Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Canberra

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Canberra (UC) sadece 30 yıllık geçmişiyle taze eğitim perspektifine sahip genç bir üniversitedir. UC'nin uygulamalı öğrenme yaklaşımı ve sanayi ile olan güçlü ortaklığı üniversiteyi, dünya genelinde en iyi üniversiteler arasında ilk %1'e Avustralya'da ise en iyi 10 üniversite arasına yerleştirmiştir (2021 Times Yükseköğretim Üniversite Sıralamaları).

Geniş çaplı sanayi projesi ve staj seçenekleri sunan UC, öğretime iş odaklı yaklaşımda başarı göstermiştir. Bu yaklaşım, üniversitenin muhteşem mezun oranlarına ve başlangıç maaşlarına katkı sağlamış olup UC mezunlarının işverenler tarafından oldukça talep görmelerini sağlar.

UC derece programları, çeşitli konu alanları genelinde sunulur ve sanayi talepleri doğrultusunda tasarlanır. Avustralya'nın politik merkezi olan Canberra'daki konumu sayesinde hukuk, işletme ve siyaset alanındaki UC dereceleri, öğrencilere benzersiz bir avantaj sağlar. Bilgi Teknolojisi ve fen alanındaki dereceler, yenilikleri yakından takip etmeleri ve en yeni gelişmelere uyum sağlamaları için sanayideki gelişmeler doğrultusunda güncellenir.

UC aynı zamanda spor, sağlık ve eğitim alanındaki uzmanları ile tanınmaktadır. UC, öğrenci desteği, öğrenim kaynakları ve beceri gelişimi ile üst sıralarda yer alır ve bu alanda Avustralya Başkent Bölgesi'nde ilk sıraya yerleşmiştir (Good Universities Guide 2022).

UC, Avustralya'nın canlı başkenti Canberra'da bulunur. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) tarafından dünyanın en yaşanılabilir şehri olarak gösterilen güvenli, yenilikçi ve modern bir kenttir. Canberra eğitim, iş, güvenlik, çevre, gelir ve yaşam memnuniyeti gibi birçok alanda hala birinci sıradadır. Canberra aynı zamanda Avustralya Hükümeti tarafından, eğitim sonrası ekstra üç yıl çalışma haklarına erişim için uygun bir konum olarak değerlendirilmiştir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Öğrenime çevrimiçi olarak başlayın

UC, COVID-19 dolayısıyla uluslararası seyahat kısıtlamaları uygulanırken öğrencilerin öğrenim planlarını sürdürmelerinin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu sebeple, üniversite seyahat kısıtlamaları kalktıktan sonra yüz yüze eğitime geçişin öncesinde öğrenimin çevrimiçi olarak başlatılmasını sağlayarak, en çok tercih edilen programlar genelinde bir dizi çevrimiçi modül sunar.

Avustralya'ya seyahat edemeyecek durumda olan öğrencilere destek olmak amacıyla öğrenimlerine çevrimiçi başlayan öğrencilere öğrenim ücretlerinden %10 indirim uygulanacaktır. Bu indirim, diğer cömert burs seçenekleri ile birleştirilerek öğrenim masrafları, daha uygun hale dönüştürülebilir.

Yeni tesisler

Yeni bir biyomedikal araştırma laboratuvarı tamamlanmıştır ve ayrıca Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde yeni uygulama amaçlı tasarım atölyeleri ve stüdyolar mevcuttur. Bu özel alanlar, yüksek kaliteli araştırmalara ve hatta sanayi ile olan bağların daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Canberra'nın tek e-Spor alanı

University of Canberra artık başkentin tek özel e-Spor (elektronik spor) salonuna ve yükseköğretim kurumları genelinde en iyisine ev sahipliği yapmaktadır. Bu alanda, dünyanın en popüler oyunlarının yüklü olduğu 20 adet masaüstü bilgisayar ve XBOX, Nintendo Switch ve PlayStation gibi konsollar bulunur.

Kurumun bir öğrencisi ile sohbet

UC deneyimi hakkında ilk elden bilgi almak isteyen öğrenciler, etkileşim kurabilecekleri ve güvenilir bağlar geliştirebilecekleri ve Canberra'daki öğrenci hayatı hakkında sorular sorabilecekleri Access Platform (TAP) aracılığıyla hâlihazırda öğrenim gören bir öğrenci ile sohbet edebilirler.

Show more +Show less -
Eğitim deneyimi

Eğitim deneyimi

Öğretim Kalitesi

UC bir dizi bilgi birikimi ve uluslararası sanayi deneyimine sahip nitelikli uzmana ev sahipliği yapar. Her personel öğrencilerin gelişimi, eğitimi ve sanayinin ilerlemesine katkı sağlayacak devamlı uygulamalı araştırmalara kendini adamıştır.

Tüm UC dereceleri işle bütünleşik öğrenime güçlü bir vurgu yapmakta olup iş odaklı projelere, stajlara ve profesyonel yerleştirme seçeneklerine yer verir.

Öğrenci desteği

University of Canberra önemli fırsatlar ve akademik destek hizmetlerinin sunulduğu ilerici bir kurumdur. UC, öğrencilere unutulmaz ve başarılı bir akademik eğitim deneyimi yaşatmayı amaçlar.

 • Uluslararası Öğrenci Destek Hizmeti üniversite politikaları, iyi yaşam, kültürel uyum, hoşlarına giden veya sıkıntı yaratan konular hakkında tüm uluslararası öğrencilere özel hizmet ve tavsiyeler sunar.
 • Öğrenim Becerileri programı öğrencilere ödev hazırlama, yazma ve dilbilgisi, araştırma, kaynak kullanımı ve çevrimiçi öğrenim sistemleri hakkında destek sunar.
 • CareerHub öğrencilere CV hazırlama, mülakata hazırlık ve ipuçları, işverenlerle ağ imkânları ve birebir kariyer danışmanlığı dahil pek çok konuda destek sunar.
 • ASK (Akademik Beceri ve Bilgi) Danışmanları, kütüphanelerin kullanımı, ödev yazma ve UC sistemleri gibi konularda diğer öğrencilere yardımcı olmaya hazır olan mevcut UC öğrencileridir.
 • PALS (Akran Destekli Öğrenim Oturumları), ilgili bir modülü başarılı bir şekilde tamamlamış olan öğrenciler tarafından yönetilen grupla çalışma oturumları olup dersler ve konferanslarda sunulanlara ek destek sağlarlar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UC kampüsü, birbiri ile bağlantılı pek çok disiplinde uzman olan, benzersiz ve çeşitli öğrenim seçenekleri sunan 5 fakülteye ev sahipliği yapar.

 • Sanat ve Tasarım Fakültesi

UC Sanat ve Tasarım Fakültesi, gazetecilik, iletişim ve medya, tasarım ve mimarlık, uluslararası çalışmalar ve beşeri bilimler gibi çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve araştırma dereceleri sunan geniş ve çeşitliliğe sahip bir fakültedir.

 • İşletme, İdare ve Hukuk Fakültesi

Fakülte ekonomi, finans, girişimcilik, hukuk, kamu politikası ve yönetimi, ticaret ve uluslararası ilişkilerin de içinde olduğu işletme, devlet yönetimi ve hukuk gibi alanlarda sertifika, lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

 • Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi, öğretmenlerin tesciline yönelik yeni ulusal şartlara uygun olarak okul öncesi, ilk ve ortaöğretim eğitim ve TESOL alanlarında uzmanlığa sahiptir. Başlangıç seviyesindeki tüm öğretmenlik eğitimi programları ACT Öğretmen Kalite Enstitüsü tarafından akredite edilmiş olup Avustralya genelinde tanınmaktadır.

 • Sağlık Fakültesi

Sağlık Fakültesi, çeşitli sağlık uzmanlık alanlarında klinisyen, personel ve araştırmacılara eğitim verir. Fakülte, öğrencilerin sürekli değişen sağlık ve spor sektörlerinde yenilikçiler, değişim elçileri ve sektör liderleri olabilmek için ihtiyaç duydukları, alanla ilgili gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaya odaklıdır.

 • Fen ve Teknoloji Fakültesi

Bu fakülte, üniversitenin çevre, tıp ve adli tıp alanlarındaki üst sınıf akademik programlarını bir araya toplar ve bilgi teknolojisi, bilgi sistemleri, mühendislik ve matematik alanlarında dinamik, modern eğitim ve araştırma olanakları sunar.

UC Araştırma

UC programları, 28 farklı disiplin genelindeki araştırmalarda dünya standartlarını aşarak gerçek dünyaya uygun beceriler geliştirmeye odaklanır (ERA 2018). Çevre, Ekoloji, Genetik, Halk Sağlığı ve Klinik Bilimler olmak üzere 5 disiplinde en yüksek değerlendirmeye layık görülmüştür.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uygunluk

UC, öğrencilerin üniversiteye girmelerine yardımcı olan pathway programlarından doktora ve araştırma programlarına kadar çeşitli programlar sunar.

Öğrencilerin, üniversitenin genel giriş şartlarını ve seçtikleri öğrenim seçeneğine bağlı olarak programa özgü şartları yerine getirmeleri gerekecektir.

Lisans programları

Uluslararası programlara giriş için bazı özel gidiş şartları mevcuttur. Minimum giriş şartlarını sağlamayan öğrenciler, University of Canberra College (UCC) tarafından sunulan pathway programları aracılığıyla programlara erişim sağlayabilir. Giriş için her öğrencinin yeterlilikleri özel olarak değerlendirilecektir.

Lisansüstü programlar

Kabul ve gerekli koşullar, her programa göre farklılık gösterir ve her bir program tanımı kapsamında genel hatlarıyla sunulur.

Sunulması gereken evraklar

Uluslararası öğrencilerin başvurularıyla birlikte bazı destekleyici belgeleri de sunmaları gerekir:

 • Öğrenimlerini tamamladıklarını gösteren akademik transkript ve sertifikalar
 • İngilizce yeterlilik seviyesini gösteren sınav puanları
 • Bir özgeçmiş ve iş giriş belgesi ile kanıtlanacak iş deneyimi. Bunun işteki sorumluluklarınız, göreviniz ve istihdam sürenizi belirten, işveren tarafından hazırlanmış resmi bir belge olması gerekir.
 • Önceki akademik çalışmaların taslağı (aday, kredi toplamak veya kredi transferi istiyorsa).

Gerekli belgelerin İngilizce olmaması halinde onaylı çevirileri sunulmalıdır.

İngilizce dil şartları

Tüm uluslararası öğrencilerin, minimum İngilizce yeterlilik şartlarını sağlamaları gerekir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UC, olabildiğince fazla sayıda öğrencinin burslardan faydalanmasını sağlamaya yardımcı olmaya odaklanır. Uluslararası öğrencilere öğrenim ücretleri ve yaşam masrafları konusunda destek olmak için çeşitli burslar sunulur.

University of Canberra Uluslararası Program Başarı Bursu

Bu burs UC'de belli başlı lisans veya yüksek lisans derece programlarına başvuran Hindistan, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Butan, Vietnam, Filipinler, Latin Amerika, Kenya, Nijerya, Morityus, Endonezya, Güney Kore ve Japonya'dan gelen uluslararası öğrencilere verilmektedir.

Değeri: Toplam öğrenim harcın üzerinden %25 indirim

Minimum kriterler:

 • Yukarıda belirtilen ülkelerden birinin vatandaşı olmak
 • Sadece belirli programlar için
 • Lisans derecesi için (12. Sınıf'tan %70 veya eşdeğeri bir başarı seviyesi)
 • Yüksek lisans derecesi için (%65 lisans eğitimi puanı veya 7 üzerinden 5 GPA - Genel Not Ortalaması)

University of Canberra Uluslararası Üstün Başarı Bursu

UC'deki lisans veya yüksek lisans programlarına başvuran tüm uluslararası öğrenciler bu burstan yararlanabilirler.

Değeri: Toplam öğrenim harcın üzerinden %20 indirim

Minimum kriterler:

 • Tüm vatandaşlıklara açık
 • Lisans derecesi için: %85 veya dengi
 • Yüksek lisans derecesi için: %80 veya dengi
 • Herhangi bir lisans veya yüksek lisans programı

University of Canberra Uluslararası Başarı Bursu

UC'deki lisans veya yüksek lisans programlarına başvuran tüm uluslararası öğrenciler bu burstan yararlanabilirler.

Değeri: Toplam öğrenim harcın üzerinden %10 indirim

Minimum kriterler:

 • Tüm vatandaşlıklara açık
 • Lisans derecesi için: %70 veya dengi
 • Yüksek lisans derecesi için: %65 veya dengi
 • Herhangi bir lisans veya yüksek lisans programı

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UC, %89 genel iş bulma oranı ile Avustralya'nın mezun istihdam sonuçları açısından en iyi kurumlarından biri olarak derecelendirilmiştir. Dolayısıyla UC öğrencileri için mezun sonuçları, Avustralya ulusal ortalamasının üzerindedir. (QILT 2021).

Tüm konu alanları genelinde UC lisans mezunlarının ortalama işe başlama maaşı, yıllık 65.000 AUD olan ulusal ortalamanın oldukça üzerindedir (QILT 2021).

Kariyer desteği

Careers UC, mevcut öğrencilere ve yeni mezunlara kampüste ve kampüs dışında iş bulma ve tatmin edici kariyerlere geçiş yapma konusunda destek verir.

UC Ortakları

UC hem Avustralya'da hem yurtdışında staj, işe yerleştirme ve mesleki yönlendirme fırsatları konusunda kolaylık sağlayan gerçek işverenlerle güçlü ortaklıklar geliştirmiştir.

 • Ernst & Young
 • PricewaterhouseCoopers
 • Deloitte
 • Intelledox
 • Xero
 • Instaclustr
 • Geocon Constructions
 • ActewAGL
 • Savunma ve Stratejik Çalışmalar Merkezi
 • Avustralya Sınır Gücü
 • Avustralya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü
 • Canberra Times
 • ACT Brumbies
 • Fox Sports
 • Canberra Raiders
 • AFL Canberra
 • Basketball ACT
 • Netball Australia

Show more +Show less -
4536
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
170th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
Join us at University of Canberra
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.5
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.5
Eğitim Kalitesi
4.5
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
University of Canberra University of Canberra
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Canberra - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin