Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Northern Arizona University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Northern Arizona University (NAU) entelektüel, kişisel ve profesyonel gelişim için bir merkezdir. 120 yılı aşkın süredir, yeni nesil yenilikçi profesyonelleri hazırlayan öğrenci odaklı programlar sunmaktadır.

Öğrenciler, 80 ülkeden gelen 1.400 uluslararası öğrencinin oluşturduğu bir topluluğa katılmaktadır. İngilizce dil programları ve diğer eğitim yöntemleri ile birlikte 150'den fazla akademik program sunan dokuz fakülte mevcuttur. Eğitim seçenekleri:

 • Lisans ve lisansüstü dereceleri
 • Yoğun İngilizce Programı (PIE)
 • Öğrenci değişim programları

Öğrencilerin yeteneklerini nasıl geliştireceğini bilen uzman öğretim üyeleri tarafından birinci sınıf öğretim verilmektedir. Sınıfların öğrenci-öğretim üyesi oranı 19:1 olup, uluslararası öğrenciler işbirliğine dayalı ve kişisel bir eğitim alırlar. Program içeriği araştırma ağırlıklıdır ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye odaklanmaktadır.

Öğrenciler, kapsamlı üniversite hizmetleri tarafından güçlü bir şekilde desteklenmektedir. Uluslararası Öğrenci ve Burs Hizmetleri, göçmenlik ve vize gibi konularda bol miktarda tavsiye ve destek sağlamaktadır. Uluslararası topluluğun finansal maliyetlerine yardımcı olmak üzere özel olarak oluşturulmuş çok sayıda burs bulunmaktadır.

Uluslararası öğrenciler, ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurabilecekleri ve kültürel etkinliklerin tadını çıkarabilecekleri, küresel odaklı öğrenci yurtlarından yararlanabilmektedir. NAU ayrıca öğrencilerin sınıf dışında ilgi alanlarını keşfedebilecekleri 400'den fazla kulüp ve derneği desteklemektedir.

Ana kampüs nefes kesici bir lokasyon olan Flagstaff, Arizona'da bulunmaktadır. Kampüs, büyüleyici dağlar ve Büyük Kanyon, San Francisco Tepeleri ve Colorado Nehri gibi doğal manzaralarla çevrilidir. Ayrıca Flagstaff, ABD'deki en mutlu altıncı şehir olarak seçilmiş olup öğrenmek ve gelişmek için mükemmel bir ortam sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

2020 sonbahar döneminde NAU'da tüm dersler NAUFlex ile verilecektir. NAUFlex, öğrencilerin kampüste ve uzaktan, gerçek zamanlı olarak derse katılmalarına olanak tanımaktadır. NAUFlex ile tüm öğrenciler, güvenlik için sosyal mesafe standartlarını korurken sınıf deneyiminin bir parçası olarak sorular sorabilmekte ve etkileşimde bulunabilmektedir. Öğrenciler, üniversitenin koronavirüs pandemisine önlem olarak kurulan özel portalını kullanarak en son gelişmelerden haberdar olabilmektedir.

CIA Hızlandırılmış Mutfak Sanatları Programı

NAU'da Otel ve Restoran İşletmeciliği Lisans programında öğrenim gören öğrenciler şimdi Culinary Institute of America'da (CIA) ilgili mutfak sanatları programını alma fırsatına da sahiptir. Bu, NAU'da öğrenim görülen programları birleştirerek ACAP sertifika programına dahil eden on aylık bir programdır.

NAU, sürekli olarak dünya çapındaki en iyi on otel ve restoran işletmeciliği programı arasında yer almaktadır. Ancak mutfak sanatları için özel bir programı olmadığı için bu, alanı keşfetmek isteyenler için mükemmel bir fırsattır. Napa Vadisi'nde bulunan CIA, sektördeki güçlü eğitim programları söz konusu olduğunda en köklü ve saygın kurumlardan biridir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Uluslararası öğrenciler, NAU'da 19:1 gibi düşük bir öğrenci-öğretim üyesi oranından faydalanır. Dersler, alanlarında uzman, dünya standartlarında profesörler tarafından verilmektedir. Öğrencilere akıl hocalığı yaparak özgüvenli ve kariyerlerine hazır olarak mezun olmalarına yardımcı olmaya kendilerini adamışlardır.

Öğrenme, endüstri standardında ortamlar ve teknolojiler tarafından desteklenmektedir. Laboratuvarlar ileri teknolojiye sahip olup çeşitlidir ve modern simülasyon alanları bulunmaktadır. Bazı programlar, öğrencilerin endüstri liderleriyle birlikte çalıştıkları iş deneyimleri içermektedir.

Öğrenciler üniversitenin araştırmadaki mükemmelliğinden yararlanır. Öğretim üyeleri, öğrenciler ve personelin tümü, dünyanın en büyük sorunlarından bazılarını çözmek için işbirliği yaptıkları çığır açan projelere katılabilmektedir. Bu, öğrencilerin rekabetçi iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olan paha biçilmez deneyimler ve fırsatlar sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

NAU, derece programları ve diğer kurslar dahil yüzlerce program sunmaktadır:

 • Lisans Derecesi
 • Yoğun İngilizce Programı
 • Öğrenci Değişim Programı
 • Lisansüstü Derecesi

Derece programları aşağıdaki akademik fakülteler tarafından verilmektedir:

 • Güzel Sanatlar ve Edebiyat – müzik, tiyatro, tarih, felsefe ve daha fazlası
 • Eğitim – liderlik, psikoloji ve daha fazlası
 • Mühendislik, Bilişim ve Uygulamalı Bilimler – makine mühendisliği, programlama ve daha fazlası.
 • Çevre, Ormancılık ve Doğa Bilimleri – biyolojik bilimler, astronomi ve daha fazlası
 • Sağlık ve İnsan Hizmetleri – hemşirelik, sağlık bilimleri, fizik tedavi ve daha fazlası
 • Sosyal ve Davranış Bilimleri – antropoloji, sosyal hizmet, cinsiyet çalışmaları ve daha fazlası
 • W.A. Franke İşletme Fakültesi – muhasebe, finans, pazarlama ve daha fazlası

Ayrıca Lisansüstü Fakültesi, Honors College ve NAU Online da bulunmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı (PIE)

NAU, 1987 yılından beri uluslararası öğrencilerin akademik eğitimlerine hazırlanabilecekleri PIE hizmeti vermektedir. Programlar, dil becerilerini geliştirmelerine, Amerikan kültürünü öğrenmelerine ve bir ABD üniversitesinde öğrenim görmeye hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrencilerin NAU'ya başvururken yerine getirmeleri gereken bir dizi akademik gereklilik mevcuttur. Bunlar, eğitim seviyesine ve seçilen programa özgüdür. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce becerilerinin kanıtını da sunmaları gerekmektedir. Genel olarak aşağıdaki puanlar kabul edilmekle birlikte, belirli programlar farklı puanlar gerektirebilir.

Lisans

Birinci sınıf ve transfer öğrencilerinin not ortalaması (GPA) en az 2.5 olmalıdır.

Kabul edilen İngilizce dil sınavları ve gerekli minimum puanlar:

 • TOEFL iBT – 70
 • IELTS – 6
 • Duolingo – 95
 • ACT İngilizce ve Okuma – 21
 • SAT ERW – 350
 • PTE – 56
 • Veya kabul edilen eşdeğer bir puan

Dil gerekliliklerini karşılayamayan öğrenciler, NAU'ya geldiklerinde İngilizce Seviye Yerleştirme Sınavı'na girebilirler ya da üniversitenin Yoğun İngilizce Programı'na kaydolabilirler.

Lisansüstü

Öğrencilerin ağırlıklı not ortalaması (GPA) 4.00 üzerinden 3.00 olmalıdır.

Kabul edilen İngilizce dil sınavları ve gerekli minimum puanlar:

 • TOEFL iBT – 80
 • IELTS – 6,5
 • Duolingo – 105
 • Veya kabul edilen eşdeğer bir puan

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

NAU, başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve finansal ihtiyacı olanları desteklemek için burslar sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler için çeşitli ödüller mevcuttur.

Uluslararası Mükemmellik Ödülü

Flagstaff kampüsünde okumak üzere ilk kez kaydolan ve 3.00 veya üzeri not ortalamasına sahip uluslararası öğrenciler, öğrenim ücreti maliyetlerinde yılda 10.000 USD'ye kadar hak kazanabilmektedir. Yüksek bir not ortalamasını koruyan ve toplum hizmeti projelerine katılan öğrenciler için ödül her yıl yenilenebilmektedir.

Uluslararası Bakalorya Bursu

İlk kez kaydolan uluslararası lisans öğrencileri, öğrenim ücretlerinde yıllık 5.000 USD'ye kadar indirime hak kazanabilmektedir. 2.50 not ortalamasını (GPA) koruyan ve yıl içinde 30 kredi saatini tamamlayan öğrenciler için ödül yenilenebilmektedir.

Khursheed Fatima Bursu

Öğrenim ücretleri ve program gereçleri ile ilgili yardımcı olmak üzere 11.000 USD'ye kadar bir uygun öğrenciye sağlanmaktadır. Öğrencilerin uygunluk koşullarını ve ek burs bilgilerini kontrol etmeleri önerilmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

NAU mezunları için ortalama başlangıç maaşı 47.500 USD'dir (U.S. News & World Report).

Öğrenciler bir kariyer ilerleme planını takip edebilir ve başarılı bir kariyere hazırlanmalarına yardımcı olacak diğer hizmetlerden yararlanabilir. Hizmetler:

 • Kariyer danışmanlığı, atölye çalışmaları ve etkinlikler
 • Mülakat provaları
 • Özgeçmiş ve başvuru desteği
 • İş arama stratejileri
 • İş deneyimi fırsatlarına erişim
 • Handshake - NAU'nun online istihdam platformu
 • Ağ oluşturma etkinlikleri

Mesleki beceriler ve iş yerinde nasıl başarılı olunacağı hakkında bilgiler gibi birçok çevrimiçi kaynak da bulunmaktadır.

NAU, mezun olduktan sonra da öğrencilerini desteklemeye devam etmektedir. Mezuniyetten sonraki ilk yıl için bireysel danışmanlık seansları ücretsizdir. Bu süre sonrasında mezunlar, özel kariyer danışmanlarından çok daha ucuz olan seanslardan yararlanabilirler. Ayrıca, iş arayabilecekleri veya işe almak için NAU öğrencileri bulabilecekleri Handshake platformuna hayatlarının geri kalanında ücretsiz erişebilirler.

Show more +Show less -
1102
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
At NAU
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?