Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Sacred Heart University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Connecticut'ta 1963'den bu yana öğrenci yetiştiren Sacred Heart University (SHU) sosyal bilimler, işletme, sağlık, eğitim, iletişim, bilgisayar bilimi ve mühendislik gibi alanlardaki derecelere odaklanan özel bir Katolik enstitüsüdür.

Gelişmeye devam eden üniversitede geçtiğimiz yıllarda birçok yeni bina kapılarını açmıştır. Bunun yanında General Electric firmasının global merkez ofisini de bünyesine katan SHU, kampüs alanını ikiye katlamış oldu. İşletme, eğitim ve bilgisayar bilimleri (bilgisayar mühendisliği, bilgisayar oyun geliştiriciliği ve siber güvenlik) alanlarında akademik programların sunulduğu yeni kampüsün bünyesinde, Misafir Ağırlama, Tatil Köyü ve Turizm İşletmeciliği alanında öğrenim gören lisans öğrencilerinin staj yaptığı bir otel bile bulunuyor.

Eğitmen başına yalnızca 15 öğrencinin düştüğü okulda öğrenciler alanlarında lider profesörlerden bire bir ilgi görebiliyor. Princeton Review tarafından yapılan Best 382 Colleges: 2018 sıralamasındaki yeriyse kurumun eğitim kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor.

SHU okul takımları, üniversitelerarası spor konusunda en yüksek lig olan NCAA Division 1'de yer alıyor. Böylelikle okula yeni gelen öğrenciler, stadyumda yarışan arkadaşlarına destek olarak veya takımlardan birine katılarak Amerikan üniversite ruhunu deneyimleyebiliyor. Öğrenciler okul bandosu veya tiyatro gibi diğer alanları da tercih edebiliyor.

Bilgisayar oyunu yarışmaları salonu, fitness stüdyoları, çalışma odaları ve öğrenci salonlarını içeren modern ve güvenli yurtlar mevcuttur.

SHU, kariyer destek hizmetlerinde de gurur verici bir üne sahip. SHU öğrencilerinin %95'i, mezuniyetlerini takip eden bir yıl içinde istihdam ediliyor veya yükseköğrenim programlarına yerleşiyor. Lisans öğrencileri, 17.500 USD'ye kadar çeşitli akademik burslardan faydalanabilir.

Show more +Show less -
Yüksekokullar ve Fakülteler

Yüksekokullar ve Fakülteler

Sacred Heart'ın aşağıdaki yüksekokul ve fakülteler çapında akademik programlar sunuyor:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Fakülte Sosyal Bilimler, Sanat ve Tasarım, Kimya, Sinirbilim, Bilgisayar Bilimleri, Siber Güvenlik, Bilgisayar Mühendisliği, Sahne Sanatları, Kıyı ve Deniz Bilimi, Siyaset Bilimi, Bilgi Teknolojileri, Küresel Çalışmalar ve Biyokimya alanlarında çok çeşitli programlar sunuyor.

İletişim ve Medya Sanatları Fakültesi

Fakülte, aralarında İletişim Çalışmaları, Dijital İletişim, Medya Sanatları, Tiyatro Sanatları ve Film ve TV Yapımcılığı'nın da olduğu çeşitli alanlarda akademik programlar sunuyor. Fakültede öğrenim gören öğrenciler, yüksekokulun son teknoloji multimedya yapım yazılım ve donanımlarından faydalanıyor.

Bilgisayar Fakültesi

Fakülte öğrencilerine pratik eğitim, düşük mevcutlu sınıflarda öğrenim görme imkânı ve birebir ilgi olanağı sunuyor. Akademik kadro bilgisayar etiği, algoritmalar ve oyun tasarımı alanlarında tanınmış araştırmacılardan oluşuyor.

Jack Welch İşletme Fakültesi

AACSB akreditasyonuna sahip okul, Bloomberg Business Review tarafından ABD'nin en iyi 100 lisans programı arasında gösteriliyor. Öğrenciler, son teknolojiyi kullanırken pratik eğitime odaklanmanın ve küresel pazarın dinamiklerini anlamanın önemini vurgulayan profesörlerden eğitim alıyor.

Isabelle Farrington Eğitim Fakültesi

Öğretmenlik eğitimi, okuryazarlık, okul ve ilçe liderliği gibi alanlarda öğrenim görmek isteyen öğrenciler, fakültede partner okul ve ilçelerden gelen profesyonel eğitmenlerden eğitim alıyor aldıkları güçlü mentorluk desteği ve edindikleri değerli klinik deneyimi sayesinde gerçek gelişim fırsatları elde ediyor.

Sağlık Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul öğrencilerine Atletik Eğitim, Egzersiz Bilimi, Sağlık Bilimi, Fizik Tedavi, Kamu Sağlığı ve daha birçok alanda programlar sunuyor.

Hemşirelik Fakültesi

SHU Hemşirelik programlarının tamamı Commission on Collegiate Nursing Education akreditasyonuna sahiptir. Öğrenciler öğrenimleri sırasında birçok bölge hastanesinde pratik eğitim alma şansının yanında okulun son teknoloji laboratuvar odalarında simülasyonlu eğitim şansını da elde ediyor.

Daha fazla detay...

Show more +Show less -
STEM Programları

STEM Programları

STEM Sertifikalı Lisans Programları:

 • Biyokimya
 • Biyoloji
 • Kimya
 • Kıyı ve Deniz Bilimi
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgisayar Bilimi
 • Siber güvenlik
 • Oyun Tasarım ve Geliştirme
 • Bilgi Teknolojisi
 • Matematik
 • Sinirbilim
 • Elektrik Mühendisliği

STEM Sertifikalı Lisansüstü Programları:

 • Dijital Pazarlama Yüksek Lisans Programı
 • Finans ve Yatırım Yönetimi Yüksek Lisans Programı
 • Yayın, Gazetecilik ve Multimedya Yapımcılığı Yüksek Lisans Programı
 • Kimya Yüksek Lisans Programı
 • Bilgisayar Bilimi / BT Yüksek Lisans Programı
 • Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı
 • Sağlık Hizmetleri Enformatiği Yüksek Lisansı

STEM Programının faydaları

 • Öğrencileri her geçen gün büyümekte olan STEM alanında rekabet edebilecek araçlarla donatır
 • Bu alanlardaki sürekli işgücü ihtiyacı dolayısıyla iş piyasasında avantaj sağlar
 • Yüksek ücretli iş olanaklarına erişim sağlar
 • Öğrencilere 24 aya kadar ABD vizesi verilebilmektedir

Show more +Show less -
Başvurular

Başvurular

Sacred Heart University'ye başvurmak için yapmanız gerekenler:

 • Çevrimiçi başvuru formunun doldurulması ve geri ödemesiz başvuru ücretinin ödenmesi gereklidir.
 • Öğrenim görülen tüm ortaöğretim kurumları, yüksekokullar ve üniversitelere ait transkriptler ibraz edilmelidir.
 • Lisans programlarına başvuran öğrencilerin birer, lisansüstü programlarına başvuran öğrencilerin ise başvurdukları programın gerekliliklerine göre en az iki tavsiye mektubu ibraz etmeleri gerekir.
 • Yabancı bir üniversite aldıkları kredilerin Sacred Heart'da geçerli sayılmasını arzu eden öğrenciler ve lisansüstü programlarına başvuran tüm öğrencilerin World Education Services veya benzeri bir kurumdan, daha önceden aldıkları derslerin listelendiği bir kredi raporu temin etmeleri gereklidir.
 • Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini belgeleyen bir sınav sonucu veya makul bir muafiyet belgesi sunmaları gerekir. Minimum İngilizce yeterlilik şartını sağlayamayan öğrencilere, SHU bünyesindeki ESL İngilizce kursunu (veya okul tarafından onaylanan farklı bir ESL dil okulunu) tamamlamaları koşuluyla geçici olarak kayıt olma şansı sunulabilmektedir.
 • Pasaportun özellikle kimlik bilgileri ve pasaport sahibinin imzasını taşıyan sayfalarının kopyalarının ibraz edilmesi gereklidir.
 • Öğrencinin en az bir yıl süreyle ABD'de yaşamak ve SHU'de öğrenim görmek için gereken miktarda finansal kaynağa sahip olduğunu belgeleyen, banka yetkilisi tarafından imzalanmış ve Sacred Heart University'ye kayıt tarihi referans alındığında dokuz aydan eski olmayan bir banka mektubu ibraz edilmelidir.
 • I-20 Göçmenlik formu, öğrencinin okula kabulü, öğrenim ve konaklama ücretlerinin ödenmesi, alacağı finansal desteği belgeleyen resmi bir banka mektubunun ibrazı ve I-20 Göçmenlik formu kargo ücretinin ödenmesinin ardından SHU tarafından düzenlenmektedir.
 • Lisansüstü seviyesindeki programlara başvuru yapanların, akademik başarılarını ve iş geçmişlerini belgeleyen bir özgeçmiş ibraz etmeleri de gerekir.
 • Yine lisansüstü seviyesine başvuru yapan öğrenciler için geçerli olmak üzere, öğrencilerin başvuru yaptıkları programda öğrenim görmek isteme nedenlerini beyan ettikleri tek sayfalık bir niyet mektubu sunmaları gereklidir.

Başvuru hakkında daha fazla bilgi...

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Sacred Heart University'nin üzerinde kurulu olduğu 1250 m2'ye yakın alanda 18 delikli bir golf sahası ve General Electric firmasının üniversite bünyesine katıldıktan sonra Batı Kampüsü adını alan global merkez binası da bulunuyor. Üniversitenin Fairfield Connecticut'da yaklaşık 450 m2'lik bir arazide yer alan ana kampüsü, Manhattan'a 60, Boston'a ise yaklaşık 150 mil mesafede bulunuyor.

Üniversiteye ait golf sahası, Connecticut'ın Milford şehrinde yer alıyor. Tommy Fazio imzası taşıyan tasarımıyla tesis, Golf.com tarafından Connecticut'ın en iyi dördüncü golf tesisi seçildi.

Sağlık Hizmetleri Eğitim Merkezi binası 2017 sonbahar döneminde açılmış olup Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Hemşirelik Fakültesi'ne ev sahipliği yapıyor. Merkez, sağlık hizmetleri alanında herhangi bir meslekte ilerlemek isteyen öğrencilere sunduğu mükemmel öğrenim ortamıyla onları yükselişte olan sağlık hizmetleri sektöründe başarılı kariyerlere hazırlıyor.

Üniversitenin en yeni yemek salonu olan ve 1950'lerin tarzında dizayn edilmiş JP's Diner, tüm New England bölgesindeki tek kampüs içi restoran olma özelliğini taşıyor. Sacred Heart kampüsünde 5 yemek salonu ve 3 kafe daha bulunmaktadır.

okumaya devam edin...

Show more +Show less -
Öğrenci Hizmetleri

Öğrenci Hizmetleri

Üniversitenin destek hizmetlerinden bazıları...

Kişisel Danışmanlık

Lisanslı ve profesyonel danışmanlar tarafından verilen danışmanlık ve destek hizmetleri, öğrencilere kaygı ve ev özlemi gibi çeşitli sıkıntılarla baş etmelerinde en iyi şekilde yardımcı oluyor.

Sağlık Hizmetleri

Wellness Merkezi'nin içinde yer alan Öğrenci Sağlık Merkezi, öğrencilere kampüs içinde kolay erişilebilir ve kapsamlı sağlık hizmetleri sunuyor. Öğrencilerin faydalanabileceği hizmetler arasında akut rahatsızlık ve yaralanmaların muayene ve tedavisinden bağışıklık arttırmaya kadar birçok kalem bulunuyor.

s.w.e.e.t. Akran Eğitmenleri

Kampüste sağlık ve esenlik konusunda çalışmalar yürüten Öğrenci Wellness Eğitimi ve Motivasyon Ekibi (s.w.e.e.t.), öğrenciler tarafından yönetilen, eğlenceli ve pozitif enerji dolu bir grup. Ekip, okul arkadaşlarını üniversite öğrencilerinin ilgi alanlarına giren konularda (ruh sağlığı, stres yönetimi, izleyici müdahalesi ve daha fazlası) bilgilendiren ve onları faydalı kaynaklarla buluşturan öğrencilerden oluşuyor.

Öğrenci Güvenliği:

Sacred Heart University, kampüs içi ve dışında üniversite topluluğunun güvenliğini arttıran, SHU Safe adlı yeni bir uygulamayı kullanıma açtı. Uygulamayla acil durum hizmetlerinin yanı sıra farklı güvelik özelliklerine de erişim sağlanabiliyor.

SHU Safe'in başlıca işlevi, üniversite topluluğu ve kampüs güvenlik birimi arasında acil durum iletişim aracı olarak hizmet vermek. Uygulamanın üç ana özelliği bulunuyor: Acil durum aramaları, iReport ve güvenlik kontrolü.

Öğrenci Görüşleri

''Sacred Heart University öğrenci hizmetleri, kayıt sürecinden profesörlerle iletişime kadar her alanda inanılmaz bir rahatlık sağlıyor. Herkesin sıcakkanlılığı ve size adınızla hitap etmesi sizi evinizde hissettiriyor. Kamu Güvenliği birimi ise SHU öğrencilerinin güvenliği konusunda harika bir iş çıkarıyor.'' - Lea, Almanya (2017 mezunu)

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kariyer desteği

Kariyer Gelişim ve İstihdam Ofisi, öğrencileri kariyer planlamadan iş aramaya kadar her alanda destekliyor. Okul öğrencilerini iş dünyasında rekabet güçlerini arttırabilmeleri için bu hizmetlerden faydalanmaya davet ediyor.

Okul yıl boyunca iş arama stratejileri, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve LinkedIn atölyeleri sunuyor.

Kariyer Danışmanlığı

Öğrenciler Kariyer Ofisi yetkilileriyle tanışarak ana dal seçimi, kariyer hedefleri, geçiş ve iş arama stratejileri konusunda görüş alabiliyorlar.

Staj İmkanları

SHU akademik kadrosu, öğrencileri ilgi alanlarında staj fırsatlarını değerlendirerek yeni ufuklar açmaları konusunda her daim teşvik ediyor. Bu bağlamda, Kariyer Merkezi de PioneerNetwork İş Panosu ve diğer kaynaklar aracılığıyla öğrencileri staj imkânları hakkında bilgilendiriyor.

Çevrimiçi İş İlanları

Sacred Heart University'nin çevrimiçi mezuniyet sonrası staj ve yarı zamanlı/tam zamanlı iş fırsatları ağında hali hazırda 9500'den fazla işveren yer alıyor.

İş Fuarları ve Kampüs İçi Mülakatlar

Öğrenciler yıl boyu okul tarafından düzenlenen iş fuarları, özel konuşmacılar, kampüs içi mülakat ve daha birçok etkinliğe katılıyor.

Öğrenci Görüşleri

''Kariyer Gelişimi, okuldaki ilk yılımda yadsınamaz bir rol oynadı. Benimle ilgilenen Kariyer Uzmanı, hem özgeçmişimi hazırlamama, hem de Sosyolojinin benim için uygun bir alan olduğuna bir kez daha emin olmama yardımcı oldu. Kampüste böyle bir hizmetin varlığı insana güven veriyor.'' – Michelle (2017 mezunu)

Show more +Show less -
884
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Football Team
SHU - Inspiring Minds, Unleashing Hearts
At Sacred Heart University
Students @ SHU
Students @ SHU
Basketball Court
At Sacred Heart University
At Sacred Heart University
Accommodation
Dining
Student @ SHU
At Sacred Heart University
At Sacred Heart University
At Sacred Heart University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
3.0
Sacred Heart University Sacred Heart University
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Sacred Heart University - by, 2020-02-01
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Sacred Heart University Sacred Heart University
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Sacred Heart University - by, 2020-02-01
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?