Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Staffordshire University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Staffordshire University, Öğretim Kalitesi ve Sosyal Katılım için Birleşik Krallık'ın en iyi 15 üniversitesi arasındadır (The Times ve The Sunday Times Good University Guide 2021) ve %78'i dünyada önde gelen veya uluslararası öneme sahip olarak gösterilen araştırmaları ile saygıdeğer bir araştırma enstitüsüdür (Research Excellence Framework 2014).

Üniversite, 2021'de açılması planlanan ve 8.000 metrekareden fazla modern ve çok işlevli alana sahip olan 40 milyon GBP değerindeki Catalyst binası gibi son teknoloji yeni tesislere büyük ölçüde yatırımlar yapmaya devam ediyor. Catalyst birçok yenilikçi ve sosyal öğrenim alanına, dinamik etkinlik bölümlerine, modern tesislere ve yeni olanaklara sahip. Son yıllarda gerçekleştirilen ve aralarında Catalyst'in de bulunduğu 100 milyon GBP üzerindeki yatırımlar sayesinde öğrenciler, Staffordshire University'nin mümkün olan en iyi öğrenci deneyimini sağlama ve eğitim kalitesini ön planda tutma konusunda kararlı olduğuna güvenebilirler.

Üniversitenin fakülteleri, öğrencilere iş hayatında faydalı olacak bilgileri aktarabilmek adına sektör liderleri ile yakından çalışan akademik uzmanlardan oluşuyor.

Staffordshire University'nin güvenli ve cana yakın kampüsleri, dünya genelinde 75'in üzerinde ülkeden yerli ve yabancı öğrencilerin temsil edildiği, kültür çeşitliliği yüksek ortamlardır. Öğrenciler Londra, Stafford veya Stoke-on-Trent gibi Birleşik Krallık'ın heyecan verici şehirlerini keşfetmeyi tamamladıklarında 80'den fazla kulüp, topluluk ve etkinlik aracılığıyla Üniversite camiasında katılım gösterebilir.

Stoke-on-Trent, Londra ve Stafford kampüsleri sayesinde okul, öğrenciler için ülkenin geri kalanının keşfedilebileceği mükemmel bir merkezdir. Birleşik Krallık'ın büyük bir kısmı yalnızca birkaç saatlik yolculuk mesafesindedir ve Avrupa'nın en ünlü şehirlerinden bazılarına erişim oldukça kolaydır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Staffordshire University, Midlands bölgesi için ''Yılın Üniversitesi'' seçilmiştir

University of Staffordshire, her yıl düzenlenen Midlands Business Awards etkinliğinde prestijli ''2020 Midlands Yılın Üniversitesi'' unvanına lâyık görülmüştür.

Üniversite, stajyerlik konusunda Birleşik Krallık'ın önde gelen enstitüleri arasındadır. Kısa bir süre önce modern ekipmanlar ve öğretim alanları ile 6.000'den fazla stajyerlik imkânı sağlayacak yeni bir son teknoloji tesis için planlamalarını tamamlamıştır. Bu ve bölgesel polis kuvvetlerinin ortaklığıyla gerçekleştirilen yeni Polis Memuru Stajyerlik Derecesi gibi girişimler sayesinde üniversite, bölgenin refah seviyesini artırmaya ve burada ekonomik inovasyonlar geliştirmeye kararlıdır.

Staffordshire University Rektör Yardımcısı Profesör Liz Barnes CBE: "Midlands Yılın Üniversitesi seçilmemiz, personelimizin ve bölgedeki işletmelerin gelişmelerini sağlayan becerilerle mezun olan yetenekli öğrencilerimizin gösterdiği sıkı çalışmaları kanıtlar niteliktedir."

Başladıkları günden bu yana ödülleri düzenleyen Birleşik Krallık Özel Etkinlikler genel müdürü Harjinder Singh Sandher: "Staffordshire University'nin bu ödülü aldığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Başarıları, yüksek öğretim sektörünün geleceğin zorlukları karşısında Birleşik Krallık için önemli bir rol oynayacağını gösteriyor."

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Teaching Excellence Framework (TEF) tarafından Altın derecelendirme alan Staffordshire University, öğretim kalitesi ile yüksek bir saygınlığa sahip. Üniversitenin öğretim görevlilerinin birçoğu 21. yüzyıl sektör eğrisinin bir adım önünde olmaktan gurur duyan ve bunun sonucu olarak öğrencilere de ilgili becerileri aşılamak için çaba gösteren uzmanlardır. Üniversitenin fakülteleri, sektörü ileriye taşıyan diğer başarılarının yanı sıra kayda değer yayınlara sahip olan ve önde gelen araştırmalar düzenleyen akademisyenlerden oluşuyor.

Okulun 2019 Teaching Excellence Framework için Altın derecesi öğrenim ve öğretim uygulamalarının seçkinliğini kanıtlıyor ve 2021 Sunday Times Good University Guide tarafından öğretim kalitesinde Birleşik Krallık'ın en iyi 15 enstitüsünden biri olarak gösterilmesi de bu durumu destekliyor.

Üniversitedeki araştırmaların %78'i küresel çapta önde gelen statüsündedir (Research Excellence Framework 2014). Disiplinler arası araştırma merkezleri sayesinde üniversite tarafından her yıl yüzlerce makale yayınlanıyor.

Öğrenciler, üniversitenin profesyonel kurumlar tarafından akredite edilmiş olan ve uluslararası düzeyde tanınan yetkinliklerinden faydalanır. Üniversite, onlara seçtikleri program fark etmeksizin zengin bir uzmanlık sağlar.

Öğrenci Görüşleri

''Program eğitmenlerim merak uyandırıcı ve yaptıkları iş konusunda oldukça tutkulu. Sektörde çalışmışlar ve gerçekten işlerini biliyorlar.''- Benita Nantume, BA (Onur) Radyo Prodüksiyonu.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Staffordshire'ın öğrencilere eğitim seçenekleri sunduğu beş akademik departman:

Dijital, Teknoloji ve Sanat Fakültesi

Fakülte, kısa bir süre önce 12 milyon GBP değerinde yatırım yapmıştır ve programları için yenilikçi tesisler inşa etmiştir. Öğrenciler e-spor, oyun tasarımı ve programcılık, mühendislik, bilgisayar bilimi ve modanın da bulunduğu çeşitli sanat bölümleri arasında önde gelen eğitim seçeneklerinden tercih yapabilir.

Bu fakültede geleceğin tasarımcıları, sanatçıları, aktörleri, mühendisleri, şairleri, yazarları, tarihçileri, sivil liderleri, diplomatları, öğretmenleri, coğrafyacıları, girişimcileri ve uluslararası yardımseverleri yetişiyor.

Öğrenciler, iş fırsatları elde etmelerine yardımcı olabilecek sektör tecrübesine sahip kadrodan, okulun iyi donanımlı stüdyo alanlarından ve mükemmel akademik kaynaklarından faydalanacaktır.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Fakültesi

Fakülte, öğrencilerin bu konu alanındaki iş çevresine en iyi şekilde tanıtılmalarına yardımcı olmak için işverenlerle birlikte çalışır.

Hukuk, Polislik ve Adli Tıp Fakültesi

Staffordshire Chartered Society of Forensic Science, The Law Society ve Skills for Justice tarafından akredite edilmiş dereceler sunar. Prova hukuk mahkemelerine, adli tıp laboratuvarlarına ve uygulamalı öğrenme deneyimi sunan daha birçok uzmanlık tesisine ev sahipliği yapar.

Yaşam Bilimleri ve Eğitim Fakültesi

Fakülte eğitim seçeneklerini spor ve egzersiz, psikoloji, eğitim ve biyoloji bilimleri gibi alanlardaki ortaklarıyla birlikte sunar.

Staffordshire İşletme Fakültesi

Staffordshire İşletme Fakültesi, 17'den fazla ülkeden çeşitli işletme ortaklarıyla çalışır. Fakültenin mezunları arasında CEO'lar, hükümet bakanları ve birçok üst düzey işletme profesyoneli vardır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Üniversiteye başvuru yapan öğrenciler, programa özel akademik gereksinimler için seçtikleri programın profilini kontrol etmelidir. Staffordshire University adayları, programlarına giriş hakkı kazanmak için İngilizce dilinde minimum bir yeterlilik göstermelidir. Yeterlilik için öğrencilerin kullanabileceği farklı testler mevcuttur. Lisans ve lisansüstü düzeyinde derece eğitimi için minimum giriş gereksinimleri bunlarla sınırlı olmamakla birlikte aşağıdakileri içerir:

 • IELTS - 6.0 genel puan ve Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme bölümlerinde en az 5.5 puan.
 • TOEFL - En az 18 Okuma, 17 Dinleme, 20 Konuşma ve 17 Yazma puanı.
 • Pearson PTE Academic - Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme bölümlerinde en az 51 puan.
 • Trinity College London Integrated Skills in English - ISEII: Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme bölümlerinde 'Geçer' puan.

Yukarıdaki gereksinimlerin bazı istisnaları şunlardır:

 • Lisansüstü Hukuk (LLM): En az IELTS 7.0 genel puanı gerektirir ve eşdeğeri yoktur.
 • Lisans ve Lisansüstü Gazetecilik: En az IELTS 7.5 genel puanı gerektirir ve eşdeğeri yoktur.
 • BA (Onur) Sosyal Hizmet: En az IELTS 7.0 genel puanı ve tüm alanlarında en az 6.5 puan gerektirir.
 • Lisans BA (Onur) Yaratıcı Yazma ve Lisansüstü MA Yaratıcı Gelecekler: En az IELTS 6.5 genel puanı.
 • Psikoloji programları, tüm bölümlerde en az IELTS 7 genel puanı veya eşdeğerini gerektirir.
 • Lisansüstü Araştırma Derecesi: Bölümlerin her birinde 6.0 veya üzeri olmak üzere en az IELTS 6.5 ila 7.5 puan aralığı gerektirir.

Ayrıca yabancı öğrenciler için ülkeye özel giriş gereksinimleri vardır.

Staffordshire University tarafından İngilizce dili konusunda ek desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için lisans eğitimlerine hazırlanmalarına yardımcı olacak farklı seçenekler sunulur.

Show more +Show less -
Öğrenci Görüşleri

Öğrenci Görüşleri

Gregor Porzel/ MSc Bilgisayar Bilimleri

Proje Yöneticisi - Thomson Reuters

''Bilgisayar programlarının yüksek standardı ve bilgisayar fakültelerinin mükemmel itibarı nedeniyle Staffordshire University'i tercih ettim. Daha önce burada okuyan bir arkadaşım da Üniversiteyi çok iyi değerlendirdi.

Staffordshire University sadece bilgiyi iletmekle kalmıyor, daha önemli olan şeyleri de öğretiyor. Son derece kariyer odaklılar ve seçtiğiniz kariyer alanını daha iyi tanımanıza ve yaşamınızda neleri hedeflediğinizle ilgili net görüşler geliştirmenize yardımcı olacak harika bir anlayışa sahipler. Ayrıca diğer ülkelerden öğrencilerle birlikte çalışma olanağına sahip olmak da oldukça faydalı.

Üniversitenin mükemmel bir Kariyer Ofisi var. Kariyer ekibi, lider işletme bilgi şirketi Thomson Reuters'a katılmak için başvurduğumda gerçekten değerli yardım ve rehberlik sağladı. ''

Jia Ying Gnoh / BA (Onur) Grafik Tasarım

Nestle ve Unilever gibi lider markalar için grafik tasarımcısı

''Staffordshire University'den harika istihdam edilebilirlik becerileri ve grafik tasarım için çok önemli olan mükemmel bir portföy ile mezun oldum.

Gerçek sorunlarla ve canlı projelerle çalıştım, harika iletişim ve sunum becerileri geliştirdim ve Londra merkezli marka ajansı Coley Porter Bell, Shine Award'ı kazandım. Bu da benim için 3.000 GBP değerinde bir para ödülü ve üç aylık iş pozisyonu demek oldu.

Şu an bir grafik tasarımcı olarak Coley Porter Bell için tam zamanlı çalışıyorum. Unilever ve Nestle gibi küresel marka sahipleri için gerçek ticari değere sahip düzgün bir iş."

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Staffordshire, dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlıyor. Üniversitenin Yabancı Öğrenci Destek tesisleri, %93'lük bir memnuniyet oranına sahip.

Üniversite, öğrencilerin seçtikleri kariyerde etki yaratmalarına yardımcı olacak beceri ve nitelikleri kazanmalarına yardımcı olur. Kariyer Merkezi öğrenciler için mezuniyet sonrası 3 yıla kadar desteğe hazırdır ve onlara istihdam, serbest meslek, iş arama ve daha pek çok konuda tavsiyeler sunar.

Staffordshire University öğrencileri yalnızca bir yetkinlik sertifikası ile mezun olmakla kalmaz, aynı zamanda dünya geneline yayılan büyük bir mezunlar ağının parçası olarak kampüsten ayrılırlar. Bu süreçte kazanacakları beceriler, bağlantılar ve deneyimler ise onları modern iş piyasası için mükemmel bir konuma getirir.

Staffordshire University'de öğrenciler yalnızca bir yetkinlik elde etmez, seçtikleri kariyerde öne çıkmalarına yardımcı olacak iş bağlantılarına, deneyimlere ve dijital becerilere sahip olurlar.

Profesör Liz Barnes, Rektör Yardımcısı

''Staffordshire gibi üniversiteler hayatları değiştiriyor. Birleşik Krallık'ta ve yurtdışında tanıştığım Staffordshire mezunu olan insanlara hayran kaldım. Küresel şirketleri yönetiyorlar ve devletin üst kademelerinde çalışıyorlar onlar rektör yardımcıları, üst düzey avukatlar, konsey liderleri, ilham veren öğretmenler, sağlık profesyonelleri ve daha fazlası. 'Bağlantılı Üniversite' olarak yaşamları değiştirme, gelecekleri zenginleştirme ve şehrimizi, ilçemizi ve bölgemizi bir araya getirme konusunda önemli bir rol oynamaya devam edeceğiz.''

Show more +Show less -
1999
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1001st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International Life at Staffordshire University
At Staffordshire University
At Staffordshire University
Engineering at Staffordshire University
At Staffordshire University
Art and Design Foundation Year at Staffordshire University
Fashion at Staffordshire University
Film and Media at Staffordshire University
Join us at Staffordshire University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin