Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

The University of New England

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of New England (UNE) lisans, yüksek lisans ve araştırma düzeyinde 200'ün üzerinde ders seçeneği sunan kapsamlı bir devlet üniversitesidir. UNE'de okuyan öğrenciler dünya standardında eğitim ve en modern kaynaklar ile küçük ölçekli sınıflarla desteklenen benzersiz bir öğrenim deneyiminden faydalanmaktadır. UNE başkent dışında kurulmuş ilk Avustralya üniversitesi olup 1920'lere uzanan zengin bir tarihe sahiptir. UNE'nin birçok mezunu Avustralya'da kamu, eğitim, işletme ve araştırma alanlarında saygın görevler alarak yoluna devam etmiştir.

UNE Sydney kampüsü merkezi ticaret bölgesinde kısa bir mesafede 211 Church Street, Parramatta, Sydney adresinde bulunmaktadır. Öğrenciler trenlerden taksilere ve otobüsten feribota kadar gelişmiş ulaşım ağı ile şehri kolaylıkla gezebilir. Öğrenciler Sydney Kulesi, Sydney Opera Binası, Harbour Köprüsü ve Bondi Beach, Manly ve bir Dünya Mirası sit alanı olan Blue Mountains gibi popüler yerel destinasyonlar dahil olmak üzere şehrin simgesel turistik yerlerinden bazılarını deneyimleyebilmektedir.

UNE Beşeri Bilimler, Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Fen Bilimleri, Tarım, İşletme ve Hukuk Fakültesi olmak üzere üç farklı fakülteden oluşmaktadır. Öğrenciler Avustralya'daki kampüste veya online eğitimle tam zamanlı okumayı seçebilir. Öğrenciler işletme ve sağlık alanında kariyer için mükemmel platform sunan dersler ve programlar arasında seçim yapabilir. Bunlara İşletme Lisansı (Analitik ve Bilişim), İşletme Lisansı (Finans), İşletme Lisansı (Muhasebe) ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (Uluslararası) dahildir.

Öğrenciler üniversitenin son derece güzel manzaralar ve imkanlara sahip etkileyici öğretim ve boş zaman tesislerinin keyfini çıkarabilmektedir. Kampüs kütüphanesinde geniş kapsamlı bir kaynak yelpazesi mevcuttur. Öğrenciler sessiz çalışma alanları, toplantı ve araştırmalar için ideal özel ders odalarına erişim sağlayabilmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of New England, öğrenciler için harika bir çevrimiçi üniversite olabilmek için çevrimiçi olmaktan çok daha fazlasının gerektiğinin bilincindedir. Bunun zaman ve deneyim gerektirdiğini kabul eden üniversite, çalışan yetişkinler için 1950'lerden bu yana uzaktan eğitime öncülük etmiş ve zaman içerisinde program sunumunu kusursuz hale getirmeyi başarmıştır. Üniversite, öğrencilere günümüzün hızla değişen dünya ve ekonomisinde ‘geleceğe dayanıklı' olarak hazırlama konusunda yardımcı olmak için çalışır.

UNE, 170'i aşkın çevrimiçi öğrenim seçeneğinden faydalanan 18.000'in üzerinde çevrimiçi öğrenciye ev sahipliği yapar. Öğrenciler, 7/24 özel öğretmen desteğinden faydalanabilir ve sınavlara çevrimiçi olarak katılabilirler. UNE, Online Study Australia tarafından Avustralya genelindeki en iyi çevrimiçi üniversite olarak seçilmiştir.

Uluslararası öğrenciler, çevrimiçi olarak derece eğitimi almak üzere hibelere başvuru yapabilir. Öğrencilere, çevrimiçi hibeler hakkında daha fazla bilgi için UNE internet sayfasını ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Konum

Armidale

"Sydney'in 475 kilometre kuzey batısında, NSW Northern Tablelands bölgesinde yer alan Armidale, şehirsel ortamıyla kırsal bir manzarayı dengelemektedir. Şehir galeri, müze, müzik sahneleri ve tiyatro performanslarından oluşan etkileyici bir yelpaze sunan hareketli bir kent merkezidir. Birçoğu yerel ürünlere odaklanan kafelere ve restoranlara, resmedilmeye değer güzellikte ulusal parklara, görkemli şelalelere ve yürüyüş yollarına da sahiptir. Yani kısacası, gizliliğini koruyamadığı söylenebilir." Australian Traveller

Armidale'de yaşayan öğrenciler, hem yerel hem de şehir hayatını en iyi şekilde deneyimleyebilecektir. Gurme yemekler, birinci sınıf spor tesisleri, alışveriş merkezleri ve kültürel lezzetlerin hepsinin uygun fiyatlarla bulunduğu aktif ve dengeli bir yaşam tarzları olacaktır.

Sidney

Öğrenciler Sydney Opera Binası, Sydney Kulesi, Sydney Harbour Köprüsü gibi Sydney'in simgesel cazibe merkezlerinin keyfini çıkarabilir ve Manly ve Bondi Beach'ten bir Dünya Mirası sit alanı olan Blue Mountains bölgesine kadar uzanan popüler destinasyonları keşfedebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNE, sınırlı öğrenci-öğretmen oranı ve öğrencilerin ödül sahibi öğretmenlere erişimleri sayesinde mükemmel öğretim kalitesini sürdürür. The International Student Barometer 2017, UNE'ye, Avustralya'da öğrenim kategorisinde birinci sırada yer vermiştir.

İşletme, BT, tarım ve hemşirelik gibi konu alanlarında başarıları ile UNE, uluslararası öğrencilere Avustralya'daki en iyi eğitimcileri sunar. UNE'deki akademisyenler, araştırma alanında aktif çalışmalar yürütmekte olup pek çoğu alanlarındaki uluslararası uzman statüsünde bulunur. UNE araştırmaları, Australian Research Council tarafından yapılan 2018 Avustralya Araştırma Başarısı (2018 Excellence in Research for Australia) değerlendirmesine göre yaklaşık 40 alanlarda dünya standartlarında veya üzerinde yer alır.

UNE, eğitim kalitesi ve genel öğrenci deneyimi açısından Good Universities Guide 2021 tarafından Yeni Güney Galler eyaletinde 1. seçilmiştir.

UNE aynı zamanda, yıllık ortalama başlangıç maaşları ( 2020 yılında 64.700 AUD'dan 66.800 AUD'a yükselmiştir) ve tam zamanlı istihdam oranları ile de 5 yıldıza sahiptir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Akademik çalışma seçenekleri aşağıdaki programlar genelinde sunulmaktadır:

Beşeri Bilimler, Edebiyat, Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi

Bu fakülte, lisans ve lisansüstü seviyelerde çeşitli programların sunumu yoluyla benzersiz bir öğrenim ve öğrenci deneyimini destekler ve aynı zamanda mezunları, kompleks ve değişen küresel ortamda potansiyellerini gerçekleştirmek üzere hazırlar. Bünyesinde şu okullar bulunur:

 • Beşeri Bilimler, Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi

Tıp ve Sağlık Fakültesi

Bu fakültede şunlar yer alır:

 • Sağlık Okulu
 • Psikoloji Fakültesi
 • Kırsal Kesim Tıp Okulu

Fen, Tarım, İşletme ve Hukuk Fakültesi

Bu fakülte, modern bir eğitim ve gerçek dünya deneyimi sunmaya yönelik bilim insanları, araştırmacılar ve akademisyenlerle yenilikçi bir işbirliğini temsil eder. Asya ve Afrika genelinde uluslararası erişim ve aktif sanayi işbirliklerine sahip 700'ü aşkın personel ve lisansüstü öğrenciye sahiptir. Bünyesinde bulunan okullar:

 • Bilim ve Teknoloji Fakültesi
 • Çevre ve Kırsal Bilim Okulu
 • UNE İşletme Okulu
 • Hukuk Fakültesi

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrenciler için genel giriş şartları arasında şunlar yer alır:

Lisans giriş şartları

Avustralya'da en az 12.Sınıf'ın tamamlanmasına eşdeğer bir eğitim seviyesi

Lisansüstü programları giriş şartları

Avustralya Yeterlilik Çerçevesi (AQF) lisans derecesine eşdeğer bir yeterlilik

Öğrenciler, daha fazla bilgi için UNE Program ve Birim Kataloğu'na veya genel giriş şartlarına göz atabilirler.

Standart İngilizce dil şartları

 1. Başvuru yapan adayın anadili İngilizce olmalı veya
 2. UNE'ye başvuru tarihine kadar son 5 yıl içinde resmi öğretim veya ortak öğretim dilinin İngilizce olduğu bir ülkede ileri ortaöğretim, lise sonrası eğitim veya yükseköğretim seviyesinde tam zamanlı en az bir öğretim yılının veya eşdeğerinin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması
 3. Avustralya eğitim sisteminde 12. sınıf seviyesinde veya yurtdışında eşdeğer bir seviyede İngilizce dilinde yeterli veya daha ileri bir not elde etmiş olmak
 4. Herhangi bir bölüm puanı 5.5'in altında olmamak şartıyla genel IELTS puanı (Akademik) en az 6.0 olmalı bilgisayar üzerindeki TOEFL sınavından en az 213 puan internet üzerindeki TOEFL sınavından ise en az 79 puan (yazma bölümünün puanı 22 ve üzerinde olmak şartıyla alınmalı ya da herhangi bir beceri puanı 50'nın altında olmamak şartıyla minimum PTE Akademik genel puanı 57 olmalıdır 50.
 5. UNE İngilizce Dil Merkezi'nde EAP programının veya eşdeğeri bir programın başarılı bir şekilde tamamlanması

Bazı programlarda daha yüksek İngilizce dil şartları aranır

İngilizce Dil Merkezi (ELC)

ELC, UNE'de öğrencilerin ileri öğrenim çalışmalarına hazırlanmalarına yardımcı olmak için Akademik Amaçlı İngilizce programlarına doğrudan giriş imkânı sunar. ELC öğretmenleri, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çalışır ve öğrenimleri boyunca sürekli destek ve yönlendirme sunarlar.

Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) CRICOS Programı Kod: 083280M

UNE'nin Akademik Amaçlı İngilizce programı, Armidale kampüsünde veya çevrimiçi olarak sunulur

EAP programı öğrencilerin Avustralya'da yükseköğretime giriş için İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu program tamamlandığında, akademik şartları sağlayan öğrenciler UNE'ye doğrudan giriş için hak kazanabilir.

EAP aynı zamanda ileri seviyede İngilizce öğrenmek isteyen tüm öğrenciler için uygundur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrencilere yönelik hibeler

UNE Uluslararası Hibesi, 2021 veya 2022 yılında öğrenimlerine başlayacak olan tam zamanlı uluslararası öğrencilere yıllık öğrenim ücretlerinden indirim imkânı sunar. Bundan faydalanmak için öğrencilerin kampüste veya bulundukları ülkede çevrimiçi öğrenim görüyor olmaları gerekir. Öğrenciler, aynı zamanda çevrimiçi öğrenime başladıktan sonar kampüse geçmeyi talep edebilirler.

MENA bursu, 2021-2022 öğrenim ücretleri üzerinden %25 indirim sağlar. Bu bursun mevcut olduğu bazı öğrenim seçenekleri şunlardır: Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans Programı Veri Bilimi Yüksek Lisans Programı Serbest Muhasebe Yüksek Lisans Programı Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA) İşletme Lisans Programı Tarım Alanında Fen Yüksek Lisans Programı ve Çevre Bilimi ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı.

HDR bursları

Öğrenciler, aynı zamanda üniversitede yüksek seviyeli araştırma (HDR) burslarına da başvuru yapabilir. Başvuru yapan tüm adayların, yüksek seviyeli bir araştırma programına kayıtlı olmaları veya bir HDR programına kayıt için başvuru yapmış olmaları gerekir.

UNE uluslararası konaklama bursları

Bu burslar şunları sunar:

 • İki akademik 3 aylık döneme kadar 11.000 AUD'a varan konaklama ücretleri
 • Dayalı döşeli yerleşime amaçlı kolej odası
 • İhtiyaç masrafları (su, elektrik, ısıtma)
 • Wi-Fi erişimi (ücretsiz İnternet)
 • 7/24 kampüs güvenliği
 • Öğrenci desteği

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Başlangıç Maaşları

University of New England'tan mezun olan öğrencilerin, mezuniyetten 4 ay sonra işe başlangıç maaşlarının yıllık ortalama 66.800 AUD olduğu tespit edilmiştir (2022 İyi Üniversiteler Rehberi).

Kariyer desteği

Kariyer desteği, University of New England tarafından öğrencilere sunulan pek çok destek hizmetinden sadece biridir. University of New England personeli, öğrencilere okuldaki birinci günlerinden mezun olup iş buluncaya kadar UNE'deki tüm eğitim süreçleri boyunca destek olmaya hazırdır.

Bu ekip, University of New England'ın yabancı öğrencilerine aşağıdaki konularda yardımcı olabilir:

 • Kariyer planlama desteği
 • Grup çalıştayları
 • Kariyer Eylem Planı
 • Staj ve iş deneyimi imkanlarına erişim
 • İş-Entegre Öğrenim (WIL)- Units WORK 300/500
 • Mezun İstihdamı
 • Online Kariyer Kaynakları

Show more +Show less -
1370
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
At UNE
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?