Hemen destek alın arrow

hipchat Call

COVID-19 Güncel verileri: Bu kurum online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır. Daha fazla bilgi için Websitelerini ziyaret edin

text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Regent's University London

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Heyecan uyandıran başkentin merkezinde huzurlu bir konumda yer alan Regent's University London, benzersiz bir öğrenci deneyimi sunar.

Üniversite, öğrencilerini geleceğin liderlerine ve girişimcilerine dönüştürmek için çalışır. Yenilikçi öğretimi ve akran işbirliği aracılığıyla öğrencilere, nasıl dünyada fark yaratabilen bağımsız düşünen bireyler olabilecekleri gösterilir.

Samimi ve kozmopolit bir topluluğa sahip olan üniversite, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Kampüste 140'ı aşkın milletten öğrencisi ile Regent's dünyadaki en uluslararası üniversitelerden biridir. Öğrenciler, burada farklı kültürleri öğrenerek ve küresel bir bağlantı ağı kurarak tüm dünya çapından öğrencilerle yaşam boyu arkadaşlıklar kurabilir.

Regent's Kraliyet Parkı'nın merkezinde 4,5 hektarlık özel bir yeşil alan üzerine kurulu üniversite, en iyi kampüs deneyimlerinden birini sunar. Londra'daki pek çok yere yürüme mesafesinde bulunan üniversitenin rakipsiz konumu öğrencilerin, Londra'daki tüm imkânların tadını çıkarabileceği anlamına gelir. St. Pancras International'dan yarım saat, Londra havalimanlarından yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Regent's aynı zamanda, Birleşik Krallık'ı ve çevresini keşfetmek isteyen öğrenciler için harika bir konuma sahiptir.

İşletme, yönetim, moda, tasarım, sinema, medya, performans, sosyal bilimler, beşeri bilimler, psikoterapi ve psikoloji alanlarında hazırlık, lisans ve lisansüstü program seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda, İngilizce dil ve kısa meslek programları arasından tercih yapılabilir.

Regent's kampüste bulunan yurtlardan Urbanest ortaklığıyla işletilen kampüs dışındaki yurtlara kadar çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Üniversite'nin özel ekibi öğrencilere ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun konaklama seçenekleri bulma konusunda destek verir.

Öğrencileri öğrenimleri süresince desteklemeye yönelik pek çok hizmet mevcuttur. Öğrenciler, fotoğrafçılıktan poloya münazaradan müziğe kadar çeşitli kulüp ve topluluklara katılabilirler. Ayrıca, ilgili şartları taşıyan öğrencileri destekleme amaçlı pek çok burs imkânı sunulur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Birinci akademik yılın başında, öğrencilere kendilerini öğrenim sürecinde destekleyecek olan özel bir danışman atanır. Bireysel danışman, öğrencilere akademik yönlendirme sunar ve ayrıca bireysel konularda yardımcı olur.

Dersler öğrencileri profesyonel dünyaya hazırlamaya odaklıdır. Akademik öğretim, pratik deneyimle birleştirilir. Profesörler ve diğer akademik personel alanlarında yüksek bir deneyim seviyesinde sahip olup iş dünyası ve sanayiye ilişkin bilgilerini öğretime yansıtır. Derece programlarının çoğunda, ziyaretçi uzman konuşmacılarla gerçekleştirilen konferanslar, saha gezileri ve stajlar bulunur. Öğrenciler dünya çapından akranları ile yakın bir şekilde çalışır ve bu sayede bireysel bağlantılarını paha biçilmez küresel ağlara dönüştürürler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Öğrenciler aşağıdaki alanlarda derece programlarında öğrenim görebilir:

 • İşletme ve Yönetim – öğrencileri geleceğin işletme liderleri, şirket sahipleri ve girişimcilerine dönüştüren yenilikçi ve yaratıcı programlar.
 • Moda ve Tasarım - öğrencilerin özgün tarzlarını geliştirip uluslararası moda dünyasında çalışmak için özgüven kazanabilecekleri, ilham verici bir pratik öğretim.
 • Sinema, Medya ve Performans – modern tiyatro, medya ve beyazperdede başarıyı yakalamak isteyenler için yaratıcı bir öğretim.
 • Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler – öğrencilerin küresel liderlere ve bağımsız düşünen bireylere dönüştüren sosyal bilimler alanında çeşitli ve disiplinlerarası bir eğitim.
 • Psikoterapi ve Psikoloji – psikoloji ve psikoterapi alanlarında önde gelen bir eğitim sunucusu olan Regent's onaylı kuruluşlar tarafından desteklenen bir eğitim sunar.

Diller

Regent's İngilizce Dil Merkezi tüm seviyelerden öğrencilere çevrimiçi ve yüz yüze İngilizce dil programı yelpazesi sunar. Öğrenciler ister üniversiteye hazırlanmak ister kariyer imkânlarını arttırmak istiyor olsunlar, Regent's bünyesindeki uzman akademisyenler, ihtiyaçları olan tüm desteği sağlar.

Regent's Dil ve Kültür Enstitüsü, Arapça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Mandarin, Çince, Portekizce, Rusça ve İspanyolca dil programları sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Regent's University London'a yapılan her bir başvuru, adayın bireysel yetenek, beceri, ilgi ve diğer yeterliliklerini dikkate alarak kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Ayrıca bazı programlar, seçme sınavı, mülakat ya da portfolyo sunumu düzenler.

İngilizce dil şartları

Programlarda dersler İngilizce olarak verildiğinden, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. İngilizce dil şartları her bir program için az bir farklılık gösterir. Lütfen daha fazla bilgi için Üniversite'nin internet sitesinde bulunan bireysel program sayfalarına göz atınız.

Regent's, sonucunu giriş için İngilizce dil yeterliliğine dair bir kanıt olarak kullanmak isteyen ve şartlı bir teklif almış olan tüm adaylara İngilizce yeterlilik sınavına katılma imkânı sunar. Bu sınavın adı Regent's English Password Test olup yalnızca Regent's bünyesinde uygulanır.

Daha düşük bir İngilizce yeterlilik seviyesine sahip olan bazı öğrenciler, derece programlarının birinci döneminde Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) modülü alır. Bu onların İngilizce olarak akademik çalışmalarını geliştirmelerine yardımcı olur.

Detaylı giriş şartları ilgili program sayfalarında bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Regent's, uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği çok sayıda burs imkânı sunar. Bunlardan bazıları:

Lisans Bursları

Şartları taşıyan tüm lisans öğrenciler, derece programları kapsamında her akademik yıl için 1.500 GBP burs alır. Bu burs, A-Seviyelerde veya eşdeğer sınavlarda elde edilen üstün başarılar ve ilerleme kaydeden Regent's hazırlık öğrencilerine yöneliktir.

Rektör Yardımcısı Üstün Başarı Bursu

Üniversitenin değerlerini koruma konusunda gösterdikleri özel bağlılığı ödüllendirmek amacıyla her yıl 3 öğrenciye, öğrenim masraflarının belirli bir kısmını karşılamak üzere burs verilir.

Robert McKee Uluslararası Senaryo Yazarlığı Bursu

Sinema ve Beyazperde (Senaryo Yazarlığı ve Yapım) Lisans (Onur) programından bir öğrenciye, Fulbright Bursu ve senaryo yazarlığı bölümünden öğretim görevlisi Robert McKee ortaklığında, diğer avantajların yanı sıra öğretim masraflarını karşılamak üzere 7.000 GBP burs verilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, öğrencileri çeşitli ve başarılı kariyerlere sahip olmak için gerekli bilgi ve deneyimi taşıyan küresel vatandaşlara dönüştürmeyi amaçlar. Bu kozmopolit ortamda yürütülen sanayi odaklı eğitim, bireylerin uluslararası düzeyde bilinçli ve yüksek düzeyde istihdam edilebilir olmalarına yardımcı olur. Öğrencileri burada, akademik ve kariyer hedeflerine erişmelerine yardımcı olacak, benzersiz ve çeşitliliklerle dolu bir deneyim kazanır.

Regent's mezunları hala toplumun önemli bir parçası olarak kalır. 164 ülkeden 21.000'in üzerinden mezun ile çeşitli bir uluslararası ağı temsil ederler. Pek çoğu kendi işletmelerini kurmuştur ya da yaratıcı sanayilerin yanı sıra siyaset, finans, işletme, moda alanlarında üst düzeyde pozisyonlarda görev yapmaktadır.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Regent's University London
Studying abroad with Regent
At Regent's University London
At Regent's University London
Expect the exceptional
At Regent's University London
At Regent's University London
At Regent's University London
At Regent's University London
At Regent's University London
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1309

 • £469
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin