text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

Staffordshire University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Staffordshire University, Birleşik Krallık'taki en iyi 50 üniversite arasındadır (Guardian University Guide), En İyileştirilmiş Öğrenci Deneyimi ödülünü (2018 Times Higher Education ödülleri) kazanmıştır ve araştırmalarının %78'i 2014 Araştırmada Mükemmellik Çerçevesi tarafından dünya lideri veya uluslararası öneme sahip olarak sınıflandırılmıştır.

Üniversite, kampüsünü son teknoloji donanımlar ve tesislerle yenilemek için 30 milyon GBP üzerinde yatırım yaptı. Etkileyici bir hareket yakalama stüdyosu, son teknoloji TV stüdyosu ve haber merkezi, spor bilimleri laboratuvarları ve özel amaçlı bir mahkeme salonu ile öğrenciler, eğitimlerinden sonra iş arayışlarında yardımcı olacak en yeni donanımı kullandıklarına güvenebilirler.

Staffordshire University, kurumda sunulan mükemmel öğretim ve öğrenim standartları sonucunda, 2017 Öğretimde Mükemmellik Çerçevesinde (TEF) ''Gümüş'' ödülüne layık görüldü. Öğretim üyeleri kendi alanlarında uzman kişiler olup öğrencilerin iş dünyasına girdiklerinde kendilerine fayda sağlayacak bilgileri öğrenmelerini sağlamak için sıklıkla sektör liderleriyle çalışırlar. Bu, geçen yaz Staffordshire'dan mezun olan öğrencilerin %95,6'sının şimdiden iş sahibi olduğu ya da ileri eğitimlerine devam ettiği gerçeğiyle desteklenir.

Staffordshire University kampüsü güvenli ve arkadaş canlısıdır ve uluslararası öğrenciler için samimi bir ortama sahiptir. Öğrenci Birliği, 80'den fazla farklı kulüp, dernek ve etkinlik sunmanın yanı sıra, yeni öğrencilerin üniversite topluluğuna katılmaları için çeşitli yollar sağlar.

İngiltere'nin merkezindeki Stoke-on-Trent'de bulunan Staffordshire University, öğrencilere ülkenin geri kalanını keşfetmek için mükemmel bir üs sağlar. Manchester, Birmingham ve Londra trenle 90 dakikadan daha kısa bir mesafede olup öğrenciler Avrupa'nın en ünlü şehirlerinden bazılarına kolayca erişebilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Staffordshire University, Good University Guide'da iyi bir ilerleme kaydetmektedir.

Staffordshire, en son The Times ve 2019 Sunday Times Good University Guide'da altı sıra yükselmiştir.

Öğretim kalitesi için 57. sıradadır ve ilk on üniversite içinde (ikinci kez) yer almaktadır.

Rektör Yardımcısı Profesör Liz Barnes şunları söyledi: ''Lig Tablolarındaki yükselişimizden çok memnunuz. Mükemmel istihdam edilebilirlik ve olumlu Ulusal Öğrenci Anketi sonuçları sonucunda son iki yılda önemli gelişmeler kaydettik ve bu gelişmeleri sürdürmek için çok çalışıyoruz.

Farklı öğrenci topluluğumuzun ihtiyaçlarını karşılamak için sıkı bir şekilde çalışan, bilgi, beceri ve özgüven oluşturmaya ve mümkün olan en iyi öğrenme ve öğretme deneyimini sunmaya çalışan Üniversite genelindeki tüm personelimizin özverisini takdir ediyoruz. ''

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Staffordshire, öğretim kalitesiyle ün kazanmıştır. Üniversitenin öğretim görevlilerinin çoğu, günümüz iş dünyasının ne istediğini bilen ve sonuç olarak öğrencilerin ilgili istihdam becerilerini geliştirmeye yardımcı olan sektör uzmanlarıdır. Üniversitenin öğretim üyeleri arasında, kitap ve makaleler yazan, önde gelen araştırmaları yürüten tanınmış akademisyenler vardır.

Üniversitenin 2017 Öğretimde Mükemmellik Çerçevesindeki gümüş ödülü, öğrenme ve öğretme uygulamalarının mükemmelliğini kanıtlar.

Üniversitedeki araştırmaların %78'i küresel düzeyde önde gelmektedir (2014 Araştırmada Mükemmellik Çerçevesi). Disiplinler arası araştırma merkezleri, üniversitenin her yıl yüzlerce makalesinin yayınlamasını sağlamaktadır.

Öğrenciler, üniversitenin profesyonel kurumlarca akredite edilen ve uluslararası alanda tanınan sayısız özelliğinden faydalanacaktır. Öğrenciler hangi programda öğrenim görmeyi seçerse seçsin, Üniversite onlara zengin bir uzmanlık sunacaktır.

Öğrenci Görüşleri

''Program eğitmenlerim yaptıkları işle ilgili çok tutkulu ve ilgi çekici. Sektörde çalışmışlar ve işlerini gerçekten biliyorlar.''- Benita Nantume, BA (Onur) Radyo Prodüksiyonu

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Staffordshire altı akademik bölüm genelinde eğitim seçenekleri sunuyor...

Bilgisayar ve Dijital Teknolojiler

Okul yakın dönemde 12 milyon GBP üzerinde yatırım yaptı ve programları için yenilikçi tesisler kurdu. Öğrenciler müzik, görsel efektler, sinema, oyun tasarımı, gazetecilik gibi alanlarda ve daha fazlasında önde gelen eğitim fırsatlarından birini seçebilirler.

Yaratıcı Sanatlar ve Mühendislik

Bu okul geleceğin tasarımcıları, sanatçıları, aktörleri, mühendisleri, şairleri, yazarları, tarihçileri, sivil liderleri, diplomatları, öğretmenleri, coğrafyacıları, girişimcileri ve uluslararası hümaniterlerini yetiştirir.

Öğrenciler, iş fırsatları elde etmelerine yardımcı olabilecek sektör tecrübesine sahip kadrodan, okulun iyi donanımlı stüdyo alanlarından ve mükemmel akademik kaynaklarından faydalanacaktır.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler

Okul, öğrencilerin bu konu alanındaki iş çevresine mümkün olan en iyi şekilde tanıtılmalarına yardımcı olmak için işverenlerle birlikte çalışır.

Hukuk, Polislik ve Adli Tıp

Staffordshire, Adli Bilimler Enstitüsü, Hukuk Topluluğu ve Skills for Justice tarafından akredite edilmiş dereceler sunar. Prova hukuk mahkemelerine, adli tıp laboratuvarlarına ve uygulamalı öğrenme deneyimi sunan daha birçok uzmanlık tesisine ev sahipliği yapar.

Yaşam Bilimleri ve Eğitim

Okul, eğitim seçeneklerini spor ve egzersiz, psikoloji, eğitim ve biyoloji bilimleri gibi alanlardaki ortaklarıyla birlikte sunar.

Staffordshire İşletme Okulu

Staffordshire İşletme Okulu, 17'den fazla ülkede çeşitli işletmelerle ortaklaşa çalışır ve CEO'lar, devlet bakanları ve daha birçok üst seviye profesyoneller yetiştirir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Diploma düzeyinde eğitim için (hem lisans hem de ders ağırlıklı lisansüstü programları) asgari giriş şartları:

 • IELTS - 6.0 genel puan ve Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme bölümlerinde en az 5.5 puan.
 • TOEFL - 87 genel puan ve Okumada en az 18, Dinlemede en az 17, Konuşmada en az 20 ve Yazmada en az 17 puan.
 • Pearson PTE Academic - 51 genel puan ve Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme için en az 51 puan.
 • Trinity College London Integrated Skills in English - ISEII: Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme bölümlerinde 'Geçer' puan

Yukarıdaki şartların bazı istisnaları şunlardır:

 • Lisansüstü Hukuk (LLM): En az IELTS 7.0 genel puanı gerektirir ve eşdeğeri yoktur.
 • Lisans ve Lisansüstü Gazetecilik: En az IELTS 7.5 genel puanı gerektirir ve eşdeğeri yoktur.
 • BA (Onur) Sosyal Hizmet: en az IELTS 7.0 genel puanı ve tüm alanlarında en az 6.5 puan gerektirir.
 • Lisans BA (Onur) Yaratıcı Yazma ve Lisansüstü MA Yaratıcı Gelecekler: En az IELTS 6.5 genel puanı gerektirir.
 • Tüm psikoloji programları, tüm bölümlerde en az IELTS 7 genel puanı veya eşdeğerini gerektirir.
 • Lisansüstü Araştırma Derecesi: Bölümlerin her birinde 6.0 veya üzeri olmak üzere en az IELTS 6.5 ila 7.5 puan aralığı gerektirir.

Staffordshire, İngilizce dil becerileriyle ilgili ek desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için Üniversitedeki diploma öğrenimlerine hazırlanmalarına yardımcı olacak birçok seçenek sunar.

Ayrıca, uluslararası öğrenciler için ülkeye özgü giriş şartlarını buradan inceleyin.

Show more +Show less -
Öğrenci Görüşleri

Öğrenci Görüşleri

Gregor Porzel/ MSc Bilgisayar Bilimleri

Proje Yöneticisi - Thomson Reuters

''Bilgisayar programlarının yüksek standardı ve bilgisayar fakültelerinin mükemmel itibarı nedeniyle Staffordshire University'i tercih ettim. Daha önce burada okuyan bir arkadaşım da Üniversiteyi çok iyi olarak değerlendirdi.

Staffordshire University, sadece bilgiyi iletmekle kalmıyor, daha önemli olan şeyleri de öğretiyor. Son derece kariyer odaklılar ve seçtiğiniz kariyer alanını daha iyi tanımanıza ve yaşamınızda nereye gitmek istediğinizle ilgili net görüşler geliştirmenize yardımcı olacak harika bir anlayışa sahipler. Ayrıca diğer ülkelerden öğrencilerle birlikte çalışma olanağına sahip olmak da oldukça faydalı.''

Üniversitenin mükemmel bir Kariyer Ofisi var. Kariyer ekibi, lider işletme bilgi şirketi Thomson Reuters'e katılmak için başvurduğumda gerçekten değerli yardım ve rehberlik sağladı. ''

Jia Ying Gnoh / BA (Onur) Grafik Tasarım

Nestle ve Unilever gibi lider markaların grafik tasarımcısı

''Staffordshire University'den harika istihdam edilebilirlik becerileri ve mükemmel bir portfolyo ile mezun oldum –bu grafik tasarımda çok önemli bir şey.

Gerçek sorunlarla ve canlı projelerle çalıştım, harika iletişim ve sunum becerileri geliştirdim ve Londra merkezli marka ajansı Coley Porter Bell, Shine Award'ı kazandım. Bu, 3.000 GBP nakit ödül ve üç aylık bir işe yerleştirme anlamına geliyordu.

Şu an bir grafik tasarımcı olarak Coley Porter Bell için tam zamanlı çalışıyorum. Unilever ve Nestle gibi küresel marka sahipleri için gerçek ticari değere sahip düzgün bir iş."

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Staffordshire dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlar. Uluslararası Öğrenci Destek tesisleri, %93 memnuniyet oranının keyfini çıkartmaktadır.

Üniversite, öğrencilerin seçtikleri kariyerlerinde bir etki yaratmalarını sağlayacak becerileri ve nitelikleri kazanmalarına yardımcı olur.

Kariyer Merkezi, mezun olduktan sonra üç yıla kadar öğrencilere serbest meslek, iş arama gibi istihdamla ilgili her türlü konuda ve daha fazlası ile ilgili tavsiyeler sunmak için hazırdır.

Rektör Yardımcısı Profesör Liz Barnes şunları söyledi:

''Staffordshire gibi üniversiteler hayatları değiştiriyor. Birleşik Krallık'ta ve yurtdışında tanıştığım, Staffordshire mezunu olan insanlara hayran kaldım. Küresel şirketleri yönetiyorlar ve devletin üst kademelerinde çalışıyorlar onlar rektör yardımcıları, üst düzey avukatlar, konsey liderleri, ilham veren öğretmenler ve sağlık profesyonelleri. Bağlı üniversite olarak, yaşamları dönüştürmeye, gelecekleri zenginleştirmeye ve şehrimizi, ilçemizi ve bölgemizi birleştirmede önemli bir rol oynamaya devam edeceğiz.''

Show more +Show less -
1999
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1001st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International Life at Staffordshire University
At Staffordshire University
At Staffordshire University
Engineering at Staffordshire University
At Staffordshire University
Art and Design Foundation Year at Staffordshire University
Fashion at Staffordshire University
Film and Media at Staffordshire University
Join us at Staffordshire University
Stoke-on-Trent Staffordshire College Road, University Quarter
Stafford Staffordshire Blackheath Lane
Staffordshire University deliver world class healthcare education at their specialist Centres of Excellence in Stafford and Shrewsbury. It has a global network of more than 20,000 people studying degrees internationally. The university?s industry connections and emphasis on experience make their graduates among the most employable in the UK. A leading university for digital technologies, they are always building on their proud computing heritage and strong reputation for computer games courses.

Staffordshire?s silver award in the 2017 Teaching Excellence Framework recognises excellent standards of learning and teaching, while 78 per cent of the research is world leading or of international importance (Research Excellence Framework 2014). It?s interdisciplinary network of research centres drive the publication of hundreds of papers each year. The University offers wide range of undergraduate, graduate and professional degrees in various subjects like computing, art and design, animation, engineering etc.

The range of activities on campus and supportive environment will develop students? knowledge, connections and confidence to succeed. The university have fantastic indoor and outdoor sports facilities. Train at the gym, find a team, represent your University or just have fun. There are opportunities and equipment for all levels of fitness, offering a healthy break from studies. Beside this, there are sports clubs, religious and cultural societies to meet the needs of all students as well as special interest societies. From Pagan to Pok?mon, Vegan and Vegetarian to Harry Potter, one can sure find an interest close to their heart.

The main campus is situated in Stoke-on-Trent, a diverse and lively city and is a hub of activity and close to the city and transport, giving students plenty of choices to choose from bars and venues, relax in a cool caf? or take a stroll in award-winning gardens. As the centre of the UK?s ceramics industry, it?s a unique place with creative energy in arts and enterprise both past and present. Easy to get to and travel further afield. Stoke-on-Trent campus is next to a main line railway with a direct links to London and other major cities.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_212136_320px.jpg Staffordshire University https://www.idp.com/turkey/universities/staffordshire-university/iid-uk-00846/

Ortalama toplam maliyet£2175

 • £1333
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £236
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin