Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Suffolk University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Dört yıllık eğitim veren Suffolk University, tarihi bir özel üniversite olup hem ABD hem de dünyanın birçok diğer ülkesinden çok sayıda öğrenci tarafından tercih ediliyor. Ulusal olarak kabul gören müfredatıyla okul, düşük mevcutlu sınıfları ve mükemmel kariyer bağlantılarıyla deneyime dayalı öğrenme ve liderlik gelişimine odaklanıyor.

Boston'un kalbinde yer alan Suffolk, öğrencilerine 60'den fazla akademik alanda lisans ve 30'un üzerinde lisansüstü programı ve çeşitli sürekli eğitim fırsatlarının yanı sıra Suffolk University Hukuk Fakültesi aracılığıyla Hukuk Yüksek Lisans Programı'nda öğrenim görme imkânı sunuyor. Tüm bunların yanında Suffolk öğrencileri, üniversitenin İspanya'nın Madrid kentinde bulunan kampüsünde öğrenim görme ve sayısız yurt dışı eğitim fırsatı, küresel gezi seminerleri ve akademik kadro önderliğinde gerçekleştirilen eğitim turlarına katılma şansına da sahip.

Suffolk öğrencileri, üniversitenin şirketlerle kurduğu bağlantılar sayesinde finans, sağlık hizmetleri, biyoteknoloji, girişim sektörleri ve kamu kurumları gibi alanlarda hizmet veren en üst düzey Boston işverenleriyle ilişki kurma şansını elde ediyor. Saygın kuruluşlarda yapılacak stajlar, öğrencilere mesleki önderlerle güçlü ve faydalı bağlantılar kurma imkânı verirken, mezuniyet sonrasında istihdam edilebilirliklerine de katkıda bulunuyor. Okul ayrıca sınıf çalışmalarını şehir çapında deneyime dayalı öğrenme fırsatlarıyla destekleyerek mezunlarının başarı için gerekli donanıma sahip olmasını sağlıyor.

Suffolk öğrencileri, tamamını içinde bulundurduğu akademik binalar ve konaklama tesislerinin birbirlerine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer aldığı şehir kampüsünde öğrenim görüyor. Öğrencilere çalışmalarında destek olmak amacıyla sunulan birinci sınıf tesis ve imkânlar arasında ileri teknolojiyle donatılmış derslik ve laboratuvarlar, modern spor kompleksi ve spor sahaları, yeniden tasarlanan sanat stüdyoları ve dersliklere ek olarak, tamamen yenilenmiş diğer birçok kaynak bulunuyor.

Öğrenci nüfusuna sayısız olanak sunan Boston şehrinde bulunan Suffolk kampüsü, 3 birinci lig spor sahası, 12 tiyatro, 11 müzik mekânı, 20 kafe, 10 müze, 6 toplu taşıma istasyonu ve harika manzaraya sahip bir limana yalnızca 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVİD-19 hakkında güncelleme

Suffolk, öğrenci adayların sanal turla okulu keşfetme olanağı sunuyor. Sanal kampüs turu deneyimi sayesinde öğrenci adayları akademik programlardan üniversitenin geleneklerine kadar birçok konuda Suffolk'taki hayat hakkında fikir ediniyor. Suffolk, şu anda kampüs turlarına da açıktır.

Suffolk, artık test konusunda esnektir. Bununla beraber, öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekliliği sürüyor ve ilgili şartlar için üniversite websitesi üzerinden uluslararası kabul şartlarının incelenmesi tavsiye ediliyor.

Hazırlık ve İngilizce dil programları öğrenci kabul etmeyi sürdürüyor. Dahası, öğrenciler hala burs ve finansman olanakları için başvuru yapabiliyor.

Suffolk'la ilgili gelişmeler

Suffolk University, öğrencilerine birinci sınıf tesis ve olanaklar sunmak için kampüsüne geçtiğimiz yıllarda kayda değer miktarda yatırım yaptı.

Tamamen yeniden modellenen ve Sawyer Binasının dört katında hizmet vermek üzere yakın dönemde kapılarını açan sanat ve tasarım alanı, yüksek güç kapasitesine sahip bilgisayarlarla donatılmış tech-flex dersliklerin, şövaleler ve gün ışığıyla dolu hazırlık sınıflarının yer aldığı keyifli ve inovatif bir alan. Hem inovatif hem de daha geleneksel programlar için mükemmel olanaklar sunan kaynaklar, farklı akademik programları bir araya getiren ve çok iyi entegre olmuş bu binanın en önemli özelliklerinden biri.

Suffolk'un Sanat ve Tasarım profesörleri, farklı bölümlerden akademisyenlerle işbirliği yaparak görsel düşünmeyi daha kapsamlı bir müfredatla harmanlayan, yenilikçi ve disiplinler arası dersler geliştiriyor. Bu sayede sanat öğrencileri, farklı alanları deneyimleyerek yaptıkları çalışmalar aracılığıyla pratik uygulamalar üretmeye odaklanıyor ve sınırların dışına çıkan bir eğitim ortamı yaratıyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Suffolk University'de düşük öğrenci mevcudu sayesinde katılımı teşvik eden derslikler, canlı tartışmalar ve coşkulu müzakerelere sahne oluyor. Öğrencilerin başarısına odaklanan akademisyenler ile özverili eğiticiler olmanın yanı sıra, alanlarında tanınmış sektör liderleri de olan profesörlerden eğitim alan öğrenciler, umut vadeden kariyerlere giden yolda kaliteli rehberlik alma imkânına sahip oluyor.

Suffolk'un derslere pratik deneyim katma çabaları çerçevesinde, örneğin yayıncılık öğrencileri, New England Cable News'de yayın yapan deneyimli akademisyenlerin desteğiyle ''Suffolk in the City'' adında bir televizyon haberleri bölümü hazırlıyor. Finans alanında öğrenim gören öğrenciler, bir borsa işlem odası ortamına benzer şekilde düzenlenen bölümde ve yine eğitmenler kılavuzluğunda, güncel hisse senedi fiyatlarını analiz ediyor ve döviz kurlarını karşılaştırıyor. Girişimcilik öğrencileri ise mezuniyetlerini takiben kendi işletmelerini kurmaları, hatta CEO olmaları için teşvik ediliyor ve rehberlik alıyor.

Geniş sektörel çevreye sahip akademisyenlerin desteğiyle staj fırsatlarından faydalanan öğrenciler, deneyim kazanarak öğreniyor ve kampüsü çevreleyen Fortune 500 şirketleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve yenilikçi ticari girişimlerde istihdam için bir adım öne çıkıyor.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Suffolk, öğrencilerine kariyer edinmeyi hedefledikleri branşlarda iş fırsatları bakımından zengin ve özel olarak tasarlanmış alanlarda 60'dan fazla dal seçeneği sunuyor. Bunlar arasında Sanat ve Fen Bilimleri Yüksekokulu veya Sawyer İşletme Fakültesi bünyesinde STEM ihtisaslı ana dallar da yer alıyor.

Suffolk'un sunduğu yenilikçi ve disiplinler arası programlar, öğrencilerin mezun olduklarında karşılaşacakları modern dünyaya ayak uydurmak amacıyla her daim güncelleniyor. Daha geleneksel alanlardan Kentsel Çevrecilik, Varlık Yönetimi, Büyük Veri ve İşletme Analitiği ile bunun gibi modern alanlara kadar birçok branşta akademik programlar mevcut. Söz konusu alanlar, öğrencilerin, zihinlerini açmayı ve kariyer seçeneklerini artırmayı hedefleyen fikir ve düşünme metotlarını keşfetmelerini sağlıyor. Bu genişlikte program yelpazesi sunan Suffolk University fakülteleri ise şunlar:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Okul, öğrencileri akademik başarının yanı sıra, mezun olduklarında seçtikleri alanda önemli katkılarda bulunmak üzere hazırlıyor. Derslikte öğrenimin kampüs dışındaki dünyanın deneyimlendiği müfredat dışı aktiviteler ve uygulamalı staj programlarıyla harmanlandığı okulda öğrenciler, dünyada iz bırakabilmek için ihtiyaç duyacakları deneyimi uygulamayla ediniyor.

Sawyer İşletme Fakültesi

Öğrenciler, çeşitli ürünler icat etmek, ticari işletmeler kurmak ve farklı alanlarda faaliyet göstermek gibi deneyimlere sahip olan ünlü akademisyenlerden eğitim alıyor. AACSB Uluslararası Akreditasyonu'na sahip fakülte, üstün araştırma ve kurumsal deneyimi sunarken, dört kilit öğeye odaklanıyor: yenilikçi düşünme problem çözme kültürel, sosyal ve küresel olarak zengin bir perspektif geliştirme profesyonellik.

Suffolk Hukuk Fakültesi

Gerçek dünyaya yönelik uygulamalar ve deneyime dayalı öğrenmeye odaklanan fakültede öğrenciler, kendilerine hukuk alanında başarılı kariyerler yaratmak üzere donatılıyor. Hukukta uzmanlık programlarının tamamı üç yıl üst üste US News En İyi 20 listesinde yer alan tek Amerikan hukuk fakültesi.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İbraz edilecekler

Suffolk University'de öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin ibraz etmesi gereken belgeler şunlardır:

 1. Genel Başvuru veya Suffolk Başvurusu ve 50 USD başvuru ücreti
 2. Makale ve niyet mektubu
 3. Resmi lise transkripti ya da GED/HiSET sonuçları (İngilizce veya İngilizce ve ikinci bir dilde)
 4. Tavsiye mektubu
 5. İngilizce seviyesini kanıtlayan belge (aşağıdakilerden biri):
 • İngilizce seviyesini gösteren SAT veya ACT puanları (uluslararası öğrencilerin SAT/ACT sonuçlarını belgelendirmeleri şart olmamakla birlikte, SAT'da 520 EBRW notu, İngilizce Yeterliliğinin belgelendirilmesi için kullanılabilir)
 • TOEFL veya IELTS puanı (TOEFL'da en az 79, IELTS'de en az 6.5)
 • DUOLINGO uygulaması üzerinden yapılan DET (seviye belirleme) testinde en az %70 başarı
 • İlk ve resmi dili İngilizce olan ülkelerden gelen öğrenciler, İngilizce seviyesini belgelendirme şartından muaftır (lütfen yalnızca SAT veya ACT puanlarınızı ibraz edin). IGCSE/GCSE, AS/A-Level, IB, Fransızca BAC ve Almanca Abitur sınav sonuçları da kabul edilebilmektedir. Söz konusu sıvan sistemlerinin herhangi birinden aldığınız puanı bilmiyor ancak öngörüde bulunabiliyorsanız, lütfen sınav muafiyet formunu doldurun
 • En az 54 PTE-Akademik puanı
 • IB HL English tahmini puanları (öğrenim görülen lise tarafından verilmişse)
 • IGCSE veya GCSE'de Anadil İngilizce Sınavları veya AS/A-Level Tahmini/Gerçek sonuçları
 • Gaokao: Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı olup Gaokao sınavına girmiş ve üç sınav alanından biri olarak İngilizce'yi seçmiş öğrenciler, initialview.com üzerinden veya Lisans Programları Kabul Ofisi ile irtibat kurarak bir görüşme sağlayabilmektedir

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Suffolk University'de, yeni gelen uluslararası öğrencileri karşılama gibi harika bir gelenek mevcut. Boston'un kalbinde yer alan, dinamik ve çok kültürlü kampüs, kaliteli eğitimin mümkün olduğunca ekonomik olması gerektiği inancı üzerine kurulu. Üniversite, öğrencilerinin öğrenim masraflarını öngörmelerine, finansal destek için uygun olup olmadıklarını öğrenmelerine ve eğitimlerini finanse etmek için burs, hibe, kredi ve öğrenim görürken çalışma gibi seçenekleri keşfetmelerine destek olmayı amaçlıyor.

Uluslararası öğrenciler, üniversiteye kabul edildiklerinde otomatik olarak liyakat bazlı finansal destek paketleri için değerlendirmeye alınır. Söz konusu destek genel olarak öğrencilerin bir önceki akademik seviyedeki başarıları, iş deneyimleri, standart testlerdeki performansları ve seçtikleri programa gösterdikleri uyuma değerlendirilerek verilir.

Suffolk, öğrencilerine her eğitim-öğretim yılında toplam 160 milyon USD destek sağlıyor ve yeni öğrencilerin %95'i üniversiteden bir çeşit finansal destek alıyor.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Suffolk University öğrencilerinin çalışmalarında başarılı olabilmeleri ve akademik fırsatlardan azami ölçüde faydalanabilmeleri için onlara özel kaynaklar sunuluyor. Öğrencilerin kampüsteki ilk gününde oryantasyon programı ile devreye giren bu destek ağı, öğrencilerin mezuniyetlerine ve hatta sonrasında Suffolk University'nin değerli bir üyesi olarak mezunlar topluluğunda yerlerini aldıklarında da etkinliğini sürdürüyor. Öğrenci Başarısı Birimi aşağıdakilerin de aralarında olduğu çeşitli destek mekanizmalarıyla faaliyet gösteriyor:

 • Lisans Seviyesinde Akademik Rehberlik: Akademik rehberler, öğrencilerin bireysel ilgi alanları ile öğrenim gördükleri programın müfredatı ve mezun olmak için sağlamaları gereken şartlar arasında bir denge kurmalarına destek oluyor.
 • Kariyer Gelişimi: Özverili Kariyer Gelişim Merkezi, öğrencileri ve mezunları iş dünyasında avantaj elde edebilmeleri için sürekli bilgi akışı ve eğitim ile destekliyor.
 • Erişebilirlik Hizmetleri: Erişebilirlik Hizmetleri Ofisi engelli öğrenciler için tüm fırsat ve öğrenim programlarına eşit, etkin ve anlamlı erişim sağlamak için çalışıyor.
 • Uluslararası Programlar ve Hizmetler: Uluslararası Öğrenci Hizmetleri Ofisinin özel eğitim almış ekibi, göçmenlikten bireysel, sosyal ve kültürel konulara her alanda Suffolk'un çokkültürlü uluslararası öğrenci topluluğunun ihtiyaçlarını karşılıyor.
 • Öğrenim ve Akademik Başarı Merkezi: Merkez, öğrencilerin üniversite hayatına sorunsuz ve keyifli bir geçiş yapmalarıı ve akademik başarıya odaklanmaları için onlara destek olan akademik başarı hizmetleri sunuyor.

Mezun sonuçları

Suffolk University mezunları, aldıkları eğitimi başarıyla tatmin edici mesleki kariyerlere dönüştürüyor veya daha ileri akademik dereceler için öğrenimlerine devam etmeyi tercih ediyor. Okulun mezunları, ister Boston'da isterse dünyanın geri kalanında günümüz piyasasının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bilgi beceri ve deneyimlerle donanmış olarak gerçek dünyaya adım atıyor.

Yüzde 70'inden fazlası öğrenimleri süresince alanlarıyla ilgili en az bir staj programında yer alan Suffolk lisans mezunlarının %95'i, mezuniyetlerini takip eden ilk yılda istihdam ediliyor veya lisansüstü öğrenime geçiş yapıyor.

Show more +Show less -
2193
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Art & Design
Overview
Residence Hall View
SBS NESAD Collaboration Project
Honors Program
Boston Sailing Trip
Join Suffolk University
Cafe 73
Collaboration
Communications Class
Old State House
Library
Modern Theatre
News Room
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1765

 • $814
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin