text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

Pepperdine Graziadio Business School

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

1969 yılında kurulan Pepperdine Graziadio Business School, işletme eğitiminde önde gelen bir kurumdur. Öğrencileri, iş dünyasında olumlu değişimler yaratan değer odaklı liderler olarak yetiştirmeye odaklanmaktadır.

Öğrenci nüfusunu 80'i aşkın ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu Pepperdine Graziadio'da uluslararası öğrenciler sıcak bir şekilde karşılanmaktadır. Pepperdine University, her türlü inanç ve kültürel alytapıdan öğrenciyi memnuniyetle kabul eden bir Hristiyan eğitim kurumudur.

Pepperdine Graziadio Business School, hem yerel hem de küresel topluluklarda olumlu değişimi teşvik eden yenilikçi iş profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Dekan Deryck J. van Rensburg, "Birçok işletme okulu mezunlarını dünyanın en iyisi olma konusunda teşvik ederken, biz kurum olarak kendimizi dünya için en iyisini yapacak yeni nesil liderler yetiştirmeye adadık'' diye konuşmuştur.

Zengin bir öğrenci deneyimi sunan, işbirliğine dayalı, değer merkezli bir akademik ortamla birleştirilmiş titiz işletme eğitimine önem verilmektedir. Öğrencilerin paha biçilmez iş deneyimi kazandığı tam zamanlı ve yarı zamanlı programlar, endüstri ihtiyaçlarının yanı sıra öğrencilerin tercihlerine göre tasarlanmıştır. Alanlarında uzman öğretim üyeleri, düşük mevcutlu ve işbirliğini teşvik eden sınıf ortamlarında öğretim yapmaktadır.

Pepperdine Graziadio, akademik sonuçlar ve öğrenci sonuçlarının yanı sıra yatırım getirisi açısından da yüksek sıralarda yer alan, dünyaca ünlü bir işletme okuludur. U.S. News and World Report, Bloomberg Businessweek, Princeton Review, Forbes, CEO Magazine, Poets and Quants ve Pitchbook değerlendirmelerine göre en iyi işletme okullarından biridir. Pepperdine Graziadio'nun kaliteli programları, öğrenci başarısı ve inanç temelli eğitimi onu diğer işletme okullarından ayırmaktadır.

Büyük bir bölümü Pepperdine University'nin Malibu kampüsünde bulunan okulun, Büyük Los Angeles Alanı boyunca bölgesel kampüsleri bulunmaktadır. Los Angeles Uluslararası Havaalanı'na yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunan ana kampüs, öğrencilere dünyanın çeşitli noktalarına ulaşım olanağı sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Graziadio Business School, 2019 yılında 50. Yılını kutlarken, Dekan Deryck J. van Rensburg okulun yeni stratejik vizyonunu ortaya koymuştur. ASPIRE 2025, Graziadio'nun U.S. News and World Report sıralamalarında üst sıralarda yer alan prestijli bir işletme okulu haline gelmesine yönelik vizyonu ve planları kapsamaktadır.

Daha önce Pepperdine Graziadio School of Business and Management olarak bilinen okulun adı, 2018'in başlarında Graziadio Business School olarak değiştirilmiştir. Önümüzdeki yedi yıllık plan kapsamında, öğrenci deneyiminin büyük ölçüde iyileştirilmesi, öğretim kadrosuna sektörde önde gelen uzmanların eklenmesine devam edilmesi ve endüstri ilişkilerinin ilerletilmesi öngörülmektedir.

Deryck J. van Rensburg, Graziadio Business School için vizyonunu ''yeni ufuklar keşfetmek ve kurumun doğal potansiyelini ortaya çıkarmak'' şeklinde ifade etmektedir. Kurum bu hedefini, işletme uzmanları tarafından verilen dönüşümsel eğitim sayesinde öğrencileri ''dünya için en iyi'' liderler ve girişimciler olarak yetiştirerek gerçekleştirecektir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Graziadio Business School'da dersler, dünyaca ünlü öğretim kadrosunun yanı sıra kendi sektörlerinde lider ve yenilikçiler olan misafir öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Sınıf başına ortalama 26 öğrenci ile düşük sınıf mevcutları, interaktif öğrenmeyi teşvik eder ve öğrencilerin profesörleriyle ve akranlarıyla güçlü ilişkiler kurmasına yardımcı olur.

Birçok öğretim üyesi sadece işletme sektöründe eğitim vermekle kalmayıp aynı zamanda profesyonel olarak da çalışmaktadır. Böylece, ders içeriklerinin ilgili, güncel olması ve mesleki deneyimlere dayanması sağlanmaktadır. Graziadio'nun aktif ve ilham verici rol modeller olan öğretim üyeleri, gösterdikleri liderlik becerileriyle öğrencileri kendilerinin izinden yürümeye teşvik etmektedir.

Öğrencilerin sınıf dışında bilgi ve deneyim kazanmalarına yardımcı olmak için her yıl çok sayıda etkinlik düzenlenmektedir. Bu, okulun uzmanlığını, üniversitenin araştırma merkezlerini ve enstitülerini ve endüstri ortaklarını bir araya getirmektedir. Ağ grupları, kariyer atölyeleri, Graziadio mezunları ile paneller ve daha birçok etkinlik, öğrencilerin iş dünyasını daha iyi anlamalarına ve mezuniyetten sonra başarılı bir kariyer için hazırlanmalarına yardımcı olur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Pepperdine Graziadio Business School, öğrencilerini hem sektör hem de toplum çapında dönüşümsel liderliği destekleyen cesur ve yenilikçi düşünme becerileri geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Öğrenciler MBA, yüksek lisans (MS), yönetici derecesi ve doktora derecesi gibi çeşitli programlarda öğrenim görebilirler. Tüm programlar, dürüstlük, yenilikçilik ve girişimcilik olmak üzere üç temel ilkeyle tasarlanmıştır.

Çeşitli yarı zamanlı ve tam zamanlı MBA, yüksek lisans (MS) ve yönetici derece programları hem online olarak hem de okulun Güney Kaliforniya'daki bölgesel kampüslerinde verilmektedir.

Malibu'daki Drescher Lisansüstü Kampüsü ağırlıklı olarak tam zamanlı lisansüstü programlar sunmaktadır. Uyuşmazlık çözümü, finans, girişimcilik gibi birçok uzmanlığı içeren tam zamanlı standart MBA programı bunlardan biridir. Ayrıca küresel ticarete odaklanan uluslararası bir MBA programı da bulunmaktadır.

Bütünleşik bir uygulamalı öğrenim yaklaşımına sahip olan tam zamanlı MBA programı, etik liderlik becerilerinin önemine odaklanmaktadır. Tam zamanlı MBA programı öğrencileri Sosyal, Çevresel ve Etik Sorumluluk (SEER) İşletme Stratejisi sertifika programına katılma seçeneğine de sahiptir. Tüm MBA programları, öğrencilerin liderliğini geliştirmek amacıyla değer odaklı, işbirliğine dayalı ve uygulamalı bir öğrenme yapısı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Gayrimenkul, işletme analitiği, insan kaynakları, uygulamalı finans ve küresel ticaret gibi alanlarda tam zamanlı yüksek lisans programları da sunulan seçenekler arasındadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Graziadio Business School'a yapılan başvurular, akademik yeterliliklerin ve kişisel başarıların bir karması esas alınarak değerlendirilmektedir. Uluslararası kabul ekibi sadece akademik olarak başarılı olmakla kalmayacak, aynı zamanda okulun değer odaklı topluluğuna da uyum sağlayacak öğrencilerle ilgilenmekte ve Pepperdine'in amaç, hizmet ve liderlik değerlerini temsil etmeye kararlı öğrencileri seçmektedir.

Gerekli destekleyici belgeler arasında bir akademik tavsiye mektubu, önceki öğrenim notları (doğrudan okul ya da yetkili sınav kuruluşu tarafından iletilmiş olmalıdır) ve finansal desteğe ilişkin kanıtlar bulunmaktadır. Adayların İngilizce seviyelerini de kanıtlamaları gerekecektir. 6,5 veya üzeri IELTS puanı, 600 TOEFL kağıt tabanlı test puanı veya 79 online test puanı veya bunların dengi puanlar kabul edilmektedir.

Uluslararası kabul ekibi, birçok farklı ülkeden adayların başvurularını değerlendirme konusunda uzmandır. Öğrenciler, Pepperdine Graziadio'ya başvuru ile ilgili soruları için Kabul Ofisi ile iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Graziadio Business School, dünyanın dört bir yanından en parlak öğrencileri burada öğrenim görmeye davet etmektedir. Uluslararası öğrencilerin yüksek başarılarını takdir eden okul, uygun şartları sağlayan bireylere çeşitli burslar sunmaktadır.

Graziadio Business School tarafından sunulan bursların çoğu başarıya dayanmakta ve yıllık olarak verilmekte olup ders dışı etkinliklere, iş deneyimine, liderlik becerilerine ilişkin kanıtlar ve diğer faktörler seçimde dikkate alınmaktadır. Üniversiteye başvuran tüm adaylar kabul sırasında başarı bursları için değerlendirilmektedir. Bazı burslar için daha özel kriterler bulunmaktadır.

Ek finansal desteğe ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler için, bir Amerikan kefil koşullu kredi seçeneği mevcuttur.

Öğrencilerin kendileri için mevcut seçenekleri incelemeleri ve uygunluk koşullarını kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Pepperdine University, 40.000'i Graziadio İşletme Okulu'ndan olmak üzere 100.000'den fazla mezundan oluşan küresel bir mezunlar ağına sahip olmaktan gurur duymaktadır. Bunların birçoğu uzun süredir Boeing, IBM, Ernst & Young gibi tanınmış şirketlerde çalışmaktadır.

Öğrenciler genellikle mezun olduktan sonraki üç ay içinde bir işe girerek çalışmaya başlamaktadır. 2018 yılında, tam zamanlı MBA öğrencilerinin yüzde 55'i mezun olur olmaz ortalama 78.000 USD başlangıç maaşı ile çalışmaya başlamıştır.

Mezunların okulla bağlarını canlı tutmaları ve Graziadio Mezunlar Ağı'na (GAN) üye olmaları teşvik edilmektedir. GAN üyeliği ücretsiz olup profesyonel ilişkileri güçlendirmek için paha biçilmez bir araçtır. Üyelerin mezuniyet yılları dikkate alınmaksızın erişebileceği bir kariyer portalı mevcuttur ve mezunlar indirimlerden ve sağlanan diğer avantajlardan yararlanabilmektedir.

Show more +Show less -

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Graduation
Students at the university
Calabasas
Encino
Graduation
Irvine
Malibu Campus view
Malibu view
West LA

Ortalama toplam maliyet$3212

 • $2258
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $100
  Günlük Yaşam
 • $177
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın
Malibu California 24255 Pacific Coast Highway
Founded in 1969, the Graziadio Business School is anchored in the core values of integrity and innovation, and is dedicated to shaping Best for the World leaders that drive meaningful, positive change in their global organizations and communities.

Graziadio offer a wide continuum of full-time and part-time MBA programs, as well as executive doctorate, master's, bachelor's, and joint degree programs online and across six California campuses, including Malibu and Silicon Beach. Whether students are a working professional pursuing a degree part-time, or immersed in full-time study, they will expand their thinking and widen their network as a Graziadio Business School student. Small classes and accessible faculty means student are part of a close-knit, high calibre community that supports their advancement and strengthens their aspirations.

Pepperdine Graziadio places each student at the nexus of opportunity and advancement with campuses strategically located in major business hubs. West Los Angeles, Calabasas, and Irvine are just a few examples. Each Graziadio campus offers full-scale educational services - executive-style classrooms, faculty offices, technology support, and reference facilities. The campus is of close proximity to dining, shopping, healthcare, and workout centers for a work-life balance.

Pepperdine University is an independent, medium-sized university enrolling approximately 7,900 students in five colleges and schools. Seaver College, the School of Law, the Graduate School of Education and Psychology, the Graziadio Business School, and the School of Public Policy are located on the University?s 830-acre campus overlooking the Pacific Ocean in Malibu. Courses are taught in Malibu, at five graduate campuses throughout California, at the campus in Washington, DC, and at international campuses in Germany, England, Italy, Argentina, Switzerland, and China.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_258688_320px.jpg Pepperdine Graziadio Business School https://www.idp.com/turkey/universities/pepperdine-graziadio-business-school/iid-us-01270/

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin