Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Northern Kentucky University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Northern Kentucky University (NKU), Kentucky'nin Highland Heights bölgesinde yer alan saygın bir kamu enstitüsüdür. 1968'de kurulan üniversite, 50 yılı aşkın bir süredir nitelikli derece programları sunmaktadır ve hem akademik performansı, hem de araştırma sonuçlarının kalitesiyle bilinmektedir.

7 akademik fakülte ve 80'den fazla konu alanıyla etkileyici bir lisans ve lisansüstü program yelpazesine sahip olan NKU, özellikle lisans düzeyinde araştırmalara ve deneysel öğrenime odaklanmaktadır. Okulun mezunları, kendilerini istihdama veya lisansüstü eğitime başarılı bir şekilde hazırlayan çok yönlü beceriler elde eder. Bu yaklaşımı doğrulamak adına her bahar döneminde bir Öğrenci Araştırmaları Kutlaması düzenlenir.

Üniversitenin yenilikçi ve işbirlikçi kampüsü, Cincinnati şehir merkezi ve Highland Heights arasındaki 420 dönümlük bir arazide yer almaktadır. Bu bölge son derece güvenlidir, yaşam ve eğitim için ideal bir yerdir ve hem akademik hem de kişisel gelişim açısından birçok fırsat sunar.

Üniversite, 12.000'i lisans eğitimi alan yaklaşık 16.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kültür çeşitliliği yüksek ve kapsayıcı topluluğunda 50'den fazla ülke temsil edilir. NKU'nun gazetecilik, atletizm, işletme ve kamu görevleri dahil olmak üzere çeşitli alanlarda başarılar elde etmiş 60.000 civarında mezunu vardır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

NKU, öğrencilerin yükseköğretim deneyiminden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için gereken araçlara ve kaynaklara erişimlerini sağlamak adına kampüs tesislerine yatırım yapmıştır. Üniversite, öğrencilerinin eğitimine değer kazandırmak için yeni yollar aramaktadır ve kısa bir süre önce uluslararası başarı bursu kriterlerini güncellemiştir.

Burslar akademik başarıya göre verilmektedir, istekli ve çalışkan öğrencilerin üniversite programlarını finanse edebilmeleri ve daha az kredi ödemesi ile mezun olabilmeleri için harika fırsatlardır.

Birinci yıl, yatay geçiş ve lisansüstü düzeyinde mevcut olan burslar, yıllık 3.000 ila 7.000 USD arası bir değerdedir. Başvuru sahipleri, gereken tüm belgeleri belirtilen son tarihten önce teslim etmeleri koşuluyla kabul döneminde otomatik olarak değerlendirilmektedir. Tüm ayrıntılar üniversitenin web sitesinde mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

NKU, yüksek bir eğitim standardıyla ileri görüşlü ve yenilikçi bir müfredata sahiptir. 1968'de kurulduğundan bu yana dünyanın dört bir yanından gelen ve hem toplumda hem de sektörde olumlu değişikliklere imza atan binlerce mezun vermiştir.

Öğretim kadrosu konu alanlarında tutkuludur, öğrenciler de NKU'nun nispeten düşük sınıf mevcutlarında onların bu ilgili ve teşvik edici yaklaşımlarından yararlanabilir, bu sayede daha kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sağlanır.

Eğitmenler son derece niteliklidir ve birçoğunun yurt dışında çalışma ve öğretim deneyimi vardır. Üniversite, öğrencilerin birbirlerini destekledikleri, bireysel akademik hedefleri ve kariyer amaçları doğrultusunda çalıştıkları, kapsayıcı ve kültür çeşitliliği yüksek bir ortama sahiptir.

Öğrenciler, üniversitenin çevrimiçi öğrenim portalı sayesinde program materyallerine rahatlıkla erişebilir, eğitmenlerle iletişime geçebilir ve ödevlerini teslim edebilir. Bir dizi uzaktan eğitim programı da portal üzerinden gerçekleştirilmektedir, bu sayede NKU'nun müfredatı dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere ulaşabilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

NKU öğrencileri, lisans düzeyinde birçok seçeneğe sahiptir. Üniversitenin yedi akademik fakültesinde yer alan 80'den fazla program bulunmaktadır:

 • Sanat ve Bilim Fakültesi
 • Haile İşletme Fakültesi
 • Eğitim ve İnsan Kaynakları Fakültesi
 • Bilişim Fakültesi
 • Sağlık Meslek Yüksekokulu
 • Onur Fakültesi
 • Salmon P. Chase Hukuk Fakültesi

Üniversite, lisans programına araştırmaları dahil etmesiyle tanınmaktadır. Programların birçoğu iş deneyimi, birincil araştırma fırsatları ve stajyerliklerin dahil olduğu pratik unsurlar ile tasarlanmıştır ve öğrencileri mesleki pozisyonlara hazırlamaktadır.

NKU, öğrencilerine akademik anlamda büyük bir esneklik sağlayan çift ana dal seçeneği sunar. Öğrenciler bir ana dal ve üç yan dal veya iki ana dal ve bir yan dal seçebilir. Bu sayede eğitimlerini kendilerine göre uyarlayabilirler ve her bir bölümdeki kaynaklardan en iyi şekilde faydalanırlar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

NKU lisans programları için kabul oranı %87'dir, yani seçicilik açısından orta seviyede bir üniversitedir.

Ağırlıksız lise not ortalaması 2.75 ve üzeri olan adayların ACT/SAT puanlarına bakılmaksızın kabul hakkı verilecektir. Ağırlıksız lise not ortalaması 2.75 altında olan öğrenciler, başvurularının bir parçası olarak ACT/SAT sunmalıdır. Değerlendirilmek için gereken minimum ağırlıksız not ortalaması 2.0'dır.

Üniversite, başvuru sahiplerini bireysel olarak değerlendirir ve bir teklif sunarken daha önceki iş deneyimlerini göz önünde bulundurabilir. Eğitim programlarının dili İngilizce olduğu için aday öğrencilerden istenen minimum bir İngilizce dil yeterliliği mevcuttur. Lisans kabul koşullarının tüm ayrıntıları çevrimiçi olarak incelenebilir.

Show more +Show less -
Ücretler & Burs

Ücretler & Burs

NKU'nun lisans düzeyi için harç ücretleri programa göre değişir. Aday öğrenciler, konu hakkındaki bilgilerin tamamını programların kendi sayfalardan inceleyebilir. 2021/22 akademik yılı için tahmini katılım ücreti 33.537 USD değerindedir, bu miktara harç ücreti, konaklama, yemek planları, kitaplar ve diğer üniversite malzemeleri dahildir.

NKU, eğitime adil bir erişim sağlamakta kararlıdır ve derece seviyesinde eğitim masraflarını karşılamanın zor olabileceğinin farkındadır. Üniversitenin burs ve hibe programları, bu konuda yardımcı olmaya yöneliktir.

Hem yerel hem de yabancı başvuru sahipleri için belirli seçeneklere sahip olan başarıya dayalı ve imkânlara bağlı hibeler mevcuttur. 2.5 veya daha yüksek bir not ortalaması elde eden yabancı birinci sınıf öğrencileri, harç ücreti oranlarını eyalet içi ücretten sadece 500 USD daha yüksek olacak şekilde azaltan EDGE hibesinden faydalanabilir.

2020-21 yılı için eyalet içi lisans harç ücretleri 9.912 USD değerindedir, yani EDGE hibesini kazanan biri yıllık sadece 10.412 ödemiş olur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

NKU dereceleri küresel çapta saygınlık kazanmıştır. Öğrenciler, çeşitli alanlarda anlamlı kariyer hedeflerine hazırlanmaktadır ve bu okulun mezunları, işverenlerin gözünde oldukça değerlidir.

Üniversitenin lisans araştırmaları konusundaki kararlılığı öğrencilerine pratik deneyim sağlamaktadır. Bu sayede onları iş yerinde veya bir lisansüstü araştırma programında avantajlı konuma getirecek çok yönlülüğü, kabiliyetleri, ekip çalışmasını ve iletişim becerilerini elde ederler.

Öğrenciler, akademik yıl boyunca mülakat eğitimi, CV yazma desteği, danışmanlık programları, ağ oluşturma etkinlikleri ve çalıştayların zaman çizelgesi dahil olmak üzere çeşitli kaynaklar ve rehberlik sağlayan Kariyer Hizmetine ücretsiz ve tam erişime sahiptir.

NKU'nun 60.000'i aşkın mezunlar ve profesyonel ortaklar ağı, yeni mezunlar için sektöre yönelik bağlantılar sağlayabilir ve mezuniyet sonrası istihdam konusunda değerli tavsiyeler verebilir.

Üniversitenin program tamamlandıktan sonraki 6 ay içerisinde mezun istihdam oranı %97'dir.

Show more +Show less -
615
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
Study at NKU
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?