Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

ONCAMPUS UK North

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

ONCAMPUS UK North, uluslararası öğrencileri en seçkin Birleşik Krallık üniversitelerinde öğrenime hazırlayan hazırlık ve ileri derece programları sunar. University of Central Lancashire (UCLan) ile ortaklığa sahip olup programlar, UCLan kampüsündeki ONCAMPUS UK North merkezinde yürütülür.

Bir programın başarıyla tamamlanması, İngiltere'nin kuzeybatısındaki en modern üniversitelerden biri olan kurumda bir derece programına giriş garantisi sağlar. Kurum, Center for World University Rankings 2017'de dünya geneline tüm üniversiteler arasında ilk %3.3'te yer almıştır. Ayrıca, UCLan'a geçişi tercih etmemeleri halinde öğrencilerine, UCAS aracılığıyla, kuzeyde bulunan diğer seçkin üniversitelerden birine başvuru yapma imkânı sunar.

Uluslararası öğrencilere, kuruma vardıklarında ONCAMPUS UK North tarafından çok sayıda yakın destek imkânı sunulur. Öğrencilere, Birleşik Krallık'taki öğrenim süreçleri boyunca ihtiyaçları olan her konuda yardımcı olmak için Bireysel Danışman atanır. Öğrenciler, sağlık, engellilik ve kariyer gibi konu alanlarında yardım alabilir ve aynı zamanda, planlama ve üniversiteye başvuru konusunda yönlendirilirler.

Tüm öğrenciler, Öğrenci Birliği dahil olmak üzere UCLan'da mevcut olan hizmetlerden faydalanabilir. Öğrenci Birliği, özel bir istihdam ajansı ve öğrencilerin dersleri için gereken özel materyalleri bulabilecekleri bir süpermarket ve baskı stüdyosuna sahiptir. Aynı zamanda, tenis, müzik tiyatrosu, Japonca ve moda gibi alanlar dahil olmak üzere herkesin katılabileceği çeşitli kulüp ve topluluklar işletir.

Üniversite, büyüyen sanat ve kültür alanı dahil olmak üzere çok çeşitli imkânlara sahip olan Preston'da bulunur. Şehir'de pek çok müze ve sanat galerisine ek olarak sanat merkezleri, sinema, alışveriş merkezleri, kafeler ve canlanan gece hayatının tadını çıkarmak mümkündür. Preston Manchester ve Liverpool'a bir saatten kısa, Londra'ya ise iki saat uzaklıkta bulunur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Prestijli üniversite sıralamasında en çok yükseliş gösteren ikinci kurum

University of Central Lancashire, Times and the Sunday Times Good University Guide 2020'de 30 sıra birden yükselmiştir. Birleşik Krallık'ta en çok yükseliş gösteren ikinci kurum olan UCLan, sıralamadaki 131 üniversite arasında 75. sırada yer alır.

UCLan, Birleşik Krallık'ta Öğrenci-Öğretim Personeli Oranı sıralamasına geçen yıla göre 48 sıra yükselerek 30. sıraya yerleşmiştir. Buna ek olarak, Öğretim Kalitesi sıralamasında ise 44 sıra yükselişin ardından 42. sıraya Öğrenci Deneyimi sıralamasında ise 34 sıra yükselişin ardından 59. sıraya yerleşmiştir.

Kurum, Araştırma Kalitesi, Mezun Oranları, UCAS Giriş Puanları ve Hizmetler/Tesisler kategorilerindeki sıralamalarında da gelişme göstermiştir. Aynı zamanda, her türlü kültürel geçmişten öğrencilere, yükseköğretime geçişte yol göstermede yarattığı etki ile takdir toplayan kurum, olgun öğrenci sayısı ile 15. sıraya yerleşmiş olup artan katılım dolayısıyla 16. sırayı paylaşmaktadır.

Kurumun en başarılı konu alanları konaklama, dinlence, rekreasyon ve turizm, gıda bilimi ve hemşireliktir.

Show more +Show less -
Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Öğrenciler çeşitli sebeplerden ötürü ONCAMPUS UK North'u cazip bulmaktadır. Bu sebeplerden başlıcaları:

 • Birleşik Krallık'taki en modern üniversitelerden biri olan University of Central Lancashire kampüsündeki konumu.
 • ONCAMPUS UK North'ta bir programın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından UCLan'da çeşitli derece programlarına garantili geçiş.
 • UCAS sistemi aracılığıyla, kuzeydeki diğer modern üniversitelere başvuru yapma imkânı

UCLan'a geçiş için diğer sebeplerden bazıları:

 • UCLan, 2.000'i 100'ün üzerinde ülkeden gelen toplamda 30.000'i aşkın bir öğrenci topluluğuna sahiptir.
 • Ekonomik ve eğlenceli bir konum
 • En güncel Araştırma Başarı Çerçevesi'nde (REF, 2014), 16 konu alanında ‘dünyada öncü' ve ‘uluslararası düzeyde başarılı' olarak değerlendirilen bir üniversite.
 • Öğrencilerin tercih edebileceği geniş bir derece portfolyosu sunar.

UCLan, aşağıdaki alanlardaki başarısıyla uluslararası düzeyde tanınır:

 • İşletme, Ekonomi, Finans ve Yönetim
 • Bilişim, Mühendislik ve Fen Bilimleri
 • Hukuk, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler
 • Tıp ve Yaşam Bilimleri

Show more +Show less -
UFP

UFP

Lisans Hazırlık Programı (UFP), uluslararası öğrencilere, University of Central Lancashire'de lisans eğitiminin birinci yılına geçiş garantisi sunar. Aynı zamanda, UCAS aracılığıyla diğer seçkin Birleşik Krallık üniversitelerine başvuru imkânı tanır.

Öğrenciler, UCLan kampüsünün merkezinde bulunan ONCAMPUS UK North Binası'nda öğrenim görür. Program öğrencilerin akademik becerilerinin yanı sıra İngilizce dil becerilerin geliştirmelerine yardımcı olur.

Program bir akademik yıl (9 ay) sürer. Her biri 8 öğretim, 1 okuma haftasından oluşan oluşan 3 döneme ayrılır. Öğrenciler her hafta 25 saatlik sınıf derslerine katılır. Program, Birleşik Krallık A seviyesi standardına eşdeğer olan, üçüncü seviyede yürütülür.

Uluslararası Hazırlık Programı'nın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından öğrenciler, üniversitede çok çeşitli lisans programları arasından tercih yapabilir.

Show more +Show less -
UFP Tıp

UFP Tıp

Tıp Lisans Hazırlık Programı, uluslararası öğrencilere UCLan, İrlanda merkezli Royal College of Surgeons (RSCI) ve Grenada'da bulunan St George's University'de (SGU), Tıp derece programının (ve diğer bağlantılı derecelerin) birinci yılına başvuru imkânı sunar.

Programı başarılı bir şekilde tamamlayan, MBBS mülakatında başarılı olan ve ilgili bir gönüllülük veya iş deneyimi programını tamamlayan öğrenciler UCLan, RCSI ve SGU'da tıp programına doğrudan geçiş hakkı kazanabilir. Öğrenciler, aynı zamanda Veterinerlik, MPAS (Onur) Asistan Hekim Eğitimi ve ONCAMPUS UK North ile ortaklığa sahip diğer kurumlarda yürütülen Eczacılık Yüksek Lisans ve Fizyoterapi gibi tıpla bağlantılı diğer derece programlarına başvurabilir.

Tıp Lisans Hazırlık Programı (UFP) bir akademik yıl (9 ay) sürer. Her biri 12 hafta öğrenim ve bir okuma haftasından oluşan 3 dönem halinde yürütülür. Öğrencilerin her hafta 22 saat sınıf ortamındaki veya laboratuvar merkezli çalışmalara katılımı beklenir. Program boyunca öğrencilere, gönüllü çalışmalar bulma konusunda yardım alabilecekleri pek çok destek seçeneği sunulur.

Show more +Show less -
MFP

MFP

Yüksek Lisans Hazırlık Programı (MFP), uluslararası öğrencilere, UCLan'daki pek çok yüksek lisans programına geçiş garantisi sunar. Aynı zamanda, öğrencilere UCAS aracılığıyla diğer Birleşik Krallık üniversitelerine başvuru imkânı tanır.

Öğrenciler, UCLan kampüsünün merkezinde bulunan ONCAMPUS UK North'ta öğrenim görür. Program, her biri 8 haftalık öğretim, 1 okuma haftası ve 1 değerlendirme haftasından oluşan iki veya üç dönem halinde yürütülür. Öğrencilerin her hafta 25 saatlik sınıf derslerine katılımı beklenir.

Program, öğrencilerin yüksek lisans seviyesindeki çalışmalarında ihtiyaç duyacakları akademik becerilerin ve araştırma becerilerinin yanı sıra öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, bazı öğrenciler, seçtikleri kariyer alanı ile bağlantılı akademik modüllerde de eğitim alabilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

The University of Central Lancashire geleneksel bir anlayışa ve uluslararası bir odağa sahiptir. Resmi olarak 1992 yılında üniversite statüsü kazanan kurumun kökleri 1828 yılına uzanır. Günümüzde, inovasyon alanında küresel çapta tanınmaktadır. Kampüs, göz alıcı pek çok yeşil alana sahip olup, ONCAMPUS UK North'taki öğrencilerin, UCLan öğrencilerinin tamamına sunulan pek çok tesise erişimi bulunur.

Bunlardan biri Öğrenci Birliği'dir. Bünyesinde şu imkanlar bulunur:

 • Headroom – Öğrenci Birliği ve diğer üniversite hizmetleri konusunda pratik tavsiyeler sunar.
 • The Bridge – istihdam ajansı
 • Printshop – Öğrenciler buradan, makale ve ödevlerine yardımcı olacak araçları ve hizmetleri satın alabilir.
 • Print Studio – Öğrenciler buradan, programlarında kullanmak üzere kırtasiye malzemeleri gibi materyaller satın alabilir.
 • Temel İhtiyaçlar – Öğrencilerin yemek ve gıda alışverişi yapabilecekleri bir süpermarket mevcuttur.
 • Factory – Öğrenci Birliği için çevrimiçi bir mağaza.
 • NUS Extra – Kampüs içinde ve dışında kullanmak üzere özel bir öğrenci indirim kartı
 • Opportunities Centre (Fırsat Merkezi) – Yarı zamanlı iş, gönüllülük programları, toplum bilgilendirme vd. imkânlar bulmaya yönelik bir merkez.

Kütüphanede, öğrencilere yardımcı olacak çok sayıda akademik kaynak mevcuttur. Bunlardan bazıları:

 • Bireysel ve grupla çalışma alanları
 • Kitap ve dergi gibi binlerce kaynağa erişim
 • Uzun hizmet (açılış) saatleri
 • Ödünç dizüstü bilgisayarlar
 • Apple Mac işletim sisteminin kullanıldığı bilgisayar laboratuvarı
 • Self-servis materyal ödünç alma imkânı
 • Kafe ve otomatlar

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At ONCAMPUS UK North
At ONCAMPUS UK North
ONCAMPUS Student Voice
At ONCAMPUS UK North
At ONCAMPUS UK North
At ONCAMPUS UK North
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?