Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Brighton

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Brighton, İngiltere'nin Brighton ve Eastrbourne şehirlerine yayılan dört kampüsünde tasarımdan mühendisliğe kadar geniş bir yelpazede 200'den fazla program sunan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin aldığı birçok ödül arasında yüksek eğitim kalitesinin bir kanıtı olan Gümüş TEF Ödülü de bulunuyor.

Öğrenciler Brighton'da öğrenim gördükleri sırada işe yerleştirme programlarına katılarak seçtikleri sektörde pratik deneyim kazanma şansını elde ediyor. Bu sayede Brighton mezunlarının %94,4'ü mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam ediliyor (DLHE). Öğrenciler ayrıca kariyer hizmetleri çerçevesinde birebir kariyer danışmanlığından öne çıkan bir özgeçmiş ve ön yazı yazmaya kadar birçok konuda destek alabiliyor.

Brighton, öğrencilerini okulda bulunan 60'dan fazla spor kulübü ve 100'ün üzerindeki öğrenci topluluğuna katılarak sosyal çevrelerini genişletmeleri, yeni ilgi alanları keşfetmeleri ve özgeçmişlerine ekleyecekleri yeni beceriler edinmeleri konusunda teşvik ediyor. Öğrenciler ayrıca kendi öğrenci topluluklarını kurma şansına da sahip.

Okul, her öğrencinin buradaki öğrenim hayatı süresince mutlu ve güvende hissetmesine ve ihtiyaç duyduğunda destek hizmetlerinden faydalanmasına önem veriyor. Destek hizmetleri arasında gizliliğe dayalı danışmanlık veren bir ekip, LGBTQ+ desteği, sağlıkla ilgili konularda bilgi edinme ve engelli ya da özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için özel hizmetler bulunuyor.

Öğrenciler Brighton'daki derece programlarında öğrenimlerini sürdürürken yurt dışındaki üniversitelerle ortak yürütülen öğrenci değişim programlarına katılabiliyor. Değişim programları öğrencilere yeni kültürler hakkında bilgi edinmek, başka bir ülkede yaşamayı deneyimlemek ve yeni zorlukları göğüslerken özgüvenlerini geliştirmek için harika bir fırsat sunuyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İleri Mühendislik Binası

University of Brighton'ın yakın zamanda hizmete açılan 14 milyon GBP değerindeki İleri Mühendislik Binası, lisans ve lisansüstü eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yürütüldüğü İleri Mühendislik Merkezi'ne ev sahipliği yapıyor. Merkez, son teknoloji mekanik, otomotiv ve havacılık-uzay mühendisliği tesisleri ile yeni nesil mühendis ve araştırmacılar için ilham verici bir eğitim ve araştırma ortamı sunuyor.

Okumaya devam edin.

Brighton dünyanın en iyi moda okulları arasında

University of Brighton, 2018 yılında CEOWORLD dergisi tarafından sıralamada dünyanın en iyi 110 moda okulu arasında 13. sırada gösterildi. Dünyanın en iyileri arasında kabul edilen Brighton moda programlarında sunulan teorik ve uygulamalı eğitimler ve sanat araştırmaları, uluslararası şöhrete sahip.

Okumaya devam edin.

Büyük Dönüşüm Projesi

Brighton, öğrenim deneyimini zenginleştirecek tesis yatırımlarına devam ediyor. Okul, Brighton ve Eastbourne kampüslerinde yapılacak yenileme çalışmalarına ek olarak Moulsecoomb'da bulunan en büyük kampüsün dönüştürülmesini de projelendiriyor. Moulsecoomb kampüsünün geliştirilmesi, öğrencilere yepyeni konaklama tesisleri, eğitim ve öğrenim alanları, sosyal tesisler ve fitness merkezlerine erişim imkânı verecek. Gelecek üç yılda University of Brighton Moulsecoomb kampüsünün çehresini değiştirecek proje, saygın Times Higher Education Leadership & Management Ödülleri (THELMAs) tarafından kısa listeye alındı.

Okumaya devam edin.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Brighton, öğrencilerine onları öğrenim gördükleri alanda başarılı olmak için teşvik edecek bir eğitim ve öğrenim ortamı sağlamak için durmaksızın çalışıyor.

Öğretim kalitesi dalında Gümüş TEF Ödülü sahibi

University of Brighton'ın öğrencileri için sağladığı eğitim ve öğrenim ortamı standartlarının, İngiliz Hükumeti Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) tarafından uygulanan titiz yükseköğrenim standartlarını istikrarlı bir biçimde aştığı görülmektedir.

Mesleki akreditasyon

50'den fazla mesleki kuruluş tarafından onaylanan akademik programlarımız, öğrencilere çalışma lisansı veya mesleki sınavlardan muafiyet gibi ek nitelikler kazandırıyor.

Üstün İlk Öğretmenlik Eğitimi

Sunduğu ilköğretim, ortaöğretim ve zorunlu eğitim sonrası (16 yaş sonrası) öğretmenlik programlarının öğretim kalitesiyle İngiltere'nin Eğitim Standartları Kurumu tarafından ‘üstün' olarak değerlendirilen University of Brighton, İngiltere çapında bu değerlendirmeye layık görülen tek eğitim kurumu olma özelliğine sahip.

Eğitim ve Öğrenimde Mükemmeliyet Merkezi

University of Brighton bir Tasarımla Eğitim ve Öğrenimde Mükemmeliyet Merkezidir (CETLD). CETLD, University of Brighton liderliğinde ve V&A Müzesi, İngiltere Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (RIBA) ve Kraliyet Sanat Okulu (RCA) iş birliğiyle yürütülen ortak bir girişimdir.

Akademik programların düzenli denetimi

University of Brighton, en yüksek eğitim kalitesini sağlamak için programlarını sürekli olarak geliştiriyor. Üniversitede sunulan program ve modüller her yıl düzenli olarak denetime tabi tutuluyor. Denetim kapsamında öğrenci geribildirimleri toplanıyor ve programların güncelliğini sağlamak adına öğretim kadrosunun bilgileri ölçülüyor.

Okumaya devam edin.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite aşağıdaki fakülteler çapında program seçenekleri sunuyor:

Uygulamalı Sosyal Bilimler Fakültesi

Eğitim ve öğrenimde mükemmelliği sağlayan Brighton, istihdam edilebilirliği hayli yüksek mezunlar veriyor.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Okul, saygın okutmanlar, dünya çapında etki yaratan araştırmalar ve dinamik bir mezun topluluğuyla öne çıkıyor.

Sanat Fakültesi

Fakülte, farklı disiplinler çapında nitelikli zanaatkar ve sanatçılar mezun ediyor.

Brighton İşletme Fakültesi

Fakülte, işletme alanında birçok konuda eğitim veriyor ve araştırma yürütüyor.

Brighton ve Sussex Tıp Fakültesi (BSMS)

University of Brighton, University of Sussex ve güneydoğu bölgesindeki Ulusal Sağlık Hizmetleri kuruluşları ortaklığıdır.

Bilgisayar, Mühendislik ve Matematik Fakültesi

Fakülte, sunduğu akademik programları meslek örgütleri ve sektörle yakın temaslarda bulunarak geliştiriyor.

Eğitim Fakültesi

Öğretmen ve diğer öğrenim ve gelişim profesyonellerinin eğitiminde İngiltere'nin en büyük kuruluşlarından biri.

Çevre ve Teknoloji Fakültesi

Kapsamlı uygulamalı araştırma ve danışmanlık faaliyetleri sayesinde akademik programlar her daim güncel ve alanla doğrudan ilişkili.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte, hemşirelik, ebelik, fizyoterapi ve diğer çeşitli alanlarda sunduğu mesleki eğitim ve yürüttüğü araştırmalarla öne çıkıyor.

Beşeri Bilimler Fakültesi

Tatmin edici bir akademik ortam sunan fakültede Edebiyat, Dil Bilim, Tarih ve Kültür alanlarında programlar sunuluyor.

Medya Fakültesi

Fakülte, uygulamalı prodüksiyon programlarından geleneksel medya çalışmalarına kadar iletişimin pek çok alanında akademik programlar sunuyor.

Eczacılık ve Biyomoleküler Bilimler Fakültesi

Alanında İngiltere'nin en büyük bölümlerinden biri.

Spor ve Hizmet Yönetimi Fakültesi

Fakülte Misafir Ağırlama, Kiralama, Turizm, Beden Eğitimi, Spor ve Egzersiz Bilimi alanlarında programlar sunuyor.

Brighton Doktora Okulu

Okul, öğrencilere birçok disiplinde doktora programları sunuyor.

Üniversiteye hazırlık

University of Brighton Dil Enstitüsü dil programları sunarken Uluslararası Yüksekokul bünyesinde hazırlık programları veriliyor.

Detayları okuyun...

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Liyakat bazlı ve esnek bir kabul politikası izleyen üniversite, potansiyeli yüksek öğrencileri teşvik ediyor ve destekliyor. Değerlendirme için sınav sonuçlarının yanı sıra, öğrencinin mesleki başarıları, iş deneyimi, geçmişi ve kişisel durumu gibi faktörler de göz önünde bulunduruluyor.

Lisans

Lisans düzeyindeki programlara başvuran öğrencilerin, program web sayfalarında detayları görülebilen belirli kabul koşullarını sağlamaları gerekmektedir.

Lisansüstü

Yüksek lisans düzeyindeki programlarda genellikle lisans derecesi şartı bulunmaktadır. Bu dereceye sahip olmayan, ancak eşdeğer bir deneyime sahip olduklarını belgelendiren öğrenciler, bir programa katılabilmeleri ve katkıda bulunabilmeleri için değerlendirmeye alınacaktır. Öğrencilerin ayrıca program web sayfalarında detayları görülebilen belirli kabul koşullarını sağlamaları gerekmektedir.

İngilizce yeterlilik şartları

Lisans öğrencilerinin, onaylanmış ve güvenilir İngilizce dil sınavları listesinde (SELT) yer alan bir sınavdan aldıkları sonuçla İngilizce yeterlilik şartlarını sağladıklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

Lisansüstü programlarının çoğu için her alandan en az 5.5 almış olmak kaydıyla 6.5 genel IELTS puanı şartı bulunmakla beraber, bazı programlar daha yüksek IELTS puanları gerektirmektedir. Öğrenciler programlara özel kabul koşullarını incelemek için program web sayfalarını ziyaret edebilir.

Programlar hakkında daha fazla bilgi alın

Akademik hazırlık kursları

Partner kuruluşumuz Kaplan Uluslararası Hazırlık Okulu ile yaptığımız iş birliğiyle çok sayıda lisans ve lisansüstü hazırlık programı sunuyoruz. University of Brighton International College'da verilen hazırlık programları, üniversite seviyesinde akademik çalışmalar için kapsamlı bir hazırlık eğitimi sunuyor. Programı beklenen seviyede başarıyla tamamlayan ve öğrenimlerinin bir sonraki aşamasına devam etmek isteyen öğrencilere, seçtikleri derece programında kontenjan garantisi veriliyor.

İngilizce hazırlık kursları

University of Brighton Language Institute, akademik derece programlarına kabul için gereken İngilizce seviyesine ulaşmak isteyen öğrencilere yönelik çeşitli Akademik Amaçlı ve dönem öncesi İngilizce hazırlık kursları sunuyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Brighton uluslararası öğrenciler için çeşitli lisans, lisansüstü ve araştırma bursları sağlıyor.

Burslardan bazıları:

Uluslararası Burslar

Üniversite, bir tam zamanlı ve öğretim temelli lisans veya lisansüstü programına devam eden uluslararası öğrencilere her biri 5000 GBP tutarında toplam 50 liyakat bazlı burs veriyor. Seçim kriterleri temel olarak liyakate dayanıyor.

Uluslararası araştırma bursları

Bir araştırma derece programının yıllık öğrenim harcını (en fazla üç yıl için) karşılayan araştırma bursu, her alandan üstün başarı gösteren uluslararası araştırma öğrencilerine açık olup en fazla iki kişiye verilebilmektedir.

Uluslararası Huxley bursları

Üniversite, Eczacılık ve Biyomoleküler Bilimler Fakültesi bünyesindeki belirli Fen Bilimleri veya araştırma yüksek lisans programlarında öğrenim gören uluslararası öğrenciler için her biri 2000 GBP tutarında çeşitli burslar sağlıyor.

University of Brighton sporcu bursları

Bu burslar, ulusal veya bölgesel spor yarışmalarında potansiyel gösteren sporculara verilmektedir.

Başarı bursları

Üniversite her yıl sonu değerlendirmesinde yüksek akademik performans sergileyen uluslararası lisans öğrencilerine veriliyor olup yaklaşık 1000 GBP tutarındadır.

Uluslararası öğrenci destek fonu

Öğrenci başına 500 GBP'yi geçmeyen bu burs hali hazırsa okulda kayıtlı olup öğrenim ücretinin tamamını ödeyen ve beklenmedik durumlar dolayısıyla finansal problemler yaşayan uluslararası öğrencilere verilmektedir.

Diğer burslar:

 • Rektör Yardımcısı Mükemmeliyet Bursu
 • Rektör Yardımcısı Mezun Bursu
 • Chevening Bursu
 • Forward Bound Bursu
 • Santander Araştırma Bursu
 • Santander Uluslararası Yüksek Lisans Bursu

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Brighton, öğrencilerinin mezuniyetlerinden sonra dünyaya açılmak ve olumlu bir etki yaratmak için ihtiyaç duyacakları bilgi, beceri ve deneyimi edinmelerini sağlayacak gerçek dünya şart ve zorluklarını öğrenimle bir araya getiriyor ve onları üniversite yaşamından sonraki gerçek dünyaya hazırlıyor.

İşe yerleştirme programları

Tüm lisans programları, kısa bir tecrübe, toplum gönüllülük deneyimleri veya sektörde bir yıl geçirmek gibi iş alanında öğrenim fırsatları sunuyor.

Mesleki akreditasyona sahip programlar

Sektörle fikir alışverişi çerçevesinde ve işverenlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanan programların birçoğunda sürekli geribildirim için sektörel danışma kurulu bulunuyor. Mesleki akreditasyon, Brighton programlarının oldukça önemli bir parçası.

Kariyer Desteği

Okulun kariyer hizmetleri sağlayıcısı, program öncesi, sırası ve sonunda kariyer planlaması desteği sağlarken, her kampüste bulunan kariyer merkezleri, rehberlik, mentorluk ve istihdam edilebilirlik becerilerinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Her yıl bir kariyer fuarına ev sahipliği yapan okulda istihdam bulmanın bir yolu da çevrimiçi iş veri tabanıdır.

Mezun istihdam oranları

University of Brighton'ın kariyer odaklı yaklaşımı sayesinde, Brighton mezunlarının %94.4'ü hali hazırda çalışıyor, eğitim alıyor veya lisansüstü öğrenimlerine devam ediyor (2016-17 DLHE).

Brighton'da kariyer gelişimi hakkında daha fazla bilgi alın.

Show more +Show less -
4376
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Construction
Brighton city
Brighton Falmer
Architecture
Computing
Brighton Grand Parade
Law
Biology
Business
Computing
Engineering
Fashion
Geography
Sports Science
Brighton Brighton and Hove 68 Grand Parade
Brighton Brighton and Hove Village Way
Eastbourne East Sussex 49 Darley Road
Brighton Brighton and Hove Lewes Road
From small beginnings in 1850, the University of Brighton has grown to a complex and diverse institution based in three locations across the south coast of England. Its students are part of a dynamic, diverse and creative community that embraces partnership working and that makes a positive difference to society. Subjects that are taught at the university ranges from medicine to engineering, psychology to illustration, sport science to English literature.

The university?s experienced and supportive staff provide support with a range of university and non-university issues, which includes expert advice about financial concerns and money management, immigration advice and international student support. Studying at Brighton offers an experience that goes way beyond the classroom through learning from industry experts who bring their professional experience into the classroom, Gaining teamwork and collaboration skills by working on projects, and placing learning into practice, gain work experience and meet new contacts on job placement. From popular team games through to individual pursuits, the clubs at University of Brighton provide opportunities for training, competition and fun. These clubs are administratively run and organised by students for students.

University of Brighton have three campuses in Brighton and one in Eastbourne. City campus is in the centre of Brighton and home to its arts and humanities students. Specialist facilities, studio space and its world-class Design Archives all make for an inspiring environment where creativity thrives.

Eastbourne is easy-going with the beach and countryside nearby. Subjects include hospitality, journalism, physical education, physiotherapy, and sport science, and facilities include a 25-metre swimming pool, artificial outdoor pitch, dance studio and newsroom.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_227484_320px.jpg University of Brighton https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-brighton/iid-uk-01208/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin