Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Red River College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Manitoba, Winnipeg'de bulunan Red River College (RRC), Manitoba'nın en büyük uygulamalı öğrenme ve araştırma enstitüsü. Kurum, öğrenim gördükleri alanda yarının liderleri olan mezunlar yetiştirmekle tanınıyor.

RRC, Winnipeg'den bölgesel kampüslere kadar Manitoba'nın en önemli yerlerinde, Kanada'nın kalbinde bulunuyor. Şehir, Kuzey Amerika kıtasının lokomotifi olan finans, üretim, taşımacılık ve tarım sektörlerinde kritik rol oynuyor. Kanada'nın doğal güzelliklerine de yakın mesafede bulunan Winnipeg başlı başına modern bir kozmopolitanın tüm özelliklerine sahip. Bakir ormanlar, muhteşem göller ve kendine hayran bırakan doğal güzelliklerin çevrelediği şehir, macera sevenler için tam bir cennet.

Okulun sunduğu ve toplamı 200'ü bulan yarı ve tam zamanlı programlar arasında lisans ve lisansüstü programları ile birçok diploma ve sertifika programı bulunuyor. Hem uygulamalı, hem de online eğitimde son derece yüksek bir eğitim kalitesi ortaya koyan RRC, çeşitliliğe sahip ve kapsamlı bir öğrenim ortamını teşvik ediyor. RRC, öğrencilerinin sektörün değişen taleplerini karşılayabilmelerini ve bölgenin ekonomik büyümesine destek olmalarını sağlıyor. RRC mezunlarının %98'i, öğrenimlerini tamamladıktan sonra Manitoba'da yaşamayı ve çalışmayı tercih ediyor.

RRC'nin Manitoba'ya yayılan sekiz kampüsünden bazıları bölgesel yerleşimlerde bulunuyor. Kayıtlı 22.000 öğrencisi olan yüksekokul, yeni katılan öğrencilerle birlikte hayli büyük bir küresel öğrenim topluluğuna ev sahipliği ediyor. RRC öğrencilerinin %24'ü oluşturan uluslararası öğrenciler, toplam 60 ülkeyi temsil ediyor.

Yüksekokul, aralarında hava-uzay, işletme, yaratıcı sanatlar, sağlık bilimleri, bilgi teknolojileri, yoğun İngilizce ve taşımacılık teknolojisinin de bulunduğu çok geniş bir yelpazede eğitim veriyor. RRC'nin Winnipeg şehir merkezinde bulunan Dil Eğitim Merkezi, yer yıl 1.000 kadar yeni öğrenci kabul ediyor vee Japonya, Hindistan, Çin ve Brezilya'daki lisansüstü eğitim kurumlarıyla işbirlikleri yapıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

RRC ilerici ve geleceğe dönük bir kurum olarak uygulamalı araştırma ve inovasyona özellikle önem veriyor. Kanada'nın en iyi 10 araştırma enstitüsü arasında yer alan yüksekokul hava-uzay, ileri üretim, mutfak sanatları, yeşil enerji ve araç teknolojileri gibi alanlardaki araştırmalarını ve teknolojik uzmanlığını çeşitli küçük ve orta ölçekli işletmelerle paylaşıyor. Bu girişimler, öğrencileri sektörün uzmanlarıyla etkileşim kurarak onları mezuniyetten sonraki hayatlarına hazırlayacak iş deneyimi ve eğitimi almaya teşvik ediyor. Yakın zamanda gerçekleşen önemli projelerden bazıları:

 • Red River College'ın yeni İnovasyon Merkezi, uygulamalı araştırma, girişimcilik ve sosyal inovasyona odaklanan bir yenilik ve işbirliği merkezi işlevi görecek.
 • RRC, uygulamalı araştırma ve öğrenme konusundaki çabalarını ilerleyebilmesi için toplam 300.000 CAD değerinde araştırma hibesine hak kazandı.
 • RRC'nin yeni Hava-Uzay Teknolojileri ve Eğitimi Akıllı Fabrikası ve Merkezi, Western Economic Diversification Canada'dan 10 milyon CAD'lık yatırım desteği aldı.
 • Yeni Motive Lab: Otobüsleri ve diğer otoyol araçlarını test etmek için entegre şasi dinamometre tesisine sahip bir iklim odası.
 • Mutfak araştırmaları ve inovasyonu, kenevir makaronları ile bira mayası yan ürünlerinden yapılan miso macunu gibi yeni ürünleri geliştirecek ve çeşitlendirecek.
 • Erken çocuk gelişimi bilimi kaynağı, Dünya Bankası ve Aga Khan University ile ortaklaşa, Kanada ve dünya çapında erken çocukluk eğitimcilerini eğitiyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Öğrenciler, akademik liyakat ve dil yetkinliği temel alınarak seçiliyor. Her iki alanın da başvuru sürecinde belgelendirilmesi gerekiyor. Yüksekokula başvuru için herhangi bir son başvuru tarihi bulunmadığından, öğrenci kabulü yeterlilik seviyesine ve erken başvuru esasına göre yapılıyor. Öğrencilerin öğrenim görmek istediği programın başlangıç tarihinden en az altı ay önce başvuru yapması tavsiye ediliyor.

Akademik Zorunluluklar

 • Orta öğretim sonrası programları için, Manitoba eğitim sisteminde 12. sınıfa denk gelen bir eğitimi tamamlamış olma koşulu bulunuyor. Başvurulan programa bağlı olarak ek koşullar geçerli olabilir.
 • Lisansüstü programları için tanınan bir orta öğretim sonrası eğitim kurumundan alınan orta öğretim sonrası eğitim sertifikası, derecesi veya diploması sunmak gerekiyor.

Dil Şartları

 • İngilizce dil şartları, programlara göre değişiklik gösteriyor. Öğrenci adaylarının kabul edilen bir yeterlilik sınavından (TOEFL, IELTS Akademik veya Duolingo) asgari geçer puanı almış olmaları şartı bulunuyor.
 • Yüksekokul, dil yeterlilik standartları karşılayamayan öğrenci adaylarının İngilizce konuşma yeterliliğini bir akademik program için gerekli düzeye çıkarmak için tasarlanmış Uluslararası Öğrenciler için yoğun bir İngilizce programı sunuyor. Yoğun İngilizce programı, genellikle dört ay sürüyor olmakla beraber, programın içeriği ve süresi her aday için farklılık gösterebiliyor.

Ek Kabul Şartları

 • Yaratıcı sanatlar, sağlık bilimleri ve diğer bazı alanlardaki programlar için ek kabul koşulları mevcut.
 • Adayların ayrıca pasaportları, göçmenlik belgeleri ve sağlık sigortaları gibi gerekli kişisel bilgileri de sunmaları isteniyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

RRC'de öğretim ücretlerinin ortalaması çoğu program için 14.000 CAD ile 16.000 CAD arasında değişiyor. Yüksekokul bu ücretleri esnek tutmaya çalışıyor ve yeni bir şehre yerleşmenin ve öğrenim görmenin başlı başına önemli giderler olduğunu göz önünde bulunduruyor. Bu sebeple, RRC'de lisans veya lisansüstü öğrenimi görmek isteyen uluslararası öğrencilere bir dizi finansal destek seçeneği sunuluyor.

Geçtiğimiz yıl Red River College tarafından öğrencilerinin akademik hedeflerine ulaşması amacıyla sağlanan burs ve hibelerin toplamı 2.9 milyon CAD'ın üzerinde. Bu burslar, akademik veya mesleki alanlarda üstün beceri sergileyen veya finansal desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik olarak sunuluyor.

Sağlanan bursların tam listesi üniversitenin web sitesinde mevcut ve öğrencilerin mali yardım seçeneklerini araştırmaları teşvik ediliyor. Başvurular online olarak yapılıyor.

Kanada hükümeti ve diğer uluslararası kuruluşlar tarafından sunulan çeşitli ulusal burslardan faydalanmak da mümkün. Öğrenciler, bunlara başvururken üniversitenin Uluslararası Öğrenci Destek Ekibi aracılığıyla tavsiye ve yardım alabilirler.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

RRC kampüsü, öğrencilerinin bireysel ve akademik başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyabileceği her şeyi yürüme mesafesinde sağlıyor. Yüksekokulun sahip olduğu tesisler ve sunduğu imkânlar arasında çeşitli bilgisayar odaları, modern çalışma alanları, dinlenme odaları, lounge'lar, spor salonu, basketbol sahası, kütüphaneler ve öğrenci kitap mağazası da bulunuyor.

Tüm RRC kampüslerinde birden fazla yemek alanı ve öncelikle öğrenci desteğinin merkezi işlevi gören ve yıl boyunca canlı bir sosyal etkinlik takvimi sunan aktif bir Öğrenci Derneği bulunuyor.

RRC öğrencileri birçok farklı konaklama seçeneğine sahip ve okulun öğrenci konaklama tesisleri her bütçe ve tercih için uygun, yüksek bir hayat standardı sunuyor. Öğrenci konaklama tesisleri, Exhange District Kampüsü içinde yer alan yeni Paterson Küresel Gıdalar Enstitüsü bünyesinde bulunuyor. Tesis, eşyalı yatakhaneler ve lezzetli yiyeceklerin sunulduğu yemek planlarını, şehrin içinde ve aynı zamanda güvenli olan, birinci sınıf bir lokasyonda sağlıyor. Tesisler, öğrenciler için ikinci evleri gibi hissedebilecekleri bir ortam sağlarken, onlara aynı zamanda Winnipeg'in en hareketli semtlerine yakın ve okula yürüme mesafesinde yaşama fırsatı sunuyor.

RRC kampüslerinde, öğrencilerin yararlanabileceği son teknoloji bir spor salonu, araçları olanlar için park yerleri ve hatta kendi ailelerini kuran öğrencilerini desteklemek için çocuk bakımı gibi birçok başka olanak bulunuyor.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

RRC, öğrencilerini yurt dışında yaşama rahat bir geçiş sağlamaları ve Kanada'da eğitim alma kararları konusunda özgüvenlerini desteklemek adına onlara ücretsiz ve gizlilik içeren danışmanlık hizmetleri sunuyor. Yüksekokul, öğrencilerinin hem bireysel hem de akademik hedeflerine ulaşabilmeleri için özverili bir öğrenci destek hizmeti tasarladı. Hizmetlerden bazıları:

 • Finansal destek hizmetleri: acil durum fon desteği, sigorta, bütçe hazırlama ve bireysel harcamalarla ilgili destek.
 • Göçmenlik desteği: Kanada sınırları içinde öğrenim görme izni için uzatma başvuruları, staj-iş izni başvuruları, lisansüstü öğrenimi sırasında çalışma başvuruları. Manitoba Eyalet Adayı Programı ve Federal göçmenlik programları hakkında bilgilendirme oturumu.
 • Akademik hizmetler: Evden uzakta yaşama ve çalışmaya geçişi kolaylaştırmak için akran eğitimi, kültürlerarası rehberlik, akademik destek ve genel tavsiyeler.
 • Tıp Merkezi: kampüs bünyesinde bulunan klinik, öğretim dönemi süresince düzenli olarak online sağlık ve güvenlik güncellemeleri sağlıyor.
 • Dil desteği: Akademik yıl süresince ek dil desteği sağlanıyor.
 • Sağlık ve refah: Red River College, Healthy Minds Sağlıklı Yüksekokul Girişimi sayesinde destekleyici ve sağlıklı bir öğrenim ortamı sunuyor. Okul uluslararası öğrencilerin sosyal, psikolojik ve bireysel ihtiyaçlarını anlıyor.

RRC Uluslararası Eğitim ve Küresel İşbirliği Merkezi, uluslararası öğrencilerini desteklemek amacıyla başvuru sürecinden mezuniyete dek onlara tam kapsamlı destek hizmetleri sunuyor. Okul, tüm çalışanları ve öğrencileri için kapsayıcı ve çokkültürlü bir ortam sunuyor.

Show more +Show less -
Kampüsler

Kampüsler

RRC'nin Manitoba çapındaki sekiz kampüsünden bazıları çeşitli kırsal bölgelerde bulunuyor. Winnipeg'de bulunan kampüsler:

 • Notre Dame Kampüsü: RRC'nin en büyük kampüsü, yüksekokulun beceri temelli alanlar, ulaşım teknolojisi, sağlık bilimleri ve mühendislik programlarının çoğuna ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda çeşitli hizmetler, tesisler ve olanaklar sunmaktadır.
 • Exchange District Kampüsü: Winnipeg şehir merkezinde yer alan kampüs, RRC'nin yaratıcı sanatlar, BT, mutfak sanatları ve ağırlama hizmetleri programlarına ve öğrenciler tarafından işletilen iki restoran, yani Jane ve The Culinary Exchange'e ev sahipliği yapıyor.
 • Stevenson Kampüsü: Manitoba, Kanada'nın en büyük üçüncü hava-uzay sektörüne sahip. Uçak motorlarının bakımını yapan, uçak bakımını yapan, bileşenlerini oluşturan veya bakım ve kalite güvence müdürleri gibi yönetim pozisyonları için uygulamalı eğitim.

Beş bölgesel kampüs:

 • Interlake and Peguis
 • Portage Kampüsü
 • Steinbach Kampüsü
 • Stevenson (Southport)
 • Winkler Kampüsü

Diğer merkezlerden bazıları:

 1. ACE Proje Alanı: Öğrencilerin, girişimcilerin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve şirketlerin benzersiz fikirleri hayata geçirmek için işbirliği yaptıkları etkileşimli bir çalışma alanı. Deneyimli personel ve öğretim üyelerinin rehberliğinde, işletme bilgi teknolojisi, işletme teknolojisi yönetimi ve bilgi güvenliği programları öğrencileri, pazara sunulan prototipler, ürünler ve hizmetler oluşturmak için endüstri müşterileriyle birlikte çalışıyor.
 2. Yetişkin Öğrenim Merkezi: Red River College'ın Yetişkin Öğrenim Merkezi, lise eğitimlerini tamamlamak, becerilerini geliştirmek veya kolej veya üniversiteye girmek isteyen öğrencilere çeşitli branşlarda lise dersleri veriyor.
 3. Dil Eğitim Merkezi: Dil Eğitim Merkezi, Yoğun İngilizce, belirli amaçlar için İngilizce ve akademik dil hazırlığı gibi yenilikçi ve erişilebilir programlar sunuyor. Dil Eğitim Merkezi, İngilizce dil programlarına her yıl yaklaşık 1.000 öğrenci katılıyor.

Show more +Show less -
1400
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
At RRC
Winnipeg Manitoba 2055 Notre Dame Avenue
Portage la Prairie Manitoba 32-5th Street SE
Steinbach Manitoba Unit #2-385 Loewen Blvd
Winkler Manitoba 100-561 Main Street
Winnipeg Manitoba 2280 Saskatchewan Avenue
Winnipeg Manitoba 160 Princess Street
Red River College is Manitoba?s largest institute of applied learning and the province?s only polytechnic, offering more than 200 full and part time degree, diploma and certificate programs. Most of the programs take two years or less to complete, allowing students to get a head start on their career.

Through hands-on and online learning opportunities and state-of-the-art instruction, RRC prepares students to become leaders in their fields while also ensuring they can meet changing industry demands, and contribute to the province?s economic growth.

Red River College is a global operation and a growing force in the field of international education. Ten years ago, it had a few hundred international students. Today, RRC welcome 1,400 learners from 60 different countries, while maintaining partnerships with post-secondary institutions in Japan, India and China.

The Language Training Centre in downtown Winnipeg, which hosts more than 1,000 newcomers each year, has expanded services to Arborg, Steinbach and Thompson, providing critical language skills programming to an additional 250 learners. The five-month programs are provided at no charge to students, with costs covered by Immigration, Refugees and Citizenship Canada.

Red River College has eight campuses across Manitoba, including several located in rural communities.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_241825_320px.jpg Red River College https://www.idp.com/turkey/universities/red-river-college/iid-ca-00745/

Ortalama toplam maliyet$1989

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin