Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

TAFE NSW Institutes

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Eğitim ve öğretimde kalitesiyle tanınan Technical and Further Education New South Wales (TAFE NSW), eyalet genelinde yabancı öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği 30'den fazla konuma sahiptir. TAFE NSW, her yıl enstitüde öğrenim gören 3.200'den fazla yabancı öğrenci ile Avustralya'nın en büyük eğitim ve öğretim enstitüsüdür. Öğrenciler, merkezinde dünyaca ünlü Sydney şehri yer alan, capcanlı bir manzaraya sahip Yeni Güney Galler'de çok uluslu ve dinamik bir bölgede öğrenim görebilmektedir.

TAFE NSW, öğrencilere sertifika, diploma ve derece programları dahil olmak üzere 120'nin üzerinde program arasından seçim yapma imkânı sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, kendilerini Avustralya üniversitelerinde derece eğitimine hazırlayacak İngilizce dil kurslarına ve hazırlık programlarına katılabilmektedir.

TAFE NSW öğrencileri, yüksek nitelikli akademik kadro üyelerinden ve bireysel ilgi sağlayan küçük boyutlu dersliklerden yararlanmaktadır. Akademisyenler ile gerçekleştirilen yüz yüze eğitim, özgün öğrenim ortamında katkıda bulunmaktadır. TAFE NSW, öğrencilerini mezuniyet sonrası iş dünyasına hazırlamak için onlara en iyi uygulamaları ve sektör bilgilerini programlar içerisinde sunmaktadır.

Mükemmel destek hizmetleri ve kuruluşlar ile yabancı öğrencilere fazlasıyla ilgi gösterilmektedir. Bunlara kişisel danışmanlık, akademik ve kariyer gelişim, eğitim becerileri programı ve İngilizce dil desteği dahildir. Kapsamlı bir öğrenci oryantasyon programı sağlanmaktadır ve öğrencilerin kampüsteki etkinlilere erişebilmeleri için Öğrenci Birliğine katılmaları teşvik edilmektedir. Yabancı Öğrenciler Ofisi, özel koordinatörleri ile soruları cevaplamaktan öğrencilerin kampüs hayatına alışmasına kadar her konuda yabancı öğrencilere yardımcı olmaktadır.

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

TAFE NSW, çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler bir İngilizce dil kursuna başlayabilir, devamında sertifika veya diploma programı ile devam edebilir ve son olarak lisans derecesine geçiş yapabilirler.

Öğrenciler, başlangıçtan ileri seviyeye kadar mevcut olan İngilizce dil kurslarıyla birlikte bu programları seçebilmektedir:

TAFE NSW Üniversite hazırlık programları

Avustralya'nın en iyi üniversitelerinde öğrenim görmek ve kredi almak isteyen yabancı öğrenciler, TAFE NSW üniversite hazırlık programlarını seçebilmekte ve bir lisans derece programına girebilmektedir.

Neden tercih edilmeli?

 • Öğrenciler mezuniyetle birlikte hem bir TAFE NSW diploması hem de iyi bir üniversiteden lisans derecesi elde etmektedir.
 • Düşük sömestr harç ücretleri sayesinde öğrenciler, lisans derece programına girmek için daha uygun fiyatlı bir yol seçebilmektedir.
 • İyi bir akademik geçmişi ve uygulamalı pratik becerileri olan öğrenciler donanım kazanmaktadır.
 • Öğrenciler, mezuniyetten sonra istihdam edilebilir konumda olmaktadır.

Hangi üniversiteler bu programı sunuyor?

 • Australian Catholic University
 • University of Technology Sydney
 • Torrens University

Diploma ve ileri diploma kursları:

Bu kurslar, ders hakkında daha geniş bilgiler ve profesyonel beceriler arayan öğrenciler içindir. Eğitim seçenekleri arasında tarım, yapı tasarımı, uluslararası işletme, grafik tasarım, konaklama işletmeciliği ve insan kaynakları yönetimi bulunmaktadır.

Sertifika programları:

Uzmanlaşmış iş becerileri için teorik ve pratik bilgileri elde etmeyi hedefleyen öğrenciler, bu programları tercih edebilir. Certificate III ve IV programlarında muhasebe, güzellik hizmetleri, erken çocukluk, eğitim, tasarım esasları, konaklama ve turizm alanları dahil olmak üzere birçok bölüm mevcuttur.

Derece programları:

TAFE NSW derece programları, öğrencilere profesyonel şartlarda bilgi edinme ve uygulama fırsatları sunmaktadır. Ayrıca etkili iletişim, eleştirel analiz, takım çalışması ve liderlik becerileri konularında eğitim görmektedirler. Dereceler, mezunları profesyonel kariyerlere ve daha yüksek seviyelere hazırlamak için tasarlanmıştır.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Nasıl Başvurulur?

Nasıl Başvurulur?

Yabancı TAFE NSW öğrencileri için başvuru süreci aşağıdaki adımları içermektedir:

 1. Adaylar öncelikle doğru programı seçmelidir.
 2. Adaylar, giriş koşullarını karşıladıklarından ve tercih ettikleri programdan emin olmalıdır.
 3. Başvuru formu indirilmeli ve doldurulmalıdır. TAFE NSW üniversite hazırlık programları için adaylar ilgili üniversite başvuru formunu indirmeli ve başvuru ile birlikte göndermelidir.
 4. Belgelerin onaylı kopyaları hazırlanmalıdır. Onaylı kopya asıl belgeyi veren kuruluş, bir devlet görevlisi, kamu görevlisi, sulh hakimi veya bir TAFE NSW temsilcisi tarafından imzalanan ve tarih atılan, asıl belgenin görüldüğünü teyit eden bir kopyadır.
 5. Başvuru, e-posta aracılığıyla gönderilir.
 6. Enstitü başvuruyu değerlendirir ve faturayla birlikte bir teklif mektubu ile geri dönüş yapar.
 7. Öğrenciler, kabullerini onaylamalıdır.
 8. TAFE NSW, kaydın onayını (COE) verir.
 9. Öğrenciler vize için başvurmalı ve TAFE NSW kayıtlarını yaptırmalıdır.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

TAFE NSW derece ve diploma programlarının tamamı için 12 yıllık veya dengi olan bir akademik eğitim gereklidir. Genel giriş koşullarının yanı sıra, öğrencilerin ülkeye/programa özel giriş koşullarını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Sertifika programları - Çoğu program için 10 Yıllık Avustralya eğitimi veya dengi olan bir akademik eğitim, bazı programlar için 12 Yıllık Avustralya eğitimi veya dengi olan bir akademik eğitim gereklidir.

İleri diploma, diploma ve hazırlık programları – Avustralya'nın 12 yıllık eğitimine denk bir akademik eğitim veya sertifika 3 ya da sertifika 4 yeterliliği gereklidir.

Lisans dereceleri - 12 yıllık eğitime denk bir eğitim veya Sertifika 4'e denk bir yeterlilik veya bir yüksek eğitim enstitüsünün derece programında 1 yıllık tam zamanlı eğitim tamamlanmış olmalıdır.

İngilizce dil koşulları:

 • Sertifika, diploma ve ileri diploma programlarının birçoğu 5.5 IELTS puanı veya eşdeğerini gerektirir. Bazı programlar 6.0 IELTS puanı isteyebilir. Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi için TAFE NSW web sitesini inceleyebilirsiniz.
 • Lisans programları, her bölümde 6.0 olmak üzere 6.5 IELTS puanı veya eşdeğerini gerektirir.
 • Hemşirelik Diploması, her bölümde 7.0 olmak üzere 7.0 IELTS puanı veya eşdeğerini gerektirir.

COVID ile ilgili bilgiler için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

TAFE NSW Bursları

TAFE NSW, yabancı öğrencilerin bireysel ve mesleki hedeflerine ulaşabilmeleri için harç ücretlerine yönelik 2.000 AUD değerinde burs vermektedir.

Avustralya hükümeti bursları

Avustralya Hükümeti, her yıl uluslararası burslara milyonlarca dolar yatırım yapmaktadır. The Australia Awards Endeavour Bursları ve Australia Awards Bursları, uygun yabancı öğrencilerin faydalanabileceği burslardır.

Australia Awards bursları:

Avustralya Hükümeti, Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı aracılığıyla belirli ülkelerden gelen öğrencilerin Avustralya'da eğitim görmeleri için finansal destek sağlayan Australia Awards Burslarına sahiptir.

Australia Awards burslarının belirli uygunluk koşulları bulunmaktadır. Öğrencilerin eğitim programı, ülkelerindeki öncelikli kalkınma alanlarıyla ilgili olmalıdır.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Konumlar

Konumlar

Öğrenciler, TAFE NSW'de eğitim görmek için kendilerine en uygun konumu seçebilir. Canlı ve hareketli bir şehir ortamını sevenler TAFE NSW Ultimo, St Leonards veya Randwick ile Sydney'in bütün imkânlarının tadını çıkarabilir.

Sydney CBD'nin batısında yer alan Western Sydney bölgesi, NSW'nin kültür çeşitliliği yüksek merkezlerindendir. Bu bölgeye ilgi duyanlar TAFE NSW Nirimba veya Kingswood'a kayıt yaptırabilir.

Altın kumsalları tercih edenler için TAFE NSW Kingscliff idealdir (Byron Bay ve ünlü Gold Coast'a 1 saatlik yolculuk mesafesindedir).

Peki ya NSW'nin şarap bölgelerindeki tepelik alanlarda bir deneyim yaşamak isteyenler? Bu durumda TAFE NSW Newcastle veya Kurri Kurri en iyi seçim olacaktır.

Bu tepelerin ve plajların en iyi şekilde bir araya geldiği TAFE NSW Wollongong ve Shellharbour da öğrencilere uygundur.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

TAFE NSW mezunları eğitim deneyimlerinden yararlanmış ve çeşitli işlere yerleştirilmişlerdir. İşte mezunlardan bazıları:

Cassiano Garcia

Programlar: Konaklama Yönetimi ve Mali Planlama Diploması

Kampüs: Brookvale ve Meadowbank

Ülke: Brezilya

Tercihim TAFE NSW oldu çünkü bana aynı anda hem bilgi kazandıracak hem de pratik sağlayacak bir programa ihtiyacım vardı. Her iki sektör de (Finans ve Konaklama) oldukça rekabetçi olduğundan dolayı kapıdan içeri adımımı atmak için bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum. İki seferde de gayet başarılıydı. Harcadığım zamana ve paraya değdi.

TAFE NSW'de geçirdiğim zaman muhteşemdi. Eğlenerek öğrendim. Bir şef olmak ve burada gerçek bir mutfakta çalışmak, işgücüne katılmam konusunda bana fazlasıyla güven verdi. Öğretmenler, personel ve öğrenciler dahil olmak üzere TAFE NSW'den birçok kişiyle hala iyi ilişkilere sahibim.

Paul Maduabuchi Ezidiegwu

Programlar: Telekomünikasyon Mühendisliğinde Certificate IV ve Diploma, ayrıca Ağ Güvenliğinde (Bilişim) İleri Diploma.

Kampüs: Lidcombe

Ülke: Nijerya

TAFE NSW'deki deneyimim harikaydı. İyi öğretmenler ve kolaylık sağlayan bir ortam sayesinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) alanında beklentilerimin ötesinde bir eğitim aldım.

Yolculuğum, bir bilişim şirketini yönettiğim Afrika'da başladı. Ancak ICT alanında daha fazla bilgi edinmeye karar verdim. TAFE NSW'deki deneyimim harikaydı. İyi öğretmenler ve kolaylık sağlayan bir ortam sayesinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) alanında beklentilerimin ötesinde bir eğitim aldım.

Jacquelene Tan

Program: Diş Teknolojileri Diploması

Kampüs: Randwick

Ülke: Malezya

TAFE NSW'den önce öğrenim gördüğüm üniversiteler vardı. Bana göre TAFE NSW, sizi çalışmaya hazır hale getiren pratik eğitimin değerini bilenler için en iyi yer.

Öğretmenler fazlasıyla destekleyici ve alanlarında deneyimli. Buradaki eğitim hem teorik, hem de kariyerimde bana yardımcı olan pratik ve uygulamalı olarak veriliyor.

CRICOS 00591E

RTO 90003

HEPS PRV12049

Show more +Show less -
4127
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
Join us at TAFE NSW
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin