Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of East Anglia - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO University of East Anglia (UEA), uluslararası öğrencilere prestijli bir Birleşik Krallık kurumunda üniversite düzeyinde eğitim için hazırlık yapma fırsatı sunmaktadır.

Öğrenciler çeşitli ilham verici pathway programları arasından tercih yapabilirler:

 • A-level programları - INTO Newton A Level programı aracılığıyla. Üniversite kampüsündeki tek A-level programıdır.
 • Uluslararası Hazırlık - öğrenciler, birinci yıl lisans eğitimine doğrudan giriş için hazırlanırken akademik becerilerini ve İngilizce dil yeteneklerini geliştirir.
 • Uluslararası Birinci Yıl - bir lisans derecesinin ilk ders yılına denktir. Öğrenciler akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirebilmekte ve doğrudan bir lisans programının ikinci yılına geçebilmektedirler. Ayrıca, pathway programına bağlı olarak akademik modüllerde üniversite öğrencileri ile birlikte öğrenim görme fırsatına sahip olabilmektedirler.
 • Lisansüstü Diploması - öğrenciler akademik, araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştirebilmekte ve doğrudan bir lisansüstü programına devam edebilmektedirler.
 • İngilizce Dil Kursları - Akademik İngilizce de dahil olmak üzere profesyonel, akademik veya günlük kullanım için dönem öncesi (pre-sessional) İngilizce ve İngilizce ile Yurtdışında Eğitim.

UEA lisans ve lisansüstü öğrencileri için 2021–2022 yılları üç dönemlik pathway programlarına ilişkin ortalama öğrenim ücretleri 17.995 GBP ile 18.995 GBP'dir. 2020-21 için üç dönemlik pathway programlarının konaklama maliyetleri ise 6.583 GBP ile 10.510 GBP arasındadır.

INTO öğrencileri, UEA'nın tüm olanaklarından faydalanır. 2011'den beri dünyadaki en iyi 200 üniversite arasındadır (Times Higher Education World University Rankings) ve Birleşik Krallık genelinde ilk 25 içerisinde yer almaktadır (The Times and the Sunday Times Good University Guide 2021).

INTO 2021 Yıllık Öğrenci Deneyimi Anketi sonuçlarına göre öğrencilerin %100'ü üniversitenin kampüs ortamından memnundur, öğrenci hizmetleri %98'lik bir memnuniyet oranına sahiptir ve öğrencilerin %96'sı güvende hissettiklerini söylemektedir.

Bu saygın enstitü, öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmakta kararlıdır. Yabancı öğrenciler, 100'ü aşkın ülkeden 3.500'den fazla öğrenciyi ağırlayan bir topluluğa katılabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Birleşik Krallık'ın en güzel yeşil alanlarından birinde yaşayın ve öğrenim görün

University of East Anglia öğrencileri, arka arkaya 5 yıl boyunca, yeşil alanlarının kalitesini belirleyen Yeşil Bayrak Ödül Programı ile dünyanın en iyi kampüslerinden biri olarak kabul edilen bir konumun tadını çıkaracaklardır. Bu uluslararası ödül, en yüksek çevresel standartlara sahip bu kampüsün bakımlı ve muhteşem ziyaretçi tesislerine sahip olduğunu vurgulamaktadır.

University of East Anglia, İngiltere'deki en güvenli 5 üniversiteden biridir (Times Higher Education Student Experience Survey 2018).

Üniversite kampüsü, 360 akrelik bir alana yayılmıştır ve 108'i nadir veya tehlike altında olan yaklaşık 5.800 farklı hayvan ve bitki türüne sahiptir.

Öğrenciler, çalışanlar ve vatandaşlar kampüsü yıl boyunca ziyaret edebilir ve ağaçların tepesinde yürüyüşler, Sainsbury Center heykel parkuru ve UEA kampüsü üzerindeki etkileyici manzaralar gibi güzel yeşil alanlar etrafında dolaşmanın tadını çıkarabilirler.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

INTO UEA, çoğu lisansüstü yeterliliklerine sahip olan ve kendilerini uluslararası öğrencilerin başarısına adamış tutkulu bir öğretim kadrosuna sahiptir. Öğrenim görmek için yeni bir ülkeye taşınmanın zorluklarının farkında olan bu kadro, öğrencilerin olumlu bir eğitim deneyimine sahip olmaları için gereken desteği sağlamak üzere hazırdır.

Özel Danışman

Yeni uluslararası öğrencilere programlarına başladıklarında, yıl boyunca görüşebilecekleri özel bir danışman atanmaktadır. Özel danışmanlar, öğrencilerin öğrenci yaşamına alışmalarına yardımcı olmakta, akademik rehberlik sunmakta ve ihtiyaç duyabilecekleri uygun destek hizmetlerine yönlendirilmelerini sağlamaktadır.

Diğer akademik destek hizmetleri şunlardır:

 • Randevusuz klinikler ve ilave akademik destek
 • Ders ve seminer sonrası yardım için haftalık akademik yardım masası oturumları
 • Gözden geçirme oturumları

Dil Desteği

INTO Merkezindeki danışmanlar, İngilizce iletişim konusunda desteğe ihtiyacı olan yabancı öğrencilere yardım sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

INTO UEA, yabancı öğrencilerin Birleşik Krallık ve UEA'daki öğrenci hayatına rahatlıkla alışabilmesi için samimi ve profesyonel ekibi sayesinde başarılı bir destek sistemine sahiptir. INTO Centre'ın bir parçası olan Öğrenci Hizmetleri ekibi şunları sağlar:

 • Mesai saatleri dışında destek için 24 saat hizmet veren acil telefon servisi
 • Havaalanı karşılama hizmeti
 • Oryantasyon programı
 • Tüm öğrenci yurtlarında asistanlar
 • Sosyal Yardım Görevlileri
 • Vize rehberlik atölyeleri

INTO öğrencileri, UEA'daki tüm öğrenciler için sunulan hizmetlerden, özellikle de uluslararası öğrencilere verilen özel destekten faydalanabilmektedirler. Bu aşağıdakileri içermektedir:

 • Öğrenim Geliştirme Ekibi - öğrenim becerileri, akademik yazma ve İngilizce dili konusunda destek sağlar
 • Öğrenme güçlüğü çekenler için gizli danışmanlık
 • Buddy programları

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

INTO UEA'da öğrenim görmeye hak kazanmak için öğrencilerin birkaç giriş koşulunu yerine getirmeleri gerekmektedir.

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik gereksinimler – öğrencilerin 12 yıllık okul eğitimini (veya eşdeğerini) iyi notlarla tamamlamış olmaları gereklidir.
 • İngilizce diliyle ilgili şartlar - öğrenciler, başlangıç tarihine ve programa bağlı olarak en az 4.5-6.5 IELTS puanı (veya eşdeğerini) almış olmalıdır.

Uluslararası Birinci Yıl

 • Akademik gereklilikler - programa bağlı olarak, öğrenciler belirli A-level programlarını yeterli düzeyde tamamlamış, kabul edilen bir hazırlık kursunu tamamlamış veya bir yurtdışı derece programının ilk yılında iyi notlar almış olmalıdırlar.
 • İngilizce dil gereklilikleri - başlangıç tarihine ve programa bağlı olarak, öğrencilerin en az 4.5–6.5 IELTS veya dengi bir puan almaları gerekmektedir.

Lisansüstü Diploması

 • Akademik gereklilikler - programa bağlı olarak, öğrenciler ilk derecelerini, bir diploma programını veya dengini tamamlamalıdırlar.
 • İngilizce dil gereklilikleri - programa bağlı olarak, öğrencilerin en az 5.0-6.0 IELTS veya dengi bir puan almaları gerekmektedir.

