Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

ONCAMPUS London

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

ONCAMPUS London, İngiltere'nin önde gelen pek çok üniversitesine giriş imkanı sağlayan üniversite hazırlık programları sunmaktadır.

Programlar, Londra'nın merkezindeki Birkbeck, University of London kampüsünde verilmektedir. Öğrenciler, programlarını tamamladıktan sonra önde gelen kurumlarda lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilir. Bu üniversiteler, University of London'un aşağıda belirtilen altı ortağını içermektedir:

 • Birkbeck
 • Royal Holloway
 • Queen Mary
 • Goldsmiths
 • Royal Veterinary College (Veterinerlik Okulu)
 • Courtauld Institute of Art (Courtauld Sanat Enstitüsü)

Bazı seçenekler, programlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerin geniş kapsamlı programlara kabulünü garantilemektedir.

Birkbeck'in ana kampüsü, Bloomsbury, Merkez Londra'da bulunmaktadır. Öğrencilere kapsamlı destek ve uzman yüksek eğitim rehberliği sağlamaktadır. ONCAMPUS öğrencilerine Kişisel Eğitmen atanmakta olup öğrenciler, problem yaşamaları halinde bu kişiyle iletişim kurmaktadır. Ayrıca, konaklama, para ve kariyer hakkında tavsiye sağlayan hizmetler ve engelli öğrenciler için özel destek sağlanmaktadır.

Uluslararası öğrencilerin boş zamanlarında yapacakları pek çok aktivite bulunmaktadır. University of London (ULU), katılıma açık 40'dan fazla özel ilgi ve spor kulübüne ve topluluğuna sahiptir.

Uluslararası öğrenciler, Birkbeck'in ana kampüsünün hemen yanında bulunan Student Central'da üniversitenin restoran, bar, canlı müzik mekanlarından ve fitness dersleri sunan, yüzme havuzu ve ücretsiz özel egzersiz çalışmaları sağlayan spor salonundan faydalanabilirler.

Dünyanın en iyi üniversite şehri seçilen (QS Best Student Cities Rankings 2019- QS EN İyi Öğrenci Şehirleri Sıralaması 2019) Londra, öğrencilere sayısız eğlence, fırsat ve aktivite sunmaktadır. Dünyaca ünlü kent simgeleri, sanat galerileri, müzeler ve sahne gösterilerine ilaveten yürüyüş yapılacak parklar, dinlenmek için nehirler ve dünyanın farklı yerlerinden mutfaklara sahip restoranlar mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Dünyanın en iyi öğrenci şehri

Londra, art arda iki yıl dünyanın en iyi öğrenci şehri seçilmiştir. 2019 QS Best Student Cities Ranking kapsamında Londra, güçlü rakipleri Tokyo ve Melbourne'u geride bırakmıştır.

University of London Rektör Yardımcısı Profesör Wendy Thomson şu ifadeleri dile getirdi: ''...University of London'un üye kuruluşlarının üstün akademik gücünü ve kapsamını ve şehrin istihdam ve öğrenci çeşitliliği açısından cazip bir yer olduğunu onaylamaktadır.''

Birkbeck sıralamalarda yükseliyor

Birkbeck, University of London, lig tablolarında da güçlü bir etki yaratmıştır. Sanat ve Beşeri Bilimler dersleri, 2020 yılında Times Higher Education World University Rankings (Dünya Üniversite Sıralamaları) kapsamında ilk 100 arasında yer almıştır. Bu sıralama, farklı konu alanlarına odaklanmakta olup en prestijli sıralama olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca, Birkbeck, kurumları sürdürülebilirlik kapsamında sergiledikleri çabalara göre sıralandıran 2019 People & Planet University League Table kapsamında 20 sıra yükselmiştir. 154 üniversite arasında 35. sırada yer alan Birkbeck, çevre konusunda üzerine düşeni yapma sorumluluğunu da kanıtlamıştır. Çevre denetimi ve yönetimi sorumluluğu kapsamında %100, atık ve geri dönüşüm için yüzde 87,5 ve karbon kapsamında ise yüzde 77,5 puan almıştır.

Show more +Show less -
Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

University of London'un tam kalbinde konumlanan Birkbeck'deki merkezinden öğrencilere, İngiltere'nin en iyi üniversitelerinde başarı elde edebilmek için gerekli araçlar sağlanmaktadır.

Sunulan dersler yoğun, ancak caziptir. Öğrencilerin kişisel niteliklerini, uluslararası çapta ünlü üniversitelerin kabul görevlileri tarafından talep edilen niteliklere göre geliştirmesini amaçlamaktadır.

ONCAMPUS London'da eğitim alma nedenleri aşağıda belirtildiği gibidir:

 • İngiltere'nin lider üniversite öncesi eğitim sağlayıcılarından birisi ile University of London'da eğitimi sürdürme fırsatı.
 • Öğrencilerin İngiltere'deki en iyi üniversitelere geçişine yardımcı olan oldukça başarılı bir yükseköğretim destek ve yönlendirme hizmetine sahiptir.
 • Öğrenciler, School of Oriental and African Studies (SOAS) ve University College London (UCL) gibi diğer University of London okullarının yanı başında ve bilimsel Londra'nın tam merkezinde birinci sınıf tesislerden faydalanabilmektedir.

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

Eğitim seçenekleri aşağıda belirtilenleri içermektedir:

Lisans Hazırlık Programı (UFP)

Öğrenciler, International Year (Uluslararası Yıl) Programına veya İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinde lisans programlarına hazırlanırken aynı zamanda İngilizce dilini ve akademik becerilerini geliştirebilmektedir. Bazı seçenekler, programlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerin University of London okullarından birisine geçişini garantilemektedir.

University of London Uluslararası Hazırlık Programı (IFP)

Uluslararası öğrenciler, lisans öğrencisi olarak başarılı olabilmeleri için gerekli becerileri ve bilgiyi geliştirebilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, dünya çapındaki üniversiteler ve işverenlerce kabul gören University of London International Foundation Certificate (University of London Uluslararası Hazırlık Belgesi) almaya hak kazanmaktadır.

Uluslararası Birinci Yıl (IY1)

Öğrenciler, Birkbeck'de işletmeyle ilgili lisans programının ikinci Yılına giriş için hazırlanırken İngilizce dilini ve akademik becerilerini geliştirebilmektedir. Programlar, bir akademik yıl sürmekte olup muhasebe, yönetim, finans ve pazarlama gibi alanlarda akademik derece verilmektedir.

Yüksek Lisans Hazırlık Programı (MFP)

Öğrenciler, iki veya üç dönemlik program vasıtasıyla University of London'un farklı okullarında veya diğer önde gelen İngiltere üniversitelerinde eğitimlerine devam edebilmek için gerekli becerileri kazanabilmektedir. Bazı seçenekler, programı başarıyla tamamlayan öğrencilerin ilerlemesini garanti altına almaktadır.

University of London Lisansüstü Diploma

Öğrenciler, seçtikleri alandaki becerilerini ve bilgilerini üç dönemde geliştirebilmektedir. İş bulma şansını arttırmak isteyen veya finans ya da yönetim alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için uygundur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrenciler, ONCAMPUS London'da eğitim alabilmek için bir dizi giriş gerekliliğini yerine getirmelidir. Bu gereklilikler arasında aşağıda belirtilen İngilizce dili yeterliliği yer almaktadır:

Lisans Hazırlık Programı

 • Yazma 5.0 ve diğer bölümler en az 4.0 olacak şekilde en az 5.0 IELTS puanı veya eşdeğeri.

University of London Uluslararası Hazırlık Programı

 • Yazma 5.5 ve diğer bölümler en az 5.0 olacak şekilde en az 5.5 IELTS puanı veya eşdeğeri.

Uluslararası Birinci Yıl

 • Üç dönemlik program için en az 5.5 veya dört dönemlik program için en az 5.0 IELTS puanı veya eşdeğeri.

Yüksek Lisans Hazırlık Programı

 • İki dönem– Her bölüm en az 6.0 olacak şekilde en düşük 6.0 IELTS puanı veya eşdeğeri.
 • Üç dönem– Her bölüm en az 5.5 olacak şekilde en düşük 5.5 IELTS puanı veya eşdeğeri.

University of London Lisansüstü Diploma

 • Üç dönem– Her bölüm en az 6.0 olacak şekilde en düşük 5.5 IELTS puanı veya eşdeğeri.

İngilizce dili gerekliliklerini karşılayamayan uluslararası öğrenciler, İngilizce dili modülüne sahip ilave dönem içeren uzatılmış programdan faydalanabilir.

Show more +Show less -
Nasıl Başvurulur

Nasıl Başvurulur

ONCAMPUS London programlarına başvuru yapabilmek için öğrenciler aşağıda belirtilenleri yerine getirmelidir:

1. Adım – Çevrimiçi başvuru formunun veya indirilebilir ve düzenlenebilir başvurunun doldurularak gönderilmesi. Akademik transkriptler ve İngilizce dili test puanları da dahil olmak üzere tüm gerekli belgeleri içermelidir.

2. Adım – Kabul Ekibi, başvuru sahiplerini değerlendirerek başarılı öğrencilere teklif mektubu göndermektedir. Bu belgede yerine getirilmemiş koşullar belirtilmektedir.

3. Adım – Öğrenciler, seçtikleri programa kabul almaktadır. Depozito ve kayıt ücreti ödemesi gibi yerine getirilmemiş koşulları tamamlamaları gerekmektedir.

4. Adım - ONCAMPUS London daha sonra yeri onaylayarak öğrenciye Eğitim Kabul Onayı (CAS) veya Kayıt Onayı (CoE) göndermektedir.

5. Adım – İngiltere'de eğitim almak için vizeye ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler, vize başvurusu yapmak zorundadır. Aksi halde, eğitime başlayamazlar.

6. Adım – Öğrenciler, programlarına başlamadan önce ilk dönemin eğitim ücretini ödemek zorundadır. Ayrıca, varış tarihinden önceki hafta sonu gelmeleri gerekmektedir.

Show more +Show less -
Öğrenci Hayatı

Öğrenci Hayatı

Konum

Canlı ve çoklu kültüre sahip Londra, dünyanın diğer şehirlerinden çok daha fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl 200 ülkeden 90 binden fazla öğrenci, Londra'ya eğitim almak için gelmekte ve dinamik kültürü ve eğlenceyi deneyimlemektedir.

Üniversite Kulüpleri ve Toplulukları

University of London Birliği ULU, spor toplulukları ve fırsatlarıyla öğrencilerin yeni insanlarla tanışmasına, eğlenceli aktiviteler gerçekleştirmesine ve üniversite yaşantısının tadını çıkarmasına olanak tanımaktadır. Öğrencilerin seçebileceği 40'ı aşkın farklı kulüp ve topluluk mevcuttur.

Spor Olanakları

Tüm öğrenciler, öğrenci kimlik kartlarını kullanarak University of London fitness merkezi Energybase'ye üye olabilir. Bu sayede fitness alanına, yüzme havuzuna ve pek çok derse ve aktiviteye erişim sağlayabilmektedirler.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
ONCAMPUS Student Voice
Tai-Tzu receives offer from LSE
At ONCAMPUS London
Getting an offer to study Finance at LSE
At ONCAMPUS London
Studying an Undergraduate Foundation for progression to a Law degree
At ONCAMPUS London
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?