text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

University of Canberra

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Canberra (UC) sadece 30 yıllık geçmişiyle taze eğitim perspektifine sahip genç bir üniversitedir. UC'nin uygulamalı öğrenme yaklaşımı ve endüstriyle olan güçlü bağı üniversiteyi dünya genelindeki üniversitelerin en iyi yüzde birlik diliminde (Times 2019 Yükseköğretim Üniversite Sıralamaları 2019) ve Avustralya'daki en iyi on üniversite arasında konumlandırmaktadır.

UC, öğrencilere mezun olmadan çok önce gelecekteki kariyerlerine bir bakış açısı sağlayan işe yerleştirmelerle, sektör projeleriyle ve stajlarla ünlenmiştir. Öğrencilere öğrenimleri sırasında sağlanan bu deneyim, onları mezun olduktan sonra işgücüne başarılı bir şekilde geçiş yapmak için ideal bir konuma getirmekte ve işverenler tarafından daha çok aranmalarını sağlamaktadır.

UC dereceleri çok geniş çaplı konularda verilmekte olup endüstri talepleriyle aynı yönde olacak şekilde tasarlanmıştır. UC hukuk, işletme ve siyaset bilimi dereceleri, Avustralya'nın siyasi merkezindeki konumu sayesinde öğrencileri alanlarındaki emsallerinden ileriye taşımaktadır. UC'de BT ve fen bilimleri okumayı tercih eden öğrenciler bu disiplinlerdeki en yeni ve en ileri teknolojik gelişmeleri kapsayacak şekilde tasarlanmış derecelerle en ön saflara taşınmaktadır.

Ayrıca, UC spor, eğitim ve sağlık alanlarında da isim yapmış olup bu durum üniversiteyi ACT'de (Amerika Kolej Sınavı) yenilikçi eğitimin merkezi haline getirmektedir. UC öğrenci desteği, öğrenim kaynakları ve beceri geliştirme açısından üst sıralarda yer almakta olup bu açıdan ACT'de birinci sıradadır (QILT 2019).

UC Avustralya'nın canlı başkenti Canberra'da bulunur. OECD tarafından dünyanın en yaşanılabilir şehri olarak gösterilen güvenli, yenilikçi ve modern bir kenttir. Canberra eğitim, iş, güvenlik, çevre, gelir ve yaşam memnuniyeti gibi birçok alanda bir numara kalmıştır. Canberra aynı zamanda Avustralya Hükümeti tarafından eğitim sonrası iş hakları için ekstra üç yıla ulaşabilmek için uygun bir lokasyon olarak değerlendirilmiştir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İkinci dönem online eğitim

UC öğrencilerin eğitim planlarına COVID-19'dan dolayı getirilen uluslararası seyahat kısıtlamalarına rağmen devam etmesinin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu nedenle, üniversite popüler dersler için seçmeli bir dizi online birim imkanı sunmakta olup bu seyahat kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra yüz yüze eğitime geçmeden önce akademik çalışmaların online başlamasına olanak sağlayacaktır.

Uluslararası eğitim harçlarında dondurma

UC'nin 2021 uluslararası eğitim harcı öğrencileri desteklemek için mevcut 2020 oranlarıyla aynı kalacaktır. Özel geri ödeme ve kabul düzenlemeleriyle öğrencilere çok sayıda cömert burs olanakları da sunulmaktadır.

Yeni Tesisler

Fen Bilimleri ve Teknoloji fakültesinde yeni bir biyomedikal araştırma laboratuvarı ve Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine yönelik yeni atölye laboratuvarları ve stüdyo mekanları tesis edilmiştir. Projelerin amacı yüksek nitelikli araştırma, yenilenmiş personel konaklaması sağlamak ve tesisleri endüstri ve mesleklerle yakından bağlantılı olacak şekilde geliştirmektir.

Canberra'nın tek e-Spor mekanı

University of Canberra artık başkenti tek özel e-Sport salonuna ve yükseköğretim dünyasında en iyi E-spor mekanına ev sahipliği yapmaktadır. Bu mekanda PC ve dünyanın en popüler oyunlarının yüklenmiş olduğu XBOX, Nintendo Switch ve PlayStation gibi 20'nin üzerinde oyun konsolu bulunmaktadır.

TAP yoluyla bağlantı

Öğrencilerin etkileşime girdiği, güvenilir ilişkiler kurduğu ve Canberra'da öğrenci yaşamıyla ilgili birçok soru sorabildikleri The Access Platformu (TAP) yoluyla gelecekte başvurmayı düşünen öğrenciler şu anki öğrencilerle istedikleri zaman sohbet edebilir. Bağlantıda kalmak için tek yapmaları gereken TAP uygulamasını cep telefonlarına indirmek.

Show more +Show less -
Eğitim deneyimi

Eğitim deneyimi

Öğretim Kalitesi

UC bir dizi bilgi birikimi ve uluslararası endüstri deneyimine sahip nitelikli uzmana ev sahipliği yapmaktadır. Her personel öğrencilerin gelişimi, eğitimi ve endüstrinin ilerlemesine katkı sağlayacak sürekli uygulamaları araştırmalara kendini adamıştır.

Tüm UC derecelerinde işle-bütünleşmiş öğrenme güçlü bir şekilde vurgulanmakta ve iş-tabanlı projeler, stajlar ve mesleki yerleştirmelerden faydalanılmaktadır.

Öğrenci desteği

University of Canberra önemli fırsatlar ve akademik destek hizmetlerinin sunulduğu ilerici bir kurumdur. UC öğrencilere unutulmaz ve başarılı bir akademik eğitim deneyimi yaşatmayı amaçlar.

 • Uluslararası Öğrenci Destek Hizmetleri (ISSS) tüm uluslararası öğrencilere üniversite politikaları refah kültürel uyum başvuru ve şikayetler gibi birçok konuda özel tahsis edilmiş hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.
 • Akademik Çalışma Becerisi programları ödevler, yazma ve dilbilgisi, araştırma, referans verme ve online öğrenim sistemlerini yapılandırarak öğrencilere destek vermektedir.
 • Kariyer Merkezi CV yazma, staj hazırlığı ve ipuçları, işverenlerle ağ oluşturma fırsatları ve bire bir kariyer danışmanlığı dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla öğrencilere destek sunmaktadır.
 • ASK (Akademik Bilgi ve Beceriler) Danışmanlar kütüphane kullanımı, ödev yazma ve UC sistemleri gibi çalışma konularında diğer öğrencilere yardım etmek için hazır bulunan mevcut UC öğrencileridir.
 • PALS (Akran Destekli Eğitim Oturumları) ilgili üniteyi başarılı bir şekilde tamamlamış öğrencilerin liderlik ettiği grup çalışması oturumlarıdır ve dersler ve öğretici programlarda verilenlere ek destek sunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UC kampüsü çok çeşitli disiplinlerde uzmanlıkları olan benzersiz ve farklı bir dizi çalışma seçeneği sunan beş fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Fakülteler şöyledir:

 • Sanat ve Tasarım Fakültesi

UC Sanat ve Tasarım Fakültesi, gazetecilik, iletişim ve medya, tasarım ve mimarlık, uluslararası çalışmalar ve beşeri bilimler gibi çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve araştırma dereceleri sunan geniş ve çeşitliliğe sahip bir fakültedir.

 • İşletme, İktisat ve Hukuk Fakültesi

Fakülte, ekonomi, finans, girişimcilik, hukuk, kamu politikası ve yönetimi, ticaret ve uluslararası ilişkilerin de içinde olduğu işletme, devlet yönetimi ve hukuk gibi alanlarda sertifika, lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

 • Eğitim Fakültesi

Eğitim fakültesi öğretmenlerin tescili için yeni uluslararası gerekliliklerle aynı yönde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim eğitimi ve TESOL uzmanlıklarına sahiptir. Tüm başlangıç öğretmen eğitimi dersleri ACT Öğretmen kalite Enstitüsü tarafından akredite edilmiş olup Avustralya genelinde tanınmaktadır.

 • Sağlık Fakültesi

Sağlık Fakültesi, çeşitli sağlık uzmanlık alanlarında klinisyen, personel ve araştırmacılara eğitim verir. Fakülte, öğrencilerin sürekli değişen sağlık ve spor sektörlerinde yenilikçiler, değişim elçileri ve sektör liderleri olabilmek için ihtiyaç duydukları alanla ilgili gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaya odaklıdır.

 • Bilim ve Teknoloji Fakültesi

Bu fakülte, üniversitenin çevre, tıp ve adli tıp alanlarındaki üst sınıf akademik programlarını bir araya getirir ve bilgi teknolojisi, bilgi sistemleri, mühendislik ve matematik alanlarında dinamik, modern eğitim ve araştırma olanakları sunar.

UC Araştırma

UC dersleri 28 farklı disiplin genelinde araştırmalarda dünya standartlarını aşarak gerçek dünyaya yönelik beceriler geliştirme odaklıdır (ERA 2018). Çevre, ekoloji, genetik, halk sağlığı ve klinik bilimler olmak üzere beş disiplin olabilecek en üst derecelendirme ile ödüllendirilmiştir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uygunluk

UC, öğrencilerin üniversiteye kabul edilmelerine yardımcı olan pathway kursları seçeneklerinden, en üst düzey derecelerde doktora ve araştırma programlarına kadar çok sayıda program sunmaktadır.

Öğrencilerin seçmiş oldukları akademik çalışma opsiyonuna bağlı olarak genel üniversite ve özel program-temelli giriş koşullarının tümünü karşılaması gerekir.

Lisans programları

Uluslararası programlara giriş hakkı kazanmak için gerekli özel kabul koşulları vardır. Minimum giriş koşullarını karşılamayan öğrenciler University of Canberra College (UCC) tarafından sunulan geçiş programları yoluyla da programlara erişim sağlayabilir. Kabul için gerekli nitelikler kişiye özel olarak da değerlendirilecektir.

Lisansüstü programları

Kabul ve gerekli ek koşullar özel programlara göre farklılık gösterir ve her bir program açıklaması kapsamında genel hatlarıyla verilmiştir.

İbraz edilecekler

Uluslararası öğrencilerin başvurularıyla birlikte bazı destekleyici belgeleri de sunması gerekir:

 • çalışmalarını tamamladıklarını gösteren akademik transkript ve belgeler
 • İngilizce yeterlilik seviyesi sınav puanları
 • bir özgeçmiş ve iş giriş belgesi ile iş deneyimi. Bunun sorumluluklarınız, göreviniz ve istihdam sürenizi açıklayan işveren tarafından hazırlanmış resmi bir belge olması gerekir.
 • Önceki akademik çalışmaların taslağı (öğrenciler kredi veya ileri seviye çalışmalar arayışındaysa)

Gerekli belgeler İngilizce değilse yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gerekir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Tüm uluslararası öğrencilerin minimum İngilizce yeterlilik koşullarını karşılaması gerekir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UC kaliteli eğitiminden mümkün olduğunca fazla öğrencinin faydalanmasını sağlamaya odaklanır. Uluslararası öğrencilere öğrenim harçları ve geçim masraflarında yardımcı olmak için çeşitli burslar verilmektedir.

University of Canberra Uluslararası Program Başarı Bursu

UC'de belli başlı lisans veya yüksek lisans derecesi programlarına başvuran Hindistan Nepal Bangladeş Pakistan Sri Lanka Bhutan Vietnam Filipinler Latin Amerika Kenya Nijerya Morityus Endonezya Güney Kore ve Japonya'dan gelen uluslararası öğrencilere verilmektedir.

Değeri: Toplam öğrenim harcının yüzde 25'u

Minimum kriterler:

 • Yukarıda belirtilen ülkelerden birinin vatandaşı
 • Sadece belirli programlar için
 • Lisans derecesi için (12.Yıl %70 veya dengi puan)
 • Yüksek lisans derecesi için (%65 lisans eğitimi puanı veya 7 üzerinden 5 GPA - Genel Not Ortalaması)

University of Canberra Uluslararası Üstün Başarı Bursu

UC'deki lisans veya yüksek lisans programlarına başvuran tüm uluslararası öğrenciler bu burstan yararlanabilirler.

Değeri: Toplam öğrenim harcının yüzde 20'u

Minimum kriterler:

 • Herhangi bir vatandaşlık
 • Lisans derecesi için: %85 veya dengi
 • Yüksek lisans derecesi için: %80 veya dengi
 • Herhangi bir lisans veya yüksek lisans programı

University of Canberra Uluslararası Başarı Bursu

UC'deki lisans veya yüksek lisans programlarına başvuran tüm uluslararası öğrenciler bu burstan yararlanabilirler.

Değeri: Toplam öğrenim harcının yüzde 10'u

Minimum kriterler:

 • Herhangi bir vatandaşlık
 • Lisans derecesi için: %70 veya dengi
 • Yüksek lisans derecesi için: %65 veya dengi
 • Herhangi bir lisans veya yüksek lisans programı

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UC yüzde 89 genel iş bulma oranı Avustralya'nın mezun istihdam sonuçları açısından en iyi kurumlarından biri olarak derecelendirilmiştir. Dolayısıyla UC öğrencileri için mezun sonuçları Avustralya ulusal ortalamasının üzerindedir. (QILT 2019).

UC lisans mezunlarının tüm çalışma alanları genelinde ortalama işe başlama maaşı yıllık 62.600 AUD olan ulusal ortalamanın oldukça üzerindedir (QILT 2019).

Kariyer desteği

UC Kariyer Ofisi, mevcut öğrencilere ve yeni mezunlara (mezuniyet tarihinden itibaren 1 yıla kadar) kampüste ve kampüs dışında iş bulmak için gerekli becerileri edinmeleri ve kariyer hedeflerine erişmeleri için gereken desteği verir.

UC Ortakları

UC hem Avustralya'da hem denizaşırı ülkelerde staj, işe yerleştirme ve mesleki rehberlik fırsatlarını kolaylaştırabilen gerçek dünya işverenleriyle güçlü ortaklıklar geliştirmiştir.

 • Ernst & Young
 • PricewaterhouseCoopers
 • Deloitte
 • Intelledox
 • Xero
 • Instaclustr
 • Geocon Constructions
 • ActewAGL
 • Savunma ve Stratejik Çalışmalar Merkezi
 • Avustralya Sınır Gücü
 • Avustralya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü
 • Canberra Times
 • ACT Brumbies
 • Fox Sports
 • Canberra Raiders
 • AFL Canberra
 • Basketball ACT
 • Netball Australia

Show more +Show less -
4536
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
184th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Bruce Australian Capital Territory 11 Kirinari Street
South Brisbane Queensland 66 Ernest Street
The University of Canberra is a diverse and exciting learning organisation that provides courses at its Bruce campus in Canberra, and through partners in Sydney, Melbourne and Queensland and internationally. The courses offered by the university includes undergraduate courses, Graduate Certificates, Graduate Diplomas, Masters by Coursework, Masters by Research, Professional Doctorates and Research Doctorates. It also provides pathways programs, English language courses and professional education and training through the University of Canberra College. The courses are offered face-to-face, online, flexibly and intensively and the University has four teaching periods that includes Summer, Semester 1, Winter Term and Semester 2.

The University provides extensive student support services, both online and face-to-face, to help students achieve academic goals. Student Engagement directorate provides a range of academic, administrative and pastoral services and programs to support students. It provides study skills support, career development support, support for international students and students with disability and welfare support for all students. Also, student engagement directorate provides a range of programs to support the student experience, including the Outstanding Scholars Scheme, the Canberra Award, the Rural Student Support Program and the Elite Athlete Support Program.

The institution has a rich variety of facilities for students, staff and the community to engage with. It continues to invest in comfortable, attractive, safe and technology-enabled spaces teaching and learning spaces, participation in sports, cultural and social activities, creating a vibrant campus life.

The university?s vibrant, friendly campus is home to a wide array of caf?s, eateries and fitness facilities and also plays host to the famous touring music festival ?Groovin' the Moo.? There are many options for travelling to the University of Canberra, cycling, driving, it is well serviced by buses, with over 18 routes travelling to the College Street stations during the week and 8 on weekends.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_233556_320px.jpg University of Canberra https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-canberra/iid-au-00430/

Ortalama toplam maliyet$4390

 • $2955
  Konutlar
 • $896
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $400
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.5
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.5
Eğitim Kalitesi
4.5
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin