Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Queen's University Belfast - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Queen's University Belfast'ı tercih eden INTO öğrencileri, Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ın tarihi ortamında fantastik ve yeni bir eğitim yolculuğuna başlayacaklardır. Birleşik Krallık'taki önde gelen üniversitelerden olan Queen's University Belfast, canlı bir öğrenci hayatı ve uygun yaşam masraflarının yanı sıra öğrencilerine olağanüstü araştırma ve öğretim fırsatları sunmaktadır.

1845 yılındaki kuruluş tarihiyle ülkedeki en eski 9. üniversitedir. Öğrenciler, okulun şehir merkezindeki konumu sayesinde hem şehrin olanaklarına, hem de kampüsteki mükemmel tesislere kolayca ulaşabilir.

Şehrin atmosferi hareketli ve canlıdır ancak küçük ve güvenli bir kentsel topluluğun samimi ve dostane havası da korunmaktadır. Zengin bir tarihe sahip olan Belfast'ta bir taş atımlık mesafedeki muhteşem kıyı manzaraları boyunca yer alan manastırlar ve kaleler keşfedilebilir.

Queen's University Belfast, çeşitli INTO programlarını desteklemektedir ve öğrencileri mezuniyet sonrası başarıya hazırlamaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Belfast Bölgesi Şehir Anlaşması

Queen's University Belfast, yenilikçi yatırım projeleri ve finansman anlaşmalarında yer almaktadır. Bu sayede üniversite ve bölgenin geri kalanı arasında örneğine rastlanmamış heyecan verici yeni fırsatlar, tesisler ve bilgi alışverişi gerçekleştirilebilir.

Queen's University Belfast, Ulster University ve çeşitli yerel konseyler, kolejler ve Kuzey İrlanda Kamu Hizmetleri, bu gelişmelerdeki önemli ortaklardandır.

Üniversite, bölgedeki araştırma yatırımlarının ve akademik çalışmaların geliştirilmesiyle ortaya çıkan beş "inovasyon projesinde" liderdir. Bu projeler, bölge genelinde daha geniş bir yenilikçi çalışma kültürüne, verimliliğin artmasına ve yeni fırsatlara katkıda bulunmaktadır. Hem öğrenciler hem de personel için avantajlı olan bu heyecan verici projeler, üniversitenin küresel bir lider ve yenilikçi itibarına da katkı sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Queen's University Belfast'ın INTO programları, çeşitli alanlardaki çağdaş istihdam fırsatlarına ve en güncel etkinliklere yönelik uygunluklarıyla tanınmaktadır. Öğrenciler, kalitesi ve sunduklarıyla Russell Group statüsü verilen Queen's üniversitesinde yoğun ve prestijli bir araştırma ortamından faydalanacaktır.

INTO Queen's University Belfast'taki öğrenci hayatının her unsuru, öğrencileri seçtikleri alanda başarıya hazırlamaktadır. Üniversite, birinci sınıf tesisleri ve kişiselleştirilmiş öğrenci destek hizmetleri ile tamamlanan öğretim kadrosunun deneyimi ve tutkusuyla gurur duyar.

Queen's INTO öğrencilerinin alanlarıyla ilgili gereken bilgi ve anlayışa sahip olmaları, makale yazma, çalışma ve araştırma yeteneklerini geliştirmeleri ve dinleme, konuşma ve yazı yazma alanlarındaki İngilizce becerilerinde ilerlemeleri için üniversite tarafından gereken çaba gösterilmektedir.

Üniversitenin tecrübeli öğretmen ekibi, şu ana kadar yurt dışından gelen yüzlerce öğrencinin Queen's University Belfast'ta istedikleri dereceye ulaşmalarına yardımcı olmuştur.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Yabancı öğrenciler, INTO Queen's University Belfast'ta samimi, kültür çeşitliliği yüksek ve ileri görüşlü bir topluluğa katılacaktır. Uluslararası Destek Ekibinin devam eden hizmetleriyle derslerinin keyfini çıkarabilirler. Bu ekipte yabancı öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olma konusunda eğitim almış uzman danışmanlar bulunmaktadır. Aşağıdakilerin de dahil olduğu çeşitli konularda rehberlik sağlayabilirler:

 • Vize ve göçmenlik
 • Birleşik Krallık eğitim sistemi
 • Polis kaydı
 • Banka hesabı açma yardımı dahil olan finansal tavsiyeler
 • Bir doktor ve dişçi kaydını içeren sağlık destek hizmetleri
 • Akademik sorunlar veya yardım
 • Kişisel sorunlar ve refah desteği
 • Diğer idari sorunlar
 • Bölge genelinde heyecan verici geziler ve diğer sosyal etkinlikler

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

INTO Queen's University Belfast'ta bir programa hak kazanmak için belirli giriş koşulları yerine getirilmelidir. Bunun nedeni öğrencilerin seçtikleri eğitim programına uygun olduklarından emin olmak ve bu tercihlerinde tam potansiyellerine ulaşabileceklerinin üniversite tarafından onaylanmasını sağlamaktadır.

Queen's University Belfast'a başvuru yapan INTO öğrencileri, farklı seviyelerdeki programlar arasından seçim yapabilir. Bunlara uluslararası hazırlık, uluslararası birinci yıl, uluslararası birinci yıl ile lisans derecesi ve lisansüstü diploma dahildir. Ayrıca belirli İngilizce dil programları da sunulmaktadır.

Her bir program kendine özgü akademik ve İngilizce dil koşullarına sahiptir. Öğrenciler, kriterleri karşıladıklarından emin olmak ve başvuruları için en iyi şansı elde etmek adına başvurularını göndermeden önce ilgili program sayfasını kontrol etmelidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Queen's University Belfast, öğrencilerinin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için düzenli olarak yatırım yaptığı modern ve birinci sınıf tesisleriyle gurur duyar. Öğrencilerin ve araştırmacıların son teknoloji tesislere sahip olabilmeleri için geçtiğimiz 10+ yıl boyunca 350 milyon GBP'den fazla yatırım yapılmıştır.

Mevcut olan bu tesislere aşağıdakiler dahildir:

 • 50 milyon GBP üzerinde yatırım yapılan teknoloji odaklı ve ödüllü bir kütüphane
 • Modern Bloomberg terminalleriyle donatılmış profesyonel düzeyde bir Ticaret Odası
 • Üst düzey laboratuvar ve araştırma tesisleriyle birinci sınıf Kanser Araştırmaları ve Hücre Biyolojisi Merkezi
 • Disiplinlerarası sağlık ve yaşam bilimleri konu alanlarına hizmet veren iyi donanımlı modern tesisler

Queen's University Belfast, yatırım ve tesis gelişim sürecinde yolun yarısına gelmiştir, gelecekte planlanan 350 milyon GBP ile beraber toplam yatırım miktarı 700 milyon GBP'ye ulaşacaktır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO Queen's University Belfast, yabancı öğrencilerinin başarılarını takdir etmek ve devamını sağlamak için eğitim masrafları konusunda yardımcı olacak geniş bir burs yelpazesine ve diğer finansman olanaklarına sahiptir.

Öğrencilerin hak kazanabileceği hibelerin sayısı değişebilir ve ödemeler bir yılda veya birkaç yıl boyunca yapılabilir. Öncelikli amaç yaşam ve eğitim masraflarına yardımcı olmaktır, okulun Belfast gibi uygun fiyatlı bir şehirde yer alması da bu durumu destekler niteliktedir.

Burslar genellikle harç ücretleri içindir ve doğrudan üniversiteye ödenmektedir. Bununla birlikte finansal hibelerin birçoğu kısmen veya tamamen yaşam masraflarına veya malzemeler ya da araştırma masrafları gibi eğitim alanlarına yönelik olabilir.

Bazı bursların belirli uygunluk kriterleri olabilir, bu nedenle öğrenciler başvuru yapmadan önce başvuru yönergelerini kontrol etmelidir. Çeşitli burslar ve hibelerle ilgili bilgiler, üniversitenin web sitesinde incelenebilir.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Meet Alumni Ian
At INTO QUB
At INTO QUB
At INTO QUB
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?