text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

The University of Adelaide

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Dünyanın %1'lik dilimde yer alan en iyi üniversiteleri arasında ve Avustralya'nın araştırma-yoğun Lider Üniversiteleri Grubu GO 8 üyesi olan, University of Adelaide öğrencilere uluslararası kabul görmüş bir derece sunan prestijli bir kurumdur. Üniversite, 2020 QS World University Rankings sıralamasında 106. sırada yer almaktadır.

Seçkin mezunları arasında yer alan 110 Rhodes Bursiyeri ve beş Nobel Ödülü sahibi ile Adelaide yüksek eğitim standartlarına sahiptir. Avantajlı personel-öğrenci oranı uluslararası öğrencilerin başarı için ihtiyaç duydukları desteği aldıkları anlamına gelir.

Sunulan 200'ün üzerinde lisans ve yüksek lisans derecesi imkanı ve modern tesisler ile dünyada önde gelen teknolojiye sahip University of Adelaide öğrencilere sonsuz kariyer fırsatları sunmaktadır. Dereceler öğrencilerin yarının büyük zorluklarıyla mücadele etmeye hazırlıklı olması için kilit endüstri üyelerinin danışmanlığı ve hükümetle yakın çalışmalar doğrultusunda oluşturulmaktadır.

University of Adelaide'in dünya genelinde bağlantıları vardır. Muhtaç toplulukların yaşamlarında iyileşme sağlamak için Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki hükümetler, işletmeler ve diğer üniversitelerle işbirliği içinde çalışır.

Kariyer hizmetleri öğrencilere işverenlerle ağ oluşturma ve bağlantı kurma fırsatı verir, mükemmel CV'yi oluşturma konusunda destek sağlar ve kariyerlerine hazırlanmalarına yardımcı olur.

Güney Avustralya'da bulunan Adelaide The Economist'in dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde ilk 10'da olup, güvenli, temiz ve olağanüstü yeşildir. Diğer Avustralya kentleriyle karşılaştırıldığında, yaşam maliyeti makul düzeydedir. Ana kampüs şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Sanat galerilerinden spor stadyumlarına kadar sunulan geniş çaplı kültürel deneyimlerden öğrenciler asla uzak kalmaz.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Dünya genelinde uluslararası öğrenci sayısındaki artış University of Adelaide'i 2020 yılının tercih edilen üniversitesi haline getirmiştir.

Uluslararası öğrencilerin sürekli ilgisi sonucu 2020 yılında başvurularda görülen yüzde 16 oranında artış, University of Adelaide'in Güney Avustralya'nın gerçek anlamda küresel üniversitesi olarak itibarını artırmıştır.

Vekil Rektör Yardımcısı (Araştırma) Profesör Mike Brooks, ''Bu yıl, uluslararası sıralama sistemlerinin her birinde University of Adelaide için sürekli iyileştirmeler gördük ve şimdi bunun konu sıralamalarındaki yerimize de yansıdığını görüyoruz. Çeşitli dünya sıralamaları yöntem bakımından farklılıklar gösterse de, hepsi aynı sonucu yansıtmaktadır: University of Adelaide, eğitim ve araştırma bakımından Güney Avustralya'nın önde gelen kurumudur.''

University of Adelaide, en son 2020 Times Higher Education World University Rankings by subject (konuya göre) sıralamasında Bilgisayar Bilimleri için 96. Sırada yer almıştır. Üniversite, bu programın beraberinde, yeni bir Bilgi Teknolojisi Lisans programı, yeni bir Siber Güvenlik Yüksek Lisans programı ve yeni bir Makine Öğrenimi Yüksek Lisans programı eklemiştir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Adelaide Avustralya'nın araştırma-yoğun Lider Üniversitelerinden oluşan ‘GO 8 Grubu' üyelerinden biridir. Üniversite dünyanın en üstün inovasyon ve öğretim kurumları arasında yer alır.

Üniversite Times Higher Education, QS Dünya Üniversiteler Sıralaması ve Shanghai Jiao Tong Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) gibi bazı saygın uluslararası değerlendirme organları tarafından sürekli olarak üst sıralarda gösterilmektedir. Tüm bu sıralamalar Üniversitenin dünya üniversiteleri arasında ilk %1'lik dilimde yer aldığını gösterir.

Üniversite'nin Avustralya Araştırma programı dahilinde Avustralya Üstün Başarı Araştırma Konseyi tarafından değerlendirilen araştırmalarının büyük çoğunluğu ‘dünya standardının üzerinde veya çok üzerinde' derecelendirilmektedir. Üniversitenin öğrenci değişim ve yurtdışı eğitim programları öğrencilerin dünya vatandaşı olması ve yabancı bir ülkede eğitimi deneyimlemesine yardımcı olur. University of Adelaide'in iş dünyası, hükümetler ve topluluklardan uluslararası sınırlara uzanan ortakları üniversite çalışmalarının büyütülmesine yardımcı olmaktadır.

Üniversite beş Nobel Ödülü sahibi ve 100'ün üzerinde Rhodes Bursiyeri ile seçkin bir mezun kitlesine sahiptir. University of Adelaide hocaları ve personelinin çoğu alanlarının küresel anlamda kabul görmüş liderleri konumundadır. Üniversite 100'ün üzerinde ülkeden 27.000'den fazla farklı öğrenci grubunu çekmektedir.

Show more +Show less -
Departman yapısı

Departman yapısı

University of Adelaide öğrencilerinin beklentilerini tamamen karşılayan dün standardında bir eğitim sunar. Üniversitenin lisans, yüksek lisans ve araştırma programları beş fakülte genelinde sunulmaktadır:

Edebiyat Fakültesi

Edebiyat Fakültesi edebiyat, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında dereceler sunar.öğrencilere dünya üzerinde gerçek bir etkiye sahip olmaları için gerekli araç ve bilgi donanımını sağlar. Amaç öğrencilerin açık fikirle düşünüp iletişim kurması, ilham veren ve ümit verici bir kariyer geliştirmek için gerekli akademik kabiliyet ve entelektüel becerileri kazandıran araştırmalar yapmasına yardımcı olmaktır.

Mühendislik, Bilgisayar ve Matematik Bilimleri Fakültesi

2018 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasına göre fakültenin yüksek okulları dünyada ilk 50 arasında yer almaktadır. Araştırma, öğretim ve mezun kalitesi açısından mükemmel bir üne sahiptir. Fakülte sekiz yüksekokulunda farklı programlar sunmakta ve fakülteden alınan dereceler öğrencilerin birçok endüstride çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Sağlık & Medikal Bilimler Fakültesi

Öğrenciler yeni Royal Adelaide Hastanesine komşu olan Adelaide Sağlık ve Tıbbi Bilimler binasının benzersiz konumunun avantajından faydalanabilir. Fakülte diş hekimliği, tıp ve cerrahi, sağlık ve tıbbi bilimler, hemşirelik, halk sağlığı, danışmanlık psikolojisi, psikoterapi ve bağımlılık çalışmalarında dereceler sunmaktadır.

Meslek Yüksekokulu

Fakülte, öğrencilere mesleklerinin ihtiyaç ve talepleri üzerine kurulu istisnai bir öğretim-öğrenim ortamı sunmaktadır. İşletme, ekonomi ve hukuk fakültelerinde programlar sunmaktadır.

Fen Bilimleri Fakültesi

Fen Bilimleri Fakültesi en gelişmiş eğitim ve araştırmalardan oluşan disiplinler arası bir merkezdir. Fakülte dünya standardında tesisleri ve bilimsel uzmanlığı, yüksek lisans, doktorada üstün nitelikli eğitimi ve şeref dereceleri ile öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Dil Şartları

Uluslararası öğrencilerin dil testi puanları esas alınarak İngilizce dil yeterliliğini kanıtlaması gerekir. University of Adelaide tarafından tercih edilen akredite İngilizce dil testleri şunlardır:

 • IELTS - Akademik Sınav.
 • Pearson İngilizce Testi – Akademik.
 • TOEFL - internet tabanlı ve kağıt tabanlı.
 • Cambridge English: İleri.
 • Uluslararası Bakalorya Diploması.

Akademik Zorunluluklar

Lisans programları

Her lisans programının öğrencilerin başarılı bir şekilde tamamlaması gereken asgari giriş koşulları vardır. Müzik, ağız sağlığı, tıp ve diş hekimliği gibi bazı programlar asgari giriş koşuları dışında başka seçim kriterleri üzerinde de durur.

Lisansüstü programları

Mezuniyet sonrası çalışmalara devam etmek isteyen öğrencilerin onaylanmış bir kuruluş tarafından sunulan bir lisans derecesi veya eşdeğer yeterlilik sahibi olması gerekir. Bazı lisansüstü diploma ve sertifikalarının da yüksek lisans derecesine devam etmek için gerekli nitelikleri sağladığı kabul edilebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Adelaide'deki kariyer hizmetleri öğrencilere uluslararası piyasada rekabet etmelerini sağlayacak kariyer yönetim becerileri donanımı kazandırır.

Kariyer hizmetleri aynı zamanda öğrencilerin iş başvuruları ve mülakatlarına yardımcı olmak için geniş çaplı kaynaklar ve atölye çalışmaları sunar. Buna öğrencilerin deneyimlerini açıkça belirten bir özgeçmiş ve belli başlı becerilerini vurgulayan bir ön yazı hazırlanması da dahildir.

University of Adelaide düzenli atölye çalışmaları yaparak öğrencilerin mülakatlarına hazırlanmasına da yardımcı olur. Üniversite gerçek bir görüntülü mülakat deneyimi yaşamaya yardımcı olan online mülakat aracı sunmaktadır.

Üniversitenin kariyer hizmetleri ücretsizdir ve tüm mevcut öğrenciler ve yeni mezunların eğitimlerini tamamladıktan sonra yaklaşık bir yıl kullanımına açıktır.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Üniversite dünya genelinden öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde çalışmalarını üstlenebilmeleri için çok sayıda burs olanağı sunar. Bursların bazıları şöyledir:

2020 University of Adelaide Dünya Vatandaşı Bursları

Bu burslar eğitimlerine Üniversitenin lisans ve yüksek lisans seviyelerinde başlayan uluslararası öğrencileri ödüllendirir. Bursluluk öğrencilerin lisans veya yüksek lisans seviyelerinde seçtikleri derecenin minimum standart süresi için %15 ile %30 arasında bir öğrenim harcı indirimi sağlar.

2020 University of Adelaide Küresel Akademik Mükemmeliyet Bursları

Üniversite tarafından verilen bu burslar lisans ve yüksek lisans çalışmalarını sürdürmeye başlayan ve akademik mükemmeliyetini kanıtlamış uluslararası öğrencilerin ödüllendirildiği son derece rekabete dayalı burslardır. Bursluluk öğrenim harcında %50 indirim sağlar ve otomatik olarak ödüllendirilir.

2020 University of Adelaide Denklik Bursları

Üniversite öğrencilerin University of Adelaide dışındaki yüksek öğretim kurumlarından alabileceği burs tekliflerine denklik verecek ve yaklaşık %15 öğrenim harcı indirimi sağlayacaktır. Bu bursa başvuran öğrenciler Avustralya ve Yeni Zelanda dışında herhangi bir ülke vatandaşı olabilirler. Ayrıca eğitimlerini University of Adelaide'de sürdürmeyi planladıkları ile benzer bir çalışma alanında başka bir üniversitede devam ettirmek için de geçerli burslara sahip olmaları gerekir.

2020 Yılı University of Adelaide Yüksek Öğrenim Bursları

Bu burslar, 12 yıllık lise öğrenimini (yalnızca lisans) veya bir Avustralya yükseköğretim kurumunda AQF tarafından tanınan bir programı başarıyla tamamlayan uluslararası lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilmektedir.

Show more +Show less -
8340
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
120th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
Join us at Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
At Adelaide
Roseworthy South Australia Roseworthy
Glen Osmond South Australia PMB 1
Adelaide South Australia Kintore Avenue, Frome Road
Adelaide South Australia Level 9, 115 Grenfell Street
Established in 1874, The University of Adelaide is one of Australia's most prestigious universities and is renowned internationally for excellence in education and research. With world-leading researchers, modern facilities and an innovative culture, it is committed to deliver research that is highly valued by local and global communities.

The university constitutes a vibrant and diverse community with over 25,000 students and over 3,500 members of staff across their three main campuses. Life on campus at the University of Adelaide is friendly and relaxed, making it easy to socialise and fit in. The university has five academic faculties, each with a number of schools and disciplines, Faculty of Arts, Faculty of Engineering, Computer & Mathematical Sciences, Faculty of Health and Medical Sciences, Faculty of the Professions and Faculty of Sciences.

Adelaide University Sports has nearly 40 sports clubs available, ranging from Australia's largest University snow ski trip, through to bush walking, rowing and many more water, field and indoor sports and faculties at the university. The university also provides additional support services, which includes a specialised International Student Support office, Counselling and Disability Support services, as well as social programs, clubs and sports to help you settle in and mix with other students. With more than 130 clubs at the University of Adelaide, there's a crowd for everyone. Options include cultural and religious clubs, political and cause-based clubs, activity and hobby clubs, as well as clubs aligned to courses

By every measure, the University of Adelaide, a member of Australia?s prestigious Group of Eight universities, stands tall among the world?s leading institutions of learning and innovation.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_224255_320px.jpg The University of Adelaide https://www.idp.com/turkey/universities/the-university-of-adelaide/iid-au-00413/

Ortalama toplam maliyet$2451

 • $1019
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.4
Kampüs Güvenliği
4.4
Öğrenci Desteği
4.4
Eğitim Kalitesi
3.8
Kampüs Çevresi
4.0
NOORA SALEH HUMAID
The University of Adelaide
Great guides and communication
Daha fazla göster +
Van
The University of Adelaide
Dynamic environment. Students are collected feedbacks actively after each semesters and they make frequent changes to improve every semester.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Dynamic environment. Students are collected feedbacks actively after each semesters and they make frequent changes to improve every semester. Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2019-12-30
3.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Great guides and communication Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-11-03
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Dynamic environment. Students are collected feedbacks actively after each semesters and they make frequent changes to improve every semester. Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2019-12-30
3.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Great guides and communication Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Adelaide The University of Adelaide
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Adelaide - by, 2020-11-03
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin