Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Swansea University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

1920 yılında kurulan Swansea University araştırma itibarı, öğretim mükemmeliyeti ve deniz kıyısındaki benzersiz konumu ile ünlüdür. Birleşik Krallık'ta Galler'in güneybatısında yer alan üniversite, The Guardian University Guide tarafından ülkedeki en iyi 25 enstitü arasında gösterilmiştir.

Swansea, üçüncü dünya ülkeleri için bulaşıcı hastalıklar ve su arıtımı gibi gerçek dünya sorunlarını ele alan araştırmalara öncelik veren bir üniversitedir. Swansea, Araştırma Başarı Çerçevesi'nde 2008'de eriştiği 52. sıradan 2014'te 26. sıraya yükselerek Birleşik Krallık'taki en iyi 30 araştırma üniversitesi arasına girmiştir.

Swansea şehri ise Complete University Guide 2020'ye göre Birleşik Krallık'ta eğitim için en güvenli 10 yerden biridir.

Swansea, 130'u aşkın ülkeden öğrencisi olan uluslararası bir üniversite olup güçlü bir uluslararası akademik topluluğa sahiptir. Üniversitenin her iki kampüsü de sahile yakındır, yurt dışında çalışma ve eğitim görme fırsatlarının yanı sıra yüzlerce lisans, lisansüstü ve araştırma derecesi mevcuttur.

Kurum, yetenekleri öğrencilere mezun olduktan sonra en iyi iş fırsatlarını sunabilmek için onları işverenlerle buluşturan İstihdam Akademisi'nin çalışmaları ile yüksek takdir toplamaktadır.

Her iki kampüsü de çeşitli restoranlar, kafeler, müzeler ve keşfedilecek diğer güzelliklerin yer aldığı şehir merkezine yakındır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Swansea University'de çeşitli disiplinlerde lisans, lisansüstü ve araştırma programları sunan üç yeni fakülte mevcuttur. Bu fakülteler şunlardır:

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi. Hemşirelik, psikoloji, eczacılık ve tıp alanlarını içermektedir. İnsanların hayatında bir fark yaratmak isteyen öğrenciler, son teknoloji klinik odalarında ve laboratuvarlarda eğitim fırsatına sahiptir.

 • Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi. İşletme, hukuk, sosyal bilimler ve medya ve iletişim alanlarını içermektedir. Başarılı ve saygın fakülte, öğrencileri değerli kariyerlere hazırlamaktadır.
 • Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi. Matematik, bilgisayar bilimi, mühendislik, doğal ve fiziki bilimler alanlarını içermektedir. Öğrenciler, önde gelen küresel araştırmalara ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaktadır.

Üniversitedeki normal programların yanı sıra yabancı öğrenciler için İngilizce dil programları da yer almaktadır. Bunlara dönem öncesi İngilizce ve IELTS Hazırlık kursları dahildir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Swansea University'de ülkeye veya programa özgü giriş şartları mevcuttur. Şartlar aynı zamanda, başvuru yapan adayın daha öğrenim gördüğü konu alanına göre de değişiklik gösterir. Belirtilen şartların üzerinde yeterliliklere sahip olan adaylar ikinci sınıftan başlamaya hak kazanabilir.

İngilizce Dil Şartları

Lisans: Akademik bölümlerin çoğu için, 6.0 (veya dengi) bir IELTS puanı aranır ancak bazı istisnalar mevcuttur.

Lisansüstü: Akademik bölümlerin çoğu için, 6.5 (veya dengi) bir IELTS puanı aranır ancak bazı istisnalar mevcuttur.

İngilizce dil şartları, her program sayfasındaki giriş şartları bölümünde bulunabilir.

İngilizce puanlarının belirtilen şartların altında olması halinde adaylar, Swansea'nin English Language Training Services (ELTS) adlı biriminde İngilizce dil hazırlık programının tamamlanmasının ardından kabul şansına sahip olabilir.

Adayın Secure English Language Test puanı olmaması veya nüfusun çoğunluğunun İngilizce konuştuğu bir ülkeden gelmemesi durumunda, aday kayıt döneminde kısa bir İngilizce sınavına tabi tutulur. Bu sınavın amacı, öğrencinin ek ücretsiz İngilizce Dil desteğine ihtiyacının olup olmadığını belirlemektir.

Ülkelerinde veya Birleşik Krallık'ta tanınmış bir hazırlık programında (örneğin INTO, WISC, NCUK) öğrenim görmüş olan adaylar, Swansea University'de bir derece programının ilk yılına giriş hakkı kazanabilirler. Swansea, asgari giriş koşullarını sağlamayan adaylar için bir hazırlık programı da sunmaktadır. Belirli ülke vatandaşlarının İngilizce dil yeterliliğini gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Tüm birinci sınıf öğrencilerine konaklama garantisi verilmekte olup Swansea, konaklama seçenekleri dolayısıyla totallymoney.com (2019) tarafından Birleşik Krallık'taki en ekonomik 10 üniversite arasında yer verilmiştir. Öğrencilere, bireysel şartları ve bütçelerine göre farklı konaklama seçenekleri sunulur. Kampüste veya özel konutta/yurtta kalma seçeneği mevcut olup üniversitenin konaklama hizmetleri ekibi öğrencilere bu konuda yardımcı olmaya hazırdır.

Bay Campus Yurtları

 • Yüksek kaliteli banyolu odalar, banyolu diğer oda seçenekleri, iki kişilik odalar, tek ve iki kişilik daireler ve tekerlekli sandalye kullanan öğrencilere özel odalar mevcuttur.
 • Birinci sınıf öğrencileri ve lisansüstü öğrencilere yöneliktir.

Singleton Park Kampüsü

 • Yemek planının dahil edilmediği, banyolu, standart, kullanışlı odalar ve ön-ödemeli yemek kartı paketi dahil olmak üzere farklı boyutlarda çeşitli oda seçenekleri sunar.
 • Birinci sınıf öğrencileri ve lisansüstü öğrencilere yöneliktir.

Beck House Yurtları (kampüs dışında)

 • Standart, banyolu, çift kişilik veya aile seçenekleri sunan çeşitli odalar mevcuttur.
 • Doktora, lisansüstü ve tıp öğrencilerine yöneliktir.

Hendrefoelan Öğrenci Köyü Yurtları (kampüs dışında)

 • Ortak mutfak imkânı sunan standart odalar mevcuttur.
 • Birinci sınıf öğrencileri, tıp öğrencileri ve lisansüstü öğrencilere yöneliktir.

Spor

Spor üniversite yaşamının ayrılmaz bir parçası olup öğrenci deneyiminin çok önemli bir unsurudur. Üniversite'nin Spor Köyü kompleksi, farklı ilgi alanlarına sahip olan öğrencilere hizmet vermekte olup bazı etkileyici tesislere sahiptir.

Şehir

Deniz kenarında yer alan kampüsler, yaz barbeküleri ve kış yürüyüşleri için idealdir. Swansea şehir merkezi, aynı çevresindeki sahiller gibi kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir, ayrıca yürüyerek veya bisikletle erişim sağlanabilir. Bu sayede öğrenciler, mağazalar ve restoranlardan uzak kalmaz. Çeşitli sanat galerileri ve müzeleriyle kendi karakteri olan bir şehirdir. Ana bisiklet yolu boyunca altı farklı merkezde 55 bisiklet ile hizmet veren Santander Cycles ise ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Swansea University uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burslar sunar. Uluslararası Kalkınma Ofisi, lisans öğrencilere yönelik £6.000 kadar lisansüstü öğrencilere ise £4.000 kadar Üstün Başarı Bursu verir.

Lisans ve Lisansüstü Burslar

Öğrenciler, Uluslararası Üstün Başarı Burslarına başvuru yapabilir. Burs başarılı adaylara, öğrenim ücretinden indirim olarak uygulanır ancak burs, teminat olarak kullanılamaz.

Eira Davies Bursu

Bazı gelişmekte olan ülkelerde ikamet eden, Sağlık ve Yaşam Bilimleri fakültesinde lisansüstü programlara kabul edilen kız öğrenciler, bu burs için başvuru yapabilir. Bu, tam öğrenim bursu olup akademik başarılarını ve ekonomik ihtiyaç durumlarını kanıtlayan öğrenciler başvuru yapabilir.

Chevening Bursları

Swansea University, Chevening Burs Komisyonu'nun ortak Üniversitelerinden biri olmaktan gurur duyar ve her yıl çok sayıda Chevening Bursiyerini üniversiteye kabul eder.

Spor Bursları

Bu burs programı geniş bir yetenek yelpazesini takım sporlarını kapsar. Öğrencilerin bursa hak kazanmak için hem giriş için gerekli akademik şartları yerine getirmeleri hem de uzmanlığa sahip oldukları spor dalındaki üstün yeteneklerini kanıtlamaları gerekir.

Müzik Bursları

Müzik Giriş Bursları, yetenekli müzisyenlerin, destekleyici bir ortamda becerilerini ve müzik yeteneklerini geliştirmeye devam edebilmelerine yönelik tasarlanmıştır.

ABD ve Kanada'dan başvuran adaylar için çeşitli devlet ve özel öğrenci kredileri de mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Swansea University öğrencileri, farklı destek türlerine erişim sağlayabilmekte olup üniversite, benzersiz öğrenci hizmetleri ekibi ile tanınır.

International@CampusLife, öğrencilere ders dışı konularda ücretsiz bilgi ve tavsiyeler sunan bir öğrenci destek ekibidir. Göçmenlik konusunda tavsiyeler ve hizmetler, Birleşik Krallık'ta çalışma gibi konular bu kapsamda yer alır. Bu hizmet tüm uluslararası öğrencilerin erişimine açıktır.

Öğrenci Birliği, üniversite ve uluslararası öğrenciler arasında bir köprü görevi görür ve öğrencilerin Swansea'deki yaşama entegre olmalarını sağlamak için çalışır. Birleşik Krallık'ın en büyük öğrenci birliklerinden biri olan Swansea Öğrenci Birliği, uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli sosyal faaliyetler düzenler.

Akademik Başarı Merkezi (The Centre for Academic Success), akademik beceri dersleri ve tüm akademik disiplinlerde gizli birebir görüşme imkânları sunar. Ayrıca, bu merkezin uzman danışman ekibi öğrencilere, belirli öğrenme farklılıkları konusunda destek verir.

Akademik Başarı Programı (ASP) üniversitedeki öğrencilere, akademik yazma, kritik düşünme ve sunum becerileri alanlarındaki programlar aracılığıyla destek verir. Programlar ve kurslar öğrencilerin, akademik çalışmalarında kendilerine güvenmelerine ve ilerleme kaydetmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanır.

Swansea, terapi yaklaşımlarını kullanarak ve kişiye özel öğrenme desteği sağlayarak öğrencilere erişen bir iyi yaşam hizmeti sunar. Bu hizmetler ücretsiz ve gizlidir.

Üniversite, öğrencilerine güvenli, emniyetli ve sosyal bir ortam sunmaya önem verir. Her iki kampüsünde de 7/24 güvenlik hizmeti sunan güvenlik çalışanlarından oluşan samimi bir ekibe sahiptir. Bu ekipler, ilk yardım dahil olmak üzere ilk müdahale hizmetleri sunmak üzere eğitim alır. Aynı zamanda öğrencilere yönelik, 24 saat güvenlik garantisi sunan Safezone adında bir uygulama mevcuttur.

Üniversite Konseyi, öğrencilerin sağlık, güvenlik, refah ve iyi yaşamından tam olarak sorumludur. Üniversite, güvenliği yönetme konusundaki rol ve sorumlulukların listeleyen net bir risk yönetim politikasına sahiptir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Swansea University'de öğrenci deneyimi, sanayi ile olan sıkı bağlar ve meslek kuruluşları tarafından onaylı programlar sayesinde mesleki gelişime yönelik çeşitli imkânlar sunar.

Swansea Üniversitesi, aşağıdakiler yoluyla kariyer desteği verir:

İş arama ve CV desteği sunan kariyer hizmetleri

 • GE Healthcare, Thomson Reuters ve 3M'de staj fırsatları
 • Boeing, Ericsson, IBM, Rolls-Royce, Sony, Infosys ve Microsoft Research gibi çok uluslu şirketlerle bağlantılar
 • Amazon, Admiral Insurance, BT, HP, HSBC, The Connaught Motor Company, TATA Steel, rehber sorgulama şirketi 118UK, Virgin Media ve 3M dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok şirketle bağlantı.

Swansea İstihdam Akademisi (SEA) ücretli staj seçenekleri sunar ve öğrencilere yönelik çeşitli kariyer destek faaliyetleri düzenler.

 • SEA, öğrencileri işverenlerle bir araya getiren bir ağdır. Hizmetler, işveren görüşmeleri ve atölyelerden öğrencilerin düzenlediği ağ kurma etkinliklerine kadar çeşitlilik göstermektedir.
 • SEA, kısa ve ücretsiz işlerden uzun süreli, tam veya kısmi ödeme yapılan stajlara kadar çeşitli seçenekler sunar.

Ayrıca Swansea, lisansüstü eğitim için sponsorluk sağlayan şirketlerle ve kuruluşlarla da bağlantı halindedir. Bunun için öğrencilerin erken başvuru yapmaları önerilir.

Sponsorluk türleri farklılık göstermektedir bazı kuruluşlar tüm program boyunca öğrencileri desteklerken diğerleri ise, başarılı bir staj programından sonra öğrenimin son yılında destek verebilmektedir.

Show more +Show less -
3605
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Accomodation
Engineering students
Mumbles
Student life at Swansea
Aerospace engineering flight simulator
Swansea University - Come Find Space
Facilities on Singleton campus
Swansea University - Research Excellence
Students on beach
Swansea University Students
Virtual reality
Some quick facts about Swansea University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?