Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Alabama Birmingham - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Alabama at Birmingham, başarıyı hedefleyen uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli programlar ve fırsatlar sunuyor. Lisans ve lisansüstü seviyesinde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler doğrudan kayıt imkânından da faydalanabiliyor.

İngilizce dili ya da akademik beceriler konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler, ilgili konudaki seviyelerine bağlı olarak Uluslararası Birinci Yıl, Lisans Seviyesinde Transfer, Lisansüstü Geçiş ya da Akademik İngilizce programlarından birine katılabiliyor.

Bu programlar sayesinde öğrenciler akademik becerilerini ve İngilizce yeteneklerini geliştirirken akademik kredi de kazanmaktadır. UAB tarafından sunulan diğer hizmetlerden bazıları:

 • Akademik danışmanlar
 • Yabancı dil öğretmenleri
 • Öğrenim Kaynakları Merkezi
 • Kişiye özel destek
 • Vize ve göçmenlik yardımı
 • Eğitimsel ve kültürel çalıştaylar, aktiviteler ve etkinlikler

Bu meşhur üniversite, 2019 yılında U.S. News & World Report tarafından hazırlanan Dünyanın En İyi Üniversiteleri Sıralamasında 175. olarak gösterilmiştir. Enstitü aynı zamanda Times Higher Education World University Rankings'in En İyi Genç Üniversiteler Sıralamasında ABD'de 1. ve dünya çapında 12. sırada kendine yer bulmuştur.

1969'da kurulmuş olan UAB, 275 dönümlük bir araziye yayılmıştır, 100'den fazla ülkenin temsil edildiği ve yurt dışından gelen birçok öğrencinin de bulunduğu 22.000 kişilik öğrenci nufusuna ev sahipliği yapmaktadır.

UAB, Birmingham şehrinin merkezine yakın konumuyla öğrencilerine boş zamanlarına keyif katabilecekleri birçok aktivite sunuyor. Bunlar arasında, Appalachian Dağları'nda doğa yürüyüşünden heyecan verici bir gece hayatına, üç büyük nehirde su sporlarından tiyatro oyunlarına ve sayısız restoran seçeneğine kadar birçok şey bulunuyor.

UAB öğrencileri, başarılı bir gelecek için gereken eğitimi aldıkları konusunda hiç şüphe duymuyor. Öğrenciler, onların sınırlarını zorlamak ve hedeflerine ulaştırmak üzere tasarlanan programlar sayesinde profesyonellerin dünyasında istedikleri etkiyi bırakıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

En iyi genç üniversite

Üst üste ikinci kez ABD çapında en iyi genç üniversite seçilen University of Alabama at Birmingham, ayrıca Times Higher Education World University Rankings 2019 En İyi Genç Üniversiteler Sıralamasında da dünyanın en iyi 12. üniversitesi seçilmiştir.

Birmingham şehir merkezinin yaklaşık dörtte birini kapsayan UAB'de eğitim gören öğrenciler yeni evlerini yakından tanıyacaktır. 22.000 öğrenci ve 23.000 çalışan ile Alabama eyaletindeki en büyük işverendir.

Sürdürülebilir bir kampüs

UAB'nin University Hall adındaki yepyeni derslik ve ofis alanı Enerji ve Çevreye Duyarlı Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikasına layık görüldü. Yeni Sanat ve Fen Bilimleri Yüksekokulu binası ise kampüsün ilk LEED sertifikalı binası oldu.

Üniversite, azami miktarda enerji su ve kaynak tasarrufu yaparken asgari miktarda atık üretmeyi amaçlıyor. UAB Sürdürülebilirlik'in uygulamaya koyduğu stratejik plan, insanlar için güvenli ve sağlıklı ortamlar yaratırken çevre üzerinde olumlu etkiye sahip olan binalar tasarlamayı ve inşa etmeyi hedefliyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Okul, ABD'de akademik derece programlarında öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencileri bu programlara giriş için hazırlayan bir dizi geçiş programı, lisans ve lisansüstü programı sunuyor.

Lisans Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Giriş koşullarını ve İngilizce yeterlilik şartlarını sağlayan öğrenciler, çeşitli alan ve disiplinlerde UAB lisans programlarına doğrudan giriş için başvurabiliyor.

Lisansüstü Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Bir UAB lisansüstü programına doğrudan giriş yapmak isteyen öğrencilerin giriş koşulları ve İngilizce dil şartlarını sağlamaları gerekiyor.

Uluslararası Birinci Yıl

Programa katılan öğrenciler, akademik ve İngilizce becerilerini geliştirirken akademik kredi alma şansına sahip oluyor. Uluslararası Birinci Yıl öğrencilerine UAB'nin akademik programlarında öğrenim gören öğrencilerle eş zamanlı mezun olabilmeleri için ek destek de sunuluyor. Öğrenciler, seçtikleri lisans programına katılabilmek için İngilizce seviyelerine göre düzenlenen bir geçiş programından (3 sömestre kadar) faydalanabiliyor.

Lisans Öğrencileri için Transfer Programı

Hali hazırda yüksekokul veya üniversite programlarını tamamlamış olan ve UAB'ye transfer olmak isteyen öğrenciler, Lisans Transfer Programı sayesinde akademik kredilerini transfer edebiliyor.

Lisansüstü Geçiş Programı

Program, lisansüstü programlarında öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencileri ihtiyaçları olan akademik ve İngilizce becerileriyle donatıyor ve başvuru yapacakları lisansüstü programının koşulları arasında bulunması halinde onları GMAT/GRE sınavlarına da hazırlıyor. Bir ve iki sömestr seçenekleri bulunan programın süresi öğrencinin İngilizce seciyesine göre belirleniyor.

Akademik İngilizce Programı

Öğrenciler program kapsamında, Amerikan yükseköğrenim sisteminde başarıyı yakalamak için gereken İngilizce dil becerileri, akademik beceriler ve eleştirel düşünme becerisini geliştiriyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Alabama at Birmingham'da bir geçiş programına katılmak isteyen öğrencilerin sağlamaları gereken birkaç giriş koşulu bulunuyor.

Lisans Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Akademik koşullar: En az 2.75 ortalama ile lise diploması (programa/kursa bağlı olarak ek koşullar mevcut olabilir).

İngilizce dil koşulları: Her alandan en az 5.5 almak kaydıyla 6.0 genel IELTS puanı veya en az 77 TOEFL puanı ya da dengi.

Lisansüstü Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Akademik koşullar: En az 3.0 ortalama ile bir lisans programını tamamlamış olmak seçilen program gerektiriyorsa GRE ve GMAT sonuçları başvurulan programa göre ek belge ve referanslar gerekiyor olabilir.

İngilizce dil koşulları: En az 6.5 IELTS puanı veya en az 80 TOEFL puanı ya da dengi.

Uluslararası Birinci Yıl

Akademik koşullar: En az 2.0 ortalama ile lise diploması

İngilizce dil koşulları: En az 5.0 IELTS puanı veya en az 50 TOEFL puanı ya da dengi.

Lisans Öğrencileri için Transfer Programı

Akademik koşullar: En az 2.0 ortalama ve 12 transfer edilebilir yüksekokul ya da üniversite kredisi.

İngilizce dil koşulları: En az 5.0-6.0 IELTS puanı veya en az 50-77 TOEFL puanı ya da dengi.

Lisansüstü Programlarına Geçiş

Akademik koşullar: Başvuru yapılacak programa bağlı olmak üzere bir lisans, diploma veya dengi programı tamamlamış olmak, 2.5 veya dengi ortalamaya sahip olmak, varsa program için belirlenmiş diğer koşulları sağlamak.

İngilizce dil koşulları: En az 5.5 IELTS puanı veya en az 65 TOEFL puanı ya da dengi.

Akademik İngilizce

Öğrencilerin lise diploması veya dengi bir tamamlama belgesi sunmaları gerekir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Alabama at Birmingham, başarılı uluslararası öğrencilerin eğitimlerini desteklemek amacıyla bir dizi burs sunarak öğrenim ve yaşam giderlerine katkıda bulunuyor. Öğrencilerin her burs için şartlar ve kontenjanları incelemeleri tavsiye ediliyor. Burslar arasında şunlar yer alıyor:

Bölgesel Burs

Geçiş programlarında öğrenim gören ve şartları sağlayan öğrenciler için 9.000 USD'ye kadar burs sağlanabiliyor.

Uluslararası Burslar

Bir akademik derece programının birinci yılına doğrudan kayıt olmak isteyen ve şartları sağlayan uluslararası öğrencilere verilen bursun tutarı 7.500 USD'yi bulabiliyor.

IB Bursu

Bir akademik derece programının birinci yılına doğrudan kayıt olmak isteyen ve şartları sağlayan uluslararası öğrencilere verilen bursun tutarı 2.500 USD'yi bulabiliyor.

UAB Sürekli Başarı Bursu

Tutarları 3.000 USD'ye kadar çıkan bu burslar, Uluslararası Birinci Yıl programını başarıyla tamamlayan ve geçiş koşullarını sağlayan öğrencilere veriliyor.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Kampüs

Uluslararası öğrenciler, University of Alabama at Birmingham kampüsünün tüm olanaklarından diledikleri gibi faydalanıyor. Birçok yeşil alana ve 4.400'den fazla ağaca ev sahipliği yapması sebebiyle Arbor Day Foundation tarafından beş yıl üst üste Tree Campus USA (Ağaçlı Kampüs) üniversitelerinden biri olan UAB, Birmingham şehir merkezine olan yakınlığıyla da birçok keyifli aktivite vadediyor.

Yapılar

UAB, altyapısını her daim toplumun faydasını gözeterek geliştiriyor. Okulun yeni yapıları arasında Collat İşletme Yüksekokulu ve Hemşirelik Yüksekokulu ile yakın zamanda açılacak Genomik Tıp ve Veri Araştırma Merkezi binası bulunuyor. Okul, her biri en iyi öğrenim olanak ve kaynaklarıyla donanmış yapılarıyla öne çıkıyor.

2015 yılında kapılarını açan Hill Öğrenci Merkezi, olağanüstü olanaklarla dolu. Merkezde restoranlar, stadyum tarzında bir tiyatro salonu, bir teknoloji mağazası ve kitapçı ile birçok aktivite, toplanma ve hizmet alanı bulunuyor.

Müfredat Dışı Aktiviteler

Okulda öğrencilerin katılabileceği heyecan verici birçok ders dışı aktivite de mevcut. UAB, 2018 yılında en iyi 50 rekreasyon merkezinden biri seçilen UAB Rekreasyon Merkezinin yanı sıra 250'den fazla öğrenci kulüp ve derneği, 20 spor kulübü ve 18 Division I spor takımına sahip.

Yemek Seçenekleri

Kampüste yer alan 13 restoran, geniş bir menü yelpazesiyle her zevk ve beslenme türü için seçenekler sunuyor. Açık büfenin yanı sıra al-götür seçeneklerine de sahip olan restoranlarda üniversitenin ONE kartıyla ödeme yapılabildiğinden, öğrenciler sürekli nakit para taşıma ihtiyacı duymuyor.

Sağlık ve huzur

UAB'nin yakın dönemde yeniden dekore edilen ve yaklaşık 2.150 m2'lik bir alanda hizmet veren Öğrenci Sağlık Hizmetleri, Danışmanlık ve Refah Merkezi, öğrencilere sağlık ve refahla ilgili konularda kapsamlı destek veriyor.

Konaklama seçenekleri

Tamamı kampüs içinde rahat erişim imkânı verecek şekilde konumlanan UAB konaklama tesislerinde öğrenciler her türlü imkâna ve Birmingham şehir merkezine kolaylıkla ulaşabiliyor. Uluslararası Birinci Yıl öğrencilerinin genelinin kampüste konaklaması gerekiyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Univesity of Alabama at Birmingham'ın hazırlık programları, yabancı öğrencileri ABD düzeyinde başarılı bir diploma eğitimine hazırlamak için tasarlanmıştır. Lisans programlarının 17'si U.S. News & World Report'un 2020-21 En İyi Lisansüstü Okullar listesinde ilk 25 arasında yer almaktadır.

Üniversite, öğrencilerinin bir bir diplomadan çok daha fazlası ile mezun olmasını sağlamak için çalışıyor. Öğrenciler, profesyonel dünyadaki zorluklarla yüzleşmeye hazır ve işverenler tarafından aranan özellik ve deneyime sahip bireyler olarak mezun oluyor.

Kariyer Hizmetleri

Öğrenciler UAB'deki öğrenimleri süresince mevcut kariyer destek hizmetlerinden sonuna kadar faydalanabiliyor. Özverili personel ve bol miktardaki kaynaklar, öğrencilerin işverenlerle bağlantı kurmasını ve değerli sektörel tecrübeler kazanmalarını sağlıyor. Hizmetlerden bazıları:

 • Kariyer Fuarları
 • Planlama araçları
 • İş ilanları web sitesi
 • Kampüs İçinde İş Görüşmeleri
 • Kişiye özel danışmanlık
 • Staj ve iş deneyimi fırsatları

Show more +Show less -
971
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
169th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
Yingnan speak
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
At University of Alabama at Birmingham
Birmingham Alabama 1600 10th Ave. South, Floor 2
INTO UAB works in partnership with the University of Alabama at Birmingham to offer high-quality university preparation programs for international students. The institute?s Academic English, International Year One and Graduate Pathway programs help students transition to a US degree program. Students will enter a fully integrated program to learn alongside American peers and earn academic credits towards university degree while developing English and academic skills.

Students have access to all the campus facilities and activities, and academic, social, and cultural resources at UAB. These include the University Academic Success Center, which promotes and fosters student success, enhances academic performance, and inspires to achieve academic, professional, and personal goals. The INTO UAB resources are intentionally designed to facilitate experiences that encourage persistence and prepares for life after graduation. Services like the Multicultural and Diversity Programs, the International Student and Scholar Services, the Student Advocacy group, the Student Health and Wellness Center, and the Student Counseling Center are all available to international students.

The institute provides the best learning environment through highly qualified instructors, facilities with the latest technology, small class sizes, personalized support, social activities, and a welcoming community all contribute to the rich campus experience. The INTO University of Alabama at Birmingham Center is located right in the heart of the campus, just steps away from the Campus Green.

Consistently ranked as one of the most diverse college campuses in the US, The University of Alabama at Birmingham attracts students and faculty from more than 100 countries.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_292501_320px.jpg University of Alabama Birmingham - INTO USA https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-alabama-birmingham-into-usa/iid-us-01174/

Ortalama toplam maliyet$1746

 • $794
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $99
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin