Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Peralta Community College District

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Peralta Community College District (PCCD), dört okuldan oluşmakta olup Kaliforniya, ABD'de bulunmaktadır. Berkeley City College, College of Alameda, Laney College ve Merritt College, bölgede okumayı tercih edenlere farklı programlar sunmaktadır.

PCCD, Harvard, University of California, Los Angeles ve University of California, Berkley gibi üniversitelerin dört yıllık lisans programlarına aktarılabilen ikili öğrenime yönelik programlar da sağlamaktadır. Ayrıca, kariyerlerine odaklanmak isteyen öğrencilere özel eğitim ve doğrudan destek hizmeti sunan 80'den fazla Kariyer ve Teknik Eğitim dersi de sağlamaktadır.

Dört okulda 90'ı aşkın farklı ülkeden gelen 30 binden fazla öğrenci eğitim almaktadır. Ayrıca, dünyaca ünlü Yosemite National Park gibi bölgelere yapılan kamp gezileri, uluslararası hoş geldin yemekleri ve daha fazlasını da içeren eğlenceli öğrenci etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede öğrenciler, okula alışabilmekte, yeni arkadaşlar edinebilmekte ve kendi evlerinden uzaktayken Kaliforniya'yı gerçek evleri olarak görebilmektedir.

PCCD, kapsamlı gruplara sağladığı akıllıca, pratik eğitimle gurur duymaktadır. Ders ücreti, geleneksel Amerikan üniversitesine göre daha düşüktür ve öğrencilerin %60'dan fazlasına finansal destek sağlanmaktadır.

Okullarda Öğrenci Sağlık Komitesi, zihin sağlığı merkezi ve Kriz Destek Hizmetleri gibi farklı sağlık hizmetleri sağlanmaktadır. Ayrıca, PCCD'de öğrencilerin konaklama, vize edinme süreçlerine yardımcı olunmakta ve danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

International Student Book Card Scholarship (Uluslararası Öğrenci Kitap Kartı Bursu), F1 uluslararası öğrencilerin kitap ve okul malzemelerini satın almasına olanak tanımak amacıyla yılda iki kez 500 ABD Doları ödeme yapmaktadır.

Aşağıda Laney College'in iki öğrencisinin deneyimleri yer almaktadır:

Sophie Camara Senegal, Batı Afrika

''Şu anda Beşeri Bilimler, Liberal Sanatlar ve Girişimcilik alanında eğitim alıyorum. 2018 sonbahar döneminde 4 yıllık bir Üniversiteye geçiş yaparak Danışmanlık alanında kariyer yapmayı hedefliyorum. Lisans Derecemi aldıktan sonra Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini de almak istiyorum. International Student Book Card Scholarship (Uluslararası Öğrenci Kitap Kartı Bursu) sayesinde Okul, finansal yükümü hafifleterek okulun ve eğitimin daha önemli alanlarına odaklanmama imkan tanıdı.

Mali destek, eğitim masraflarımı öderken büyük fayda sağlıyor. Bu yardımla kitaplarımı ve okul malzemelerimi ödeyerek birikimlerimi sağlık bakım masrafları mı (Orak Hücre Anemisi ve hipotiroid hastalığım var) yoksa acil okul masrafları için mi kullanmam gerektiğine dair çelişkiden kurtulmuş oluyorum.''

Quynh Nguyen Vietnam

''Laney College, çok fazla desteğin bulunduğu mükemmel bir çalışma ortamı sağlıyor. Profesörler, ders materyalini açıklarken oldukça dostane ve yardımsever tavır sergiliyor. Ayrıca, öğretim merkezi ve pek çok etkinlik sayesinde eğitim ve dil zorluklarının üstesinden gelebiliyorum. Okuduğum alana yönelik kitapları ve diğer okul malzemelerini alabilmek amacıyla bu kitap kartına başvuru yaptım.''

2018 İlkbahar döneminde burs kazanan Uluslararası öğrenciler hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz...

Show more +Show less -
Kolejler

Kolejler

Peralta Community College District dört okuldan oluşmaktadır.

Berkeley City College

Berkeley City College (BCC), akademik mükemmellik, işbirliği, yenilikçilik ve dönüşüme odaklanan üstün, farklı ve öğrenci merkezli öğrenme topluluğudur.

Öğrenciler, en iyi üniversitelere geçiş yapabilmek veya çalıştıkları alanda yüksek maaşlı iş bulabilmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri geliştirebilmektedir. BCC öğrencileri, San Francisco State University, California State University East Bay ve diğer pek çok devlet kurumlarına ve özel kurumlara en yüksek geçiş oranını deneyimlemektedir.

College of Alameda

College of Alameda (CoA), üstün akademisyenleri ve istisnai destek programlarıyla gurur duymaktadır. İşsizlik yaşayan veya yeterli derecede çalıştırılmayan ve Giysi Tasarımı ve Pazarlama, İşletme/Muhasebe/Büro Yönetimi, Bilgisayar Bilişim sistemleri, Dişçilik Desteği veya Ulaştırma Teknolojisinde çalışmak isteyen öğrenciler için College of Alameda iyi bir seçenektir.

Merritt College

Okul, öğrencilere deneyimli, bilgili ve öğrenci merkezli eğitim ve danışmanlık kadrosuyla birlikte bakım ve koruma personeli ve idarecileri sağlamaktadır. Ayrıca, Çocuk Gelişimi, Bahçecilik, Genom Bilimi, Mikroskopi, Yangın Bilimi, Acil Durum Medikal Teknisyenliği (EMT), Radyoloji Teknolojisi, Hemşirelik, Tıbbi Destek ve daha fazlasını içeren sınıflar, programlar, sertifikalar ve lisans dereceleri mevcuttur.

Laney College

Laney College, öğrencilerin çeşitliliği ve üstün kalitedeki teknik eğitimiyle ünlü Greater Bay Area'dan faydalanmasına olanak tanımaktadır.

Okul, Elektrik Teknolojisi (eyalet sertifikalı), Kaynakçılık, Endüstriyel Bakım, Makine ve Marangozluk gibi geleneksel ticari alanları içeren kariyer ve teknik (CTE) programları sürdürmekte ve sürekli olarak güncellemektedir.

Laney College, sürdürülebilirlik eğitiminde ulusal liderdir. Farklı departmanlarda enerji etkinliği ve sürdürülebilirlik temalı dersler bulmak mümkündür.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Community College aşağıda belirtilenleri içeren farklı programlar sunmaktadır:

İşletme

Berkeley City College İşletme Bölümü, transfer programlarıyla birlikte farklı işletme alanlarında Ön Lisans Derecesi ve Sertifika sağlayan transfersiz mesleki programlar sağlamaktadır.

İletişim Çalışmaları

BCC'nin transfer dereceli İletişim Sanatları Ön Lisans derecesi, öğrencilerin CSU sistemine geçiş sonrasında iletişim alanında lisans derecesini tamamlamalarına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır. Kişiler arası, profesyonel ve kültürler arası iletişim becerileri hakkında teorik ve pratik eğitim alan öğrenciler, algılarının ve öz saygılarının diğer kişilerle olan etkileşimlerini nasıl etkilediği hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Bilgisayar Tabanlı Bilgi Sistemleri

BCC'nin Bilgisayar Tabanlı Bilgi Sistemleri programları, öğrencilerin bilgisayar ve yazılım bilgisi becerilerini geliştirmeye yönelik dersler sağlamaktadır. CIS Bilim Ön Lisans dereceleri, öğrencilerin kariyer gelişimine ilişkin becerilerini geliştirmelerine ve/veya iyileştirmelerine olanak tanımaktadır. Başarı Sertifikası programları, bilgisayarların ve farklı yazılım uygulamalarının kullanıldığı mesleki düzenlemelerde öğrencilerin giriş seviyesinde istihdamına yönelik hazırlık sağlamaktadır.

Matematik

College of Alameda Matematik Bölümü, matematik alanında lisans derecesi veya sertifika almak isteyenler ve diğer alanlarda kullanmak üzere sayısal ve problem çözme becerilerini geliştirmek isteyenlere farklı ders seçenekleri sunmaktadır.

Doğa bilimleri

Merritt College'de Doğa Bilimleri Ön Lisans derecesine sahip olabilmek için öğrencilerin dört yıllık okula ve farklı kariyer seçeneklerine geçiş yapmasına olanak tanıyan ve bilim alanında kapsamlı bilgi sağlayan farklı bilim derslerini almaları gerekmektedir.

Mühendislik

Laney College, Kaliforniya ve ABD'deki önde gelen okullara ve üniversitelere geçiş yapabilmek için gerekli olan alt sınıf temel mühendislik hazırlık derslerini, bilim ve matematik derslerini vermektedir.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

Tüm yeni öğrenciler, Peralta öğrenci kimlik numarasına sahip olmalı ve daha sonra uluslararası öğrenci başvurularını iletmelidir.

1. Adım: Peralta öğrenci kimlik numarası edinin

Peralta öğrenci kimlik numarası edinebilmek için öğrenciler, dört okul arasından ana kampüslerini seçmeli ve hesap oluşturmalıdır.

2. Adım: Peralta e-posta hesabı oluşturun

Başvurunun gönderiminden sonraki 24 saat içinde Peralta Kabul ve Kayıt Bürosundan ''Öğrenci Pasaport Bilgisi'' başlıklı e-postanın gelip gelmediğini kontrol edin. Peralta e-posta adresinin ve parolanın kabul e-postasında belirtilmesi gereklidir.

3. Adım: Peralta uluslararası öğrenci başvurusunu gönderin

Uluslararası öğrenci başvurusuna ilişkin oturum açma kuralları için globaled'den Peralta e-postasının iletilip iletilmediğini kontrol edin.

Oturum açtıktan sonra bir başvuru seçin: Yabancı ülkeler, ABD dışından gelen yeni öğrenciler

‘Şimdi Başvur' öğesini seçin ve Peralta Uluslararası Öğrenci Başvurusu göndermek için gerekli adımları takip edin.

Kontrol listesi

Tüm belgeler, çekle ödenen başvuru ücreti hariç olacak şekilde yeni dijital başvuruya yüklenebilmektedir. Tüm belgeler, İngilizce diline çevrilmiş olmalıdır. Aşağıda uluslararası öğrencilerin başvurusuna ilişkin kontrol listesi yer almaktadır:

 • $50 başvuru ücreti
 • Kredi kartı ödeme formu
 • ''Peralta Community College District'' ödemeli çek/para ödeme emrini verin
 • Banka beyanı (öğrencilerin 2017 Güz dönemine başvuru yapması halinde minimum 20.722 Amerikan Doları)
 • Lise/Ortaokul Diploması (Lise veya ortaokuldan alınan)
 • Resmi transkriptler
 • Tıbbi muayene
 • Pasaport bilgi sayfası
 • Kişisel yazı
 • İsteğe bağlı: TOEFL, IELTS veya iTEP puanları

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz...

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

Fakülte tarafından uluslararası öğrencilere sunulan burslar aşağıdaki gibidir:

Uluslararası Burslar

Bahar ve güz döneminde birer kez olmak üzere yılda iki kez 500 Amerikan Doları tutarında burs verilmektedir.

International Student Book Card Scholarship (Uluslararası Öğrenci Kitap Kartı Bursu)

Bahar ve güz döneminde birer kez olmak üzere yılda iki kez 500 Amerikan Doları tutarında burs verilmektedir. Bu burs, F1 Uluslararası Öğrencinin kitap ve okul materyallerini almasına olanak tanımaktadır. Follett Booktore hediye kartı şeklinde verilmektedir.

Study Abroad Scholarship (Yurtdışında Eğitim Bursu)

Peralta Community College District Uluslararası Eğitim Bürosu, yurtdışında okumak isteyen öğrencileri desteklemektedir. 500 Amerikan Doları değerindeki bu burs, yaşamlarını değiştiren bir deneyim kazanmak için yurtdışında okumak isteyen öğrencilere mali yardım sağlamayı amaçlamaktadır.

Wanda Garcia Memorial Scholarship – Uluslararası Öğrenci

Yılda sadece bir kez Bahar döneminde verilen 500 Amerikan Doları tutarındaki burstur. Bu burs, Laney College'in herhangi bir fakültesine kayıt yaptıran uluslararası öğrencilere verilmektedir.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz...

Show more +Show less -
Konaklama

Konaklama

Öğrencilerin yurtdışından başvuru yapması halinde Uluslararası Eğitim Bürosu, öğrencilere Bay Area'da uygun konaklama imkanları bulma konusunda yardımcı olabilmektedir. Pek çok öğrenci, Oakland, Berkeley, Alameda ve Albany, Emeryville ve hatta San Francisco gibi diğer civar şehirlerde yaşamayı tercih etmektedir.

Evde konaklama sağlayıcıları

Çoğu uluslararası öğrenci, ev sahibi ailelerle yaşamayı tercih etmektedir. Bu seçenek, öğrenciye aile ortamı, yemek planı seçenekleri, güvenlik ve Amerikalı bir aileyle yaşama dengesi sağlamaktadır.

Uluslararası Öğrenci Yerleştirme, LLC

ISP, 25 yılı aşkın süredir özenle seçilen ve eşleştirilen ev sahibi ailelerin evine binlerce uluslararası öğrenciyi başarıyla yerleştirmiştir. Öğrencilerin rahat ve güvende hissettikleri bir ortama yerleştirilmesi için çaba sarf etmektedir. Katı inceleme sürecinin bir parçası olarak tüm ev sahibi ailelerle kendi evlerinde görüşme yapılmaktadır. Ayrıca, ISP, havaalanında karşılama, lüks bir araç ve profesyonel şoförle havaalanından alma, yemek planları ve arkadaşlık hizmeti de sağlamaktadır.

Öğrenciler, konaklama/oda arkadaşı arama motorlarını kullanarak kendi oda arkadaşlarını ve konaklamalarını da seçebilmektedir.

Show more +Show less -

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Peralta
At Peralta
Join us at Laney, Peralta
Join us at Laney, Peralta
Join us at Laney, Peralta
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?