Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

University of Canberra College

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Canberra College (UC College), University of Canberra'ya (UC) geçiş seçeneği sunmaktadır.

Bir UC lisans programına giriş koşullarını tam olarak karşılamayan öğrenciler için akademik ve dil programları sunar. Öğrenciler daha sonra üniversitede derece düzeyinde eğitime geçiş yapabilirler.

UC College, aşağıdaki paket pathway programlarını sunar:

 • Uluslararası hazırlık eğitimi - öğrencilerin UC lisans derecelerinin ilk yılına hazırlanmasıdır
 • Diplomalar – UC lisans derecesinin ilk yılıdır
 • Akademik Hazırlıkta lisansüstü sertifikası – UC yüksek lisans derecesine geçiş sağlayan bir pathway programıdır
 • İngilizce dil programları - UC eğitiminin yanı sıra yoğunlaştırılmış dil dersleri.

UC College, kolejden üniversiteye geçiş yapan uluslararası öğrencilere yeterli destek sağlamaktadır.

Dünyanın en hızlı yükselen akademik kurumlarından biri olan University of Canberra, Times Higher Education tarafından dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasında gösterilmiştir. 16.000'den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir.

UC College, üniversitenin ana kampüsünde bulunmakta olup öğrenciler, derece düzeyindeki öğrenciler ile aynı şekilde kampüsteki tüm hizmet ve tesislerden faydalanabilmektedir. Hatta kampüste konaklama garantisi sunulmaktadır.

Avustralya'nın başkenti Canberra, eğitim için eşsiz ve heyecan verici bir yerdir. Melbourne ve Sidney arasında yer alır ve yapacak birçok eğlenceli şey mevcuttur. Çok kültürlü şehir restoranlar, müzeler, doğal alanlar ve daha fazlasıyla doludur. Her şeyin yakın mesafede olması öğrenci deneyiminin zahmetsiz ve unutulmaz olmasını sağlar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

UC College öğrencileri, geniş University of Canberra topluluğunun bir parçasıdır. UC, akademik mükemmelliği ile dünya çapında tanınan bir üniversitedir.

Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021

THE, en son dünya sıralamasında UC'yı Avustralya'daki en iyi 10 üniversite arasında sıralamıştır. UC aynı zamanda dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Üniversite 2021'de dokuz sıra yükselmiştir. Bu, onu uluslararası sıralamada en hızlı yükselen üniversitelerden biri yapmaktadır. THE sıralamasına 2015 yılında katılarak en iyi 501-600 üniversite arasına girmiştir.

Diğer Ödüller

UC, 2019 Good Universities Guide gibi diğer sıralamalarda da iyi bir izlenim bırakmıştır. Şu eğitim alanlarının tümünde aşağıdakiler için beş yıldız ile ödüllendirilmiştir:

 • İşletme ve Yöneticilik - mezun başlangıç maaşı
 • Hemşirelik - öğrenme kaynakları
 • Sağlık Hizmetleri - öğretim kalitesi
 • Programlama ve Bilgi Sistemleri - mezun istihdamı
 • İletişim - genel deneyim ve mezun başlangıç maaşı
 • Yaratıcı Sanatlar - mezun istihdamı
 • Psikoloji - mezun istihdamı ve öğretim kalitesi
 • Rehabilitasyon - beceri geliştirme.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UC ve UC College öğretmenleri, branşları konusunda son derece kalifiye ve tutkuludur. Öğrencilerin bilgi tabanını ve beceri setlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için kendi deneyimlerini kullanırlar. Öğretmenler özel destek sağlar ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya kararlıdır.

İşe Entegre Öğrenim (WIL)

UC derecelerinin neredeyse yüzde 90'ının kapsamında WIL bulunur. Bu, öğrencilerin profesyonel kariyerlerine hazırlanmak için birçok pratik deneyim fırsatına sahip olduğu anlamına gelir. Bu, UC'nın mezun istihdam oranına da yansımıştır: UC mezunlarının %89'u üniversiteden mezun olduktan kısa bir süre sonra iş bulmakta veya ileri eğitime devam etmektedir. Ayrıca yüksek başlangıç maaşlarından da yararlanırlar (QLIT 2018).

Sınıflar

Öğrenciler UC College'da kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşarlar. Akademik sınıflarda en fazla 25 öğrenci bulunmaktadır ve İngilizce dil sınıfları en fazla 18 öğrenciden oluşmaktadır. Öğrenciler işbirliğine dayalı öğrenime katılarak bolca yüz yüze öğretim almaktadır. Öğretim yöntemleri dersleri, uygulamalı seansları ve özel dersleri içermektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

İngilizce diliyle ilgili şartlar

UC College'daki programlar İngilizce olarak verilmektedir. Öğrencilerin derslerinden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için dile hakim olmaları gerekir. Dil yeterliliği aşağıdaki IELTS sınav sonuçları veya eşdeğeri aracılığıyla gösterilebilmektedir:

 • Uluslararası Hazırlık Eğitimi – her bölümde en az 5.0 olmak üzere toplam 5.5 puan
 • Diploma – her bölümde en az 5.5 olmak üzere toplam 5.5 puan
 • Akademik Hazırlıkta Lisansüstü Sertifikası – her bölümde en az 6.0 olmak üzere toplam 6.0 puan.

Uluslararası öğrenciler, kolejle doğrudan iletişime geçebilir ve kişiye özgü giriş koşulları hakkında görüşebilirler.

Yabancı Öğrencilere Yönelik Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı (Elicos)

University of Canberra College İngilizce Dil Merkezi (UCCELC), yoğunlaştırılmış İngilizce dil programları sunmaktadır. Bu programlar, ana dili İngilizce olmayanların günlük İngilizce ve akademik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. ELICOS programı, uluslararası öğrencileri UC ve UC College'daki eğitimlerine hazırlamaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

2021'de UC College'a yeni gelen uluslararası öğrenciler, öğrenim masraflarına destek olmak için burs almaya hak kazanabilirler.

Akademik Başarı Bursu

Bir diploma programında okumak için başvuran üstün başarılı öğrenciler için 2,500 AUD tutarında bir öğrenim ücreti indirimi mevcuttur.

Kültürel Çeşitlilik Bursu

Uygun öğrenciler için 2.000 AUD tutarında bir öğrenim ücreti indirimi mevcuttur.

ELICOS İndirimleri

Avrupa, Kamboçya, Japonya, Endonezya, Moğolistan, Malezya, Laos, Tayland, Güney Kore ve Vietnam'dan gelen öğrenciler için, bir program paketindeki ELICOS haftalık ücreti üzerinden yüzde 10'luk bir öğrenim ücreti indirimi mevcuttur. Orta ve Latin Amerika'dan gelen öğrenciler için yüzde 20 indirim uygulanmaktadır.

Akademik Hazırlıkta Lisansüstü Sertifikası

Bir UC yüksek lisans programı ile aynı paket içerisinde ise, GCAF programındaki öğrenciler için 1.000 AUD tutarında bir öğrenim ücreti indirimi mevcuttur.

Uygun öğrenciler ayrıca UC lisans veya yüksek lisans dereceleri için University of Canberra'dan bir devam bursu da alabilmektedir.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Yaşamak için güvenli ve heyecan verici bir yer olan Canberra, OECD tarafından dünyanın en yaşanabilir şehri seçilmiştir.

Kampüs, güvenli ve samimi bir ortam sunmaktadır. Tesis bünyesinde çok sayıda kulüp ve dernek, ibadet yerleri, kadınlar için özel alanlar, kafeler ve öğrenci yurtları bulunmaktadır. Kampüsün COVID açısından güvenli olmasını sağlamak için tüm önlemler alınmıştır.

Kampüs Güvenliği

UC'nın özel güvenlik ekibi, kampüsün güvenli bir ortam olmasını sağlamak için 7/24 çalışmaktadır.

Sağlanan hizmetler şunlardır:

 • Güvenlik eskortu - öğrenciler, kampüs içinde güvenlik ekibinin dost canlısı bir üyesiyle dolaşabilirler. Bu özellikle akşamları kullanışlıdır.
 • Yardım noktaları - kampüs ve konutların çevresinde, yardım için güvenlik ekibiyle iletişim kurmak üzere kullanılabilecek yardım noktaları mevcuttur.
 • CCTV ve kampüs devriyesi - kampüs, kamera izleme ve güvenlik devriye görevlileri aracılığıyla 7/24 izlenmektedir.
 • COVIDSafe Uygulaması - öğrenciler, COVID-19'lu biriyle temas halinde olanları izleyen ve bildirimde bulunan uygulamayı indirebilir. Bu, virüsün yayılmasını azaltma amaçlıdır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

UC College öğrencileri, eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra genellikle bir UC derece programına giriş garantisine sahiptir. Eğitim düzeyine bağlı olarak, bir lisans derecesi programının birinci veya ikinci yılına doğrudan giriş yapabilirler.

University of Canberra

University of Canberra'dan alınan bir derece, rüya gibi bir kariyer için bir sonraki adımdır. Öğrenciler, işe entegre edilmiş öğrenme yoluyla paha biçilmez deneyimler kazanmaktadır. En iyi işverenlerin aradığı işyeri becerilerini geliştirmektedirler.

2020 QILT Graduate Outcomes Survey'e göre, mezunlar yüksek bir istihdam oranına sahiptir. Ayrıca başlangıç maaşları yüksektir. Bunların her ikisi de ulusal ortalamanın üzerindedir. UC'nın başarıları:

 • Orta vadede lisansüstü istihdam oranı için Avustralya'da birinci
 • Orta vadede lisans istihdam oranı için Avustralya'da ikinci.

Canberra, OECD tarafından dünyanın en yaşanabilir şehri seçilmiştir. Uluslararası öğrenciler, eğitimlerinin ardından şehirde kalma şansına sahiptir. Canberra, eğitim sonrasında fazladan bir yıl çalışma hakkı sayesinde uygun bir lokasyondur.

Show more +Show less -

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
Join us at Canberra College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?