Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Manchester - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO Manchester, seçkin University of Manchester işbirliğiyle, dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencilere yönelik kaliteli hazırlık programları sunuyor. INTO Manchester'in hazırlık programları sayesinde öğrenciler, University of Manchester'in sunduğu, çok sayıdaki birinci kalite lisans programları arasından seçim yapıp öğrenimlerine devam edebiliyor.

Uluslararası Hazırlık adındaki ana programda, beş farklı uzmanlık alanı için hazırlık imkânı bulunuyor:

 • Biyolojik Bilimler
 • Mühendislik ve Fen Bilimleri
 • Beşeri ve Sosyal Bilimler
 • Eczacılık
 • Psikoloji

Program, öğrencilerin University of Manchester'ın sunduğu lisans programlarından birinde birinci sınıfa doğrudan kayıt olabilmeleri için akademik ve İngilizce becerilerini geliştiriyor.

Kurumda, İngilizcelerini aha ileri seviyedeki akademik çalışmalara yönelik olarak geliştirmek isteyen öğrenciler için Akademik İngilizce programları da sunuluyor.

INTO'nun lisans seviyesindeki öğrenciler için üç dönemden oluşan hazırlık programlarının öğrenim ücretleri, 2021–22 öğretim yılı için ortalama 19,565 GBP. Yine aynı öğrenim yılı için üç dönemlik konaklama ücretleri 6,000 GBP ile 12,000 GBP arasında değişiyor.

INTO Manchester öğrencileri, üniversitenin ve Manchester şehrinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanıyor. Russell Group'un bir üyesi olan ve kökleri 1824 yılına kadar uzanan kurum, yarattığı etkiyle dünya çapında saygı görüyor. QS World University Rankings 2022'de dünya sıralamasında 27. ve İngiltere çapında 6. sırada yer alan okul, ARWU 2021'da ise dünyada 35. sırada yer aldı.

University of Manchester'in ev sahipliği yaptığı 40.000'den fazla öğrencinin 11.000'ini, 160'ın üzerinde ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturuyor. Bu yönüyle üniversite, İngiltere'nin çokkültürlülüğü en yüksek öğrenci nüfusuna sahip eğitim kurumu olarak öne çıkıyor.

Hareketli bir eğlence merkezi olan Manchester şehri, öğrencilere alışveriş, yeme-içme, spor, müzik ve daha birçok konuda sınırsız imkânlar sunuyor. Şehir, 2019 yılında Time Out tarafından yapılan City Life Index'te dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri arasında gösterildi.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Manchester, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldı

University of Manchester, üniversiteler arası küresel bir akademik sıralama olan ve 1200 üniversiteyi değerlendirmeye alan Academic Ranking of World Universities'de (ARWU) dünya çapında 35, İngiltere çapında ise 5. sırada yer alıyor.

Bu, bugüne kadar ARWU'da bir üniversitenin elde ettiği en yüksek konum. Manchester yakın dönemde, bu ve QS World University Rankings'te elde ettiği en yüksek sıralama gibi birçok başarıya imza attı.

SKH'leri destekleyen küresel ağın üyesi

Hali hazırda küresel çapta en iyi sosyal ve çevresel etkiye sahip eğitim kurumlarından biri (Avrupa'da birinci, dünyada üçüncü – Times Higher Education University Impact Rankings) olan Manchester, BM'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH) destekleyen yeni, küresel bir ağın üyesi. Bu ağ ile yükseköğretim kurumlarının hedeflerin gerçekleştirilmesi yönelik katkılarının desteklenmesi ve artırılması hedefleniyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

INTO Manchester'daki uluslararası öğrencilere, branşları konusunda tutkulu ve öğrencilerinin başarısı konusunda hevesli, kendini işine adamış ve deneyimli bir öğretim kadrosu tarafından eğitim verilmektedir.

Öğrenciler, yüksek kaliteli öğrenme materyalleri ve düzenli ilerleme raporlarını da içeren değerlendirme teknikleriyle desteklenen etkileşimli öğretim yöntemleri ile küçük sınıflardan yararlanır. Tüm İngilizce dil kursları British Council tarafından ve tüm akademik programlar NCUK tarafından akredite edilmiştir.

Öğrencilere, geleneksel dersler ve seminerlerin yanı sıra sorgulama odaklı dersler gibi çok çeşitli öğretim yöntemleri sunulmaktadır. Bağlılığı artırmak için etkileşimli sınıf çalışması ve sanal materyaller ile katılım teşvik edilir.

Özel Öğretmenler

Yeni uluslararası öğrencilerin her birine, yıl boyunca düzenli olarak iletişim kuracak ve öğrencilere akademik çalışmalarında ve öğrenci hayatına yerleşmelerinde yardımcı olabilecek bir Özel Öğretmen atanacaktır. Arkadaş canlısı ve ulaşılabilir olan özel öğretmenler, birçok alanda yardım sağlayabilir ve gerekirse öğrencileri uygun destek hizmetlerine yönlendirebilirler.

Dil Desteği

INTO Centre, uluslararası öğrencilere İngilizce iletişiminde yardımcı olan bir dil danışmanları ekibine sahiptir.

University of Manchester'da lisans derecesi programlarına devam eden öğrenciler, birçoğu çalışmalarıyla uluslararası üne sahip ve değerli görüşlerini öğrencileriyle paylaşan uzman ve tutkulu personelden eğitim alır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

INTO Öğrenci Hizmetleri

INTO Manchester, öğrencilerini öğrenim deneyimleri boyunca desteklemek için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktan gurur duyar. Öğrenci Hizmetleri Ekibi, arkadaş canlısı ve ulaşılabilir olup uluslararası öğrenci oryantasyon programı, dil desteği ve şehir hayatına yerleşmek için rehberlik gibi birçok hizmet ve kaynak sunar. Öğrenciler, Birleşik Krallık'a vardıklarında atölye çalışmaları ve kişisel toplantılar aracılığıyla vize desteği alabilirler.

Buna ek olarak, personel, öğrencileri yeni insanlarla tanışmaya, arkadaş edinmeye ve yeni evlerinde iyi vakit geçirmeye teşvik etmek için yıllık bir etkinlik ve sosyal aktivite programı düzenler.

Üniversite Bağlantı Öğretmeni

University of Manchester'da lisans eğitimine geçiş yapmayı hedefleyen INTO öğrencilerine özel Üniversite Bağlantı Öğretmenleri atanır. Bu öğretmenler öğrencileriyle düzenli olarak buluşur ve ilerlemeyi izlemenin yanı sıra öğrenimleri süresince soruları yanıtlar ve öğrencilerinin özel ilgi alanlarıyla ilgili kampüs etkinlikleri düzenleyebilirler.

Manchester'da Yaşam

Manchester büyük bir şehirdir ve öğrencilere uygun güvenlik önlemlerini almaları tavsiye edilir, ancak üniversite ve INTO Centre tüm öğrencilerinin güvenliği ve esenliği konusunda duyarlıdır. 7/24 ulaşılabilecek bir acil durum irtibat numarası mevcuttur ve tüm yurtlarda CCTV izleme ve güvenli kapı giriş sistemleri ve 7/24 destek sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

INTO Manchester'da öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenci adaylarının birkaç akademik ve İngilizce gerekliliğini yerine getirmesi gerekiyor. Bir INTO programına katılmak isteyen öğrencilerin sağlaması gereken temel koşullar şunlar:

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik koşullar: 12 yıllık eğitimi (veya dengini), akademik yeterliliği gösteren iyi notlarla tamamlamış olmak.
 • İngilizce yeterlilik şartları: başvurulan kursa bağlı olmakla birlikte, en az 5.0-6.0 IELTS puanı veya dengi.

İngilizce Dil Kursları: Akademik İngilizce

 • İngilizce yeterlilik şartları: En az 3.0 IELTS puanı veya dengi.

Bu liste tam kapsamlı değildir ve öğrencilere seçtikleri kursun giriş koşullarını incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO Manchester Öğrenim Merkezi

Tüm INTO öğrencileri, Manchester şehir merkezine bulunan INTO Study Centre'den faydalanabiliyor. Uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenen tesis ve imkânlar, onlara aynı yerde hem üretken bir şekilde çalışabilecekleri hem de sosyalleşebilecekleri büyük bir alan sunuyor.

Öğrenim Merkezinin bazı özellikleri:

 • Dijital tahtaya sahip, modern derslikler
 • Bilgisayar odaları
 • Her yerde yüksek hızlı Wi-Fi bağlantısı
 • Çalışma veya dinlenme için mola alanları
 • Sıcakkanlı Öğrenci Hizmetleri ekibi
 • Sanal öğrenme ortamı

Öğrenciler ayrıca, çalışmalarına destek olacak kitaplar, akademik yayınlar ve dergiler, gibi 5000'den fazla materyale ve yazıcı ve tarayıcılar gibi çeşitli imkânlara sahip Öğrenim Kaynakları Merkezinden de faydalanabiliyor.

Konaklama seçenekleri

INTO öğrencileri, kampüste yer alan ve hayat dolu bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapan konaklama tesislerinde veya yerel bölgede yaşayan, özenle seçilmiş bir ev sahibinin yanında konaklamayı tercih edebiliyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO Manchester için şu anda burslar mevcut değildir. Ancak, burs programları düzenli olarak gözden geçirilmekte olup ileride burs imkanı olabilir.

Öğrenciler, INTO burslarının geçerlilik ve uygunluk şartlarını çevrimiçi olarak kontrol etmeleri önerilmektedir.

Show more +Show less -
11000
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Science
Students helping each other in class
Liberty Height Accommodation Bedroom
INTO Manchester (The University of Manchester)
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?