Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

St Lawrence College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Yükseköğretimlerini St. Lawrence College'da tamamlamayı seçen öğrenciler, kapılarını dünya genelinde akademik başarıya ve tatmin edici bir kariyere açar.

St. Lawrence College, Kingston, Brockville ve Cornwall dahil olmak üzere tamamı Ontario'da bulunan 3 kampüse sahiptir. Bu kampüsler, benzersiz St. Lawrence Nehri'nin yanında Thousand Islands'da bulunan samimi ve sıcak bir akademik topluluk oluştururlar. Kurumun kampüsleri, öğrenciler için Kanada kültürünü ve Ontario eyaletini keşfetmek için ideal bir yer olan Toronto, Montreal, ve Ottawa şehirleri dahil olmak üzere büyük Kanada şehirlerine sadece kısa bir yolculuk mesafesindedir.

Kurum, tüm öğrencilerin potansiyellerini ve bireysel, akademik ve meslek hedeflerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak için muhteşem kaliteli ve kişiye özel tasarlanan destek hizmetleri sunmaya büyük önem verir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

St. Lawrence College, Covid-19 pandemisi süresince öğrencilerini ve personelini korumak için yorulmadan çalışmış ve öğrencilerin öğrenim ve refahlarının bu şartlardan olabildiğince etkilenmemesini sağlamak üzere adımlar atmıştır. Bu çabaların sonucu olarak kurum, öğrenim programlarında öncelikli olarak yüz yüze eğitim modeline dönme planını doğrulamaktan mutluluk duymakta olup Güz 2021 döneminden itibaren kampüste eğitim sunumuna devam etmeyi amaçlamaktadır. Bu değişiklikler, kurumun 3 kampüsü genelinde etkili olacak olup eyalet ve ülke genelindeki fiziksel mesafe ve diğer sağlık düzenlemeleri doğrultusunda ilerleyecektir. Kampüslerin yeniden açılmasını takiben, öğrencilerin eğitimlerine devam ederken güvenli ve rahat hissetmelerini sağlamak için çok sayıda koruyucu politika ve düzenleme uygulanacaktır.

St. Lawrence College, yeni Lisansüstü Sertifika Program Çiftleri sunar. Özellikle bir öğrencinin ihtiyaç duyacağı sanayi odaklı becerileri geliştirmek üzere eşleştirilen bu programlar, öğrenciler iş dünyasına adım attıklarında onların yarışta öne geçmelerini sağlayacaktır. Öğrenciler, ardışık iki lisansüstü sertifika programını seçerek Öğrenim Vizelerini ve Öğrenim Sonrası Çalışma İzinlerini (PGWP) uzatabileceklerdir. Öğrenciler bu programlara doğrudan veya yüksekokul uluslararası ekip üyelerinden birinin yardımı ile başvuru yapabilirler. Bu tamamlayıcı öğrenim deneyimi öğrencilere iş piyasasına girdiklerinde büyük bir avantaj sağlar.

Kurum, öğrencilerin aile ve arkadaşlarıyla evlerinin rahatlığında her bir kampüsü keşfedebilmelerini sağlamak için 360° bir Sanal Tur düzenlemiştir. Öğrenciler bir butona tıklayarak göz alıcı kampüste gezebilecekler veya kampüste bulunan yurtlar ve ortak alanlara göz atabileceklerdir. Ayrıca bu turlarda özel sınıf ve laboratuvarlar, kütüphaneler ve fitness tesislerini de görmek mümkündür. Her bir kampüste, son iki yılda büyük çaplı tadilat çalışmaları gerçekleştirilmiş olup kurum, öğrenim ve sosyalleşmeye yönelik yeni öğrenci alanları ile gurur duymaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

St. Lawrence College, yıllara dayanan gelişim ve profesyonellik ve özel öğretim personelleri ile desteklenen çok sayıda, kaliteli akademik program sunumunda uzmandır.

Kurum, aynı zamanda çok sayıda lisans seviyesinde program seçeneği sunar. Bunlardan bazıları:

 • İşletme Lisans Programı (Laurentian University ortaklığında)

Kurum, sunulan hizmet kalitesinde ve öğrenci ve mezun memnuniyetinde sürekli olarak iyi bir başarı elde eder. 2017 Temel Performans Göstergeleri'nde (KPI), işverenlerin %100'ünün St. Lawrence mezunlarının eğitim hazırlığından memnun olduğu ortaya konulmuştur. Aynı zamanda, bu kurum mezunlarının %85'inden fazlasının mezuniyetin ardından 6 ay içinde iş bulduğu kanıtlanmıştır.

St. Lawrence College'daki akademik personel, ilgili sanayide çalışma deneyimine sahip olup alanlarındaki uzmanlıkları ile öğrencilere fayda sağlar. Kurum, sınıf mevcutlarının, profesörlere bireysel ve samimi bir şekilde erişim kolaylığı sağlayacak ölçüde sınırlı olmasını sağlamak için çaba gösterir. Bu sayede kurumdaki öğrenciler, gelecekte kendilerine kapıları açacak olan benzersiz kalitede bir eğitim alacaklarından emin olabilirler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

St. Lawrence College, yaklaşık 20.000 yarı zamanlı öğrenciye ek olarak ortalama 6.700 tam zamanlı öğrenciye ev sahipliği yapan, çok saygın ve uluslararası bir kurumdur. Okul düzenli olarak 89 farklı akademik program yürütmekte olup 800'ün üzerinde, alanına tutkulu tam ve yarı zamanlı personeli bünyesinde barındırmaktan gurur duyar. Bunların yarısından fazlası akademisyendir bu da kurumun akademik kaliteye verdiği önemi yansıtır.

St. Lawrence College bünyesinde, programların yürütüldüğü çeşitli bölümler bulunur. Bunlar:

 • Uygulamalı Sanatlar
 • Toplum Hizmetleri
 • İşletme
 • Bilgisayar ve Mühendislik Teknolojisi
 • Adalet Çalışmaları
 • Sağlık Hizmetleri
 • Beceriye Dayalı Meslekler
 • Konaklama ve Mutfak Sanatları
 • Yabancı Dil Olarak İngilizce
 • Lisansüstü Sertifikalar

Kurum aynı zamanda sağlam bir İngilizce dil eğitim programına sahiptir ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uyum sağlayacak çeşitli programlar ve dersler sunar. Öğrenciler, Kanada'da kapsamlı bir İngilizce dil deneyimi kazanmak için kendi evlerinden uzaktan eğitim veya kurum kampüslerinde yüz yüze eğitim alabilirler. Ayrıca okul deneyimsel öğrenme aracılığıyla yaz kampı deneyimlerini ve bireysel eğitim sunar. Bu öğrenim programları, Languages Canada kurulu tarafından onaylıdır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

St. Lawrence College, dünya genelinden çeşitli öğrencilere ev sahipliği yapmaya önem verir ve buna düzenli akademik hizmetlerinin yanı sıra muhteşem İngilizce dil programı seçenekleri ile katkı sağlar. Kurumdaki programlar İngilizce olarak yürütülür dolayısıyla programlara başvuru yapan adayların seçtikleri programda bir kontenjana hak kazanabilmek için minimum İngilizce dil yeterliliğine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekir.

Kuruma giriş hakkı kazanabilmek için adayların, kurum eğitmenlerini anlayabilmelerine ve seçtikleri konu alanında derslerde kullanılan teknik dili anlayabilmelerine imkân tanıyacak belirli bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekir. Adaylar için yeterlilik şartları, seçilen programa ve öğrenim görülen seviyeye göre değişir. Kurumun sınav sonuçlarını kabul ettiği pek çok belgelendirme kuruluşu mevcuttur. Sunulan sonuçların tamamının son iki yıl içerisinde alınmış olması gerekir.

Kurum, seçtikleri akademik program için yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler için pek çok uzman İngilizce dil ve hazırlık programları sunar.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

St. Lawrence, geniş mezun ağı ve kurum ortaklarından gelen cömert bağışlar sayesinde, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamalarına ve eğitim deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkân tanıyacak pek çok burs seçeneklerine erişim sunmaktan gurur duyar. Bir bursa veya hibeye hak kazanmak, eğitim ödemelerini yapmalarına yardımcı olarak öğrenciler için önemli bir fark yaratır. Burs miktarı 500 CAD ila 3.000 CAD arasında değişir. Burslara veya hibelere başvuru yapacak öğrencilerin, başvuru yapmak istedikleri her bir burs için ayrı başvuru sunmaları gerekir. Başvuru formunda belirtilen bilgiler, değerlendirme için tek belirleyici faktör olacaktır dolayısıyla öğrencilerin formları dikkatli bir şekilde tamamlamaları tavsiye edilir.

Uluslararası Öğrenci Bursları şunlardır:

 • Bölgesel Akademik Başarı Giriş Bursu
 • IEOP Dil Bursu
 • SLC Bağlılık Bursu
 • Kanada Deneyimi Bursu

Adaylar burslar için finansal koşul ve ihtiyaç durumu, akademik başarı, gönüllü ve toplum katılım faaliyetleri, liderlik becerileri ve bireysel gelişime kadar uzanan çeşitli faktörlere göre değerlendirileceklerdir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

St. Lawrence College'da öğrenim gören öğrenciler, kurumun gerçek dünya odaklı öğrenime, deneysel ve uygulamaya yönelik eğitim modeline ve kariyer odaklı destek hizmetlerine verdiği önem sayesinde profesyonel ve akademik bir başarıya hazırlanır. Okul aynı zamanda dünya çapından gelen ve çok büyük çaplı sanayiler ve iş alanları genelinde birbirleriyle bağlı olan çok sayıda mezun öğrencinin oluşturduğu zengin bir ağa sahiptir.

Ayrıca kurum yakın dönemde, öğrencilerin hedeflerine uyum sağlayan ileri eğitim ve öğretime kayıt yaptırmalarına imkân tanıyan yeni Lisansüstü Sertifika Program Çiftlerini başlatmıştır. Bu lisansüstü sertifika program çiftleri, öğrencilerin sınıfta kazanacakları deneyimlerini ve öğrenimi tamamlamak üzere tasarlanır.

Lisansüstü sertifika programlarına katılmak öğrencilere, mezuniyet sonra çalışma vizelerini uzatma imkânı sunar bu da Kanada'da öğrenimlerinin ardından eğitim ve çalışma amaçlı daha fazla kalabilecekleri anlamına kalır.

Kurum aynı zamanda, öğrencilere kariyer yollarını belirleme, beceri geliştirme, işe başvurma ve diğer gelişim seçenekleri konusunda çeşitli kaynaklar, yönlendirme ve destek sağlayan özel bir kariyer ve profesyonel destek hizmeti sunar.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
At St. Lawrence College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?