Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

San Antonio College (Alamo Colleges)

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Alamo Colleges District, Greater San Antonio bölgesindeki beş devlet yüksekokulunu bir araya getirerek öğrencilere geleceklerini inşa etmelerinde destek olmayı amaçlayan bir ağ. Beş yüksekokulun her biri kendi kampüslerinde ve farklı alanlarda eğitim veriyor olmakla beraber, ortak bir strateji ve vizyonda buluşuyor.

''Alamo Stratejisi'', üç öncelik üzerinde yoğunlaşıyor öğrencilerin başarısı, liderlik ve mükemmel performans. Bu stratejiye çeşitli performans göstergeleri yön verirken, Alamo Colleges District 2022 yılına kadar yılda 15.000'den fazla diploma ve sertifika vermeye hazırlanırken hali hazırda yüksek olan %95'lik öğrenci memnuniyeti oranını da korumayı hedefliyor.

Alamo Colleges District, kayıtlı 98.774 öğrencisi ile giderek büyüyen, çokkültürlü bir topluluğa hizmet ediyor. Öğrenci topluluğunda çok sayıda uluslararası öğrenci bulunuyor ve öğrencilerin birçoğu yarı zamanlı çalışma imkanı buluyor. Topluluk katılımı ve saygınlığın altının çizildiği kurumda öğrenciler mesleki ve yurttaşlıkla ilgili potansiyellerini kazanıyor ve gerçekleştiriyor.

Eğitimi erişilebilir ve ekonomik kılmaya adanmış bir geçmişe sahip olan Alamo Colleges District, beş kurum çapında çok çeşitli branşlarda sunduğu geniş iki yıllık derece programı yelpazesiyle bu taahhüdünü yerine getirmeye devam ediyor. Alamo Colleges District'ten alınan akademik krediler dört yıllık üniversitelere aktarılabildiğinden, birçok öğrenci Alamo Colleges District'teki eğitimlerinden sonra dört yıllık eğitim kurumlarında lisans öğrenimine devam ediyor.

Öğrenciler sunulan 300'den fazla program arasından hangisini seçerse seçsin Alamo Colleges District kurumları onları hayatları boyunca onlarla olacak ve işverenlerin gözünde değerli olan becerilerle donatmayı ve akademik, teknik ve sosyal açıdan güçlü yanlarını ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İkinci STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Merkezi Açıldı

Northwest Vista Colleges (NVC) fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına özel bir bina hizmete sunan ikinci Alamo College'dır. 2018 yılında Palo Alto College, mevcut Brazos Binası'nda bulunan 204 m2'lik bir tesisi hizmete açmıştır. NVC ise yakın dönemde bu konu alanlarında (STEM) öğrenciler arasında merak, yaratıcılık ve işbirliğini teşvik eden, 4800 m2'lik yeni bir binanın açılışını gerçekleştirmiştir. Bu yeni bina modern teknolojiler, geleceğe dönük tasarımlar ve Texas Hill Country'nin doğal ortamı gibi avantajlar sunar.

Sıralamalar

Alamo Colleges District bünyesindeki üç yüksekokul, Online Eğitim Kurumları Rehberi tarafından Teksas'ın En İyi Online Devlet Yüksekokulları 2020 listesinde en iyi on arasında gösterildi.

San Antonio College listede 8. sırada yer alırken Palo Alto College ve St. Phillips College sırasıyla 9 ve 10. sıralardaydı. Yine Alamo Colleges District kurumlarından Northwest Vista College, en iyi 20 online devlet yüksekokulu arasından 18. sıraya layık görüldü. Her dört yüksek okul da kuruluşun 2019'da yaptığı en iyi 10 online devlet yüksekokulu listesinde yer buldu.

Online Eğitim Kurumları Rehberi, eyaletlere göre online devlet yüksekokullarını değerlendirdiği listeyi bu yıl ikinci kez yayınlıyor. Her yüksekokulun öğrencilerin devam ve mezuniyet oranları ile Integrated Postsecondary Education Data System'den temin edilen (IPEDS) online eğitime kayıt rakamları gibi önemli faktörlere göre değerlendiriliyor. Liste için kurumlar tarafından sunulan online önlisans programları da değerlendirmeye alınıyor. Araştırma ekibi ayrıca yüksekokulların sunduğu online programlar hakkında öğrenci adaylarını bilgilendirebilmek adına şahsen de araştırma yürüttü. Tam listeyi incelemek için Online Eğitim Kurumları Rehberine göz atabilirsiniz.

Yarattığı Ekonomik Etkiyle Takdir Topluyor

Allamo Colleges District'in bölge üzerindeki ekonomik etkisini değerlendirmek için yapılan ve kurumun öğrenciler, vergi mükellefleri ve toplum üzerindeki etkilerine odaklanan araştırma, öğrencilere yapılan yatırımın sonuçlarının ne denli büyük olduğunu ortaya koydu. Buna göre değerlendirmeye konu öğrencilerin öğrenim gördükleri yıl içinde Alamo Colleges District, bölgede 2 milyar USD'lik ek gelir yarattı ve bölgedeki her 35 işletmeden birini destekledi.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Deneyimli ve yenilikçi eğitmenler, Alamo Colleges District çapında öğrencilere aydınlatıcı bir eğitim sağlamak üzere çalışıyor. Beş eğitim kurumunun tamamı, öğrencilerin birbirleriyle ve eğitmenleriyle aralarında bireysel etkileşim ve rehberliği en yüksek seviyede tutmak amacıyla düşük mevcutlu sınıflarda eğitime önem veriyor. Farklı kurumsal sektörlerden birçok lider Alamo Colleges District bünyesindeki eğitim kurumlarında eğitim vererek öğrencilere deneyimlerini aktarıyor ve onları gerçek dünyaya hazırlıyor.

Alamo Colleges District eğitim kurumları önemli ölçüde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaptığından, İkinci Dil Olarak İngilizce programları konusunda ciddi bir saygınlığa sahip. Öğrencilere, akademik kadronun kişiye özel rehberliğiyle hazırlanan müfredatla eğitimlerini tamamladıktan sonra akademik olarak bir sonraki adıma geçmek isterlerse dört yılık üniversitelere geçiş yapma imkanı sunuyor olması sebebiyle Alamo Colleges District programları uluslararası öğrenciler arasında hayli popüler.

Alamo Colleges District ayrıca kayıt, göçmenlik rehberliği ve öğrenci sağlık hizmetleri gibi konularda uluslararası öğrencilere yetkin bir ekiple hizmet sağlıyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Alamo Colleges District, ağında Northeast Lakeview College, Northwest Vista College, Palo Alto College, St. Philip's College ve San Antonio College gibi bağımsız bir şekilde onaylı 5 yüksekokul bulunur. Bu beş kurumdaki programlar, altı farklı birimde sunuluyor.

Yaratıcı ve İletişim Sanatları Enstitüsü:

Sanat, iletişim ve teknoloji gibi alanlara ilgi duyan öğrenciler için kurulan Yaratıcı ve İletişim Sanatları Enstitüsü, öğrencileri tasarım, performans, yazarlık ve üretim gibi becerilerle donatarak çeşitli sektörlerde başarılı kariyerlere hazırlıyor.

İşletme ve Girişimcilik Enstitüsü:

Kurum, öğrencileri bir dizi sektöre yönelik olarak hazırlamak hedefiyle, onlara kapılar açacak ve yaratıcılıklarını besleyecek pratik ticari beceriler öğretiyor. Öğrenciler eğitimlerini tamamladıklarında yatırım bankacılığından seyahatle ilgili hizmetlere kadar birçok alanda kariyer inşa edebiliyor.

Sağlık ve Biyoloji Bilimleri Enstitüsü:

Öğrenciler burada biyoteknoloji, sağlık bilişimi, teşhis hizmetleri, destek hizmetler, terapi hizmetleri ile araştırma ve geliştirme alanlarında eğitim alıyor.

İleri İmalat ve Lojistik Enstitüsü:

Mimarlık ve planlamadan imalata, dağıtıma ve lojistiğe kadar birçok alanda eğitim veren birim, sayısız sektörü kapsıyor ve heyecan verici fırsatlara kapı açıyor.

Kamu Hizmetleri Enstitüsü:

Kamu hizmetleri sektörüne ilgi duyan öğrencilere odaklanan birim, kamu güvenliğinden eğitime, hukuka, kamu idaresine ve yönetime kadar birçok alanı kapsıyor.

Bilim ve Teknoloji Enstitüsü:

Bilim ve Teknoloji Enstitüsünde son teknolojiyle donatılmış yeni bir merkezde eğitim almanın avantajını yaşayan öğrenciler tarım, BT, fen bilimleri, mühendislik ve matematik gibi bir dizi branşta öğrenim görüyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Hemen Başvur!

Başvuru İçin İpuçları

Uluslararası öğrenciler başvuru formu doldurup öğrenim görmek istedikleri Alamo College kurumuna online başvuru yapabiliyor.

Alamo Colleges, yurt dışında lise veya dengi bir eğitim kurumunu tamamladıklarına dair diplomaya sahip olan uluslararası öğrencileri kabul ediyor. Süreç dört ila altı hafta sürüyor ve eksik bilgi veya evrakla gönderilen başvurular değerlendirmeye alınmıyor. Öğrenci adayları, detaylı bilgi için listeye göz atabilir.

Başvuru Kontrol Listesi

 • Online başvuruyu tamamlayın
 • Uluslararası I-20 Başvurusunu tamamlayın ve ibraz edin
 • Eğitim masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren mali dökümleri ibraz edin
 • Tamamladığınız lise ve/veya yüksekokula ait resmi not dökümlerinin asıllarını veya Amerikan Çevirmenler Birliği tarafından tercüme edilmiş ve NACES'in desteklediği kalite esaslarını sağlayan bir kurum tarafından değerlendirilmiş çevirilerini sunun
 • İngilizce Dil Yeterlilik Seviyenizi ESOL kurs seviyesiyle kanıtlayın
 • TOEFL (500 puan), iBT TOEFL (61 puan) veya IELTS (5.0) sınav sonuçlarıyla veya ESL programına katılarak İngilizce dil yetkinliğinizi belgelendirin
 • Fotoğrafınızı ekleyin.
 • Anlaşma belgesini doldurun.
 • Online olarak, vezneden veya başvurunuzun yanı sıra göndereceğiniz banka havale talimatıyla 100 USD tutarındaki işlem bedelini ödeyin.
 • Transfer olacak öğrencilerin vize, pasaport, I 94 ve mevcut veya eski I 20 belgelerinin nüshalarını da göndermeleri gerekiyor.

Öğrenim Ücretleri

Alamo Colleges District kurumlarında öğrenim gören öğrenciler için tahmini yıllık gider 25.000 USD. Bu tutar, Bu tutar öğrenim ücreti için 11.258 USD, kitap ve materyal ücretleri 2.074 USD, konaklama masrafları için 8.500 USD ve diğer masraflar için 3.168 USD olarak hesaplanıyor.

Son başvuru tarihleri

Uluslararası öğrenciler güz ve bahar dönemlerinde kabul edilirken, diğer ABD üniversitelerinden transfer olacak öğrenciler yaz döneminde kayıt oluyor. Güz ve yaz dönemlerinde öğrenime başlayacak yeni öğrenciler için son kayıt tarihi 15 Mayıs, transfer öğrencileri için ise 1 Temmuz. Bahar dönemi son kayıt tarihi ise sırasıyla 15 Ekim ve 1 Aralık.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

San Antonio şehrinin çeşitli noktalarında ve şehrin hemen dışında yer alan Alamo Colleges District okulları, bölgenin her yerinden erişim kolaylığı sağlıyor. ST Phillip's College'ın kampüsleri San Antonio'nun doğu ve güneybatısında yer alırken okulun kendisi şehir merkezinin hemen kuzeyinde konumlanıyor. Northwest Vista College, San Antonio'nun batı kesiminde göz alıcı bir göl kıyı manzarasına sahipken Northeast Lakeview College ise şehrinde kuzey doğusunda güzel bir alanda kurulu olan modern bir tesistir. Palo Alto College şehrin güneyinde bulunur ve beş tesisin tamamı, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış modern binalara sahiptir.

Alamo Colleges tesislerine geçtiğimiz yıllarda önemli yatırımlar yapıldı ve yatırımlar hala devam ediyor. Kısa süre hizmete açılan yeni STEM Merkezinin yanı sıra, şu anda üç ayrı alanı tek bir çokamaçlı bina çatısı altında toplamak amacıyla birinci sınıf bir Bölge Destek Operasyonları Binası inşa ediliyor.

Alamo Colleges'ın sunduğu bu imkan, San Antonio gibi heyecan verici bir şehirde yaşayan ve öğrenim gören öğrenciler için hem kolaylık hem de esneklik sağlıyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Alamo Colleges District'te öğrenim gören öğrenciler, dört yıllık programlarda öğrenim gören öğrencilere göre eğitim ve yaşam giderlerinden gözle görünür şekilde tasarruf ediyor. Burs imkanları sınırlı ve rekabete dayalı olmakla beraber, düşük öğrenim ücretleriyle eğitim alma fırsatı tüm öğrencilere sunulan bir ayrıcalık. Mevcut öğrenciler ve öğrenci adayları ayrıca Texas Eğitim Devlet Bursuna başvurabiliyor.

Söz konusu burs, erken başvuru temeline dayalı olup yıllık 200 USD ila 2000 USD maddi destek sağlıyor. Burs, mali yardıma ihtiyaç duyan öğrencilere sağlanıyor olmakla beraber, ilk lisans ya da lisansüstü programına devam eden öğrencilere öncelik veriliyor. Hali hazırda Alamo Colleges'da öğrenim görmekte olan öğrenciler burs için başvurabiliyor ve eğer maddi güçlük çektiklerini belgelendirebilirlerse burs ücretinin geri ödemesi talep edilmiyor.

Show more +Show less -
300
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Alamo Colleges
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?