bir tesiste eğitim alma olanağına sahiptir. Öğrencilerin rekabetçi bilgi işlem dünyası hakkında fikir edinmesini sağlamak için, endüstri uzmanları ile işbirliği içinde co-op (ücretli staj) programları oluşturulmuştur.

J. Robert ve Barbara A. Hillier Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Öğrenciler, endüstriyel tasarım ve kentsel sistemler gibi çeşitli mimari ve tasarım ile ilgili programlarda öğrenim görme olanağına sahiptir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

NJIT, uluslararası öğrenciler için tüm akademik geçmişin, özellikle de matematik, fen ve İngilizce notları esas alınarak değerlendirildiği çeşitli giriş koşullarına sahiptir.

Kabul kriterleri:

NJIT, 'matematik + eleştirel okuma' toplam puanı üzerinden SAT veya ACT'de elde edilen en yüksek puanları dikkate almaktadır. Beklenen ortalama SAT puanı 1190'dır. 1100'ün altında puan alan öğrencilerin puanlarını yükseltmek için sınava tekrar katılmaları önerilmektedir.

Anadil olarak İngilizce konuşulmayan bir ülkeden gelen uluslararası öğrenciler için yeterliliğin en az 79 (internet tabanlı test), 213 (bilgisayar tabanlı test) veya 550 (kağıt tabanlı test) puan alınan bir TOEFL sınavıyla kanıtlanması önemlidir. IELTS sınavında alınan en az 6.0 puan da kabul için yeterli olacaktır ve anadili İngilizce olmayanların kampüse geldiklerinde bir İngilizce seviye tepit sınavına girmeleri gerekecektir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrenciler için maddi durum büyük bir sorun olabilmektedir. Bu nedenle NJIT, finansal yükü azaltmak için özel krediler ve burslar da dahil olmak üzere çeşitli finansman fırsatları sunmaktadır. Uluslararası öğrencilere sunulan maddi yardımların büyük bir kısmı burslar veya özel krediler yoluyla sağlanmaktadır.

Özel krediler, üniversite ya da federal hükümetten ziyade, özel kuruluşlar ve bankalar gibi kredi kuruluşları aracılığıyla sunulmaktadır. ABD vatandaşı veya kalıcı oturma izni sahibi bir kefili bulunan tüm uluslararası öğrenciler bu burslara başvurabilir.

NJIT, ek maddi yardıma duyulan ihtiyacı azaltmak için burs ödülleri vermektedir. Bunlar arasında, öğrencilerin kuruma kabul edildiklerinde ayrıca başvurmaları gereken ve eyalet dışı ek vergi kesintisi uygulanacak bir ödül olan Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bursu bulunmaktadır. Sadece Albert Dorman Honours College'a kabul edilen öğrencilere sunulan Albert Dorman Honours College Bursu'nu alan öğrenciler ek mali yardım almaya hak kazanabilirler.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

NJIT, çevresi geniş ve başarı öyküleri ile dolu bir mezun ağı tarafından desteklenerek mezunlar için iş aramada aktif bir rol oynamaktadır. Forbes tarafından yukarı doğru hareketlilik için ABD'de en iyi üniversite olarak gösterilen NJIT, öğrencilerin derecelerinin desteğiyle büyük başarılar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Üniversite, alanlarında geleceğin liderlerini yetiştirmek için sıkı bir şekilde çalışmaktadır ve Kariyer Gelişim Hizmeti'nin işverenlerle bağlantı kurarak aktif katılım sağlaması öğrencilere olağanüstü fırsatlar sunmaktadır. Bunun sonucu olarak, sınırsız olanaklara sahip NJIT mezunları eğitimlerini tamamladıktan hemen sonra birçok tanınmış ve prestij sahibi firmada (blue-chip) çalışmaya başlamışlardır. NJIT mezunlarının işverenleri arasında Amazon, Apple, Bristol-Meyers Squibb, Forbes, Google, Goldman Sachs, IBM, Nokia, Morgan Stanley gibi şirketler bulunmaktadır.

Kariyer Gelişim Hizmeti ayrıca, akademik yıl boyunca çeşitli istihdam etkinlikleri düzenleyerek öğrencilere en iyi işverenlerle iletişim kurma şansı vermektedir. Yılın en önemli olaylarından biri, 200'den fazla işvereni ve 350'nin üzerinde işe alım şirketini öğrenci ve mezunlarla buluşturmak için kampüste bir araya getiren bahar dönemi istihdam fuarıdır.

Show more +Show less -
3258
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At NJIT
NJIT Campus
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.4
Öğrenci Desteği
4.2
Eğitim Kalitesi
4.2
Kampüs Çevresi
4.2
Dinesh Maria Antony
New Jersey Institute of Technology
The facilities and faculty are one of the top in their respective fields they work in
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Diversity. Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
The facilities and faculty are one of the top in their respective fields they work in Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Diversity. Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars
New Jersey Institute of Technology New Jersey Institute of Technology
Rated4/5based on5 student reviews
The facilities and faculty are one of the top in their respective fields they work in Customer reviews:
New Jersey Institute of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin