Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Adelaide College

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Adelaide College, öğrencilere ülkedeki ünlü ''Group of Eight'' bünyesinde yer alan prestijli bir Avustralya üniversitesi olan University of Adelaide'de lisans ve lisansüstü eğitimlerine doğru ilk adımı sunmaya odaklanan uzman bir kurumdur.

University of Adelaide için öncelikli pathway sağlayıcısı olarak, dünyanın dört bir yanından öğrenciler, kolejde okuyacakları programın kendilerini başarılı bir üniversite deneyimine hazırlayacağına güvenebilirler. Kolej, University of Adelaide ile ortaklaşa çalışarak ve hem yüz yüze hem de online olmak üzere ikili öğretim modeli sunarak, öğrencilere üniversitenin gereklilikleri göz önünde bulundurularak dikkatle tasarlanmış esnek bir program sunmaktadır.

Kolej her yıl Hazırlık Eğitimi Programları, Derece Transfer Programları ve Yüksek Lisans Öncesi Programlarından yüzlerce öğrencinin University of Adelaide'de seçtikleri lisans veya lisansüstü derecelerine ilerlemesini sağlamaktadır. Öğrenciler, kolej programlarının tamamlanmasının ardından ana üniversiteye giriş garantisinden ve basitleştirilmiş bir başvuru sürecinden yararlanmaktadır.

Üniversitede öğrenim görmeyi seçen uluslararası öğrencilere, ihtiyaç duydukları kişisel destek ve rehberliği alabilmelerini sağlamak için küçük mevcutlu sınıfların yanı sıra deneyimli ve son derece nitelikli öğretmenler tarafından sunulan güçlü bir akademik program sunulmaktadır. Kolej, harika olanaklar ve hizmetler, modern sınıflar ve çalışma alanları, öğrenci bilgisayar odaları ve özel bir öğrenci kaynak merkezi ile öğrencileri akademik yolculuklarında desteklemek üzere iyi bir şekilde donatılmıştır.

Adelaide, öğrenci olarak yaşamak için harika bir şehirdir. Kolej, bu canlı ve hareketli şehrin merkezindedir ve University of Adelaide'den sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Adelaide, öğrencilerin olağanüstü bir eğitim alırken güvenli ve rahat bir yaşam tarzının tadını çıkarabilecekleri bir yerdir ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere sıcak bir ortam sunmaktadır.

Show more +Show less -
Neden Burayı Seçmelisiniz?

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Burada eğitim almayı seçmeniz için birkaç neden daha:

 • Kolej, öğrencilere akademik hedeflerine ulaşmalarına ve üniversiteye hazırlanmalarına yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş mükemmel destek hizmetleri sunar.
 • Öğrenciler, öğrenimleri sırasında çeşitli dil destek hizmetlerinden yararlanabilirler.
 • University of Adelaide College öğrencileri de üniversitenin bir parçasıdır ve üniversitenin spor ve fitness merkezi, bilim laboratuvarları, öğrenim tesisleri, kütüphane kaynakları gibi tüm modern tesislerinden faydalanabilmektedirler. Ayrıca zengin bir öğrenci deneyimi için üniversitenin kulüplerine ve topluluklarına da katılabilirler.
 • Kozmopolit şehir kültüründen Avustralya sahiline kadar, Adelaide öğrencilerin isteyebilecekleri her şeye sahiptir. Şehir aynı zamanda uygun fiyatlı, güvenli ve çok eğlencelidir.
 • 2021'den itibaren, University of Adelaide'in yeni Melbourne kampüsünde çeşitli University of Adelaide dereceleri sunulacaktır. Bu kampüs, University of Adelaide College ile ortaklaşa, lisans ve lisansüstü derecelerine girmek isteyen öğrencilere hem yüz yüze hem de online eğitim seçenekleri sunacaktır. Melbourne kampüsü, Docklands'da şehrin batı kenarında yer almaktadır ve uluslararası öğrencilere yüksek lisans öncesi eğitimi, hazırlık eğitimi ve derece transfer programları sunmaktadır. Pathway programını tamamlayan öğrencilere işletme, muhasebe, finans veya bilgi teknolojisi alanlarında paket derecelere (tam kredi ile) giriş garantisi verilmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Yüksek nitelikli akademik yöneticiler, kolej ve üniversite hayatı arasındaki temel bağlantı noktası olup kolejde ve öğrencilerin yaşamlarında önemli bir rol oynamaktadır. Öğrencilerin üniversiteye ilerlemeye hazır ve uygun nitelikte olmalarını sağlarlar. Ayrıca, öğrencilerin okudukları müfredattan ve tüm programların Avustralya Hükümeti kalite güvence standartlarını karşılamasını ve aşmasını sağlamaktan sorumludurlar.

International Student Barometer'ın (ISB) bir parçası olan 2020 Australian English Language Barometer'a göre (ELB), University of Adelaide College genel öğrenci memnuniyeti için Avustralya'da birinci sıradadır. Yaşamı (müfredat dışı etkinlikleri, kampüs ortamını ve konaklamayı kapsar) için 2. sırada ve öğrenimi (müfredat ve öğretimi kapsar) için 3. sırada yer almıştır.

Kolejin ders programı, öğrencilere üniversite düzeyinde eğitim vermek için University of Adelaide'deki eğitim seçeneklerinin güncel içeriği ile uyumludur. Küçük mevcutlu sınıfları, dünya standartlarında öğretmenleri ve destekleyici yaklaşımıyla, öğrencilere kolejde yüksek kaliteli bir öğrenme deneyimi garanti edilmektedir.

Show more +Show less -
Programlar

Programlar

University of Adelaide College, öğrencilere University of Adelaide'e hem lisans hem de lisansüstü seviyelerinde çok sayıda pathway giriş seçeneği sunmaktadır.

Hazırlık Eğitimi Programı

Hazırlık Eğitimi Programı, bir öğrencinin University of Adelaide'de hayalini kurduğu lisans derecesine giden mükemmel bir pathway seçeneğidir. Program, üniversiteyle birlikte, Avustralya eğitim sisteminde 11. sınıfın dengini tamamlayan uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Hazırlık eğitimi, öğrencileri paket lisans derecelerinin ilk yılına giriş için hazırlamaktadır.

Derece Transfer Programı

Derece Transfer Programı, üniversitenin ilk yılına mükemmel bir alternatiftir ve başarılı bir şekilde tamamlandığında ikinci yıla giriş garantisi sağlamaktadır. Öğrenciler, birinci sınıf üniversite öğrencileriyle aynı dersleri alırlar ve mezun olduktan sonra, paket lisans derecelerinin ikinci yılındaki yerlerini garantilerler.

Yüksek Lisans Öncesi Programı

Kolej, Avustralya'da bir Group of Eight üniversitesine lisansüstü pathway eğitimi seçenekleri sunan ilk kurumdur. Yüksek Lisans Öncesi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin, University of Adelaide'deki bir lisansüstü programına kabulü garanti edilmektedir. Esnek giriş koşulları, öğrencilerin programa İngilizce ve akademik yeteneklerine en uygun düzeyde başlamasına yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
Konu Alanları

Konu Alanları

Öğrencilerin seçebilecekleri konu alanlarından bazıları şunlardır:

Hazırlık Eğitimi Programı

 • Bilişim ve Bilgi Sistemleri
 • Biyoloji
 • Kimya
 • Tasarım Çalışmaları
 • Beslenme
 • Fizik
 • Ekonomi
 • Akademik Amaçlı İngilizce
 • Genel Matematik
 • Matematiksel Yöntemler
 • Eleştirel Düşünme
 • Müzik Değerlendirme ve Uygulamaları
 • Avustralya Çalışmaları
 • Müzisyenlik
 • Uzmanlık Matematiği

Derece Transfer Programı

 • Bilişim
 • Mühendislik Matematiği
 • İstatistik
 • Akademik İngilizce
 • Programcılık
 • Fizik
 • Biyoloji
 • Temel Matematik
 • Kimya
 • Muhasebe
 • Ticari Hukuk
 • Ekonomi

Yüksek Lisans Hazırlık Programı

Bu, iki yarıyıl süreli bir programdır. İlk köprü döneminde öğrenciler, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi İngilizce akademik dil becerilerini ve araştırma ve çalışma becerilerini geliştirirler.

Öğrenciler, ikinci yarıyılda University of Adelaide'e ilerlemek için köprü dönemlerinde beş ders ve yüksek lisans öncesi dönemlerinde seçtikleri yüksek lisans derecesi ile ilgili dört ders almalıdır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Adelaide College'da okumak isteyen uluslararası öğrenciler, kolejin akademik kurulu tarafından belirlenen kabul standartlarını karşılamalıdır. Lisans ve lisansüstü için ülkeye özgü giriş koşulları web sitesinde listelenmiştir.

Akademik değerlendirme genellikle öğrencilerin her bir konu alanındaki notlarına ve genel toplam notlarına göre yapılmaktadır.

Dil Şartları

Yabancı öğrenciler aşağıdaki gereksinimlerden birini karşılamalıdır:

Bu sınavların birinden İngilizce sınav puanı:

 • IELTS
 • iBT TOEFL
 • Pearson Test of English

Öğrenciler, sunulan farklı programlar için İngilizce giriş koşulları hakkında daha fazla ayrıntı için University of Adelaide College web sitesini ziyaret edebilirler.

Bir IELTS puanına sahip olmayan tüm uluslararası öğrencilerin, İngilizce dilinde iyi notlar almış olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde, bir İngilizce dil programına katılmaları zorunludur.

Show more +Show less -
Öğrenci Hikayeleri

Öğrenci Hikayeleri

Öğrencilerin online öğrenim deneyimleri hakkında neler söylediklerini ve bundan ne kadar keyif aldıklarını kendilerinden dinleyin.

Gadeer Ahmed, Mısır

Tıp Lisansı ve Cerrahi Lisansı için Hazırlık Eğitimi Programı

''İlk dönemim online olarak yapıldı ve tüm derslerim çevrimiçiydi. Başlangıçta alışmak oldukça zordu çünkü bu hepimiz için yeni bir şeydi. Kolej bize o kadar çok kaynak sağladı ki, adapte olmak çok kolay oldu. Yüz yüze öğretime geri döndüğümüzde, online öğrenime geri dönmeyi diledim, çünkü uyanıp masama oturup çalışmaya başlayacaktım!''

Cassandra Salomi Ulau, Malezya

Hukuk Lisansı için Hazırlık Eğitimi Programı

''Online eğitim ilk başta zordu. Ama zamanla iyileşti ve hatta bazen daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim! Sınıfta yapılan dersler için kampüse yürümek ve derslere katılmak zorundasınız, ancak online olarak dersinize erişmek çok kolay. Zoom'u açabilir ve derslerinize her yerden erişebilirsiniz - çok esnek ve kullanışlı!''

Chriselle Alfred, Saint Lucia

Hukuk Lisansı için Hazırlık Eğitimi Programı

''Kolej, online eğitim için birçok destek sağlıyor! Online olarak sunulan Tutor Assistance Programı çok faydalı ve kolayca erişilebiliyor. Bu program sayesinde birçok şey yaptım! Öğretmenler de son derece destekleyici... Onlara her şeyi sorabiliyorsunuz ve size her konuda rehberlik ediyorlar. Hepsi çok yardımcı oldu ve bunun için çok minnettarım.''

Show more +Show less -
7000
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
At UoAC
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin