Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Regent's University London

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Heyecan verici bir başkentin kalbinde huzurlu bir sığınakta yer alan Regent's University London, benzersiz bir öğrenci deneyimi sunmaktadır. Yenilikçi düşünürler için bir etkinlik merkezidir ve öğrencileri yarının küresel liderleri ve girişimcileri olarak şekillendirmeye çalışır.

Kampüste sadece 3.000 öğrencisi olan Regent's, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk hissi sunar. Öğrencilerin küçük sınıflardan, eğitmenlerle düzenli bire bir iletişimden ve özel akademik ve manevi destekten yararlandığı kurum, bireysel amaçlara ve hedeflere odaklanan kişisel bir öğretim yaklaşımı benimser.

Hazırlık, lisans ve lisansüstü programlarının yanı sıra ek İngilizce dil eğitimi de mevcuttur.

Lisans konuları şunları içermektedir:

 • Oyunculuk
 • İşletme
 • Moda
 • Film Prodüksiyon
 • İç Tasarım
 • Temel Bilimler
 • Medya ve Reklamcılık

Psikoloji Lisansüstü konu alanları şunları içerir:

 • İşletme ve Yönetim
 • Uluslararası İlişkiler
 • Pazarlama ve Moda Pazarlaması
 • Medya ve İletişim
 • Psikoloji ve Psikoterapi
 • Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Tüm programlar, akademik titizliği güçlü bir pratik odakla birleştirerek öğrencilerin çeşitli önemli sektör becerilerini geliştirmelerini sağlar.

Kraliyet parkı Regent's Park'ın kalbinde, giriş kapısı ve 7/24 güvenliğe sahip, 11 dönümlük özel bahçe ile çevrili Regent's, Londra'nın en iyi kampüs deneyimlerinden birini sunmaktadır. Londra'nın sunduğu olanaklara ve simge yapılarına yürüme mesafesindeki rakipsiz konumu sayesinde öğrenciler başkentin sunduğu her şeyin tadını çıkarabilir. Regent's, kampüs içi bir yurt da dâhil olmak üzere çeşitli farklı konaklama seçenekleri sunarken, ekibi öğrencilerin ihtiyaçlarını ve bütçelerini karşılayan konaklama seçenekleri bulmalarına yardımcı olmak için destek sunabilir.

170'ten fazla ülkede yer alan aktif bir mezunlar topluluğuyla, mezunlar dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar yaşamları boyunca Regent's ailesinin bir parçası olarak kalırlar ve kampüse, sektör etkinliklerine ve kariyer tavsiyelerine erişimden yararlanırlar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Regent's University, özellikle akademik destek konusunda öğretiminin kalitesiyle tanınır. Öğrencilere, ilk akademik yıllarının başında, eğitimleri boyunca onlara tavsiyelerde bulunmak ve akademik rehberlik sağlamak üzere kişisel bir eğitmen atanmaktadır.

Akademik eğitim, öğrencileri profesyonel dünyaya hazırlamak için pratik deneyimle harmanlanmıştır. Profesörler ve diğer akademik personel, alanlarında son derece deneyimlidir ve öğretimlerine iş ve sektörle ilgili bilgilerini katarlar.

Pek çok program, uzman konuk öğretim görevlileri, saha gezileri, sektör etkinlikleri ve yurt dışında eğitim ve yerleştirmeler için fırsatlar içermektedir. Öğrenciler, dünyanın her yerinden akranlarıyla yakın çalışır ve bağlantılarını paha biçilmez küresel ağlara dönüştürürler. Bu, öğrencilerin Regent's University London'da bir derece okurken aldıkları bütünsel eğitim deneyiminin bir parçasını oluşturur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Çeşitli konu alanlarında programlar mevcuttur:

Oyunculuk – çok yönlü ve farklı becerilere sahip bir sanatçı olmak ve yaratıcı bir oyuncu, film yapımcısı ve senarist topluluğuna katılmak isteyenler için pratik eğitimdir.

İşletme – öğrencilerin geleceğin iş liderleri, işletme sahipleri ve girişimcileri olmalarını sağlayan yenilikçi, yaratıcı programlardır.

Moda – öğrencilerin benzersiz tarzlarını geliştirdikleri ve uluslararası moda sektöründe çalışmak için özgüven kazandıkları ilham verici, uygulamalı bir eğitimdir.

Film Prodüksiyonu – modern tiyatro, medya ve sinema sektörlerinde başarılı olmak isteyenler için yaratıcı bir eğitimdir.

İç Tasarım – konum, içerik ve müşterinin önemini öğreten, öğrencileri hızlı tempolu, profesyonel bir kariyere hazırlayan uygulamalı bir programdır.

Uluslararası İlişkiler - geniş bir perspektif yelpazesinden küresel siyasete bir bakış açısı sağlamaktadır.

Temel Bilimler – öğrencileri küresel liderlere ve bağımsız düşünürlere dönüştüren çeşitli programlar sunar.

Pazarlama ve Moda Pazarlaması - müşterilere ulaşmak ve nasıl düşündüklerini anlamak için en son araçları, teknolojileri ve teknikleri ortaya çıkarır.

Medya ve Reklamcılık – öğrenimi konu ile ilgili, gerçek dünya sorunlarına uygulama fırsatları içeren iş birliğini ve kendini ifade etmeyi teşvik eden heyecan verici bir programdır.

Medya ve İletişim – geleneksel medya çalışmalarını yeni uygulamalarla birleştirerek, yeni iletişim biçimlerinin nasıl geliştirileceğini, öngörüleceğini ve kullanılacağını öğretir.

Psikoloji ve Psikoterapi – psikoloji ve psikoterapi alanında en iyi tedarikçi olan Regent's, akredite kuruluşlar tarafından desteklenen eğitimler sunar.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı - yarının tüketicileri için benzersiz deneyimler yaratmak ve tüketici ihtiyaçlarını akıllı çözümlere dönüştürmek üzere eğitim sunar.

Diller

Regent's İngilizce Dil Merkezi, her seviyeden öğrenci için çeşitli kampüs içi ve çevrimiçi İngilizce dil programları sunmaktadır.

Regent's ayrıca Arapça, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca dil programları da sunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Her başvuru, öğrencilerin benzersiz becerileri, nitelikleri ve ilgi alanları dikkate alınarak bireysel liyakat açısından kapsamlı bir şekilde incelenir. Ayrıca bazı programlar, bir seçme sınavı, mülakat veya portfolyo sunumu gerektirir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Programlar İngilizce olarak verildiğinden, ana dili İngilizce olmayanların başlamadan önce dil yeterliliklerini göstermeleri gerekmektedir. Gereklilikler her program için bir miktar farklılık göstermektedir, bu nedenle öğrenciler, daha fazla bilgi için üniversitenin web sitesindeki program sayfalarını kontrol etmelidir.

Regent's, sonucunu giriş için İngilizce dil yeterliliğine dair bir kanıt olarak kullanmak isteyen ve şartlı bir teklif almış olan tüm adaylara İngilizce yeterlilik sınavına katılma imkânı sunar. Bu sınavın adı Regent's English Proficiency Test olup yalnızca Regent's bünyesinde uygulanır.

Ayrıntılı giriş koşulları, üniversitenin web sitesindeki özel program sayfalarında bulunabilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Akademik

Kampüs genelindeki akademik kaynaklar, özel çalışma alanlarını, IT hizmetlerini ve kapsamlı bir basılı ve dijital kaynak koleksiyonuna sahip bir kütüphaneyi içermektedir.

Finans öğrencileri Thomson Reuters Eikon Terminallerine, Bloomberg L.P Terminallerine ve özel bir seans odasına erişebilir.

Yaratıcı öğrenciler fotoğraf, moda ve film stüdyolarından, dijital tasarım ve Mac laboratuvarlarından, TV stüdyolarından, TV kontrol odalarından ve tiyatro stüdyolarından faydalanabilir.

Psikoloji bölümünde ayrıca bir göz takip cihazı, koku alma testi ve difüzyon ekipmanı gibi özel olanaklara sahip uzman bir laboratuvarın yanı sıra analiz ve çevrimiçi deney yazılımı yüklü laboratuvar bilgisayarları da bulunmaktadır.

Profesyonel

Regent's Kariyer, İşletme ve Endüstri ekibi, öğrencilerin kariyer hedeflerini güvence altına almalarına yardımcı olmak için özel kariyer tavsiyeleri ve eğitim sunar. Bu, kapsamlı kariyer danışmanlığının yanı sıra mezuniyetten sonra staj veya kalıcı roller bulma konusunda yardım içermektedir.

Founders Programı, kendi girişimlerini kurmakla ilgilenen öğrencilere ve mezunlara özel rehberlik, kurum içi danışmanların ve misafir konuşmacıların katıldığı canlı oturumlara erişim, mentorlük, koçluk ve deneyimsel eğitim kampları ile destek sunar.

Üniversite ayrıca uygun mezun girişimcilere girişim vizesi planı sunmaktadır. Bu program, uluslararası öğrencilerin eğitimlerinin ardından Birleşik Krallık'ta kalmalarına ve girişimcilik teşebbüslerini sürdürmelerine yardımcı olur.

Sosyal

SU öğrencilerin sesini temsil eder, destek hizmetleri sunar ve öğrenci yaşamını geliştirmek için etkinlikler ve faaliyetler düzenler. Herkesin ilgi alanlarına uygun çok sayıda kulüp ve topluluk mevcuttur. Kampüs tesisleri arasında ayrıca restoranlar, kafeler ve barlar bulunmakta olup yemek yemek ve sosyalleşmek için çok sayıda alan mevcuttur.

Konaklama Seçenekleri

Uluslararası öğrenciler, kampüs içinde veya dışında öğrenci yurtlarında yaşama seçeneğine sahiptir. Üniversitenin Konaklama Ekibi, uygun konut sağlama konusunda destek sağlamak için hazırdır.

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

Regent's University London, çeşitli burslar, krediler ve ödüller sunar. Uluslararası öğrenciler aşağıdakiler için uygundur:

Burslar

Robert McKee Uluslararası Senaryo Yazarlığı Bursu (Lisans)

BA (Onur) Sinema ve Ekran (Senaryo Yazarlığı ve Yapımcılık) okuyan bir öğrenci için öğrenim ücretine yönelik 7,000 GBP sunan bir burstur.

Will Conard Moda Tasarımı ve Moda Pazarlaması Bursları (Yurt Dışında Lisans Eğitimi)

BA (Onur) Moda Tasarımı veya BA (Onur) Moda Pazarlaması derecelerinde 12 haftalık bir dönem veya altı haftalık yaz kursu için yurt dışından gelerek Regent's University London'da okuyan öğrenciler için ücretsiz eğitim ve konut sunan iki burstur.

Regent's Lisansüstü İlerleme Bursları

Yüksek lisans derecesine ilerleyen tüm Regent's lisans öğrencileri için geçerlidir. Öğrenim ücretlerinde yüzde 15 indirim uygulanır.

Regent's MPhil/PhD Bursları

MPhil veya PhD (Doktora) derecesine ilerleyen tüm Regent's lisans veya lisansüstü öğrencileri için geçerlidir. Öğrenim ücretlerinde yüzde 15'e varan indirim uygulanır.

Ödüller ve Mükafatlar

Regent's Aile Ödülü (Lisans ve Lisansüstü)

Regent's mezunu bir yakın aile üyesi olan öğrencilere açıktır. Yüzde 10 öğrenim ücreti indirimi uygulanmaktadır.

Dr. Nicholas Bowen Mükemmellik Ödülü (Lisans)

Bir yandan topluluk ruhu oluştururken akademik performans, girişimci bir ruh ve uluslararasıcılığa bağlılık gösteren bir öğrenciye 1.000 GBP sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Diğer finansman kaynakları

Diğer finansman kaynakları

Finansman ve Krediler

Gelecekteki Kazanç Anlaşması

Öğrenciler programları için gelecekteki lisansüstü gelirlerinin bir kısmı ile ödeme yapabilirler. Bu belirli bir süre için geçerli (örneğin 5 yıl için gelirin yüzde 10'u) ve sabit üst limitli olacaktır. Halihazırda gerekli fonlara sahip olmayan öğrenciler için uygundur. Geri ödeme, 25.000 GBP'den fazla kazanıldığında başlayacaktır.

İngiltere Öğrenci Finansmanı (Lisans ve Lisansüstü)

Öncelikli olarak AB öğrencileri ve Göçmen İşçi statüsüne sahip olanlar için öğrenim ücretlerine yönelik yılda 6.000 GBP'ye (Lisans) veya 10.609 GBP'ye (Lisansüstü) kadar sunulur.

İngiltere Öğrenci Finansmanı (Doktora Kredisi)

Özellikle AB öğrencileri ve oturma hakkına sahip olanlar için öğrenim ücretlerine yönelik olarak 25.700 GBP'ye kadar sunulmaktadır.

Gelecekteki Finansman Kredileri (Lisans ve Lisansüstü)

2.000 GBP ila 40.000 GBP arasında, ikametgâh adresine sahip uluslararası öğrenciler için geçerli olan kredilerdir.

Norveç'ten gelen öğrenciler için devlet destekli finansman (Lisans ve Lisansüstü)

Norveç'ten gelen öğrenciler için geçerlidir.

İsveç'ten gelen öğrenciler için devlet destekli finansman (Lisans ve Lisansüstü)

İsveç'ten gelen öğrenciler için geçerlidir.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Regent's University London
Studying abroad with Regent
At Regent's University London
At Regent's University London
Expect the exceptional
At Regent's University London
At Regent's University London
At Regent's University London
At Regent's University London
At Regent's University London
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?