Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Royal Roads University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Royal Roads University (RRU), akademik başarıyı gerçek dünya ve sanayi odaklı bir öğretim ile buluşturmanın önemli potansiyelini takdir eden öncü bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite, öğrencilerinim Royal Roads'tan ayrıldıktan sonra iş piyasalarına katkı sağlamalarının yanı sıra hızla değişen küresel ekonomi içerisinde öğrencilerine yetenek ve güven kazandırmaya önem verir.

Uzman eğitmenler ve öncü öğretim metotları ve karma öğrenim programları üniversitenin sunduklarının sadece birkaçıdır. Üniversite, 40 küresel kurumdan oluşan Ashoka U Changemaker üniversite ağının bir parçası olarak Ashoka U Changemaker kampüsü tarafından tanınmıştır. Bu başarı üniversitenin sosyal inovasyon ve olumlu değişikliğe verdiği önemi yansıtır. RRU, uluslararası dil desteğinden, kariyer hizmetleri, sosyal etkinlikler ve benzersiz kültürel deneyimlere kadar öğrenim yolculukları boyunca öğrencilere destek sunar. Yerli öğrencilerden oluşan samimi topluluğunun yanı sıra dünya genelinden 60'ı aşkın ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenci ile RRU benzersiz bir öğrenci deneyimi sunar.

Üniversite, Kanada'nın göz alıcı kıyı şeridi ve orman manzaralarının arasında bir konumda bulunken aynı zamanda Vancouver ve Seattle gibi şehirlere kısa bir mesafede bulunur. Öğrencilerin orman ve yürüyüş yollarının bulunduğu geniş bir doğaya yakın olmak, yaşam boyu arkadaşlıklar edinmek ya da yalnızca üniversitedeki çalışmalarına ve profesyonel gelişimlerine odaklanmak istemelerine bakmaksızın üniversite, 25 yıldır başarılı bir şekilde öğrencilerini yetiştirmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Royal Roads University, üniversitedeki öğrencilerin ve personelin iyi yaşamına önem verir. Kurum, koronavirüs pandemisi süresince buna yönelik çeşitli adımlar atmıştır. Çevrimiçi öğrenimde kanıtladığı başarılı performans ile RRU, mevcut bütün dersleri çevrimiçi ortama aktarmıştır. Buna tüm Akademik Amaçlı İngilizce ve Yüksek Lisans Hazırlık programları dahildir. Ayrıca göçmenlik tavsiyeleri, yazma merkezi, spor dersleri ve danışmanlık desteği dahil olmak üzere çevrimiçi ortamda pek çok temel öğrenci hizmeti mevcuttur.

Üniversite, İngilizce dil sınavı puanları başta gelmek üzere belirli kabul kriterlerini de değerlendirmekte olup artık Duolingo sınav puanlarını, İngilizce dil yeterliliği kanıtı olarak kabul eder. Buna ek olarak, öğrenciler hala burslara ve finansal destek seçeneklerine başvuru yapabilir. Bu imkânların yer aldığı listeye üniversitenin internet sayfasından ulaşılabilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Royal Roads University, öğrencilere giderek daha rekabetçi hale gelen ve hızla gelişen dünyada başarılı olmak için gereken anlayış, beceri ve deneyimi kazanmak için tasarlanan bireyselleştirilmiş, pratik bir eğitim sunar. Üniversite, kaliteli ve gerçek dünya ile bağlantılı bir eğitim geliştirmek için sektörle bağlantılı profesyonelleri ve araştırma topluluklarını bir araya getirir.

RRU, öğrencilerin Royal Roads'taki öğrenim süreçlerinden en iyi şekilde faydalanabilmelerine yardımcı olmak için ilerleyici ve bağlantılı bir yaklaşım geliştirme önem verir. Eğitim, Öğretim ve Araştırma Modeli (LTRM), meydan okuma, merak ve pratik zekâdan oluşan kültürel ortam ile desteklenen bir öğretim ortamını tanımlayan uygulama, ilke, değer ve yaklaşımlardan oluşan bir sentez sunar.

RRU, kampüste yürütülen tam zamanlı programların yanı sıra kampüste odaklı çalışmalar ile desteklenen çevrimiçi çalışmalardan oluşan yenilikçi bir karma öğrenim modeli sunar. Üniversitedeki tüm programlar, gerçek dünya deneyimine sahip olan eğitmenler tarafından yürütülmekte olup program materyalleri sanayi profesyonelleri ile işbirliği ve sürekli diyalog ile şekillendirilir.

Üniversite tarafından benimsenen küçük bir ekiple çalışma modeli, öğrencilerin profesörlerle birebir çalışma dahil sınırlı sınıf mevcudu imkânından faydalanmalarının yanı sıra öğrencilerin akranları ile işbirliği kurma ve akranlarından öğrenme fırsatına sahip oldukları anlamına gelir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite öğrencilere yaşamlarının her aşamasında beklentilerini karşılayacak çeşitli programlar sunar.

 • Tamamı kampüste veya çevrimiçi grup tabanlı programlar
 • Uluslararası öğrencilere yönelik eğitim desteği ve akademik destek
 • Uluslararası öğrenim imkanları sunan programlar
 • Uluslararası öğrencilerin başarısını destekleyecek İngilizce dil programları veya programa-özel pathway seçenekleri

Üniversite, her bir öğrencinin özel koşullarına, hedeflerine ve ihtiyaçlarını dikkate alır ve sonuç olarak farklı yaşam tarzları ile uyum sağlayacak olumlu eğitim deneyimlerini destekleyen çok sayıda öğrenim seçeneği sunar. RRU, yarı veya tam zamanlı çalışanların bireysel ve mesleki bağlılıklarına uyum sağlayacak önemli derece sertifikaları tanıyan programlar sunar.

Üniversite, uluslararası öğrenciler için öğrenim seyahatlerinin hangi aşamasında olurlarsa olsun başarıya hazırlanmalarını sağlamak için farklı programları destekler. Üniversite hâlihazırda kampüste 4 pathway, 6 lisans, 4 lisansüstü program seçeneği sunar. Pathway programları, İngilizce dil yeteneği ve diğer temel akademik becerilere odaklanarak uluslararası öğrencilere destek olmak ve lisans ve lisansüstü eğitime hazırlanmalarını sağlamak üzere tasarlanır. Bu programlar, uluslararası öğrencilere Kanada'da yaşama alışma, Kanada kültürünü deneyimleme ve bölgenin etrafındaki muhteşem doğayı keşfetme konusunda yardımcı olmayı amaçlayan canlı International Study Centre (Uluslararası Öğrenim Merkezi) tarafından sunulur. Bu merkez tarafından yürütülen programlar şunlardır:

 • Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı
 • Uluslararası Lisans Pathway Programı
 • Transfer Hazırlık Programı
 • Yüksek Lisans Hazırlık Programı

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

RRU'daki giriş şartları öğrencilerin başvuru yaptıkları program ve seviyeye göre farklılık gösterir. Öğrencilere, belirli programlara başvuru yapmak için giriş şartlarına ve gereken belgelere göz atmaları şiddetle tavsiye edilir. Üniversite aynı zamanda başvuruları standart ya da esnek giriş olarak değerlendirmeye alır esnek giriş, öğrencinin kanıtlayabileceği ön eğitim çalışmalarının kabulünü kapsar.

Öğrencinin Kanada dışındaki bir ülkeden ortaöğretim veya lise eğitimi almış olması halinde ülkeye özel şartlar uygulanır. Uluslararası öğrenciler RRU internet sayfasına göz atarak yeterliliklerinin kabul edilebilirliğini öğrenebilirler.

