Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of East Anglia

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of East Anglia (UEA), İngiltere'nin Norwich kentinde yer alan, kampüs temelli bir üniversitedir. Okul, Complete University Guide 2022 tarafından İngiltere çapında 25. sırada gösterilmiştir. UEA, 3500'ü 100'ün üzerinde ülkeden gelen uluslararası öğrenciler olmak üzere toplam 15.000'den fazla öğrencisine üstün akademik, sosyal ve kültürel imkânlar sunar. Norwich şehrinde bulunan üniversite, akademik mükemmeliyet ve öğrenci deneyimini mükemmel şekilde dengeler.

Müthiş güzellikteki kampüs, tarihi ve canlı Norwich şehrinin eteklerinde, 200 hektarlık yeşil alana kuruludur. Londra'dan trenle 2 saatten daha kısa bir mesafede bulunan Norwich, Birleşik Krallık'ta yaşanacak en iyi şehirlerden biri olarak tanınır (Times 2019). Modern tesisler arasında, Sainsbury Centre olarak bilinen ve Pablo Picasso, Henry Moore, Francis Bacon ve Amedeo Modigliani gibi sanatçıların eserlerine yer veren halka açık bir sanat müzesi de bulunur. Yine okul bünyesinde bulunan kampüs Sportspark, ülke çapında üniversite spor merkezlerinin yarıştığı ve Sport England tarafından desteklenen ulusal yarışmada (Quest, 2018) ödül alan üç üniversite spor merkezinden biri olma özelliğine sahiptir.

Öğrenciler UEA'da Öğrenci Birliği tarafından işletilen 200'den fazla kulüp ve derneğe katılma fırsatına sahiptir. Bunlar sadece öğrencilerin ilgi ve becerilerini keşfetmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni insanlarla tanışmak ve kariyerlerini geliştirmek için birçok fırsat yaratır.

Uluslararası öğrenciler UEA'da yaşamın önemli bir kısmını oluşturuyor ve üniversite onlara sıcak bir karşılamanın yanı sıra öğrenimleri sırası ve sonrasında sürekli öğrenci desteği sağlar. UEA'da öğrenciler, oldukça saygın bir üniversitede alanlarında uzman öğretim üyelerinden eğitim almanın ayrıcalığını yaşar. Öğrenciler dersler ve destek hizmetlerinin yanı sıra, dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan Language Buddy Destek Planı gibi ihtiyaçlarına özel tasarlanan imkânlardan faydalanabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Seçkin bir Birleşik Krallık üniversitesi

UEA, yenilikçi dünya görüşüne ek olarak araştırma ve eğitimdeki gücüyle uluslararası saygınlığa sahip bir üniversite olarak öne çıkıyor. Toplumsal değerleri ve muhteşem kampüsü ile diğer eğitim kurumlarından ayrılan okul, nereden geliyor olursa olsun tüm öğrencilerinin yeteneklerini besler ve onların gelişimlerini destekler. UEA'nın bu özellikleri, birçok sıralama ve değerlendirmeyle de destekleniyor:

 • Birleşik Krallık'ta En İyi 30 (The Times/Sunday Times 2022 ve Complete University Guide 2022)
 • Dünyada En İyi 200 (Times Yükseköğretim Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2022)

Geleceğe yapılan yatırım

UEA geleceğe yatırım yapmaya inanır. Norwich Research Park'ın merkezinde araştırma yoğun bir üniversite olan UEA yenilikçi yaklaşımlar geliştirme, yeni tesisler inşa etme ve araştırma ve eğitim alanlarında mükemmelliyete erişmek için yeni bursları destekleme konusunda isteklidir. UEA kampüs yatırımlarına, yeni öğrenim alanları oluşturmaya, yeni öğrenim teknolojileri geliştirmeye ve yarının liderlerini şekillendirmeye önem verir. UEA'ya kendi ülkenden başvuru hakkında daha fazla bilgi edin.

Show more +Show less -
Dünya standartlarında öğretim

Dünya standartlarında öğretim

UEA'da öğrenciler sadece diğer insanların neler yaptıklarını, düşündüklerini veya söylediklerini öğrenmekle kalma. Kendileri için yaparak öğrenirler. Çünkü UEA öğrencilerin bir konu alanının zorluklarını en iyi bireysel olarak deneyimleyerek öğrendiklerine inanır.

UEA'nın öğretim kadrosu ağırlıklı olarak alanlarına öncülük eden ve dünya çapında saygınlığa sahip uzmanlardan oluşur. Bu uzmanlar arasında, katarakt araştırmalarında uzman olan Dr. Michael Wormstone İnternet gizlilik hakları konusunda yayınlanmış bir uzman olan Dr. Paul Bernal İngiltere'de Kadın, İslam ve Medya üzerine ilk dersi yürüten Dr. Eylem Atakav ve yeni antibiyotikleri keşfetme çalışmaları yürüten Profesör Matt Hutchings de bulunur. Ancak en önemlisi, UEA personelinin öğrencilere ve onların eğitimine en az kendi araştırmalarına olduğu kadar önem veriyor olmasıdır.

Bu, çalışmaların en son düşünce ve en güncel araştırmaların bilgisine dayandığı anlamına gelir. Aynı zamanda, eğitim alanında sağlam bir temel kazanmanın yanı sıra, öğrencilerin konularının bugün hala ortaya çıkmakta olan farklı yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaları anlamına gelir.

Üniversite aynı zamanda INTO UEA ile ortaklığa sahip olup bu sayede akademik hazırlık programları ve özel olarak uluslararası öğrencilere yönelik tasarlanan İngilizce dil programları sunar.

Show more +Show less -
Üniversite hayatı

Üniversite hayatı

İster yeşil alanlarda vakit geçirmekten, ister canlı müzik eşliğinde dans etmekten, spor yapmaktan veya kampüs içindeki sanat galerisini keşfetmekten hoşlanın, müthiş bir öğrenci deneyimi sunan UEA'da olmaktan keyif alacaksınız. Norwich'in merkezine 3 km mesafede ve Norfolk sahilinden yalnızca kısa bir tren veya araç yolculuğu uzaklığında yer alan UEA kampüsünde öğrenim görürken etrafı keşfetmek de oldukça kolaydır.

Kampüste Yaşam

Öğrenciler ihtiyaç duydukları her şeye rahatlıkla erişim sağlar. UEA'nın ödüllü binalarına, muhteşem tesislerine ve çok sayıdaki derneklerine ek olarak, öğrenciler bir Spor Parkına, 24 saat açık bir kütüphaneye, uluslararası alanda tanınan Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi'ne ve canlı müzik merkezi LCR'ye de erişebilir. Kampüste ayrıca bir doktor, diş hekimi, eczane, kreş, çamaşırhane, postane, BT tesisleri, kariyer merkezi, canlı müzik etkinlikleri, mağazalar, kafeler, çok dinli bir merkez, ücretsiz Wi-Fi ve dinlenmek için bir sürü yeşil alan mevcuttur.

Norwich - güzel bir şehir

Birleşik Krallık'taki en güvenli ve cazip şehirlerden biri olan Norwich tarihi katedralleri, 12. yüzyıl Norman Kalesi ve iyi korunmuş olan eski surları ile bilinir. Muhteşem alışveriş seçenekleri, cezbedici gece hayatı ve canlı müzik ortamı ile ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahiptir. Göz alıcı İngiliz kırsalı ile çevrili olmanın yanı sıra Norwich aynı zamanda hoş Norfolk sahilinden sadece kısa bir sürüş mesafesi uzaklığında bulunur. Aynı zamanda Norwich, ilk İngiliz UNESCO edebiyat şehri olması dolayısıyla kültürel açıdan da büyük bir şöhrete sahiptir. Aynı zamanda çok sayıda müze ve galeriye, çeşitli tiyatrolara ve bazı muhteşem müzik sahnelerine ve yerel festivallere ev sahipliği yapar. Yemek düşkünleri burada yerli yemekleri veya İtalyan, Çin, Japon mutfaklarından Lübnan, Hint, Fas ve Tayland mutfaklarına kadar uzanan uluslararası yemekleri tadabilirler. Aynı zamanda çok sayıda muhteşem butik kafeler mevcuttur dolayısıyla öğrenciler bir flat white (bir kahve çeşidi) veya bir fincan İngilizce çayı isteyerek orada yorgunluklarını atabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

UEA her yıl yüzlerce uluslararası öğrenciye kapılarını açar. Üniversite, yurtdışında eğitim kararının finansal bir yük getirdiğinin bilincinde olup öğrenim masraflarını karşılamalarına yardımcı olmak için uluslararası öğrencilere özel çok sayıda burs ve ücretler ve fon seçenekleri hakkında faydalı bilgiler sunar.

Lisans seviyesindeki burslar, UEA'da öğrenim görmek üzere teklif almış başarılı adaylara ve gerekli potansiyel ortaya koyan adaylara verilir.

Chevening ve Marshall gibi dış fon desteği ile sunulan bursların yanı sıra ülkeye özgü burs seçenekleri de mevcuttur. Bunlar uluslararası öğrencilere yönelik lisansüstü burs seçeneklerinden sadece birkaçıdır.

Öğrenciler UEA web sitesinde IELTS, vize ve giriş koşulları, konaklama, seyahat, ücretler, burslar ve daha fazlası hakkında bilgi bulabilirler. Ayrıca UEA'nın samimi kabul ekibi herhangi bir soru ile ilgili yardıma hazırdır.

Show more +Show less -
Konaklama seçenekleri

Konaklama seçenekleri

UEA yalnızca öğrenim görmek için harika bir yer olmakla kalmayıp aynı zamana yaşamak için de harika bir yerdir. Doğal park alanında bulunan kampüs güvenli ve samimi bir ortam olup lisans ve lisansüstü öğrencilerden oluşan çeşitli bir topluluğa ev sahipliği yapar. Konaklama seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Lisans seviyesindeki uluslararası öğrencilere öğrenimlerinin ilk yılı için verilen kampüste konaklama garantisi (birkaç şarta tabidir), büyüleyici İngiliz kırsalıyla çevriliyken kampüs tesis ve imkânlarından yalnızca birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde ve İngiltere'nin en iyi şehirlerinden biri olan Norwich'in yanı başında olacakları anlamına gelir.

Uluslararası lisansüstü öğrenciler de programlarının birinci yılında üniversite konaklama imkanlarından faydalanabilirler (birkaç şarta tabidir). Üniversite, ailesi olan ve kampüs dışında yaşamayı tercih eden öğrenciler dahil olmak üzere tüm öğrencilere bilgi ve tavsiyeler sunar.

Önemli Noktalar

 • Seviye II* olarak listelenen ve kampüsün en iyi manzarasına sahip Ziggurats dahil ödüllü bir mimari.
 • 4000'den fazla tamamen döşeli ve ücretsiz Wi-Fi bağlantısı bulunan oda.
 • Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri.
 • Fiziksel ve duyusal engelleri veya şiddetli alerjileri olan öğrenciler için engelsiz odalar.
 • Kampüs tesisleri çeşitli mağaza ve barlar, yemek mekânları, Sportspark, Tiyatro Stüdyosu, Kütüphane, Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi ve LCR canlı müzik mekânına ev sahipliği yapar.

Kampüs, yaşamak ve çalışmak için ihtiyacınız olan her şey birkaç dakikalık uzaklıkta olacak şekilde tasarlanmıştır. UEA kampüsü, samimi bir sosyal ve kültürel sahneye sahip olan ve katkıda bulunan güçlü bir topluluk hissine sahiptir. Kampüs, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayan canlı müzik etkinliklerine, film gösterimlerine ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of East Anglia bünyesinde hem lisans hem de lisansüstü öğrencilere kaliteli bir eğitim sunan, çok sayıda konu alanları kapsayan 4 fakülte bulunur.

Sanat ve Beşeri Bilimler

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, sanat ve beşeri bilimler alanındaki güçlü yanları ile üniversitenin erkenden üne kavuşmasında önemli bir rol oynamıştır. Fakültenin başarısı, araştırma ve öğretim ile derslere yenilikçi bir yaklaşım arasındaki yakın ilişkiye bağlıdır. Fakülte Sanat, Medya ve Amerikan Çalışmaları Tarih Edebiyat, Tiyatro ve Yaratıcı Yazma Politika, Felsefe, Dil ve İletişim Çalışmaları olmak üzere dört okuldan oluşur.

Tıp ve Sağlık Bilimleri

Sağlık Bilimleri Okulu ve Norwich Tıp'tan oluşan fakülte, hemşirelik, tıp ve sağlık hizmetleri sektöründe başka birçok alanda işe başlamaya hazır, birinci sınıf profesyoneller yetiştirmesiyle tanınır. En iyi araştırmacılardan bazılarına ev sahipliği yapan UEA, Avrupa'nın en büyük ortak araştırma merkezlerinden biri olan Norwich Araştırma Parkı'nın bir parçası olarak Norwich'in uluslararası bilim topluluğuna önderlik etmekten kıvanç duyar. Norfolk'a, Norwich Üniversite Hastanesine ve çeşitli yerel hastanelere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan okulun öğrencileri, bolca pratik deneyim imkânına sahiptir.

Fen

UEA'daki Fen Fakültesi, yüksek kaliteli ve yenilikçi öğretim ve araştırmaların geliştiği canlı ve zorlayıcı bir ortam sunar. Fakülte, biyoloji biliminden eczacılığa kadar çeşitli konu alanlarında programlar sunar. Fen Fakültesi, 3.000'i aşkın bilim insanı, 80'den fazla fen ve teknoloji işletmesi ve çok sayıda dünya standartlarında enstitüsüyle birlikte Avrupa'nın en büyük işbirlikli araştırma merkezlerinden olan Norwich Research'ün vazgeçilmez bir ortağıdır.

Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler Fakültesi, akademik ve mesleki gelişime önderlik eden yedi okuldan oluşur. Bu okulların her biri, kendi alanlarında güçlü bir itibar yakalamayı başarmıştır. Fakülte ekonomi, eğitim, coğrafya, uluslararası kalkınma, işletme, psikoloji ve toplumsal hizmet gibi birçok alanda akademik programlar sunar.

Show more +Show less -
4451
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
182nd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at UEA
Join UEA
Welcome to Norwich
Join UEA
Join UEA
Join UEA
Join UEA
Join UEA
Student Life
Join UEA
Join UEA
Join UEA
Join UEA
Join UEA
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin