Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Pepperdine Graziadio Business School

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Kaliforniya'nın altın sahil şeridinde yer alan Graziadio Business School, önde gelen bir işletme eğitimi sağlayıcısıdır. Okul, 1969 yılında Los Angeles'taki Pepperdine University'nin bir şubesi olarak kurulmuştur.

Öğrenci nüfusunu 70'i aşkın ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu Pepperdine'de uluslararası öğrenciler sıcak bir şekilde karşılanmaktadır. Hristiyan bir eğitim kurumu olmakla beraber, tüm inanç ve geçmişlerden öğrencilerin başvurmaları teşvik edilmektedir.

Graziadio Business School, toplumu hem yerel hem de küresel olarak olumlu yönde değiştirecek yenilikçi iş profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Dekan Deryck J. van Rensburg, "Birçok işletme okulu mezunlarını dünyanın en iyisi olma konusunda teşvik ederken, biz kurum olarak kendimizi dünya için en iyisini yapacak yeni nesil liderler yetiştirmeye adadık'' diye konuşmuştur.

Tam ve yarı zamanlı programlar, öğrencilerin hedeflerine ve sektör ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır ve bol miktarda deneyim içerir. Öğretim üyeleri kendi alanlarında uzmandır ve işbirlikçi ortamlara sahip küçük sınıflarda ders verirler.

Graziadio Business School, Forbes tarafından ABD'nin batısındaki en iyi 4. MBA'e sahip kurum olarak seçilmek gibi başarılara sahiptir. US News & World Report, okulu en yenilikçi 50 okul arasında sıralarken, Bloomberg Businessweek okulu Girişimcilik için en iyi 33 İşletme Okulu arasında değerlendirmektedir. Programlar, bireylerin mezun iş piyasasında öne çıkmasına yardımcı olacak Association to Advance Collegiate Schools of Business International akreditasyonlarına sahiptir.

Büyük ölçüde üniversitenin Malibu kampüsünde bulunan okul, Kaliforniya'da beş kampüse yayılmıştır. Ana kampüs, öğrencileri dünya çapında sayısız lokasyona bağlayan Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na (LAX) arabayla yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Graziadio Business School 50. yılını kutlarken, okulun dekanı Deryck J. van Rensburg yeni bir stratejik vizyon ortaya koymuştur. ASPIRE 2025, Graziadio'nun U.S. News and World Report sıralamasında üst sıralarda yer alan saygın bir işletme okuluna dönüşmesi için bir hedef planıdır.

2018'in başlarında, okulun adı Graziadio Business School (daha önce Pepperdine Graziadio School of Business and Management) olarak değiştirilmiştir. Önümüzdeki yedi yılda, öğrenci deneyiminin büyük ölçüde iyileştirilmesi, öğretim kadrosuna sektörde önde gelen uzmanların eklenmesine devam edilmesi ve endüstri ilişkilerinin ilerletilmesi sağlanacaktır.

Deryck J. van Rensburg, Graziadio Business School için vizyonunu ''yeni ufuklar keşfetmek ve kurumun doğal potansiyelini ortaya çıkarmak'' şeklinde ifade etmektedir. Kurum bu hedefini, işletme uzmanları tarafından verilen dönüşümsel eğitim sayesinde öğrencileri ''dünya için en iyi'' liderler ve girişimciler olarak yetiştirerek gerçekleştirecektir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Graziadio Business School 95 tam zamanlı ve 30 yardımcı öğretim üyesine sahiptir. Sınıflar, ortalama 26 öğrenci ile küçük mevcutludur. Bu, etkileşimli öğrenmeyi teşvik eder ve öğrencilerin profesörleri ve akranlarıyla güçlü ilişkiler kurmalarına yardımcı olur.

Son derece nitelikli öğretim üyeleri, öğrencilerine bağlı ve alanlarında uzmandır. Birçok öğretim üyesi sadece eğitim vermekle kalmayıp aynı zamanda işletme sektöründe profesyonel olarak da çalışır ve ders içeriklerinin ilgili, güncel olmasını ve mesleki deneyimlere dayanmasını sağlar. Öğretim üyeleri aktif rol modelleridir ve gösterdikleri liderlik becerileri, öğrencileri kendilerinin izinden yürümeye teşvik etmektedir.

Öğrencilerin sınıf dışında bilgi ve deneyim kazanmalarına yardımcı olmak için her yıl çok sayıda etkinlik düzenlenmektedir. Bu, okulun uzmanlığını, üniversite araştırma merkezlerini ve enstitülerini ve endüstri ortaklarını bir araya getirir. Ağ grupları, kariyer atölyeleri, Graziadio mezunları ile paneller ve daha birçok değerli etkinlik, öğrencilerin iş dünyasını anlamalarına ve mezuniyetten sonra başarılı bir kariyer için hazırlanmalarına yardımcı olur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Pepperdine University'nin işletme yüksek lisans okulu, Pepperdine Graziadio Business School, 50 yıl önce kurulmuştur. Okul, öğrencileri hem sektörlerinde hem de topluluklarında dönüşümü kolaylaştıran cesur düşünmeyi geliştirmeleri için teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Tüm programlar, dürüstlük, yenilikçilik ve girişimcilik olmak üzere üç temel ilkeyle tasarlanmıştır.

Okul, öğrencilerin MBA, MS, yönetici ve doktora dereceleri gibi çeşitli programlarda eğitim almalarını sağlar. Sınıflar küçüktür ve deneyimsel öğrenmenin ilerlemesine ve eleştirel düşünmenin teşvikine olanak tanıyan seçkin öğretim üyeleri tarafından desteklenir. Bu yaklaşım, öğrencileri ve profesyonelleri bir lider olarak potansiyellerine ulaşmaları için teşvik etmeye yardımcı olur.

Çeşitli yarı zamanlı ve tam zamanlı MBA, yüksek lisans (MS) ve yönetici derece programları hem online olarak hem de Güney Kaliforniya'daki altı lokasyonda sunulmaktadır.

Malibu'da bulunan Dresher kampüsü, tam zamanlı lisansüstü programlarının çoğunu sunar. Sunulan programlar arasında, standart bir tam zamanlı MBA programı ve küresel işletme yönetimi odaklı uluslararası bir MBA programı bulunmaktadır. Tam zamanlı MBA programı, iş analitiği dijital inovasyon ve bilgi sistemleri uyuşmazlık çözümü girişimcilik finans pazarlama eğlence, medya ve spor yönetimi ile liderlik ve organizasyonel değişimi yönetme alanlarını içeren çeşitli uzmanlıklar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra, uygulamalı finans, küresel işletme yönetimi, insan kaynakları, gayrimenkul ve iş analitiği programını içeren çeşitli tam zamanlı MS programları da bulunmaktadır.

Bütünleşik bir uygulamalı öğrenim yaklaşımına sahip olan tam zamanlı MBA programı, etik liderlik becerilerinin önemine odaklanmaktadır. Tam zamanlı MBA programı öğrencileri, ödüllü Sosyal, Çevresel ve Etik Sorumluluk (SEER) İşletme Stratejisi sertifika programına katılma seçeneğine de sahiptir. Tüm MBA programları, öğrencilerin liderliğini geliştirmek amacıyla değer odaklı, işbirliğine dayalı ve uygulamalı bir öğrenme yapısı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Graziadio Business School'a yapılan başvurular, akademik yeterliliklerin ve kişisel başarıların bir karması esas alınarak değerlendirilmektedir. Uluslararası kabul ekibi, sadece akademik olarak başarılı olmakla kalmayıp aynı zamanda üniversite topluluğu ile eş ölçüde uyum sağlayacak öğrencilerle ilgilenir. Ekip, üniversitenin amaç, hizmet ve liderlik değerlerini temsil edebilecek azimli öğrencileri seçmektedir.

Başvurmak için öğrencilerin başvuru yazılarını ve destekleyici belgelerini Genel Başvuru aracılığıyla göndermeleri gerekir. Ayrıca, kabul ekibine, öğrencinin üniversiteye uygun olup olmayacağını belirlemeye karar vermelerine yardımcı olacak bir deneme sorusu veya en fazla iki ek soru sağlamaları gerekmektedir.

Gerekli destekleyici belgeler arasında bir akademik tavsiye mektubu, önceki öğrenim notları (doğrudan okul ya da yetkili sınav kuruluşu tarafından iletilmiş olmalıdır) ve finansal desteğe ilişkin kanıt bulunmaktadır. Adayların İngilizce seviyelerini 6,5 veya üzeri IELTS puanı, 550 TOEFL kağıt tabanlı test puanı veya 79 online test puanı veya bunların dengi puanlar ile kanıtlamaları gerekecektir.

Uluslararası kabul ekibi, birçok farklı ülkeden adayların başvurularını değerlendirme konusunda uzmandır. Öğrenciler, Graziadio'ya başvuru ile ilgili her türlü soruları için Kabul Ofisi ile iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Graziadio Business School, dünyanın dört bir yanından en parlak öğrencileri burada öğrenim görmeye davet etmektedir. Uluslararası öğrenci topluluğunun yüksek başarılarını takdir eden okul, uygun şartları sağlayan bireylere çeşitli burslar sunar.

Bursların çoğu için, Pepperdine University'ye Genel Başvuru yoluyla başvuran öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir. Başvurulara, başvurudan önceki beş yıl içinde alınan bir GMAT veya GRE sınavının sonuçları eklenmelidir.

Graziadio Business School tarafından verilen bursların çoğu, akademik mükemmelliğe dayanmakta ve yıllık olarak verilmektedir. Ders dışı etkinlikler, iş deneyimi ve liderlik becerilerine ilişkin kanıtların tümü dikkate alınır. Bazı burslar için daha özel kriterler bulunmaktadır.

Ek finansal desteğe ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler için, bir Amerikan kefil koşullu kredi seçeneği mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Pepperdine University, 100.000'den fazla mezundan oluşan küresel bir mezunlar ağına sahip olmaktan gurur duyar. Bunların 43.000'i Graziadio Business School'dan olup dünya çapında 77'den fazla ülkededir.

Öğrenciler, mezun olduktan sonra üç ay içinde yüzde 69 oranında istihdam edilmektedir (2020 MBA mezun istatistikleri). Yeni mezunlar Boeing, Ernst & Young, IBM, Bank of America ve Kimberly-Clarke gibi büyük isimler tarafından istihdam edilmiştir. Mezunlar başlangıç maaşı olarak ortalama 100.000 USD kazanırlar.

Mezunların okulla etkileşimde kalmaları ve PeppConnect üyesi olmaları teşvik edilmektedir. PeppConnect üyeliği ücretsizdir ve profesyonel ağlar geliştirmek için harika bir araçtır. Kariyer Portalı da, ne zaman mezun olduklarına bakılmaksızın üyelere açık olup ayrıca indirim ve diğer avantajlardan da yararlanabilirler.

Show more +Show less -

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Graduation
Students at the university
Meet Our Faculty - Dr. Stephen Rapier
Calabasas
Pepperdine Graziadio Business School - Making an Impact
Encino
Pepperdine Graziadio Virtual Campus Tour
Graduation
Irvine
Malibu Campus view
Malibu view
West LA
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1762

 • $811
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin