Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Northern Lights College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Ana kampüs kasabalarından genelde görülebilen bir doğa olayı olan Kuzey Işıkları'nın (Aurora Borealis) adını alan Northern Lights College, tercih edilebilecek pek çok iki yıllık öğrenim programıyla, yüksek kaliteli bir eğitimden faydalanmak üzere dünya genelinden öğrencilere kapılarını açar.

Bu devlet destekli yükseköğretim kurumu, Dawson Creek ve Fort St. John'daki kampüsleriyle göz alıcı British Columbia'nın kuzeyinde bulunur. Öğrenciler sınıf ortamının dışında, kamp, kayak, kriket, ata binme, kar raketi yürüyüşü vd. gibi çeşitli ders dışı faaliyetlere katılabilirler.

Kanada genelinde işverenler ve işletmeler tarafından kabul gören diploma ve önlisans dereceleri dahil olmak üzere çok çeşitli program ve yeterlilik seçenekleri mevcuttur. Northern Lights College'da eğitim uygun fiyatlı olup 2-yılık öğrenim programları, Kanada'daki en düşük öğrenim ücretlerine sahiptir.

Çeşitli ve samimi bir ortam sunan hem Dawson Creek hem de Fort St. John kampüsleriyle uluslararası öğrenciler, NLC'de samimi bir şekilde karşılanır. Bu küçük kasabalar canlı topluluklara ve NLC'nin uluslararası öğrencilerini ve yeni mezunlarını sıklıkla işe alan pek çok yerel işletme dahil olmak üzere tüm gerekli hizmetler ve olanaklara sahiptir. NLC öğrencileri, kampüsteki öğrenci konutlarını veya Kanada'nın büyük şehirlerindeki kira ücretlerinin çok altında bir fiyata, kampüse yakın özel kiralık konaklama seçeneklerini tercih edebilir.

Uygun fiyatlı programlar, muhteşem iş imkânları ve göz alıcı doğal güzellikleri ile Northern Lights College öğrencilerin Kanada'da yaşam ve öğrenim için en çok tercih ettiği kurumlardandır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Meslek Programları

Northern Lights College, uluslararası öğrencilere yönelik rüzgâr türbini teknisyeni, mutfak sanatları ve kozmetoloji dahil olmak üzere pek çok yeni meslek programı başlatmıştır. Bu pratik ve uygulamalı programlar yerel iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanır dolayısıyla kendilerini Kanada'da muhteşem bir iş kariyerine taşıyacak programlar arayan öğrenciler için idealdir. Ayrıca, NLC 2023 yılında, uluslararası öğrencilere elektrikçi, tamirci, kaynak ustası ve petrol ve gaz operatörü gibi temel meslek kombinasyonlarında öğrenim görme imkânı sunacak olan yeni bir Meslek ve Teknoloji Diploma programı başlatacaktır.

Eğitim ve Öğretim Mükemmelliyet Merkezi

NLC bünyesindeki bu yeni merkez, öğretim ve öğrenci destek hizmetlerinde mükemmelliyete odaklıdır. İlk faaliyeti, WriteAway konsorsiyumuna üyelik aracılığıyla NLC öğrencilerine yönelik yeni yazma destek hizmetleri başlatmak olmuştur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Northern Lights College, bir British Columbia devlet yüksekokuludur ve dolayısıyla öğretim ve ders programlarının kalitesi, BC'nin dünya standartlarındaki yükseköğretim sistemi tarafından sağlanır. NLC, Kanada genelinde işverenler ve yükseköğretim kurumları tarafından kabul gören sertifika, diploma ve önlisans dereceleri formatında resmi yeterlilikler sunar. Öğrenciler mezuniyet zamanında Kanada iş gücüne katılmaya hazır olurlar bazı öğrenciler ise bir lisans üniversite derecesinin 3. yılına geniş için öğrenimlerini sürmeyi tercih edebilir.

Northern Lights College'da sınıf mevcutları az olup bu sayede her bir öğrencinin eğitimi daha bireysel olur ve profesörlere sorular sormak ve onlarla etkileşim kurmak için daha fazla zaman kalır. Dersleri konusunda zorluk yaşayan tüm öğrenciler, Öğrenim Destek Uzmanları'ndan yardım alabilir ve birebir yönlendirme ve ek atölyelere erişim sağlayabilir.

Kurum, petrol ve gaz, temiz enerji ve uzay alanlarında British Columbia'da bir Mükemmelliyet Merkezi olarak tanınır. NLC'nin program kapsamlarını yerel ekonomi ile uyumlu hale getirme çabalarının yanı sıra kurumun eğitim ve öğretim kalitesi, NLC mezunlarına yerel düzeyde veya Kanada genelinde doğrudan işe başlama konusunda yardımcı olur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Northern Lights College'ın program alanları şunlardır:

 • İşletme yönetimi ve teknolojisi

NLC, derece sonrası pek çok diploma seçeneğinin yanı sıra muhasebe ve işletme alanlarında çeşitli programlar sunar.

 • Sağlık Bilimleri ve İnsani Hizmetleri

Bu bölüm hemşirelik, sağlık, sosyal çalışmalar, kriminoloji, erken çocukluk eğitimi alanlarında çeşitli öğretim programları sunar.

 • Çevre Yönetimi

Öğretim programları arasında arkeoloji ve arazi ve su kaynakları bulunur.

 • Fen ve Teknoloji

Öğrenciler mühendislik alanında bir sertifika Bilgi Teknolojisi yönetiminde ise bir derece sonrası diploma elde edebilir veya interaktif teknolojiler ve oyun tasarım programının bir parçası olarak yazılım geliştirmeyi öğrenebilirler.

 • Beceriye dayalı meslekler

Öğrenciler, mutfak sanatları, kozmetoloji ve hava aracı bakımı dahil olmak üzere kendilerini beceri gerektiren çeşitli mesleklerde çalışmaya hazırlayacak olan yeterlilikler kazanabilir, otomotiv servis teknisyeni, ağir hizmet mekanik ve rüzgar türbini bakimi.

 • Üniversiteye geçiş

Bu önlisans derece programları, öğrencilerin programı tamamladıktan sonra bir BC üniversitesinde öğrenimlerini sürmelerine yönelik tasarlanır.

 • ESL – İkinci Dil Olarak İngilizce

Öğrenciler, NLC'de bir akademik veya meslek programına başlamaya hazırlık olarak İngilizce becerilerini geliştirebilirler.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrencilerin, Northern Lights College'da öğrenim görmek için seçtikleri program için gereken giriş şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Akademik programlar, hazırlık ve çıraklıktan sertifika ve diploma programlarına kadar çeşitlilik gösterdiği için, bunlara giriş şartları da farklılık gösterir. Bazılarında İngilizce ve Matematik alanlarında temel standartlar aranırken diğerlerinde ise programa özgü yeterlilik şartları aranır.

Tüm öğretim programları İngilizce olarak yürütülür ve İngilizce yeterliliğine dair bir kanıt aranır. Uluslararası öğrencilerin, programların çoğu için genel 6.0 puan ile bir IELTS yeterliliğine sahip olmayı hedeflemeleri gerekir. Bazı meslek programları öğrencileri 5.5 genel puan ile kabul eder. NLC tarafından kabul gören diğer sınavlar arasında TOEFL iBT, CAEL, Pearson test of English ve Duolingo yer alır. Gerekli sınav sonuçları programa göre farklılık gösterdiğinden aday öğrencilerin NLC'ye danışmaları tavsiye edilir.

Bir İngilizce sınav yeterliliğine sahip olmayan ancak Northern Lights College'da öğrenim görmek isteyen tüm öğrenciler İkinci Dil Olarak İngilizce programına katılarak buna hak kazanabilir. Pek çok program, bir ESL pathway programı aracılığıyla akademik veya meslek programlarına koşullu giriş imkânı sağlar.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Hem Dawson Creek hem de Fort St. John kampüsleri öğrencilere derslikler, kütüphane ve kampüs hizmetlerine daha yakın olma imkânı sunan öğrenci konaklama seçeneklerine sahiptir. Bunlar yerel bölgedeki diğer kaynaklar ve işletmelere de yakın bir yürüme mesafesinde bulunur. Tek başına, küçük bir grupla veya aileleriyle yaşamak isteyen öğrenciler için karma, apartman tarzında binalar mevcuttur. Bunlarda oyun odası, spor alanı ve çamaşır odası gibi ortak alanlar bulunur.

Her bir kampüste, öğrencilerin grupla çalışma alanlarının aynı sıra öğretim materyallerine ve bilgisayarlara erişim sağlayabilecekleri bir kütüphane bulunur. Ayrıca mevcut olanaklar arasında, uygun ücretli baskı, faks ve ödev sunumunda alıntı yapma ve intihalden kaçınmaya yönelik destek yer alır.

Northern Lights College'da konaklayan uluslararası öğrenciler, kamp, ata binme, kriket ve diğer kültürlerarası faaliyetler dahil olmak üzere pek çok açık hava sporunu deneme imkânı bulur. Kurum aynı zamanda, rekabete dayalı rodeo sporunu öğrenmek isteyen öğrenciler için tanınmış bir rodeo takımına sahiptir.

Çocuklu öğrenciler için kampüste gündüz çocuk bakım hizmetleri mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

NLC mezunları arasındaki istihdam oranları, British Columbia şehrindeki en iyi oranlar arasındadır. Northern Lights College'da programlarını tamamlayan pek çok öğrenci, British Columbia'nın kuzeyinde veya Kanada'nın başka bir bölgesinde hızlı bir şekilde tam zamanlı bir iş bulur. NLC programlarının tamamı, mezuniyet sonrası çalışma izni almak için uygun olup öğrencilere ek 3 yıla kadar Kanada'da yaşamak ve çalışmak için başvuru yapma imkânı sunar.

Öğrenciler aynı zamanda öğrenimlerini sürdürmeye karar verebilir. NLC tarafından sunulan programların pek çoğu ileri öğrenim programlarına yönelik tasarlanır. Ayrıca, NLC öğrencilere işgücüne giriş sırasında avantaj sağlayacak olan ek işgücü eğitimi ve temel beceri programları sunar. Bu kısa programlar işgücü iletişimi, iş yerinde profesyonellik, ilk yardım vd. gibi konularda mevcuttur.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
At Northern Lights College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?