İngilizce Dil Programları

 • Akademik koşullar - belirli programa bağlıdır. Dönem öncesi İngilizce öğrencileri, INTO UEA'da öğrenim görmek için genellikle bir teklife ihtiyaç duyar.
 • İngilizce dil gereklilikleri - başlangıç tarihine ve programın süresine bağlı olarak, öğrencilerin en az 3.0 IELTS veya dengi bir puan almaları gerekmektedir.

Bu liste kesinleşmiş değildir ve öğrencilerin tercih ettikleri programın giriş koşullarını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO Centre

INTO öğrencileri için bir merkez olan INTO Centre, öğrenmek, çalışmak ve sosyalleşmek için zamanlarının çoğunu geçirebilecekleri bir yerdir. UEA Öğrenci Birliği'ne, kütüphaneye ve diğer tüm tesislere yakındır.

INTO Centre, öğrencilerin üniversite tarzı bir deneyime sahip olabilecekleri öğrenme olanakları ve kaynaklarla doludur. Buna bir amfi, seminer salonları, modern bilim laboratuvarları, bilgisayar merkezleri ve bağımsız çalışma alanları dahildir ve tümü nazik ve yardımsever personel tarafından desteklenmektedir.

Öğrenme Kaynakları Merkezi

Öğrenciler, akademik kitaplardan, dergilerden ve diğer materyallerden yararlanabilecekleri Öğrenme Kaynakları Merkezi'ni kullanabilmekte ve INTO UEA'nın sanal öğrenme ortamı gibi çevrimiçi olanaklara erişebilmektedirler.

Avlu Ofis

Öğrenciler akademik olmayan alanlarda yardıma ihtiyaçları olması halinde, Avlu Ofis'te Sosyal Yardımlaşma Görevlileri ile görüşebilmektedirler. Ekip seyahat biletleri rezervasyonu, arkadaş edinme ve diğer günlük yaşam sorunlarıyla ilgili yardımcı olmaktadır.

INTO Cafe

Öğrenciler, INTO Merkezindeki büyük kafede Avrupa ve İngiliz yemeklerinden Asya mutfağına kadar çeşitli sıcak ve sağlıklı seçenekler arasından tercih yapabilir. Yemek planları kafede mevcuttur, ayrıca her türlü diyet gereksinimi ve tercihi karşılanmaktadır.

Konaklama seçenekleri

Uluslararası öğrenciler, INTO Centre'in bir parçası olan INTO öğrenci yurdunda veya özenli bir şekilde seçilen yerel ev sahipleri ile yaşamayı seçebilmektedirler. Kampüs içi konaklama daha sosyal bir seçenek olup yemekli veya yemeksiz tercih edilebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO UEA uluslararası öğrenciler için çeşitli burslar sağlamaktadır. Aşağıdaki burslar, 2021–2022 akademik yılı için verilmekte olan burslardır.

Bölgesel Burs

Uluslararası Hazırlık, Uluslararası Birinci Yıl veya Uluslararası Lisansüstü Diploması pathway programlarını alan INTO öğrencileri, öğrenim ücretlerinde indirim karşılığı olarak 3.000 GBP tutarında burs almaya hak kazanabilmektedirler.

UEA'da bir derece programına devam eden INTO UEA öğrencilerinin performanslarını ödüllendirmek üzere ilerleme bursları da bulunmaktadır.

Uluslararası Hazırlık İlerleme Bursu

Uluslararası Hazırlık pathway programını tamamladıktan sonra UEA'da eğitim görmek üzere koşulsuz bir teklif alan INTO öğrencileri, öğrenim gördükleri her yıl için 5.000 GBP ödül almaya hak kazanabilmektedir.

Öğrencilerin her burs için kullanılabilirlik ve uygunluk şartlarını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Show more +Show less -
3500
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Student speak
Classroom
Students walking in front of Ziggurats
Accommodation courtyard
Shared kitchen accommodation
Accommodation single bedroom
INTO Centre
Courtyard outside accommodation
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?