Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Ontario Tech University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Ontario/Kanada'da fark yaratan, sanayi odaklı bir kurum

Ontario Tech, işletme, mühendislik, fen, eğitim, bilgi teknolojisi, beşeri bilimler, bilgi sistemler vd. dahil olmak üzere geniş bir lisans programı yelpazesi sunar. 2002 yılında 1.000'in altında öğrenciyle kurulan kurum, günümüzde 65 ülkeden gelen yaklaşık 600 öğrenci dahil toplamda 10.000'i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapar.

Tüm programlar kariyer odaklıdır dolayısıyla öğrenciler profesyonel dünyada başarılı olmak için gereken bilgi ve becerileri kazanarak mezun olur. Derslerde çok sayıda uygulamalı öğrenim imkânı mevcut olup eğitim, en güncel araştırma ve sanayi trendlerine göre şekillendirilir. Öğrenciler, işverenlerin ilgisini çeken uyarlanabilir beceriler kazanmalarına imkân tanıyan, teknoloji açısından zengin ortamlarda öğrenim görür. Ontario Tech bu sayede, en yüksek mezun istihdam oranlarından birine erişmeyi başarmıştır.

Öğrenciler akademik öğrenim ortamının dışında, pek çok kulüp, topluluk ve üniversite spor takımlarına katılmalarına ve mevcut sosyal etkinliklerin tadını çıkarmalarına imkân tanıyan canlı bir topluluğun bir parçası olur. Aynı zamanda, uluslararası öğrencilerin, başvuru ve göçmenlikten mezuniyet ve ötesindeki konulara kadar üniversite ile bağlantılı her konuda yardım alabilecekleri güçlü bir destek sistemi mevcuttur.

İki kampüste kurulu olan Ontario Tech, Ontario eyaletinin Oshawa şehrinde biri kuzey diğeri merkezi bir konumda faaliyet gösterir. Toronto sadece 40 dakikalık sürüş mesafesinde bulunur bu sayede öğrenciler, Oshawa'da küçük ve topluluk merkezli bir konumun ve aynı zamanda canlı ve büyük bir şehrin tadını çıkarabilirler.

Ontario Tech, genç bir kurum olmasına rağmen sundukları ile kısa sürede saygın bir kurum haline gelmiştir. Bilgisayar Bilimi programı Kanada'da en başarılı programlar arasındadır. Ontario Tech, teşvik edici yenilikçi problem çözme ve teknoloji kullanımı sayesinde geleceğin girişimci liderlerine yönelik bir merkez haline gelmiştir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sanal kampüs turları

Kampüs deneyimine dair daha iyi bir fikir edinmek isteyen ancak kampüsü şahsen ziyaret edemeyen uluslararası öğrenciler, sanal tura göz atabilir. Her iki kampüsü de kapsayan bu sanal tur öğrencilere farklı binalara ve üniversitedeki alanlara daha yakından göz atma ve bilgi edinme imkânı sunar. Potansiyel öğrencilere kampüsteki yaşamı zihinlerinde canlandırmaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış olan bu tur, tam anlamda interaktif bir deneyim için bilgisayar veya mobil bir cihazda başlatılabilir.

Gelişmekte olan teknoloji araştırmaları alanında lider

Ontario Tech, günümüzde Kanada ve dünyanın karşı karşıya olduğu en önemli konulardan bazılarını ele alan araştırmalara fon amaçlı olarak 1.82 milyon CAD'ın üzerinde destek almıştır.

Kanada Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Araştırma Konseyi ve Kanada Doğa Bilimleri ve Mühendislik Araştırmaları Konseyi tarafından duyurulan yatırımlar, bu üniversitenin etik sebeplerden ötürü teknoloji araştırmalarına olan bağlılığının bir kanıtı niteliğindedir.

COVID

Üniversite, ‘Sizin için hazır' adlı portal aracılığıyla öğrencilerine COVID güncellemeleri hakkında merkezi bir buluşma noktası sunmuştur. Öğrenciler kampüs planları, karma öğrenim ve öğrencilere yönelik finansal destek imkanları dahil en güncel bilgilere buradan erişebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

70'i aşkın uzman araştırma laboratuvarları ve tesisleri ile Ontario Tech, öğrencilere öğretimin uygulamalı deneyim ile uzman bir şekilde birleştirildiği yenilikçi bir eğitim sunar. Ödüllü akademik personeli ve uzmanları, yüzlerce sanayi ve topluluk ortakları ile sürekli olarak bağlantı içindedir bu sayede programlar, araştırma ve sanayi trendlerine göre güncellenmektedir.

Ontario Tech, teknoloji merkezli bir kurum olup öğrencilere Teknoloji ile Zenginleştirilmiş Bir Öğrenim Ortamı sunulur. Akademik programlar, sanayi standartlarında tesislerde yürütülmekte olup bu sayede öğrenciler, potansiyel işverenlerin kullandığı ekipmanların yanı sıra dinamik teknoloji dünyasında nasıl yeni koşullara uyum sağlamayı öğrenirler. Bunun bir örneği, Bring Your Own Device (BYOD) programıdır. Bu program kapsamında öğrenciler, üniversitenin sınıflarda en çok kullanılan yazılımları yüklemesi için kendi dizüstü bilgisayarlarını getirirler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite bünyesinde her biri çeşitli kariyer odaklı, ilham verici programlar sunan 7 yenilikçi fakülte hizmet vermektedir. Bunlar:

İşletme ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi

İşletme ve bilgi teknolojisi alanındaki programlarda öğrenim görmek isteyen öğrenciler, işletme alanında teknolojinin önemine odaklanan çok sayıda program bulacaktır. Bu programlar, öğrencileri meslek dünyasına uygun bir şekilde hazırlamak üzere tasarlanır.

Eğitim Fakültesi

Gelecek nesilleri eğitmeye ilgi duyan bireyler, bu fakültede, eğitim alanında ilham verici liderler olabilmeleri için gereken bilgi ve uzmanlığı kazanacaktır. Programlar öğrencileri, işyeri eğitmenleri ve sanal öğretmenler dahil olmak üzere çeşitli kariyerlere hazırlar.

Enerji Sistemleri ve Nükleer Bilim

Öğrenciler, sadece nükleer mühendisliğine odaklı olan ülkedeki tek onur programının yanı sıra sistem mühendisliği ve nükleer mühendisliği dahil olmak üzere çeşitli öğrenim seçenekleri arasından tercih yapabilir.

Mühendislik ve Uygulamalı Fen Fakültesi

Yenilikçi fikirler ve en iyi uygulamaları birleştiren bu fakültede öğrenciler, fark yaratan araştırmalar ışığında, kendilerini geleceğin liderlerine dönüştürme yönelik şekillendirilmiş yüksek kaliteli programlarda öğrenim görür.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık sektöründe bir kariyer edinmek isteyen öğrenciler, ileri klinik uygulamalar ve araştırmalar alanında sağlam bir temel kazanabilir. Bu sayede, tatmin edici bir kariyer için gerekli olan ekip çalışması ve liderlik becerilerini geliştirirler.

Fen Fakültesi

Programlar öğrencileri, analitik ve problem çözme becerileri geliştirme açısından zengin bir eğitim sunarak dinamik ve sürekli değişmekte olan iş ortamlarına hazırlar.

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Bu fakültedeki disiplinlerarası perspektif sayesinde öğrenciler, çeşitli ve uzman eğitim, araştırma ve topluluk desteği aracılığıyla düşünceli liderler olmayı öğrenir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Tüm öğrencilerin, Ontario Tech'de öğrenim görebilmek için İngilizce dil yeterliliğine sahip olması gerekir. Anadili İngilizce olmayan veya yakın dönemde, eğitim dilinin İngilizce olduğu bir kurumda 3 yıllık bir eğitimi tamamlamamış olan öğrencilerin, kabul gören İngilizce sınavları aracılığıyla yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir.

Kabul edilen sınavlar şunlardır:

 • Canadian Academic English Language Assessment (CAEL) – Her alandan en az 60 puan almak kaydıyla genel 70 puan
 • International English Language Testing System (IELTS) – her alandan en az 6.0 almak kaydıyla 6.5 genel puan (Hemşirelik ve Eğitim programları için en az 7.0)
 • Michigan English Language Assessment Battery (MELAB) – en az 85 puan
 • Pearson Test of English (PTE) Academic – en az 58 puan.
 • Test of English as a Foreign Language (TOEFL) İnternet Tabanlı (iBT) – dinleme, okuma ve yazma bölümlerinden en az 20 konuşma bölümünden 19 puan almak kaydıyla en az 83 genel puan (Hemşirelik ve Eğitim programları için en az 87)

Akademik Amaçlı İngilizce

İngilizce Dil Merkezi bünyesinde Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı yürütülmektedir. Bu program, hâlihazırda bir akademik program için İngilizce dil şartlarını taşımayan öğrencilere, becerilerini geliştirme ve akademik eğitime geçiş için yardımcı olur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Ontario Tech, uluslararası öğrencilerin üniversite yaşamına kattığı değeri takdir amaçlı olarak çeşitli burs seçenekleri sunar. Bunlar akademik başarılı öğrencileri ödüllenme amacıyla verilir.

Küresel Liderlik Ödülü

Ontario Tech'de bir lisans programına başlayan ve ödül için gerekli şartları yerine getiren uluslararası öğrencilere, 4 yıl boyunca yıllık 18.000 CAD'a kadar burs verilir. Bu, güçlü akademik ve liderlik becerilerini kanıtlayabilen öğrencilere yöneliktir.

Takdir Ödülleri

Bir Kanada lisesinde öğrenim görmüş olan ve şartları yerine getiren uluslararası öğrenciler, öğrenimlerinin birinci yılında 4.000 CAD'a kadar burs alabilir. Bu ödül, 4U/4M programlarında elde edilen üstün başarılı puanlara veya eşdeğerlerine göre verilir.

Eğitimine Devam Eden Öğrenciler için Burslar

Ontario Tech'de lisans öğrenimlerine başlamış olan ve şartları yerine getiren uluslararası öğrenciler 3.500 CAD'a kadar burs alabilir. Bu burs, bir lisans öğrenim yılında en az 3.7 genel akademik not ortalamasına erişen öğrencilere verilir.

Öğrencilere, mevcut burs seçeneklerine ve burslara yönelik şartlara göz atmaları tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Üniversite, öğrencilerin mezuniyetten sonra meslek dünyasına başarılı bir şekilde geçişine yardımcı olmak için çalışır. Ontario Tech mezunları, kendi alanlarında iş arayışında sürekli olarak bölgesel ortalamanın üzerinde yer alır.

Öğrenci Yaşam Ofisi'nin bir parçası olan Ontario Tech Kariyer Merkezi,çok sayıda hizmet sunar. Bu hizmetlere atölyeler, birebir görüşmeler ve çeşitli etkinlikler ve faaliyetler aracılığıyla erişilebilir. Bunlardan bazıları:

 • İş arama ve kariyer keşfi
 • Eğitimli danışmanlar ile birebir görüşmeler aracılığıyla kariyer yönlendirmesi
 • Kariyer fuarları
 • İşverenlerle ağ kurma
 • Özgeçmiş ve Motivasyon Mektubu Değerlendirmesi
 • Görüşme hazırlığı
 • İşbirliği ve staj imkânları – her fakültede öğrencilerin yerel düzeyde veya yurtdışında çalışmalarına ve iş deneyimi kazanmalarına yönelik imkânlar mevcuttur.
 • Career Centre Portal – Öğrencilerin fırsatlara ilişkin güncel bilgilere erişebileceği çevrimiçi bir ortam.

Öğrenciler, mezun olduktan sonra da bu hizmetlere erişmeye devam eder.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Ontario Tech University
At Ontario Tech University
At Ontario Tech University
At Ontario Tech University
At Ontario Tech University
At Ontario Tech University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
4.5
Amin
Ontario Tech University
Because its a new university, has the state-of-the-art technologies and lab environment
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Ontario Tech University Ontario Tech University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Ontario Tech University - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
Ontario Tech University Ontario Tech University
Rated4/5based on2 student reviews
Because its a new university, has the state-of-the-art technologies and lab environment Customer reviews:
Ontario Tech University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Ontario Tech University Ontario Tech University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Ontario Tech University - by, 2020-01-08
4.0/ 5 stars
Ontario Tech University Ontario Tech University
Rated4/5based on2 student reviews
Because its a new university, has the state-of-the-art technologies and lab environment Customer reviews:
Ontario Tech University - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?