Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Troy University

United States
video Bg

Genel Bakış

Troy University, dünya çapında yetmiş ülkeden 1000'i aşkın öğrencisi ile Alabama'nın uluslararası üniversitesi unvanını tam anlamıyla korumaktadır. Hem akademik hem de müfredat dışı olmak üzere eksiksiz bir öğrenme fırsatları yelpazesi sunan kurum, kültürlerin, fikirlerin ve deneyimlerin buluşma noktasıdır.

Aday öğrenciler, küresel bir öğrenme topluluğunda yaşayarak öğrenim görürken, adaylara özel ilgi alanlarını takip etme özgürlüğü veren, çok çeşitli konu alanlarına yayılmış çeşitli lisans ve lisansüstü programları arasından tercih yapabilirler. Troy, dünyanın her yerinden öğrencileri teşvik etmekte ve desteklemektedir. Dersler çoğunlukla İngilizce olarak verilmektedir ve öğrencilerin programlarına güvenle başlayabilmelerini sağlamak için akredite bir ESL yaz okulu mevcuttur. Hem yerel hem de uluslararası öğrencilere sunulan çeşitli bursların yanı sıra, online dersler ve asker kökenli veya askeri ailelerden gelen kişiler için destek seçenekleri bulunmaktadır.

Okul dört kampüse yayılmıştır. Üniversitenin ana kampüsü, Troy şehir merkezinde, çam ve meşe ağaçları, yürüyüş parkurları ve küçük bir göletle donatılmış harika peyzajlı bir arazide yer almaktadır. Diğer özellikleri arasında, üniversite deneyiminin sunulan programların çok ötesine geçmesini sağlayan bir amfi ve modern spor tesisleri bulunmaktadır. Troy'un canlı bir sosyal ortamı vardır. Kampüste uluslararası öğrenci topluluklarının ev sahipliği yaptığı ücretsiz etkinlikler düzenlenmektedir ve spor etkinlikleri önemli bir sosyal cazibe merkezidir.

Kaliteli öğretim ve ulusal ortalamanın üzerinde bir öğretim üyesi/öğrenci oranı ile bir Troy University derecesi, istihdam veya ileri eğitim için sağlam bir hazırlıktır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Troy University, hemşirelik bölümündeki eğitim tesislerini iyileştirmek ve gelecek akademik yıl için yeni dijital tasarım ekipmanı sağlamak için hibeler de dahil olmak üzere son zamanlarda yapılan birtakım yatırımlardan yararlanmaktadır.

Bu sonbaharda, gelişmekte olan 3D baskı dünyasına girmek için gereken becerileri öğreten yeni sınıflar açılacaktır. Sanat ve Endüstri için 3D Baskı, öğrencilerin dijital modellemeyi ve fabrikasyonu öğrenmelerine olanak tanıyan heyecan verici yeni bir programdır. Bu, Troy'daki öğrencilerin teknoloji ve endüstri alanındaki gelişmeler konusunda güncel eğitim almalarını sağlamaktadır. Program, yerel işletmelerde staj yapma, deneyim ve istihdam edilebilirliği artırma fırsatlarını içerecektir.

2020 akademik yılı için, gerekli giriş notlarını karşılayan birinci sınıf öğrencilerine öğrenim ücreti, konaklama ve hatta bir yemek planı sağlayan Millennium Scholar's Ödülü'ne yükseltme de dahil olmak üzere birçok yeni liyakate dayalı burs fırsatı bulunmaktadır.

Üniversitenin beğeni toplayan futbol takımı Troy Trojans, eve dönüş maçlarını bu sonbaharda 24 Ekim'de oynamayı hedeflemektedir. Bu spor etkinlikleri, yeni öğrencilerin sınıf arkadaşlarıyla sosyal bir ortamda tanışmaları için ve Amerikan spor kültürüne giriş olarak harika bir yoldur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Troy University'de öğrenim görenlerin verdiği en istikrarlı referanslardan biri öğretim kadrosunun kalitesidir. Troy'un akademik personeli son derece kalifiye ve deneyimlidir, ancak yorumlar genellikle öğrencilere olan ilgileri ve onlarla bağ kurmaya odaklanmaları üzerinedir. Ücretsiz özel ders olanağı da mevcut olup üniversite 15:1 öğretim üyesi/öğrenci oranı ile 18:1 olan ulusal ortalamadan daha iyidir. Bu, öğretim üyeleriyle daha kişisel bir mentorluk olanağı ve öğrencilere tam potansiyellerine ulaşmaları için ilham veren bir etkileşim düzeyi sağlamaktadır.

Kendini işine adamış öğretim üyeleri, öğrencinin yetişkinliğe geçişini destekleyen ve mezun olduktan sonraki başarısını garantileyen bilgiyi ve güveni verecek şekilde rehberlik de sağlamaktadır. Troy, geniş uluslararası öğrenci topluluğunu desteklemek için, öğrencilerinin etkili bir şekilde ders çalışabilmeleri ve öğretim üyeleri ve diğer öğrencilerle rahatça iletişim kurabilmelerini sağlamak üzere yıl boyunca çeşitli düzeylerde İngilizce dil desteği sunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Troy University'de her biri belirli bir eğitim alanına özel olarak odaklanmış beş fakülte mevcuttur. Troy'un dört farklı kampüse bölünmüş olan eğitim tesisleri arasında Sanat ve Bilim Fakültesi, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Fakültesi ve Sorrell İşletme Fakültesi bulunmaktadır. Bu beş kurum, birçoğu Princeton Review ve Military Times gibi kuruluşlar tarafından Güney Doğu'nun ve ulusun en iyileri arasında gösterilen ve uluslararası alanda tanınan 260'ın üzerinde lisans ve lisansüstü program sunmaktadır.

Temel programlar arasında işletme, psikoloji ve ceza yargılaması yer alır ve üniversitenin Sağlık ve İnsan Hizmetleri bölümü, hemşirelik ve eğitimde önde gelen tesislere sahiptir. Ayrıca, Troy, öğrencilerin uzaktan akredite yeterlilikler elde etmelerini sağlayan son derece başarılı online derece programları ile tanınır. Üniversitenin çalışan öğrencileri ve aileleri olan öğrencileri destekleme taahhüdünün bir parçası olarak akşam eğitim programları da sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrenciler, 10 ila 12. eğitim yıllarına ilişkin transkriptlerin resmi bir kopyasını ve diplomalarını ileterek Uluslararası Başvuruyu tamamlamalıdır. Diğer belgeler arasında bir finansal destek beyanı, pasaportun kimlik sayfası ve İngilizce yeterlilik sertifikası bulunmaktadır. İngilizce yeterliliği için giriş koşulları, en az 61 genel TOEFL sınav puanı veya en az 5.5 toplam IELTS sınav puanıdır.

Üniversite, bu koşulları karşılamayan öğrencilerin dönem başlamadan önce gerekli minimum seviyeye ulaşmasını sağlamak için akredite bir İngilizce yaz okulu sunmaktadır. Troy, çeşitli yetenek seviyelerine ve farklı programlara sahip öğrencilere hitap eden ve yıl boyunca devam eden, altı seviyeli yoğun bir İngilizce programına sahiptir. Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve birçok Karayip ülkesinden gelen adayların dil yeterlilik belgesi sunmalarına gerek yoktur.

Lisansüstü kabulleri için adayın, bölgesel olarak akredite edilmiş bir üniversiteden minimum 2.5 not ortalaması (GPA) ile bir lisans derecesine sahip olması ve resmi bir tavsiye mektubu sunması gerekmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversite, çeşitli destekleyici burs fırsatları sunmaktadır. Bu burslar için uygunluk, genellikle GPA gereklilikleri ile liyakate dayanmaktadır ancak coğrafi konum, makale yazma becerileri, müzik ve performansta mükemmellik veya belirli eğitim alanlarına dayalı finansman seçenekleri de mevcuttur. Troy University, bu programları destekleyen cömert bir bağışçı ve sponsor ağına sahiptir ve bu sayede daha fazla insanın yüksek öğretim alması sağlanmaktadır.

Üniversite, lisans ve yüksek lisans düzeyinde çok sayıda burs sunmaktadır. Not ortalaması (GPA) 3.7 veya üstü olan lisans öğrencileri, ücretsiz eğitim ve konaklamadan yararlanabilmektedir ve ayrıca muhasebe, ekonomi veya küresel işletme öğrencilerine verilen Sorrell Scholars Ödülü de dahil olmak üzere çeşitli programa özgü ödüller de bulunmaktadır. Bu, akademik yıl için 1.500 USD ile 3.000 USD arasında değişen bir destek şeklinde verilmektedir ve burs shaipleri bu süre zarfında öğrenci elçileri olarak görev yapmaktadırlar.

Lisansüstü düzey için, koşulsuz bir teklif almış olan uluslararası öğrenciler, dönem başına en az dokuz saatlik bir kayıt olması ve 3.10 kümülatif not ortalamasının korunması koşuluyla bir Uluslararası Burs için başvurabilirler. Bu, öğrenciye eyalet dışı öğrenim ücretlerinden muafiyet ve yıllık 7,500 USD tutarında bir aylık ödenek sağlamaktadır. Bunlara ek olarak, online öğrenciler ve aileleri olan öğrenciler için diğer birçok burs ve finansman destek programları bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Derecelerini seçebilecekleri bu kadar geniş bir program yelpazesi ile Troy University mezunları, eğitimlerini kendilerini çok yönlü ve istihdam edilebilir mezunlar haline getirecek ve kariyerlerine veya ileri eğitime doğru emin adımlar atmaya hazır olmalarını sağlayacak şekilde çeşitli alanlarda genişletme fırsatına sahiptir. Derece programı boyunca sunulan stajlar, öğrencileri eğitimin ötesinde yaşama hazırlamaya yardımcı olur. Troy University kariyer merkezi, kariyer odaklı bir iş deneyimi bulmak ve geçişi kolaylaştırmak üzere Troy mezunlarının destekleyici ağını kullanmak için harika bir kaynaktır.

Troy mezunlarının yüzde 88'i mezun olduktan sonraki iki yıl içinde yaklaşık 30.100 USD (kaynak) ortalama kazançla istihdam edilmekte olup bu da yaklaşık 23.000 USD olan ulusal ortalamanın oldukça üzerindedir.

Buna ek olarak, Troy University mezunları, derecelerini ulusal ortalamaya oranla yaklaşık yüzde 37 daha az öğrenci borcu ile tamamlamakta bu da bir Troy yeterliliğine kısa vadede katma değer eklerken, mezun olan öğrenciye hayatının bir sonraki evresinde daha fazla maddi özgürlük de tanımaktadır.

Show more +Show less -
784
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Troy University
TROY Accelerate Dual Enrollment Program
At Troy University
At Troy University
At Troy University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?