Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Sheffield Hallam University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Sheffield Hallam Üniversitesi, araştırma konusunda Birleşik Krallık'taki ilk 5 modern üniversite arasındadır. Enstitü, alanlarında lider olan, işe hazır mezunlar üretmekten gurur duymaktadır.

Üniversite, öğrencilere Sony, BBC ve Rolls Royce gibi dünyanın en prestijli şirketlerinde iş pozisyonları veya iş deneyimi sağlamak için 1000'in üzerinde şirketle iş birliği yapmaktadır.

Sheffield Hallam öğrencileri, mezuniyetlerinin ardından vakit kaybetmeksizin istihdam edilebilmek için ihtiyaç duydukları bireysel ilgiyi katıldıkları programa özel kariyer danışmanlarından alıyor. Okul, kariyer danışmanlığı konusunda %95 gibi etkileyici bir öğrenci memnuniyeti oranına sahip (Life@Sheffield Hallam Anketi 2018).

Öğretim kalitesiyle öne çıkan Sheffield Hallam, Sunday Times Good University Guide 2020'de Öğretim Kalitesi dalında Yılın Üniversitesi seçildi.

Sheffield Hallam, geçtiğimiz beş yıl içinde 100 milyon GBP tutarında yeni tesis yatırımı yaptı. Yatırımlarla üniversiteye kazandırılan tesis ve olanaklar arasında 24 saat açık kütüphaneler, öğrenciler tarafından tasarlanan çalışma alanları ve sektör standartlarındaki ekipmanları kullanarak öğrenme fırsatları da bulunuyor.

Birleşik Krallık'ın en büyük beşinci şehri olan Sheffield, aynı zamanda Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biri. Etrafı Peak District Ulusal Parkı ile sarılı olan okulda öğrenciler ister çokkültürlü ve kucaklayıcı şehri keşfederek ister kırsalda yürüyüş yaparak keyifli vakit geçiriyor. Sheffield ayrıca Birleşik Krallık çapında en uygun fiyatlı konaklama olanaklarını sunan bölgelerden biri.

Sheffield Hallam, öğrencileri için Birleşik Krallık'a ayak bastıkları andan itibaren pozitif bir atmosfer yaratıyor. Uluslararası öğrencilere, havaalanında karşılama hizmeti, oryantasyon paketi ve onları Sheffield'da evlerinde hissettirecek birçok etkinlik sunuluyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Mevcut bir öğrenciyle sohbet

Öğrenci adayları öğrenci hayatı, konaklama ve kurslar hakkında tarafsız fikirler almak ve Sheffield Hallam'da eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek için öğrenci temsilcileriyle yüz yüze görüşebilmektedir. Öğrenci temsilcileri, farklı ülkelerden gelen ve farklı konu alanlarında eğitim görmekte olan mevcut öğrencilerden oluşmaktadır. Ayrıca bu temsilciler, çevrimiçi bloglar da yazmaktadır.

Deneyimlerini paylaşmaya hazır olan elçiler, öğrencilerin üniversite hayatına geçişini kolaylaştırıyor. Kursuna, geldiği ülkeye, hobilerine ve ilgi alanlarına göre görüşmek istediğiniz öğrenciyi seçin.Mevcut bir Sheffield Hallam öğrencisiyle bugün sohbete başlayın.

Uluslararası Hazırlık Programı

Uluslararası Hazırlık Programı (IFP), yabancı öğrencilere ve Birleşik Krallık asıllı olmayan AB öğrencilerine lisans dereceleri için gereken akademik ve İngilizce dil gereksinimleri konusunda destek vermek için tasarlanmıştır. Öğrenciler, bu programı başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra 60'tan fazla lisans derecesi programı arasından seçim yapabilmektedir.

Sheffield Hallam, üç ayrı program rotası sunmaktadır:

 • Sanat, Tasarım ve Medya
 • İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler
 • Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM)

Bu kurs, mevcut İngilizce seviyesine göre farklı giriş noktaları sağlamak adına tasarlanmıştır. Eylül'de başlayan üç dönemlik bir program ve Ocak'ta başlayan iki dönemlik bir program mevcuttur.

Sanal Etkinliklere Katılın

Sheffield Hallam, sanal etkinliklerle öğrencilere üniversiteyi keşfetme fırsatını sunuyor. Öğrenciler kadroyla, mevcut öğrencilerle etkileşim kurarak ve canlı web seminerlerine katılarak enstitüde eğitim alma hakkında fikir edinebilmekte ve finansman fırsatları ile harç ücretleri hakkında bilgi edinebilmektedir. Ayrıca yurt dışından gelen öğrenciler, üniversitenin sunduğu destek hizmetlerini öğrenebilmekte ve göçmenlik ve vize başvuruları gibi konularda önemli öneriler alabilmektedir. Öğrenciler, Sheffield Hallam'da sunulanlar hakkında daha fazla bilgi almak ve sanal etkinliklere katılmak için kaydolabilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Sheffield Hallam, harç ücreti ödeyen yabancı öğrenciler ve Birleşik Krallık asıllı olmayan öğrenciler için rekabetçi burs ve hibeler sunmaktadır.

Otomatik hibeler

Bunlar arasında uygun Sheffield Hallam mezunları için lisansüstü harç ücretlerine yönelik burslar ve 3.000 sterlin değerinde Rektör Yardımcısı Hibeleri dahildir.

Burslar

Birlikte Dönüşüm Bursları: Sheffield Hallam Üniversitesi'nde verilen tüm tam zamanlı kurslar için yabancı ve Birleşik Krallık asıllı olmayan tüm adaylara açıktır. Lisansüstü kursları ve lisans programlarının ilk yılı için harç ücretinin yarısı (%50 indirim) mevcuttur. Mükemmel akademik başarı gösteren öğrenciler bu burstan faydalanabilir.

Öğrenciler ayrıca Genel Chevening burs planından, Commonwealth Ortak Burs Planı'ndan (CSSS) ve Performans Sporcusu Destek Programı'ndan da faydalanabilmektedir. Yabancı öğrenciler ve AB öğrencileri için Yurtdışı Eğitim bursları bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Sheffield Hallam, çoğu ülkenin giriş koşulları olarak aradığı nitelikler konusunda rehberlik hizmeti vermektedir.

Sheffield Hallam'ın standart giriş koşulları genel olarak aşağıda listelenmiştir. Ülkeye özel gereksinimleri öğrencilerin araştırması gereklidir.

İngilizce dili gereksinimleri

Sheffield Hallam kurslarına katılmadan önce tüm adayların kabul edilen bir İngilizce dil kalifikasyonuna sahip olması gereklidir.

Derece düzeyindeki (lisans, yüksek lisans ve doktora) programlar için kapsamlı uluslararası kalifikasyonlar dikkate alınmaktadır.

Uluslararası Hazırlık Programı

Sanat, Tasarım ve Medya veya İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler ile Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik dallarındaki Uluslararası Hazırlık Programı adaylarının aşağıdaki niteliklere sahip olması gereklidir:

 • Onaylı bir merkezden IELTS sertifikası
 • Matematiğin de dahil olduğu iyi düzeyde lise mezuniyet puanları

Lisans programları

 • İki General Certificate of Education (GCE) veya Victorian Certificate of Education (VCE) A düzeyinde not
 • A düzeyi standarda eşit olarak kabul edilen liseden ayrılma belgesi
 • 13 yıllık orta/ileri öğretimin ardından alınan diğer uluslararası nitelikler
 • 28 puan ve üzeri Uluslararası Bakalorya Diploması

Yüksek lisans öncesi program (lisansüstü sertifika)

 • Orta öğretimin tamamlanmasından sonra minimum iki yıllık eğitimin ardından verilen diplomalar
 • Bir yüksek lisans programına doğrudan giriş için uygun kabul edilmeyen bir konuda derecesi olan öğrenciler - "dönüşüm" öğrencileri

Lisansüstü eğitim programları (yüksek lisans)

 • Derece standardına denk kabul edilen bir ilk derece veya profesyonel kalifikasyon
 • Uygun bir alanda önemli çalışma deneyimiyle yüksek öğretim diploması veya Higher National Diploma (HND)
 • Kabul edilen bir yüksek lisans öncesi kursunun başarıyla tamamlanması

Lisansüstü araştırma programları

Kabul edilen bir üniversiteden felsefe veya doktora yüksek lisans derecesi

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Sheffield Hallam Üniversitesi, iki ana kampüste bulunmaktadır: Şehir merkezindeki Şehir Kampüsü ve Ecclesall Road adlı öğrenci bölgesindeki Collegiate Kampüsü.

Sheffield Hallam, öğrencilerin kullandığı tesislere sürekli yenilerini eklemektedir. İmkânlar arasında 24 saat açık kütüphaneler, öğrencilerin tasarladığı çalışma alanları ve öğrencilerin konu alanlarına göre gelecekteki çalışma alanlarında karşılaşacağı ekipmanlar bulunmaktadır.

Konaklama seçenekleri arasında üniversite yurtları ve özel konutlar bulunmaktadır. Sheffield Hallam, ilk senesindeki öğrencilerin tamamı için konaklamayı garanti etmektedir. Arkadaş edinmek ve öğrenci hayatının kalbinde yaşamak isteyen öğrenciler için üniversite yurtları mükemmel bir seçenektir. Yurtta konaklayan öğrenciler, kampüsten yarım saatlik yürüyüş mesafesindedir ve boyut ve ücretine göre 30 farklı yurttan seçim yapabilmektedir. Kiraya faturalar, sigorta ve Wi-Fi dahildir.

Sheffield Hallam, öğrencilerin aile yanında konaklama ve paylaşımlı ev gibi özel konaklama seçeneklerini belirlemelerine de yardımcı olmaktadır. Yemek seçenekleri, öğrencilerin Çin'den Polonya mutfağına kadar pek çok ürünü bulabilecekleri kafeleri, restoranları ve süpermarketleri kapsamaktadır. Öğrenciler, dünya mutfaklarından daha fazla seçenek için Moor Market ve London Road'a gidebilmektedir.

Neredeyse kampüsteki her bina uygun fiyatlara kaliteli gıdalar sunan yiyecek ve içecek satan yerlere sahiptir.

Üniversite, bilişim tesislerine her yıl 4 milyon sterlinlik yatırım yapmaktadır. Kaliteli spor ve fitness tesisleri de öğrencilerin kullanımına açıktır.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Sheffield Hallam öğrencileri çeşitli destek hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Yabancı Deneyimi Ekibi, yabancı öğrencilere varış öncesinden mezuniyete kadar yardımcı olan bir destek ekibidir. Hizmetleri arasında çalışma ve refah desteği, göçmenlik önerileri, kariyer ve istihdam edilebilirlik önerileri, danışmanlık ve üniversite İngilizce planı bulunmaktadır.

Üniversitedeki diğer hizmetler arasında uluslararası mezunlar ağı, konaklama, göçmenlik ve diğer konularda önerilerde bulunan Hallam Birliği öneri merkezi, finansal destek ve rehberlik, araştırma ve inovasyon ofisi ve Öğrenci Etkileşimi, Değerlendirmesi ve Araştırması (STEER) bulunmaktadır.

Tüm mevcut öğrencilere ve mezuniyetten sonraki 5 yıl boyunca mezunlara işletme start-up hizmetleri verilmektedir. Öğrenci Birliği, çeşitli kulüpleri, toplulukları ve diğer hizmetleri yönetmektedir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Sheffield Hallam öğrencileri mezuniyet sonrasında yüksek istihdam edilebilirlik düzeylerinden faydalanmaktadır. Kariyer ve İstihdam Edilebilirlik Merkezi, öğrencilerin çalışma becerilerini kazanmasına yardımcı olmakta ve kariyer planlama önerilerinde bulunmaktadır. Bu hizmet, öğrencilerin yarı zamanlı işler bulmasına, bağımsız çalışmasına ve iş deneyimi kazanmasına yardımcı olmaktadır. Sheffield Hallam'ın kariyer hizmetleri, %95 öğrenci memnuniyeti oranına sahiptir (Sheffield Hallam'da Yaşam Anketi 2018). Danışmanlar düzenli olarak iş arama oturumları düzenleyerek öğrencilerin CV'lerini geliştirmesine, iş başvuruları yazmasına ve mülakatlarda daha iyi performans göstermesine yardımcı olmaktadır.

Sheffield Hallam Üniversitesi'nin istihdam edilebilirlik gündemi, işverenlerin kurs tasarımına ve sunumuna dahil edilmesiyle sonuçlanmıştır.

Üniversite, öğrencilere iş pozisyonları sağlamak için 1.000'in üzerinde işletmeyle işbirliği yapmaktadır ve her yıl 25.000'in üzerinde iş imkânı sağlamaktadır. Bu, Sheffield Hallam öğrencilerinin eşsiz deneyimler kazanmasını sağlamakta, kariyerlerini ve istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmek için sektörde bağlantılar kurma şansı sunmaktadır.

Sheffield Hallam kurslarının çoğu profesyonel kuruluşlarca akredite edilmiştir ve öğrencilerin ilgili sektör veya sanayilerde aranan becerileri geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Akredite edilmiş bir kursu tamamlayan öğrenciler, profesyonel sınavlardan muaf tutulabilir ve profesyonel niteliklerle mezun olmakta veya daha hızlı nitelik kazanmaktadırlar.

Destination of Leavers from Higher Education anketi (DLHE), Sheffield Hallam Üniversitesi öğrencilerinin %94'ünün mezuniyet sonrasındaki altı ay içinde işe girdiğini veya eğitimine devam ettiğini göstermektedir.

Öğrenciler, kursların çoğunda kısa ve uzun vadeli pozisyonlara katılma fırsatına sahip olacaktır ve çoğu lisans kursunda öğrenciler ücretli olarak sektörde bir yıla kadar çalışmayı tercih edebilir.

Show more +Show less -
4085
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Sheffield Hallam University
At Sheffield Hallam University
At Sheffield Hallam University
At Sheffield Hallam University
At Sheffield Hallam University
At Sheffield Hallam University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?