Üniversitedeki tüm programlar İngilizce olarak yürütülür sonuç olarak programda bir kontenjana yerleşmek için İngilizce dil şartları mevcuttur. Royal Roads University programlarına doğrudan giriş için sunulacak destekleyici belgeler arasında resmi İngilizce dil yeterlilik puanı yer alır. Eğitim dilinin İngilizce olduğu bir kurumda öğrenim görmüş veya bu kurumdan mezun olmuş olan öğrenciler, yeterlilik puanı şartından muaf tutulabilir. Gerekli puanlar programın içeriğine ve/veya dereceye bağlı olarak değişiklik göstermekte olup hem TOEFL hem de IELTS sınav puanları kabul edilir. Öğrencilerin bireysel programlar için gereken puanlar hakkında bilgi edinmeleri ve bunları doğrulamaları gerekir. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler için üniversite, öğrencilerin mevcut İngilizce yeterliliklerini gereken seviyeye getirmek için alabilecekleri özel ESL pathway ya da hazırlık programları sunar.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrencilere yönelik çok sayıda burs ve destek imkanları mevcuttur. Royal Roads University, her akademik yıl boyunca öğrencilerine çeşitli ödüller dağıtır. Bunların başında yılda 4 kez verilen ve değeri 500 ila 10.000 CAD arasında değişen Giriş ve Program Süreci ödülleri gelir. Öğrenciler programları başlamadan önce giriş bursuna başvuru yapabilir ve aynı zamanda üniversitede öğrenim görmeye başladıklarında dahili burslara hak kazanabilirler. Her bir burs için özel başvuru süreci ve yeterlilik kriterleri mevcuttur dolayısıyla başvuru yapacak adayların başvuruyu teslim etmeden önce ilgili bilgileri gözden geçirmeleri gerekir. Bu ödüller, başarı dolayısıyla takdir almak, üniversite dahilinde ve dışında yeni bağlantılar kurmak ve ileri öğrenim için ekonomik destek elde etmek için harika bir yoldur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Royal Roads University, öğrencilere küresel iş piyasasında başarılı olmak için gereken bilgi ve becerileri sunma konusunda uzmanlaşmaktadır. Öğrenciler, sanayi uzmanları ile işbirliği içinde şekillendirilen programların ve muhteşem ağ kurma imkânlarının yanı sıra benzersiz bir karma öğrenim yaklaşımından faydalanır. Üniversite tarafından benimsenen işbirliğine dayalı, sınırlı sınıf mevcudu modeli öğrencilerin, mezuniyetten sonra da birbirlerini desteklemeye ve güçlendirmeye devam edecek olan destekleyici ve kendileri gibi düşünen bireylerden oluşan bir grup ile çalışacakları anlamına gelir.

Üniversite aynı zamanda, öğrencilerin gelişimlerine yardımcı olmak için mülakat becerileri eğitiminin yanı sıra özgeçmiş hazırlama ve iş arama dahil olmak üzere çeşitli destek seçenekleri sunan özel bir Kariyer Eğitim & Geliştirme ekibine sahiptir. Bu ekip, ayrıca tüm öğrencilere iş listelerini barındıran Symplicity'ye erişim ve kendilerini işverenlere tanıtma fırsatı sunar.

Kariyer Eğitim ve Geliştirme ofisi ve Öğrenci Hizmetleri ofisi aynı zamanda şu konularda destek verir:

 • Kariye planlaması
 • Ağ kurma
 • Uluslararası Öğrenci Göçmenlik Danışmanları tarafından öğrencilere, öğrenim vizesi ve öğrenim sonrası çalışma izni konusunda yönlendirme sunulur

Show more +Show less -
900
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
Join Royal Roads University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.0)
Bölüm Kalitesi
3.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
2.0
Anupam
Royal Roads University
Nice location, affordable
Daha fazla göster +
Royal Roads University Royal Roads University
Rated3/5based on1 student reviews
Nice location, affordable Customer reviews:
Royal Roads University - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Royal Roads University Royal Roads University
Rated3/5based on1 student reviews
Nice location, affordable Customer reviews:
Royal Roads University - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?