Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Manchester - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO Manchester, seçkin University of Manchester işbirliğiyle, dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencilere yönelik kaliteli hazırlık programları sunuyor. INTO Manchester'in hazırlık programları sayesinde öğrenciler, University of Manchester'in sunduğu, çok sayıdaki birinci kalite lisans programları arasından seçim yapıp öğrenimlerine devam edebiliyor.

Uluslararası Hazırlık adındaki ana programda, beş farklı uzmanlık alanı için hazırlık imkânı bulunuyor:

 • Biyolojik Bilimler
 • Mühendislik ve Fen Bilimleri
 • Beşeri ve Sosyal Bilimler
 • Eczacılık
 • Psikoloji

Program, öğrencilerin University of Manchester'ın sunduğu lisans programlarından birinde birinci sınıfa doğrudan kayıt olabilmeleri için akademik ve İngilizce becerilerini geliştiriyor.

Kurumda, İngilizcelerini aha ileri seviyedeki akademik çalışmalara yönelik olarak geliştirmek isteyen öğrenciler için Akademik İngilizce programları da sunuluyor.

INTO'nun lisans seviyesindeki öğrenciler için üç dönemden oluşan hazırlık programlarının öğrenim ücretleri, 2020-2021 öğretim yılı için ortalama 18,635 GBP. Yine aynı öğrenim yılı için üç dönemlik konaklama ücretleri 5.775 GBP ile 10,200 GBP arasında değişiyor.

INTO Manchester öğrencileri, üniversitenin ve Manchester şehrinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanıyor. Russell Group'un bir üyesi olan ve kökleri 1824 yılına kadar uzanan kurum, yarattığı etkiyle dünya çapında saygı görüyor. QS World University Rankings 2020'de dünya sıralamasında 27. ve İngiltere çapında 6. sırada yer alan okul, ARWU 2019'da ise dünyada 33. sırada yer aldı.

University of Manchester'in ev sahipliği yaptığı 40.000'den fazla öğrencinin 11.000'ini, 160'ın üzerinde ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturuyor. Bu yönüyle üniversite, İngiltere'nin çokkültürlülüğü en yüksek öğrenci nüfusuna sahip eğitim kurumu olarak öne çıkıyor.

Hareketli bir eğlence merkezi olan Manchester şehri, öğrencilere alışveriş, yeme-içme, spor, müzik ve daha birçok konuda sınırsız imkânlar sunuyor. Şehir, 2018 yılında Time Out tarafından yapılan City Life Index'te dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri arasında gösterildi.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Manchester, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldı

University of Manchester, üniversiteler arası küresel bir akademik sıralama olan ve 1200 üniversiteyi değerlendirmeye alan Academic Ranking of World Universities'de (ARWU) dünya çapında 33, İngiltere çapında ise 6. sırada yer alıyor.

Bu, bugüne kadar ARWU'da bir üniversitenin elde ettiği en yüksek konum. Manchester yakın dönemde, bu ve QS World University Rankings'te elde ettiği en yüksek sıralama gibi birçok başarıya imza attı.

SKH'leri destekleyen küresel ağın üyesi

Hali hazırda küresel çapta en iyi sosyal ve çevresel etkiye sahip eğitim kurumlarından biri (Avrupa'da birinci, dünyada üçüncü – Times Higher Education University Impact Rankings) olan Manchester, BM'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH) destekleyen yeni, küresel bir ağın üyesi. Bu ağ ile yükseköğretim kurumlarının hedeflerin gerçekleştirilmesi yönelik katkılarının desteklenmesi ve artırılması hedefleniyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

INTO Manchester uluslararası öğrencileri, her öğrencinin başarısı için bireysel olarak çabalayan, özverili öğretmenlerden eğitim almanın avantajını yaşayacak. Düşük mevcutlu ve interaktif sınıflarda gerçekleştirilen dersler, çeşitli öğrenme materyalleri ve ilerleme raporlarıyla destekleniyor. Tüm İngilizce kurslar British Council akreditasyonuna, tüm akademik programlar ise NCUK akreditasyonuna sahip.

Öğrenciler geleneksel ders anlatım tarzından, sorgu temelli öğretime kadar çeşitli öğrenme yöntemlerini deneyimliyor. e-öğrenme materyallerinin öğrencilere ücretsiz olarak sağlandığı interaktif sınıflar, katılımı teşvik ediyor

Özel Danışman

Uluslararası öğrenciler, kursa yeni başladıklarında kendilerine yıl boyunca görüşmeye devam edecekleri bir Kişisel Eğitmen atanıyor. Kişisel Eğitmenler, uluslararası öğrencilere buradaki öğrenci hayatına alışmalarında yardımcı oluyor, akademik konularda rehberlik ediyor ve ihtiyaç duyduklarında, gerekli destek hizmetlerine yönlendiriyor.

Dil Desteği

INTO Centre'da İngilizce iletişim konusunda desteğe ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olmak üzere dil danışmanları bulunur.

University of Manchester'da bir lisans programına devam eden öğrenciler burada, alanlarında uluslararası çapta tanınan, tutkulu akademisyenlerden eğitim alacaklarından emin olabilir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

INTO Öğrenci Hizmetleri

INTO Manchester öğrencilerinin her biri, çok çeşitli destek hizmetlerinden faydalanabiliyor. Sıcakkanlı Öğrenci Hizmetleri destek ekibi, uyum programı, dil desteği ve şehirdeki yaşama alışmak için tavsiyeler gibi birçok hizmet sunuyor. Öğrenciler İngiltere'ye geldiklerinde, bireysel rehberlik ve atölyeler aracılığıyla vize konusunda da destek alabiliyor.

Ekip ayrıca, öğrencilerin yeni arkadaşlıklar kurabilmeleri ve yeni evlerinde keyifli zaman geçirebilmeleri için çok çeşitli sosyal etkinlikler düzenliyor.

Üniversiteye Doğru Eğitmeni

University of Manchester'da öğrenim görmeyi hedefleyen INTO öğrencilerine, Üniversiteye Doğru eğitmenleri tahsis ediliyor. Eğitmenler, öğrencilerle düzenli olarak bir araya gelerek ilerlemelerini takip ediyor, onların sorularına cevap veriyor ve ilgi alanlarına uygun kampüs etkinlikleri düzenliyor.

Manchester'da Yaşam

Her ne kadar INTO Centre öğrencilerin güvenliğiyle ilgileniyor olsa da, öğrencilere büyük bir şehir olan Manchester'da yaşarken makul önlemler almaları tavsiye olunur. Öğrencilerin ihtiyaç halinde 7/24 ulaşabileceği bir acil durum numarası bulunuyor ve tüm konaklama tesisleri 24 saat boyunca kapalı devre kamera sistemleri ve kapılardaki güvenli giriş sistemleriyle korunuyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

INTO Manchester'da öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenci adaylarının birkaç akademik ve İngilizce gerekliliğini yerine getirmesi gerekiyor. Bir INTO programına katılmak isteyen öğrencilerin sağlaması gereken temel koşullar şunlar:

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik koşullar: 12 yıllık eğitimi (veya dengini), akademik yeterliliği gösteren iyi notlarla tamamlamış olmak.
 • İngilizce yeterlilik şartları: başvurulan kursa bağlı olmakla birlikte, en az 5.0-6.0 IELTS puanı veya dengi.

İngilizce Dil Kursları:Akademik İngilizce

 • İngilizce yeterlilik şartları: En az 3.0 IELTS puanı veya dengi.

Bu liste tam kapsamlı değildir ve öğrencilere seçtikleri kursun giriş koşullarını incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO Manchester Öğrenim Merkezi

Tüm INTO öğrencileri, Manchester şehir merkezine bulunan INTO Study Centre'den faydalanabiliyor. Uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenen tesis ve imkânlar, onlara aynı yerde hem üretken bir şekilde çalışabilecekleri hem de sosyalleşebilecekleri büyük bir alan sunuyor.

Öğrenim Merkezinin bazı özellikleri:

 • Dijital tahtaya sahip, modern derslikler
 • Bilgisayar odaları
 • Her yerde yüksek hızlı Wi-Fi bağlantısı
 • Çalışma veya dinlenme için mola alanları
 • Sıcakkanlı Öğrenci Hizmetleri ekibi
 • Sanal öğrenme ortamı.

Öğrenciler ayrıca, çalışmalarına destek olacak kitaplar, akademik yayınlar ve dergiler, gibi 5000'den fazla materyale ve yazıcı ve tarayıcılar gibi çeşitli imkânlara sahip Öğrenim Kaynakları Merkezinden de faydalanabiliyor.

Konaklama seçenekleri

INTO öğrencileri, kampüste yer alan ve hayat dolu bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapan konaklama tesislerinde veya yerel bölgede yaşayan, özenle seçilmiş bir ev sahibinin yanında konaklamayı tercih edebiliyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO Manchester başarılı, yetenekli ve azimli uluslararası öğrencileri teşvik etmek için bazı burslar sunuyor. Burslar, öğrencilere akademik ve mesleki hedeflerine ulaşmalarında destek olmayı amaçlıyor. 2020-2021 öğretim yılında sunulan burslar şu şekilde:

Bölgesel Burs

Bir Uluslararası Hazırlık programına başlayacak olan ve akademik başarı gösteren INTO öğrencileri, 4.000 GBP tutarındaki burstan faydalanabiliyor.

Okul öğrencilere, her bir burs için geçerli kontenjanlarını ve seçilme şartlarını incelemeleri tavsiye ediyor.

Show more +Show less -
11000
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Science
Students helping each other in class
Liberty Height Accommodation Bedroom
INTO Manchester (The University of Manchester)
Manchester Greater Manchester Bridgewater House 58/60 Whitworth Street Manchester
Manchester Greater Manchester Oxford Road
INTO Manchester in partnership with the University of Manchester offers a range of courses that are proven to help international students progress to undergraduate degrees in the UK. The centre also offers a number of English language courses for professional or everyday use. The INTO Manchester Study Centre is located in Bridgewater House, an impressive Edwardian building, right in the heart of bustling Manchester. It offers the chance to study in one of the most exciting and culturally diverse cities in the world.

The centre's facilities include modern classrooms and multimedia resources, giving students everything they need to study. Its academic programmes are taught in a similar way to the university and its English language classes are taught in an interactive, inclusive classroom environment to help build language skills through classroom participation. The centre features a range of well-equipped computing suites, comfortable break-out areas for private study and relaxing with friends, and 24/7 access to virtual learning environment to download lecture notes and other useful course materials. Its campus offers a number of quiet corners, landscaped gardens, caf?s and common rooms where students can relax and socialise.

INTO Manchester is also home to friendly Student Services team, who provide a dedicated network of support services that include visa and immigration advice, bank account opening guidance, and general counselling.

The University of Manchester is a historic institution, known for its groundbreaking discoveries and high-quality research with a global impact. Tracing its history back to 1824, the university offers an exciting city campus environment and some of the best-funded student facilities in the UK. This highly-ranked university is popular among international students for its teaching quality, employability prospects and student experience with one of the largest and diverse student communities in the country. The University of Manchester is a perpetual favourite among top employers in the UK, due to the university's combination of academic quality and student diversity.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_309213_320px.jpg The University of Manchester - INTO UK https://www.idp.com/turkey/universities/the-university-of-manchester-into-uk/iid-uk-01234/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin