text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

University of Delaware

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Büyük fikirlere sahip öğrenciler University of Delaware’de (UD) yenilikçi düşünce için uygun bir ortam bulacaktır. 1743'te kurulan UD, dünyada pozitif bir etki yaratmak isteyen öncü öğrencileri çatısı altında toplamaktadır.

105 ülkeden öğrenci çekmeyi başaran UD'nin kapısı tüm kültürlere ve deneyimlere açıktır. Uluslararası öğrencilere oryantasyon haftasından mezuniyete kadar destek verilmekte olup öğrencilerin ders dışında ilgilerini çekebilecek sayısız aktivite bulunmaktadır. Öğrenciler burada yeni arkadaşlıklar edinecek, kariyer olanaklarını büyük ölçüde geliştirecek ve unutulmaz bir deneyim kazanacaklardır.

UD, Doğu Kıyısı ve dünya geneline kolay erişim imkânı sunan bir konum olan Delaware’in kuzeyinde bulunur. Philadelphia, Baltimore, New York City ve Washington, D.C’ye trenle veya arabayla yalnızca birkaç saatte ulaşmak mümkündür.

UD, paha biçilmez eğitimi ve güçlü topluluk ruhunun yanı sıra pek çok imkân sunar. Üstün başarılı öğrencilere yönelik liyakata dayalı uluslararası öğrenci bursları mevcuttur. Ayrıca, Kariyer Hizmetleri mezuniyet sonrasında yaşam boyu destek verir. Bir lisans derecesi ile mezun olan öğrencilerin %95’i mezuniyetten sonra 6 ay içinde işe başlar veya ileri seviyede öğrenimlerini sürdürür. Bazı bölümlerde bu oran daha da yüksektir. Dolayısıyla, çok sayıda uluslararası öğrencinin Doğu Kıyısında yer alan bu kurumu cazip bulmaları şaşırtıcı değildir.

Ayrıca UD, 79 - 89 TOEFL puanına sahip olan öğrencileri doğrudan üniversiteye kabul ederek anadili İngilizce olmayıp İngilizce konuşabilen öğrencilere Uluslararası Hazırlık Dönemi dahil olmak üzere çeşitli programlar sunar. Uluslararası Hazırlık Dönemi, öğrencilerin İngilizce hâkimiyetini geliştirmeye yönelik, bir dönemlik bir programdır. İngilizce Dil Enstitüsü (ELI) tarafından, UD’de öğrenim görmek isteyen ancak dil şartlarını taşımayan öğrencilere İngilizce öğretmeye yönelik diğer programlar sunulur. Öte yandan, Academic Transitions adlı pathway programı uluslararası öğrencilere bir yandan İngilizce dil becerilerini geliştirirken diğer yandan 27’ye kadar üniversite kredisi toplama imkânı sunar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 İle İlgili Güncelleme

Öğrenciler, akademisyenler ve personelin sağlığı University of Delaware’in öncelikleri arasında en üst sırada yer alır. Koronavirüs salgının ilerlemesi dolayısıyla üniversite, güz döneminin açılışı için bazı değişiklikler ve düzenlemelerin olabileceğinin bilincindedir. Kurum 2020 yılında yeni akademik yıl için kampüste öğrencileri karşılamak niyetinde olmakla beraber bu durum devlet yönetimi, kamu sağlık merciilerinin yönlendirmeleri ve yasalar çerçevesinde dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. UD, çevrimiçi eğitim planları ile birlikte öğrenimdeki aksaklıkların olabildiğince azaltılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrencilere, üniversitenin internet sayfasını ziyaret ederek en güncel bilgi ve tavsiyeleri takip etmeleri önerilir ayrıca öğrenciler herhangi bir soruları olduğunda üniversite ile doğrudan irtibata geçebilirler.

Üniversite’nin Genişleme Çalışmaları

The University of Delaware’in Teknoloji ve İleri Araştırma kampüsü hâlihazırda, bünyesine laboratuvarlar ve sınıflardan oluşan 10 katlı bir kule dahil etmek üzere genişletilmektedir. Bu bina, yakında dahil edilen sağlık ve araştırma tesislerine ek olarak hizmet verecektir.

Üniversite, TOEFL puanları 79-89 aralığında olan öğrencilere hizmet vermek amacıyla International Foundation Semester (Uluslararası Hazırlık Dönemi) adlı programı başlatmıştır. Bahsedilen aralıktaki bir puana sahip olan öğrenciler kabul edilecek olup bu program, öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini geliştirmelerine yönelik dönemlik bir programdır.

UD còn có chương trình dự bị Academic Transitions do Viện Anh ngữ (ELI) giảng dạy. Chương trình này giúp sinh viên quốc tế có thành tích cao chuẩn bị tốt để học tập bậc đại học tại trường. Trong quá trình học, sinh viên vừa có thể nâng cao khả năng tiếng Anh của mình vừa có thể tích lũy đến 27 tín chỉ đại học.

The University of Delaware aynı zamanda 21 NCAA Division I takımı dahil olmak üzere tüm spor türlerine yer verir. UD takımları Blue Hens olarak bilinir. Üniversite yakın dönemde Delaware Stadium ve Whitney Athletic Center dahil olmak üzere spor tesislerini geliştirmeye yönelik bir yenileme projesini tamamlamıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

The University of Delaware, sağlam araştırmaları ve öğretime verdiği önem ile uluslararası düzeyde tanınır. Üniversitede, 400’den fazlası düzenli olarak haberlerde yetkili kişi olarak yer verilen akademik uzmanlar olan toplam 1.000’in üzerinde öğretim üyesi bulunur.

Öğretim üyelerinin her biri öğrencilerini geliştirmek için sıkı çalışmakta olup onların fikirlerini daima ciddiye alırlar. Öğretim kadrosu, bütün görüşlere değer verir ve fikirlerin gerçeğe dönüşmesi için çaba gösterir. Sınıflar ortalama 35 öğrenciden oluşmakta olup öğrenci-akademisyen oranı 12:1’dir.

Üniversite, yükseköğretim standartlarının korunmasını sağlamak için Öğretim ve Öğrenim Değerlendirme Merkezi’ni geliştirmiştir. Bu merkez, akademik kadroya destek sağlamakta ve öğrencilerin yararı için eğitim yöntemlerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Yedi akademik fakülte bünyesinde yürütülen yüzlerce farklı ve zorlu program sayesinde, University of Delaware’de öğrenim görmek isteyen tüm öğrencilere ilham verecek seçenekler mevcuttur.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Fakültesi

Kampüste kendi çiftliğine sahip olan bu fakülte, toprak biliminden istatistiğe kadar çeşitli fen, işletme ve ekonomi programları sunar.

Fen ve Edebiyat Fakültesi

27 akademik bölüm ile sanatı korumadan biyokimyaya kadar pek çok farklı program mevcuttur.

Alfred Lerner İşletme ve Ekonomi Fakültesi

Finans, pazarlama ve muhasebe programlarına ev sahipliği yapan fakülte, başarılı girişimciler ve iş liderleri yetiştirmeyi amaçlar.

Dünya, Okyanus ve Çevre Fakültesi

Fakülte, ana kampüsteki tesisleri ve deniz kıyısındaki Hugh R. Sharp Kampüsü ile beşeri coğrafyadan meteorolojiye kadar doğa bilimleri alanlarında eğitim vermektedir.

Eğitim ve İnsani Gelişim Fakültesi

Öğrenciler, stajlar ve pratik araştırmalar aracılığıyla toplum ve eğitim üzerine çalışmalar yürütebilir.

Mühendislik Fakültesi

Fakülte, geniş bir mühendislik programı yelpazesine sahip yedi akademik bölümden oluşmaktadır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Programlar, hemşirelikten kinesiyolojiye kadar çeşitli alanları kapsamakta olup pratik deneyime odaklıdır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Delaware’deki kabul ekibi, tüm dünya çapından gelen başvuruları değerlendirmede deneyimlidir. Başvurular sürekli olarak değerlendirilir. Bir lisans derecesine başvurmak için uluslararası öğrencilerin aşağıdaki yerine getirmeleri gerekir:

 1. University of Delaware internet sayfasında bulunan lisans başvuru formunu tamamlamak veya Genel Başvuru Formu’nu doldurarak 75 USD değerindeki başvuru ücretini ödemek.
 2. Lise ve lise sonrası eğitim durumunu gösterir resmi transkript veya sınav sonuçlarını Lisans Kabul Ofisi’ne teslim etmek.
 3. Doğrudan bir sınav kurumdan alınan resmi sınav sonuçlarını göndermek. Doğrudan kabul için 79 veya üzerinde bir TOEFL iBT puanı veya 6.5 veya üzeri bir IELTS puanı gereklidir.
 4. İki tavsiye mektubu teslim etmek. Bir tanesi okul danışmanından olmalıdır.

İngilizce dil şartlarını taşımayan öğrenciler için pathway seçenekleri mevcuttur. Bu programlar, English Language Institute (ELI) tarafından sunulmakta olup lisans öğrencilerine ve lisansüstü öğrencilere açıktır.

Üniversiteye giriş için akademik düzeyde yeterliliğe sahip olan ancak UD programında aranan minimum TOEFL veya IELTS puanını taşımayan potansiyel yüksek lisans ve doktora öğrencileri Koşullu Giriş Programı (Conditional Admissions Program - CAP) aracılığıyla üniversiteye kabul edilebilir. Bu öğrenciler, İngilizce Dil Enstitüsü’nde (ELI) öğrenimlerine başlar. Akademik okuma, yazma ve sunum alanlarında İngilizce yeterliliklerini kanıtladıktan sonra UD’deki lisansüstü ders programlarına devam ederler. Bir lisansüstü programa başvuru yapmak için uluslararası öğrencilerin şunları yerine getirmeleri gerekir:

 1. Lisansüstü başvuru tamamlanmalı ve başvuru ücreti ödenmelidir.
 2. Transkriptlerin kopyaları çevrimiçi başvuru yoluyla gönderilmelidir (orijinal belgeler kabul sonrasında istenir).
 3. Resmi sınav sonuçları, doğrudan bir sınav kurumundan gönderilmelidir. Öğrenciler, belirli programlar için kabul şartları sayfasını ziyaret ederek gereken sınav puanlarını görebilirler (GRE, GMAT veya TOEFL, IELTS).
 4. Tavsiye mektupları, deneme yazıları ve özgeçmiş gönderilmelidir.

Lisansüstü programlardan birkaçı, İngilizce yeterliliği dışında diğer şartları taşıyan adayları da dikkate alır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrencilerin University of Delaware’deki eğitim süreçleri boyunca, toplam giderleri yıllık ortalama 50.000 dolar civarında olur. Buna öğrenim ücreti, konaklama, yemek, ders kaynakları ve diğer genel yaşam masrafları dahildir. Öğrenim ücretleri ve ekstra eğitim masrafları, seçilen fakülte ve programa göre değişiklik göstermektedir.

UD her yıl hibe ve burslara milyonlarca dolar yatırım yapar. Uluslararası öğrencilerini, öğrenci topluluğunun en çalışkan ve yetenekli öğrencilerinden bazıları olarak gören üniversite, seçkin uluslararası öğrenciler için üstün başarı bursları sunar. Başvuruda bulunmak için öğrenciler, son teslim tarihine kadar A/B not ortalamasının yer aldığı transkriptlerini ve resmi SAT veya ACT sınav puanlarını teslim etmelidir.

UD’nin internet sayfasındaki uluslararası kabul bölümünden veya Öğrenci Finansal Hizmetleri Birimi ile irtibata geçerek finansal destek ile ilgili daha fazla bilgi almak mümkündür.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Delaware, mezun sonuçlarından gurur duyar. Mezunları arasında ünlü mucitler, yenilikçi isimler ve Amerika Birleşik Devletleri'nin eski bir başkan yardımcısı bulunur. UD, 2018 yılında The Chronicle of Higher Education tarafından, dört yıllık mezuniyet oranı dikkate alınarak en iyi dokuzuncu devlet üniversitesi seçilmiştir..

Lisans mezunlarının %95’i mezuniyetlerinin ardından 6 ay içerisinde bir işe başlar veya öğrenimlerini sürdürür. Mezunların kazandığı maaş ortalama 54.000 USD’dir. Lisansüstü derecelerde de benzer düzeyde başarılı sonuçlar elde edilir:Yüksek lisans mezunlarının %97’si 6 ay içerisinde işe başlamakta olup veya öğrenimlerini sürdürmekte olup ortalama 62.500 USD maaş kazanırlar doktora mezunlarının ise %99’u işe yerleşmekte olup ortalama %73.000 USD maaş kazanır. Mezunlarla ilgili daha fazla bilgi ve istatistiklere üniversitenin internet sayfasından erişilebilir.

Kariyer Hizmetleri Merkezi, UD'deki bir öğrenci için kariyer fırsatlarını artırmaya yönelik paha biçilmez bir araçtır. Farklı fakültelerde ve bölümlerde bulunan çeşitli kariyer hizmetleriyle birlikte bu merkez, öğrencilerin yeteneklerini ve isteklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine rehberlik etmektedir. Öğrencilerin staj, iş deneyimi imkânları ve çalışma fırsatları bulmaları için destek ve kaynak sağlamaktadır. Kariyer Hizmetleri, aynı zamanda kariyer fuarları ve ağ kurma etkinlikleri gibi faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olup personel alma birimi, binlerce öğrenciye fayda sağlamıştır.

Show more +Show less -
2756
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
Newark Delaware 210 South College Avenue
The University of Delaware is committed to excellence in undergraduate and graduate education, research and service. From its roots as a private academy in 1743, the institution today is a research-intensive, technologically advanced university with global impact. The University plays an integral role in the city of Newark and the state of Delaware, working to better the community with service projects, research benefiting local agencies and industries, and public outreach throughout the state.

The University of Delaware embodies its motto, ?Knowledge is the light of the mind?, and to spread that light requires a community that nurtures intellectual curiosity and free inquiry, where everyone is empowered to learn and to flourish. This is a community where we celebrate our individual and collective achievements, where university respects diverse backgrounds, values and viewpoints. The values of the University of Delaware are woven throughout the institution in its mission statement, in classrooms, offices and laboratories and in its actions.

University of Delaware offers more than 150 bachelor?s programs. Their student body encompasses more than 18,000 undergraduates from across the country and around the globe. It is a major research university with extensive graduate programs that is also dedicated to outstanding undergraduate and professional education. Its faculty is committed to the intellectual, cultural and ethical development of students as citizens, scholars and professionals. The graduates are prepared to contribute to a global society that requires leaders with creativity, integrity and a dedication to service. University promotes an environment in which all people are inspired to learn and encourages intellectual curiosity, critical thinking, free inquiry and respect for the views and values of an increasingly diverse population.

Main Campus is centered on a roughly north-south axis between South College Avenue and Academy Street. At the center of the campus is Memorial Hall, which once divided the Women's College from Delaware College.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244697_320px.jpg University of Delaware https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-delaware/iid-us-00202/

Ortalama toplam maliyet$3212

 • $2258
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $100
  Günlük Yaşam
 • $177
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin