Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Pittsburg State University

United States
video Bg

Genel Bakış

Yaparak öğren – bu, Pitt State olarak da bilinen Pittsburg State University PSU'nun misyonudur. PSU ilk olarak 1903 yılında Auxiliary Manual Training Normal School adıyla kurulmuş olup, şimdi Müzik'ten Mühendislik Teknolojisine kadar 200'ün üzerinde farklı akademik program sunmaktadır.

Bir orta batı ABD eyaleti olan Kansas'ın Pittsburg şehrinde yer alan Pittsburg State University uluslararası öğrenciler ve kültürel çeşitliliği kucaklayan çok farklı konaklama seçenekleri, toplu taşıma, halk fuarları ve festivalleri, yerel restoranlar ve işletmelerin eşlik ettiği 20.000'den fazla kişiye kucak açan canlı bir toplulukta yer alır. Pittsburg Pitt State Gorillas'ı (PSU ülkede Gorilla maskotuna ev sahipliği yapan tek yerdir), dolayısıyla öğrenciler şehrin neresinde olursa olsunlar kendilerini evlerinde hisseder.

Programlar dört ana akademik fakülte genelinde yürütülür: Fen ve Edebiyat Fakültesi Kelce İşletme Fakültesi Eğitim Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi. Ayrıca üstün başarılı öğrencilere yönelik Onur Fakültesi ve bir de Lisansüstü ve Sürekli Eğitim Enstitüsü mevcuttur.

PSU 42'nin üzerinde ülkeden gelen 300'den fazlası uluslararası öğrenci olan yaklaşık 6.800 öğrenciye ev sahipliği yapar. Uluslararası öğrenci mezuniyet oranı neredeyse %100'dür. Üniversite mükemmel işe yerleştirme oranları ve yüksek işe başlama maaşı ücretleriyle iftihar eder.

Öğrenciler PSU'da kişiselleştirilmiş bir eğitim alır. Ortalama lisans sınıf mevcudu 17 öğrenci olup, alanında uzman akademik personelden eğitim alırlar. Sınıflar öğrencilerin mezuniyet sonrası başarı için gerekli olan mesleki ve kişisel becerileri nasıl geliştireceğini öğrendikleri uygulamalı ve işbirliğine dayalı sınıflardır.

Öğrenciler ABD'de öğrenim ve mezuniyet sonrasında PSU'da, üniversiteye başvurmalarına yardımcı olacak bol miktarda destek bulabilecektir. Uluslararası Programlar ve Hizmetler Ofisi, Öğrenci Başarı Merkezi ve Kariyer Hizmetleri üniversite ortamını uluslararası öğrenciler için olumlu hale getirmek için çalışan adanmış ekiplerden sadece birkaçıdır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Uluslararası öğrenciler Pittsburg State University'nin çok önemli bir parçası olup üniversite, canlı uluslararası topluluğunun kutlayabileceği birçok etkinliğe ev sahipliği yapar.

Bunun pek çok örneğinden biri Uluslararası Öğrenci Topluluğu (ISA) tarafından düzenlenen Uluslararası Yemek ve Kültür Fuarı'dır. ISA, uluslararası öğrencileri buluşturmak, farklı kültürleri tanımak ve aynı zamanda PSU'daki uluslararası ve yerli öğrenciler arasındaki bağları güçlendirmek için çalışan bir gruptur. En son gerçekleştirilen fuarda, dünyayı tanımak ve uluslararası öğrencilerle buluşmak isteyen yaklaşık 500 topluluk üyesi bir araya gelmiştir. Her yıl düzenlenen bu etkinlik üniversitedeki temel uluslararası etkinliklerden biridir. 25 yılı aşkın bir süredir yürütülmekte olup uluslararası öğrencilerin, kendi kültürlerini üniversite topluluğuyla paylaşabilmeleri için harika bir fırsattır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Pittsburg State University işini tutkuyla yapan akademik personel ve verdikleri eğitimle gurur duymaktadır. Öğrenciler ve öğrenimleri PSU'daki her adımın başında gelir. Akademik programlar bol miktarda uygulamalı deneyimi bünyesinde toplar ve bireylerin başarılı profesyoneller olarak gelişmesi için tasarlanmıştır.

Akademik personel öğretim yöntemlerini gerçek dünya konularına nasıl uygulayacaklarını bilen birçok saygın bilim insanı ve uygulayıcıdan oluşur. Öğrencileri için en iyi eğitim içeriğini oluşturmak amacıyla okullar, topluluk hizmetleri, hükümet, ulusal ve uluslararası ortaklarla birlikte çalışırlar. Pittsburg State lisans düzeyinde 17:1, lisansüstü düzeyde ise 19:1 öğrenci-akademik personel oranı ile öğrenci odaklı yaklaşıma öncelik verir.

PSU, öğrencilere becerilerini sanayi alanında ve gerçek hayatta uygulama imkânı sunarak akademik ve sosyal deneyimlerini geliştirebilmeleri için pek çok imkân sunar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Pittsburg State University'de öğrencilerin tercih edebilecekleri 200'ü aşkın program mevcuttur. Üniversitenin dört temel lisans fakültesi şunlardır:

Fen ve Edebiyat Fakültesi – Edebiyat, Biyoloji, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ve Yabancı Diller gibi çok geniş çaplı konuları kapsar.

Kelce İşletme Fakültesi – Muhasebe, İşletme Ekonomisi, Bilgisayar Bilişim Sistemleri, Finans, Uluslararası İşletme, Yönetim ve Pazarlama alanında AACSB akreditasyonlu programlar sunar.

Eğitim Fakültesi – Üç bölüme ayrılmıştır: Sağlık, İnsan Performansı ve Rekreasyon Psikoloji ve Danışmanlık ve Öğretim ve Liderlik.

Teknoloji Fakültesi – Otomotiv Teknolojisi Mühendislik Teknolojisi Grafik ve Görüntüleme Teknolojileri İnşaat Fakültesi ve Teknoloji ve İşgücü Öğrenimi alanlarında eğitim veren bölüm ve programlardan oluşur.

Onur Fakültesi seçkin üstün başarılı öğrencilere yönelik ileri eğitim verilen bir eğitim seçeneğidir.

Lisansüstü Öğrenim Fakültesi, ABD genelinde üst sıralarda yer alan çok sayıda lisansüstü program sunar. Öğrenciler yüksek lisans dereceleri, EdS dereceleri ve sertifika programları arasından seçim yapabilir. Bazı programlar çevrimiçi veya karma olarak sunulur. PSU lisansüstü derecelere yönelik BT, otomotiv, insan kaynakları, inşaat, elektronik, mühendislik teknolojisi ve daha fazlasından oluşan mezuniyet derecelerine gösterilen yüksek talebin altını çizmektedir

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin, Pittsburg State University'de öğrenim görebilmek için giriş koşullarını sağlamalarını gerekir. Seçtikleri programa bağlı olarak öğrenciler, Ağustos ayında Güz dönemi için Ocak ayında Bahar dönemi için Haziran ayında ise Yaz programı için başvuru yapabilirler.

PSU'daki çoğu lisans programında en az 6.0 genel IELTS veya eşdeğeri İngilizce yeterlilik koşulu aranır. İletişim, Psikoloji, ESOL veya Hemşirelik programlarına başvuranların daha yüksek puanlara ihtiyacı olacaktır.

Lisans Kabul Kontrol Listesi:

 • Çevrimiçi başvuru
 • Okul transkriptleri
 • İngilizce yeterlilik puanı (IELTS, TOEFL, PTE)
 • Banka Hesap Özeti
 • Finansal Destek Formu
 • Pasaport fotokopisi

Lisansüstü Kabul Kontrol Listesi

 • Çevrimiçi başvuru
 • Okul transkriptleri
 • İngilizce yeterlilik puanları (IELTS, TOEFL, PTE)
 • Banka Hesap Özeti
 • Finansal Destek Formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Özel program koşulları * programa bağlı

IEP Kabul Kontrol Listesi:

 • Çevrimiçi başvuru
 • İngilizce yeterlilik puanı (IELTS, TOEFL, PTE)
 • Banka Hesap Özeti
 • Finansal Destek Formu
 • Pasaport fotokopisi

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

Pittsburg State University, uluslararası öğrencilere yönelik yeni bir burs sunar. The Gorilla International Scholarship, PSU'ya kabul edilen tüm uluslararası öğrencilere açıktır. Öğrenciler, öğrenim ücretinden muafiyet şeklinde uygulanacak olan 2.000 USD ile 6.000 USD aralığında bir ödül kazanma fırsatına sahip olur.

The Gorilla Scholarship öğrencilere yurtdışında öğrenim deneyimi kazanma imkânı kariyerlerine yönelik olarak profesyonel gelişimlerine destek ve İngilizce dil becerilerini geliştirme imkânları sunar.

Bu burs 4 yıla kadar yenilenebilir olup birinci sınıf öğrencileri, geçiş yapan öğrenciler ve PSU'da öğrenim için başvuru yapan mezunlar dahil olmak üzere tüm yeni uluslararası öğrencilere açıktır. Öğrenciler burs başvurularına başlayabilirler. Aşağıdaki kriterler dikkate alınarak, maksimum düzeyde ödül alabileceklerdir.

 • Akademik not ortalaması
 • Akademik etkinlikler
 • Mesleki Deneyim
 • OEFL/IELTS/PTE İngilizce Yeterlilik Puanı
 • GRE/GMAT puanları
 • Yeterlilik

Burslar için yeterlilik şartları, üniversitenin internet sayfasındaki başvuru bölümünde bulunabilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Mezuniyetten sonra, öğrencilerin %93'ü iş bulmakta ya da akademik çalışmalara devam etmektedir.

Kariyer Hizmetleri PSU öğrencileri, personeli ve mezunlarının iş arayabilecekleri ayrıcalıklı bir program olan Gorillas4Hire programını yürütür. Program, iş ilanları yayınlama ve özgeçmişleri değerlendirme kabiliyetine sahip işverenlerle ortak çalışır. Öğrenciler PSU'dan mezun olduktan sonra geniş çaplı küresel mezun ağının bir parçası haline gelir. Şu anda 63.000'in üzerinde üyesi bulunan ağ, dünyanın her köşesinde mezun buluşmaları düzenler.

Öğrencilere profesyonel hayata nasıl hazırlanıp başarılı olacakları gösterilir. Uluslararası Programlar ve Hizmetlerdeki Danışmanlar ABD'de iş arayan uluslararası öğrencilere göçmenlik yardımı sunmaya hazırdır. Yüksek vasıflı işverenler PSU mezunlarını ABD ve dünya genelinde istihdam etme arayışındadır. Üniversitenin yıllık mezun yerleştirme oranı genelde %90'ın üzerinde seyreder.

Show more +Show less -
676
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Campus Life
Automotive Technology Program
Crimson Commons
International Food and Culture Fair
International Student Orientation Leaders
International Student Orientation
Kansas state flower Sunflower
Kansas Technology Center
McCray Hall
Pitt Pals
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1758

 • $806
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $99
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin