text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

TAFE NSW Institutes

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Eğitim ve öğretimde kalitesiyle tanınan Technical and Further Education New South Wales (TAFE NSW), eyalet genelinde yabancı öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği 40'den fazla konuma sahiptir. TAFE NSW, her yıl enstitüde öğrenim gören 3.800'den fazla yabancı öğrenci ile Avustralya'nın en büyük eğitim ve öğretim enstitüsüdür. Öğrenciler, merkezinde dünyaca ünlü Sydney şehri yer alan, capcanlı bir manzaraya sahip Yeni Güney Galler'de çok uluslu ve dinamik bir bölgede öğrenim görebilmektedir.

TAFE NSW, öğrencilere sertifika, diploma ve derece programları dahil olmak üzere 140'nin üzerinde program arasından seçim yapma imkânı sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, kendilerini Avustralya üniversitelerinde derece eğitimine hazırlayacak İngilizce dil kurslarına ve hazırlık programlarına katılabilmektedir.

TAFE NSW öğrencileri, yüksek nitelikli akademik kadro üyelerinden ve bireysel ilgi sağlayan küçük boyutlu dersliklerden yararlanmaktadır. Akademisyenler ile gerçekleştirilen yüz yüze eğitim, özgün öğrenim ortamında katkıda bulunmaktadır. TAFE NSW, öğrencilerini mezuniyet sonrası iş dünyasına hazırlamak için onlara en iyi uygulamaları ve sektör bilgilerini programlar içerisinde sunmaktadır.

Mükemmel destek hizmetleri ve kuruluşlar ile yabancı öğrencilere fazlasıyla ilgi gösterilmektedir. Bunlara kişisel danışmanlık, akademik ve kariyer gelişim, eğitim becerileri programı ve İngilizce dil desteği dahildir. Kapsamlı bir öğrenci oryantasyon programı sağlanmaktadır ve öğrencilerin kampüsteki etkinlilere erişebilmeleri için Öğrenci Birliğine katılmaları teşvik edilmektedir. Yabancı Öğrenciler Ofisi, özel koordinatörleri ile soruları cevaplamaktan öğrencilerin kampüs hayatına alışmasına kadar her konuda yabancı öğrencilere yardımcı olmaktadır.

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

TAFE NSW, çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler bir İngilizce dil kursuna başlayabilir, devamında sertifika veya diploma programı ile devam edebilir ve son olarak lisans derecesine geçiş yapabilirler.

Öğrenciler, başlangıçtan ileri seviyeye kadar mevcut olan İngilizce dil kurslarıyla birlikte bu programları seçebilmektedir:

TAFE NSW Üniversite hazırlık programları

Avustralya'nın en iyi üniversitelerinde öğrenim görmek ve kredi almak isteyen yabancı öğrenciler, TAFE NSW üniversite hazırlık programlarını seçebilmekte ve bir lisans derece programına girebilmektedir.

Neden tercih edilmeli?

 • Öğrenciler mezuniyetle birlikte hem bir TAFE NSW diploması hem de iyi bir üniversiteden lisans derecesi elde etmektedir.
 • Düşük sömestr harç ücretleri sayesinde öğrenciler, lisans derece programına girmek için daha uygun fiyatlı bir yol seçebilmektedir.
 • İyi bir akademik geçmişi ve uygulamalı pratik becerileri olan öğrenciler donanım kazanmaktadır.
 • Öğrenciler, mezuniyetten sonra istihdam edilebilir konumda olmaktadır.

Hangi üniversiteler bu programı sunuyor?

 • Australian Catholic University
 • University of Technology Sydney
 • Charles Sturt University

Diploma ve ileri diploma kursları:

Bu kurslar, ders hakkında daha geniş bilgiler ve profesyonel beceriler arayan öğrenciler içindir. Eğitim seçenekleri arasında tarım, yapı tasarımı, uluslararası işletme, grafik tasarım, konaklama işletmeciliği ve insan kaynakları yönetimi bulunmaktadır.

Sertifika programları:

Uzmanlaşmış iş becerileri için teorik ve pratik bilgileri elde etmeyi hedefleyen öğrenciler, bu programları tercih edebilir. Certificate III ve IV programlarında muhasebe, güzellik hizmetleri, erken çocukluk, eğitim, tasarım esasları, konaklama ve turizm alanları dahil olmak üzere birçok bölüm mevcuttur.

Derece programları:

TAFE NSW derece programları, öğrencilere profesyonel şartlarda bilgi edinme ve uygulama fırsatları sunmaktadır. Ayrıca etkili iletişim, eleştirel analiz, takım çalışması ve liderlik becerileri konularında eğitim görmektedirler. Dereceler, mezunları profesyonel kariyerlere ve daha yüksek seviyelere hazırlamak için tasarlanmıştır.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Nasıl Başvurulur?

Nasıl Başvurulur?

Yabancı TAFE NSW öğrencileri için başvuru süreci aşağıdaki adımları içermektedir:

 1. Adaylar öncelikle doğru programı seçmelidir.
 2. Adaylar, giriş koşullarını karşıladıklarından ve tercih ettikleri programdan emin olmalıdır.
 3. Başvuru formu indirilmeli ve doldurulmalıdır. TAFE NSW üniversite hazırlık programları için adaylar ilgili üniversite başvuru formunu indirmeli ve başvuru ile birlikte göndermelidir.
 4. Belgelerin onaylı kopyaları hazırlanmalıdır. Onaylı kopya asıl belgeyi veren kuruluş, bir devlet görevlisi, kamu görevlisi, sulh hakimi veya bir TAFE NSW temsilcisi tarafından imzalanan ve tarih atılan, asıl belgenin görüldüğünü teyit eden bir kopyadır.
 5. Başvuru, e-posta aracılığıyla gönderilir.
 6. Enstitü başvuruyu değerlendirir ve faturayla birlikte bir teklif mektubu ile geri dönüş yapar.
 7. Öğrenciler, kabullerini onaylamalıdır.
 8. TAFE NSW, kaydın onayını (COE) verir.
 9. Öğrenciler vize için başvurmalı ve TAFE NSW kayıtlarını yaptırmalıdır.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

TAFE NSW derece ve diploma programlarının tamamı için 12 yıllık veya dengi olan bir akademik eğitim gereklidir. Genel giriş koşullarının yanı sıra, öğrencilerin ülkeye/programa özel giriş koşullarını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Sertifika programları - Çoğu program için 10 Yıllık Avustralya eğitimi veya dengi olan bir akademik eğitim, bazı programlar için 12 Yıllık Avustralya eğitimi veya dengi olan bir akademik eğitim gereklidir.

İleri diploma, diploma ve hazırlık programları – Avustralya'nın 12 yıllık eğitimine denk bir akademik eğitim veya sertifika 3 ya da sertifika 4 yeterliliği gereklidir.

Lisans dereceleri - 12 yıllık eğitime denk bir eğitim veya Sertifika 4'e denk bir yeterlilik veya bir yüksek eğitim enstitüsünün derece programında 1 yıllık tam zamanlı eğitim tamamlanmış olmalıdır.

İngilizce dil koşulları:

Sertifika, Diploma ve ileri Diploma Programları:

 • Akademik IELTS'den 5.5 puan VEYA
 • Akademik PTE 42 VEYA
 • TOEFL'dan (iBT) 46 puan VEYA
 • STEP EIKEN sınavından Pre 1 Notu VEYA
 • SPM İngilizce 1119 C6 Notu VEYA
 • HKDSE İngilizce Dili 3. Seviye VEYA
 • Uluslararası GCSE Anadil Olarak İngilizce Seviye C ya da 4 VEYA
 • Uluslararası GCSE İkinci Dil Olarak İngilizce Seviye B ya da 5 VEYA
 • Cambridge English: İngilizce B2 veya First (FCE) Sertifikası - 162 VEYA
 • Cambridge English: C1 İleri Seviye / İleri İngilizce Sertifikası (CAE) - 162 VEYA
 • Cambridge English: C2 Proficiency / İngilizce Üst Düzey Yeterlilik Sertifikası - 162 VEYA
 • TAFE NSW Genel İngilizce Programı VEYA
 • Öğrencinin lisede dersleri İngilizce olarak aldığına ve final sınavlarında İngilizce'den tatmin edici notlar aldığına dair kanıt VEYA
 • Öğrencinin Avustralya'da iki yıllık tam zamanlı eğitimi ya da Seviye IV Sertifikasını veya daha ileri bir eğitimi tamamladığına dair kanıt

Önlisans ve Lisans Derece programları

 • Her alandan en az 6.0 almak kaydıyla genel 6.5 Akademik IELTS puanı VEYA
 • Her alandan en az 50 puan almak kaydıyla genel 58 Akademik PTE puanı VEYA
 • Cambridge English B2 First – 176 puan VEYA
 • TOEFL'den (iBT) alınması gereken taban puanlar: Okuma 19, Dinleme 20, Konuşma 20 ve Yazma 20 olmak kaydıyla en az 79 genel puan
 • Occupational English Test (OET) - Her 4 alandan en az B alınmalıdır VEYA
 • TAFE NSW Akademik Amaçlı İngilizce VEYA
 • Şu ülkelerden birinde veya daha fazlasında 12 yıllık eğitimi ya da eşdeğer veya daha ileri eğitimi tamamlamış olmak: Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Afrika veya İrlanda Cumhuriyeti
 • NSW HSC veya denk seviyede ya da Avustralya'da Certificate IV veya daha yüksek seviyede eğitim.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Konumlar

Konumlar

TAFE NSW'nin hizmet verdiği pek çok konum seçeneği sayesinde öğrenciler kendi yaşam tarzlarına en iyi uyanı seçebilirler. Hareketli bir şehir yaşam tarzını seven öğrenciler Sidney şehrinin sunduklarının tadını çıkarmak için TAFE NSW Ultimo, St Leonards veya Randwich'e kayıt olabilirler. Altın renkli bakir plajları tercih eden öğrenciler için ise TAFE NSW Kingscliff (Byron Bay ve ünlü Gold Coast'dan 1 saatten kısa bir sürüş mesafesi uzaklığında) ideal bir tercih olacaktır. NSW şarap bölgesinin inişli çıkışlı tepelerini deneyimlemek isteyen öğrenciler de olabilir. Eğer tercihiniz bu yöndeyse, TAFE NSW Newcastle ya da Kurri Kurri en doğru tercih olacaktır. Hem tepeler hem de plajlardan oluşan muhteşem kombinasyon için ise öğrenciler, TAFE NSW Wollongong ve Shellharbour'yı seçebilirler.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

TAFE NSW mezunları eğitim deneyimlerinden yararlanmış ve çeşitli işlere yerleştirilmişlerdir. İşte mezunlardan bazıları:

Cassiano Garcia

Programlar: Konaklama Yönetimi ve Mali Planlama Diploması

Kampüs: Brookvale ve Meadowbank

Ülke: Brezilya

Tercihim TAFE NSW oldu çünkü bana aynı anda hem bilgi kazandıracak hem de pratik sağlayacak bir programa ihtiyacım vardı. Her iki sektör de (Finans ve Konaklama) oldukça rekabetçi olduğundan dolayı kapıdan içeri adımımı atmak için bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum. İki seferde de gayet başarılıydı. Harcadığım zamana ve paraya değdi.

TAFE NSW'de geçirdiğim zaman muhteşemdi. Eğlenerek öğrendim. Bir şef olmak ve burada gerçek bir mutfakta çalışmak, işgücüne katılmam konusunda bana fazlasıyla güven verdi. Öğretmenler, personel ve öğrenciler dahil olmak üzere TAFE NSW'den birçok kişiyle hala iyi ilişkilere sahibim.

Paul Maduabuchi Ezidiegwu

Programlar: Telekomünikasyon Mühendisliğinde Certificate IV ve Diploma, ayrıca Ağ Güvenliğinde (Bilişim) İleri Diploma.

Kampüs: Lidcombe

Ülke: Nijerya

TAFE NSW'deki deneyimim harikaydı. İyi öğretmenler ve kolaylık sağlayan bir ortam sayesinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) alanında beklentilerimin ötesinde bir eğitim aldım.

Yolculuğum, bir bilişim şirketini yönettiğim Afrika'da başladı. Ancak ICT alanında daha fazla bilgi edinmeye karar verdim. TAFE NSW'deki deneyimim harikaydı. İyi öğretmenler ve kolaylık sağlayan bir ortam sayesinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) alanında beklentilerimin ötesinde bir eğitim aldım.

Jacquelene Tan

Program: Diş Teknolojileri Diploması

Kampüs: Randwick

Ülke: Malezya

TAFE NSW'den önce öğrenim gördüğüm üniversiteler vardı. Bana göre TAFE NSW, sizi çalışmaya hazır hale getiren pratik eğitimin değerini bilenler için en iyi yer.

Öğretmenler fazlasıyla destekleyici ve alanlarında deneyimli. Buradaki eğitim hem teorik, hem de kariyerimde bana yardımcı olan pratik ve uygulamalı olarak veriliyor.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
4127
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Bankstown New South Wales 500 Chapel Road
Campbelltown New South Wales 181 Narellan Road
Castle Hill New South Wales Corner Showground and Green Roads
Blacktown New South Wales Main Street
Hornsby New South Wales 205 Peats Ferry Road
Liverpool New South Wales College Street
Granville New South Wales 136 William Street
Meadowbank New South Wales See Street
St Leonards New South Wales 213 Pacific Highway
Brookvale New South Wales 154 Old Pittwater Road
Kogarah New South Wales Cnr Princes Highway & President Avenue
Ultimo New South Wales Building A-Q & Z, 651-731 Harris Street
Wetherill Park New South Wales The Horsley Drive
Petersham New South Wales 27 Crystal Street
Richmond New South Wales Ceremonial Drive
Randwick New South Wales King Street and Darley Road
Coffs Harbour New South Wales Glenreagh Street
Kingscliff New South Wales Cudgen Road
Quakers Hill New South Wales Eastern Road
Port Macquarie New South Wales 70 Widderson Street
Lismore New South Wales 64 Conway Street
Tighes Hill New South Wales 266 Maitland Road
Ourimbah New South Wales Brush Road
Wollongbar New South Wales Sneaths Road
Wentworth Falls New South Wales 14 Mitchell Street
Ryde New South Wales 250 Blaxland Road
Coffs Harbour New South Wales 363 Hogbin Drive
Enmore New South Wales 110 Edgeware Road
North Wollongong New South Wales Foleys Lane
Mount Druitt New South Wales Mount Street & North Parade
Lidcombe New South Wales East Street
Macquarie Fields New South Wales 32 Victoria Road
Griffith New South Wales Neville Place
Kingswood New South Wales 12-44 O'Connell Street
Glendale New South Wales Frederick Street
Oak Flats New South Wales 11 College Avenue
Miller New South Wales Cnr Hoxton Park and Banks Roads
Wagga Wagga New South Wales Corner of Macleay & Coleman Streets
Armidale New South Wales Beardy Street
Wyong New South Wales Porter Street
Wagga Wagga New South Wales Coolamon Road
Thurgoona New South Wales Ettamogah Road
Wollongong New South Wales 36 Gladstone Avenue
Dubbo New South Wales Myall Street
Loftus New South Wales Rawson Avenue
Hamilton New South Wales 91 Parry Street
Bega New South Wales Barrack Street
Bathurst New South Wales Panorama Avenue
Kurri Kurri New South Wales McLeod Road
Murwillumbah New South Wales Murwillumbah Street
West Kempsey New South Wales 58 Sea Street
Albury New South Wales Poole Street
Strathfield New South Wales 51 Wentworth Road
Orange New South Wales March Street
TAFE NSW is part of the vocational education and training system in Australia. It is the largest education and training provider in Australia. The Institute is a government-owned, government-operated and government-accredited, and therefore secure, stable, professionally managed and internationally recognized. A TAFE NSW higher education degree is a valuable qualification for students future. It has highly qualified teachers with business and industry experience.

TAFE NSW offers English language courses which are available in a number of study locations. Students have access to flexible start dates, affordable fees and highly qualified teachers who provide individual learning support throughout the program. It offers intensive English language courses at government-owned and operated English Language Centres across NSW.

The Institute offers a range of nationally recognized vocational qualifications including Certificate, Diploma, Advanced Diploma and Graduate Certificate courses. It offers a range of pathway programs that provide guaranteed entry into a number of Australian universities which we call Diploma-to-Degree programs. Students will learn practical, work-related skills with academic theory which will be an excellent preparation for future career. The courses are developed by employer and industry experts. Students will be studying in modern and spacious locations with the latest technologies. Class sizes are small so they can receive individual attention.

New South Wales is divided into 10 TAFE regions. There are four TAFE NSW Institutes in the Sydney metropolitan area and six TAFE NSW Institutes across regional New South Wales. There are more than 130 campuses and each campus has its own range of courses and facilities. Some campuses are Centres of Excellence that specialize in certain types of training.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244180_320px.jpg TAFE NSW Institutes https://www.idp.com/turkey/universities/tafe-nsw-institutes/iid-au-00489/

Ortalama toplam maliyet$4390

 • $2955
  Konutlar
 • $896
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $400
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin