Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Trinity College

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

1870'de kurulan Trinity College, Oxford ve Cambridge'in İngiliz yüksekokulları modeline dayanmaktadır. University of Melbourne için uygulamalı bir yüksekokul olan Trinity ile aralarındaki bağlantı 1876'da başlamıştır. Yurt dışından gelen ve University of Melbourne'da eğitim almak isteyen yetenekli öğrenciler, akademik mükemmeliyete sahip Trinity College Hazırlık Kursları (TCFS) programını takip edebilirler. University of Melbourne'daki uluslararası lisans öğrencilerinin yaklaşık yüzde 25'i Trinity'nin hazırlık programlarından gelmektedir.

TCFS, öğrencilerin gerekli puanları almaları koşuluyla University of Melbourne için lisans dersi eğitimini garanti eden tek hazırlık programıdır. Önde gelen akademisyenler tarafından verilen TCFS programı, hem özenli hem de zorlayıcı bir programdır. Universty of Melbourne ile iş birliği yapılarak tasarlanmıştır ve üniversitenin akademik kurulunun denetiminden geçmiştir.

60'ın üzerinde ülkeden öğrenciye eğitim vermiş olan Trinity, 140 yıllık tarihiyle gurur duymaktadır. Şehir merkezine sadece 1,5km mesafede bulunan Trinity College, sessiz ve sakin bir University of Melbourne kampüsünde yer almaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Trinity College, sınırların kapalı olması nedeniyle Avustralya'ya seyahat edemeyen öğrencilerin eğitimlerini kesintisiz tamamlamalarına yardımcı olmak için online dersler sunmaktadır.

Trinity College'ın online eğitim ve öğretimi, öğrencilerin Avustralya'nın bir numaralı üniversitesi olan University of Melbourne'e girebilmeleri için gerekli eğitimi ve desteği almalarını sağlar. Trinity College'ın online eğitimi hakkında daha fazla bilgi için bu bağlantıyı ziyaret edin.

Trinity College hazırlık eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrenciler, önümüzdeki aylarda üniversitenin ücretsiz canlı derslerine katılabilir.

Bu online dersler:

 • Öğrencilerin Trinity'nin bazı öğretmenleriyle tanışmasını sağlayacak,
 • Onlara ilgilerini çeken konular hakkında faydalı bilgiler verecek,
 • Onlara Trinity College'daki ders stilini gösterecek,
 • Trinity'deki konu alanları veya genel olarak buradaki eğitim hakkındaki sorularını yanıtlayacaktır.

Trinity College, çeşitli konu alanlarında yedi ders vermektedir. Derslerin hepsinde yer alan öğrenciler bir katılım sertifikası alacaktır.

Dersler hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz olarak kaydolmak için bu bağlantıyı ziyaret edin.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Hazırlık kurslarındaki öğrenciler, akademik ve araştırma mükemmeliyeti ile dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan University of Melbourne için en ideal geçiş programını seçebilmek adına birebir rehberlik almaktadır. İki temel dersin yanı sıra, hazırlık öğrencileri aynı zamanda sunulan 11 seçenekten üç seçmeli ders görecektir.

Bu rehberlik, öğrencilerin University of Melbourne içinde seçtikleri lisans bölümüne doğrudan yerleştirilebilecekleri programlara kaydolmalarına yardımcı olmaktadır. Bu programlar, öğrencilerin lisans programı için gereken derslerde eğitim görmelerini sağlar ve aynı zamanda kabul edilmelerini sağlayacak yüksek bir TCFS puanı alma fırsatı verir.

30 yıllık deneyimi ile Trinity College, öğrencileri Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinde çeşitli akademik seçimlere hazırlayan esnek bir müfredat sunmaktadır. Aynı zamanda üniversite, 2020 Times Higher Education Rankings'e (Yükseköğretim Sıralamaları) göre Avustralya'nın en iyi üniversiteleri arasındadır.

Show more +Show less -
Geçiş Programları

Geçiş Programları

Trinity College Hazırlık Kursları programı, hem İngilizce dili hem de akademik sonuç kriterlerini karşılayan yabancı öğrenciler için tasarlanmıştır. Aynı zamanda Avustralya'nın üniversite hayatını keşfetmek isteyen ve University of Melbourne veya diğer Avustralya üniversitelerinde eğitim görmek isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır.

University of Melbourne, lisans eğitimine doğrudan geçiş programları sunmaktadır. Bu programlar, odaklanmış bölüm akışları, öğrencilere kendi tempolarında çalışma fırsatı, bireysel tavsiyeler ve üniversite deneyimi ile öğrencileri yükseköğrenimleri için hazırlar.

Trinity College, Avustralya'nın en iyi hazırlık programlarından bir tanesine sahiptir. Her yıl 1.500'ün üzerinde yabancı öğrenciyi University of Melbourne ve diğer önde gelen Avustralya üniversitelerinde başarıya hazırlamaktadır.

Show more +Show less -
Nasıl Başvurulur

Nasıl Başvurulur

Başvuru Adımları

Yurt dışından gelen öğrenciler, web sitesini ziyaret ederek Trinity College için gereken başvuru adımlarını takip etmelidir.

Başvuru başarılı olduktan sonra öğrencilere bir teklif mektubu gönderilecektir. Trinity College'a kabul edilen öğrenciler giriş, başlangıç tarihi, ödenecek ücretler ve ilgili politikalar hakkında bilgi veren bir teklif mektubu alırlar.

Teklif Kabulü

Öğrenciler, okuldaki yerlerini onaylamak için:

 • teklif mektubunda belirtilen tüm koşulları karşılamalıdır.
 • kabul sayfasına tarihi yazmalı ve imzalamalıdır.
 • teklif mektubunda görüntülenen ilk taksiti ödemelidir.

Ücret ödeme yöntemleri

Öğrenciler, harç ücretini kredi kartı, banka poliçesi veya doğrudan para yatırma/telgraf para havalesi yollarıyla ödeyebilirler.

Öğrenciler için konaklama

18 yaş altı öğrenciler, öğrenci vizesi başvurusunda bulunmadan önce konaklama tercihlerinin okul tarafından onaylanması gerekmektedir.

Kayıt onaylama

Trinity College, ödeme alındıktan ve İçişleri Bakanlığı yönergeleri karşılandıktan sonra öğrenci kayıtlarını onaylayacaktır.

Vize başvurusu

Öğrenciler, öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak için elektronik Kayıt Onayı (e-COE), CAAW mektubu (18 yaş altı öğrenciler için) ve diğer gerekli belgelere sahip olmalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Hazırlık Eğitimi Bursu

Trinity College Hazırlık Eğitimi Bursları üstün akademik başarıya bağlı olarak verilmektedir. Öğrenciler, bu programların her birinden ve coğrafi bölgelerine göre seçilecektir. Burslar ayrı bir başvuru gerektirmez ve okula kabul durumuna göre değerlendirilecektir. Giriş dönemi başlamadan kazananlar belirlenecektir ve bilgilendirmeler seçim aşamasından iki hafta önce yapılacaktır.

Burslar, aşağıdaki giriş dönemlerinde mevcuttur:

 • Ocak girişi
 • Şubat girişi
 • Haziran girişi
 • Temmuz girişi
 • Ağustos girişi
 • Eylül girişi

Hazırlık Eğitimi Programındaki öğrenciler, 2022 yılı için %25-50 oranında bir harç ücreti indiriminden de faydalanmaktadır.

Burslar ve yabancı öğrencilere finansal yardım hakkında daha fazla bilgi için Trinity College web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Show more +Show less -
Konum

Konum

Avustralya, sahil kentleri ve plajları, kültürel mekanları, eşsiz doğal hayatı, birinci sınıf yemekleri, sportif başarıları ve çok kültürlü nüfusu ile ün kazanmış bir ülkedir.

Neden Melbourne?

Sıklıkla dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak gösterilen Melbourne, eğlenceli ve heyecan verici bir yerdir. Mimarisi, kültür çeşitliliği, tramvayları, alışveriş merkezleri ve sporlarıyla ünlü, yaklaşık dört milyon nüfusu olan çok kültürlü ve modern bir şehirdir. Melbourne şehri aynı zamanda mükemmel kahveleri ve yemekleriyle ün kazanmıştır. Şehirde keşfedilmeyi bekleyen birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

Melbourne, Avustralya'nın kültürel merkezi olarak kabul edilir ve çeşitli tiyatrolar, üniversiteler, müzik mekanları, müzeler, sanat galerileri, sinemalar ve kütüphanelere sahiptir. Melbourne ayrıca Melbourne Uluslararası Sanat Festivali, Melbourne Uluslararası Komedi Festivali, Melbourne Uluslararası Film Festivali ve Melbourne Fringe Festivali dahil olmak üzere geniş ölçüde takdir edilen festivallere ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Show more +Show less -
1500
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Trinity College
At Trinity College
Trinity College Foundation Studies – Online Learning
At Trinity College
Trinity College Foundation Studies – Curriculum
At Trinity College
Trinity College Foundation Studies – Guaranteed Pathway
At Trinity College
Trinity College Foundation Studies – Academics
At Trinity College
Trinity College Foundation Studies – Wellbeing - Support
At Trinity College
Trinity College Foundation Studies
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2469

 • $1038
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.2
Kampüs Güvenliği
4.2
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.4
Kampüs Çevresi
4.0
Michelle
Trinity College
Great teachers and nice schedule, okay paced
Daha fazla göster +
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Trinity College - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
nothing Customer reviews:
Trinity College - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
fancy building Customer reviews:
Trinity College - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Trinity College - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
Great teachers and nice schedule, okay paced Customer reviews:
Trinity College - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Trinity College - by, 2019-12-14
5.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
nothing Customer reviews:
Trinity College - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
fancy building Customer reviews:
Trinity College - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Trinity College - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Trinity College Trinity College
Rated4/5based on5 student reviews
Great teachers and nice schedule, okay paced Customer reviews:
Trinity College - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin