Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Newcastle University - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Uluslararası öğrenciler, INTO Newcastle University aracılığıyla prestijli bir Russell Group üniversitesinde öğrenim görebilir ve Newcastle University'de çok çeşitli derece programlarına geçiş yapabilir.

Samimi bir öğrenci şehrindeki konumu sayesinde uluslararası öğrenciler, akademik, araştırma ve lisansüstü başarıları ile küresel çapta tanınmış olan Newcastle University'de başarıyı yakalar. Birleşik Krallık'ta 42. sırada (The Times and the Sunday Times Good University Guide 2022) ve en iyi 150 dünya üniversitesi arasındadır (QS World University Ranking 2022).

Uluslararası öğrenciler, INTO Newcastle University'de hedeflerine erişmelerine yardımcı olacak olan çok çeşitli pathway programları bulabilir.

 • International Foundation (Uluslararası Hazırlık) – öğrenciler bu program sayesinde akademik becerilerin yanı sıra İngilizce dil bilgilerini ve becerilerini geliştirebilir ve bir lisans programının birinci yılına doğrudan geçiş için hazırlanır.
 • International Year One (Uluslararası Birinci Yıl) – Bir lisans programının birinci yılına eşdeğer olan bu programda öğrenciler bir yandan bir lisans programının ikinci yılına doğrudan geçiş için hazırlık yaparken bir yandan akademik, araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştirir.
 • Lisansüstü Diploma – Öğrenciler bu programda akademik, araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştirebilir ve bir lisansüstü programa doğrudan geçiş için hazır hale gelebilirler.
 • İngilizce Dil Programları – Öğrencileri ileri akademik çalışmalara hazırlar.

2021–22 yılında 3 dönemlik pathway programları için lisans ve lisansüstü INTO öğrencilerinin ödemesi gereken ortama öğrenim ücreti 20,395 ila 21,395 GBP aralığındadır. 2021–22 yılında 3 dönemlik pathway programları için konaklama ücretleri 5,775 ila 9,538 GBP aralığındadır.

Newcastle'ın güvenli ve ekonomik açıdan elverişli konumu, canlı gece hayatı, İngiliz ''Georgian'' mimarisi ve samimi yerlileri ile tanınan kuzeydoğu İngiltere'nin dinamik kültür merkezidir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Dünyanın en iyi 150 üniversitesinden biri

Newcastle University dünyada 134. sırada (QS World University Rankings 2022) yer almakta olup sıralamalar 1000'den fazla kurumu analiz etmektedir.

Üniversite aynı zamanda, 44.000'i aşkın işverenin katıldığı bir ankette işverenler arasındaki tanınırlığa göre dünyada 89. sırada yer almıştır.

Üniversitenin sunduğu derece programlarının pek çoğu profesyonel kuruluşlar tarafından veya bu kuruşlar ortalığında geliştirilir bu sayede öğrenciler iş dünyasına veya ileri öğrenim hayatlarına hazırlanır.

Öğrenciler, aynı zamanda üniversitenin ödüllü kariyer destek hizmetlerinden faydalanır ve ders dışı etkinlikleri ve stajları kapsayan NCL+ girişiminde yer alarak çok değerli deneyim ve beceriler kazanır.

Newcastle University, Nissan, Ernst & Young LLP, Procter ve Gamble gibi dünya genelindeki saygın şirketlerle öğrencilerin faydalanabileceği sağlam sanayi ortaklıklarına sahiptir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

INTO Newcastle University'deki öğretim personeli uluslararası öğrencilerin hedeflerine erişmelerine yardımcı olma konusunda uzun bir deneyime sahiptir. Akademisyenler, öğrencilerin öğrenim için yeni bir ülkeye taşındıklarında karşı karşıya oldukları zorlukları bilir. Öğrenciler bu uzmanlığa ek olarak, sınırlı sınıf mevcudu, seçkin tesisler ve elverişli bir öğrenim ortamından faydalanma imkânına sahip olur.

Özel Danışman

Tüm öğrencilere, akademik yıl boyunca özel derslere ilişkin görüşme yapabilecekleri özel bir danışman atanır. Özel danışmanlar uluslararası öğrencilere, öğrenci yaşamına alışma konusunda yardımcı olur, akademik tavsiyeler sunar ve gelişimleri konusunda destek verir. Aynı zamanda, öğrencileri uygun destek hizmetlerine yönlendirirler.

Diğer akademik destek hizmetleri şunlardır:

 • Ek Matematik destek dersleri ve klinik ziyaretleri
 • Haftalık akademik yardım masası oturumları
 • Gözden geçirme oturumları

Dil Desteği

İngilizce dilinde etkili iletişim kurmada zorlanan uluslararası öğrenciler özel bir İngilizce dil desteği alabilir. Aynı zamanda, Çinli öğrencilere destek vermeye yönelik bir Çince Destek Personeli mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Uluslararası öğrencilere yurtdışı öğrenci deneyimlerinin her adımında yardımcı olmak için, INTO Centre and Newcastle University genelinde çok sayıda destek hizmeti mevcuttur.

INTO Centre şunları sunar:

 • Ofis saatleri dışında destek amaçlı 24 saat acil telefon
 • Havaalanı karşılama servisi
 • Birinci hafta boyunca oryantasyon programı
 • Özel Sosyal Hizmetler Personeli
 • Öğrenci konaklama tesislerinde hizmet veren asistanlar
 • Vize ve göçmenlik danışmanlığı
 • Yılboyu düzenlenen günübirlik geziler, partiler ve ziyaretler

Newcastle University tüm uluslararası öğrencilere yönelik çok sayıda destek imkanı sunar bunlardan bazıları:

 • 150'yi aşkın dilde ücretsiz öğrenim kaynağı sunan Dil Kaynak Merkezi
 • Uluslararası öğrencilerin, dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla yerli öğrencilerle eşleştirildikleri Tandem Öğrenim Programı
 • 7/24 ödüllü kütüphane hizmetleri
 • Bireysel ve grupla çalışma alanları
 • Elektronik öğrenme ve Bilgi Teknolojisi hizmetleri

Aynı zamanda üniversite genelinde yürütülen destek seçenekleri mevcuttur. Örneğin:

 • Engelli Desteği
 • Sağlık Hizmetleri
 • Öğrenci Birliği
 • Din Hizmetleri
 • Kariyer Desteği

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

INTO Newcastle University'de öğrenim görmeye hak kazanmak için öğrencilerin birkaç giriş şartını yerine getirmeleri gerekir.

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik şartlar – Öğrencilerin 12 yıllık bir eğitimi (veya eşdeğer) iyi bir not ortalaması ile tamamlamış olmaları gerekir. Bazı programlarda öğrencilerin portfolyo sunmaları istenir.
 • İngilizce Dil Şartları – Öğrencilerin en az 5.0-6.0 IELTS puanına veya eşdeğer bir puana sahip olmaları gerekir.

Uluslararası Birinci Yıl

 • Akademik şartlar – Öğrencilerin, programa bağlı olarak belirli A seviye programları, kabul edilen bir Hazırlık programını veya yurtdışında bir derece programının birinci yılını iyi bir not ortalamasıyla tamamlamış olmaları gerekir. Bazı programlarda, öğrenciler için portfolyo sunumu şartı aranır.
 • İngilizce Dil Şartları – Öğrencilerin en az 5.5-6.0 IELTS puanına veya eşdeğer bir puana sahip olmaları gerekir.

Lisansüstü Diploma

 • Akademik şartlar – Öğrencilerin, programa bağlı olarak ilk derece programlarını, bir diploma programını veya eşdeğeri bir programı tamamlamış olmaları gerekir. Aynı zamanda, konu alanına özgü şartlar mevcuttur.
 • İngilizce Dil Şartları – Öğrencilerin en az 5.0-5.5 IELTS puanına veya eşdeğer bir puana sahip olmaları gerekir.

İngilizce Dil Programları

 • Akademik şartlar – Öğrencilerin genellikle, programa bağlı olarak INTO Newcastle University'de öğrenim görmek için bir teklif almaları gerekir. Pathway programına bir dönemlik Akademik İngilizce dahil eden uzatmalı program seçenekleri mevcuttur. İngilizce dil şartlarını taşımayan öğrenciler, Akademik İngilizce programına katılmaya hak kazanabilirler.
 • İngilizce Dil Şartları – Programın başlangıç tarihi ve süresine bağlı olarak, öğrencilerin en az 3.0 – 6.0 IELTS puanına veya eşdeğeri bir puana sahip olmaları gerekir.

Bu tam ve kesin şart listesi olmayıp öğrencilerin seçtikleri program için giriş şartlarına göz atmaları tavsiye edilir. İngilizce dil şartlarını taşımayan öğrenciler, Akademik İngilizce programına katılmaya hak kazanabilirler.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Uluslararası öğrenciler, INTO Newcastle University'de canlı ve heyecan verici bir şehirde yaşama ve öğrenim görme şansına sahip olur.

INTO Centre

INTO Centre, öğrencilerin yaşam ve öğrenim için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olan güvenli ve modern bir çevre sunar. Modern öğrenim tesisleri, konaklama ve sosyalleşme ve dinlenme alanları bunlara dahildir. Öğrenim kaynakları arasında dijital beyaz tahtalar, çok amaçlı konferans salonları, çevrimiçi öğrenim desteği vd. yer alır.

Öğrenim Kaynak Merkezi

INTO öğrencilerine özel olarak sunulan Öğrenim Kaynak Merkezi uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği çok zengin bir kaynak yelpazesine sahiptir. Bunlar arasında DVD'ler, gazeteler, baskı ve tarama imkânları yer alır.

Üniversite Tesisleri

INTO öğrencileri, Philip Robinson Kütüphanesi, Spor Merkezi ve Öğrenci Birliği gibi Newcastle University'nin en seçkin tesislerinden faydalanabilirler.

Konaklama

Uluslararası öğrenciler, 7/24 destek ve çeşitli imkânların sunulduğu modern ve güvenli kampüste konaklama seçeneğinden faydalanabilirler. Aynı zamanda, Birleşik Krallık'ta yaşamın nasıl olduğunu deneyimlemelerine imkân sağlayan, aile (yerli) yanında konaklama seçeneğini tercih edebilirler.

INTO Cafe

INTO Cafe, herkesin sıcak ve soğuk yemek ve içecek seçenekleri tadabileceği samimi bir kafeteryadır. Burada uluslararası mutfaklardan çok çeşitli yemekler mevcut olup yemekler özel beslenme şartlarına ve tercihlerine uygundur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO Newcastle University, uluslararası öğrencilerinin başarılarını takdir etmek ve sürekli olarak gelişimlerini teşvik etmek için eğitim masraflarına yardımcı olmak üzere çeşitli burslar ve diğer finansman fırsatları sunmaktadır.

Hâlihazırda öğrencilere sunulan ödüllerin miktarı değişkendir ve bir veya daha fazla yıl boyunca ödenebilir. Bunlar, yaşam ve eğitim masraflarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır uygun fiyatlı Newcastle şehrinde yaşamakla birleştiğinde mükemmel bir fırsattır.

Bazı burslar için özel uygunluk kriterleri söz konusu olabilir, bu nedenle öğrencilerin başvurmadan önce her burs için geçerlilik ve uygunluk şartlarını kontrol etmeleri önerilir. Başvuru sırasında aşağıdaki belgelerin de sağlanması gerekmektedir:

 • İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı
 • Bir teklif mektubu
 • En son akademik transkript
 • Niyet mektubu

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Student speak
Accommodation Kitchen - Students Socialising
Building Exterior
Learning Resource Centre Students Studying Together
Students Studying Together in Accommodation
Quayside
Architecture Group Work
Campus Quadrangle
The Arches
Accommodation Studio
Building Exterior
Building Exterior
Classroom Teacher Student Interaction
Accommodation Exterior
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?