Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

University of Essex

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Essex öğrencileri, okulun Colchester, Southend-on-Sea ve Loughton'da yer alan üç güzel kampüsünde okumanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da hayatın akademik zorluklarını aşmalarına yardımcı olacak kapsamlı bir beceri setiyle donanıyorlar. Üniversite, öğrencilerini birer birey olarak gelişmeye, akranlarından bir şeyler öğrenmeye, kendileri için düşünmeye ve daha bağımsız yaşamaya teşvik ediyor.

Uluslararası öğrenciler, dönemin ilk haftasında başlayan aktif bir etkinlik takvimi ile sıcak bir şekilde karşılanıyor. Takip eden yıllar boyunca, öğrenciler eğitim desteği, kariyer tavsiyeleri ve yüksek kaliteli tesisler ve öğretim yoluyla potansiyellerine ulaşmaları için destekleniyor.

Üniversitenin Doğu Londra'nın eteklerindeki konumu sayesinde, öğrenciler boş zamanlarında şehri ziyaret etmelerine olanak sağlıyor. Bu arada, kampüslerin her birinde çalışma ve eğlence için gereken her şey bulunuyor. Bilgisayar Bilimlerinden Hemşirelik, Kriminoloji ve Deniz Biyolojisine kadar çok çeşitli lisans ve lisansüstü programlar da öğrenim seçenekleri arasında.

Öğrenciler program süresince derslere, seminerlere ve grup öğrenme oturumlarına katılıyor ayrıca, Beşeri Bilimler, Fen ve Sağlık ile Sosyal Bilimler fakültelerindeki zengin olanaklara da erişebiliyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Essex, birçok yenileme çalışması görmüş ve eklenen yeni tesislerle durmadan gelişen bir üniversitedir. Öğrencilere sunulan birçok konaklama seçeneğinden biri olan The Towers tesisi, Colchester Kampüsününün kalbindeki 1960'ların başından beri koruduğu yerinde, gelecek öğrenci nesline hizmet verebilmek üzere yenileniyor.

Colchester Kampüsünde bulunan Causeway Öğretim Merkezi, 15 öğretim odası ve 80 kişiye kadar ağırlayabilen esnek seminer alanıyla kapılarını öğrencilere açmış bulunuyor.

Southend kampüsünde, Terapi Öğretim alanları ile yeni bir Hemşirelik Laboratuvarı, ayrıca bir Toplum Yaşamı Alanı, bir Hemşirelik Becerileri Laboratuvarı ve çalışmalar için kullanılmak üzere yedi konsültasyon odası açma planları yapılıyor. Bu sayede, 100'den fazla öğrenci için daha öğrenme alanı yaratacak. Aynı zamanda, Ağız Sağlığı bölümü de yenilenen alanlar ve genişletilmiş tesisleriyle yenilenmeye ve büyümeye devam ediyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Essex öğretim kadrosu, öğrencileri için en yüksek kalitede eğitim ve öğretim sunuyor. Eğitmenlerin birçoğu küresel çapta araştırma faaliyetleri yürütürken bir yandan üniversitenin çatısı altında birinci sınıf eğitim veriyor. Bağımsız denetim kuruluşlarının da aralarında olduğu harici denetleme ekiplerince düzenli olarak kalite bakımından değerlendirmeye alınıyor.

Eğitmenler, program süresince sürekli destek ve geri bildirim sağlıyor. Çevrimiçi dersler, tüm yazılı çalışmaların zamanında gözden geçirilmesine olanak sağlarken, dijital olarak kaydedilip daha sonra tekrara da izin veriyor.

Tüm ders ve modül içerikleri yıllık olarak gözden geçiriliyor ve güncelleme seçeneği sunuyor. Bu sayede, derslerin alanlarıyla ilgili ve güncel olması sağlanır ve öğrencilerin en güncel bilgilere sahip olması temin edilir. Öğrenciler ayrıca, işe yerleştirme imkanları sayesinde eğer faydalanabileceklerini düşünüyorlarsa akademik çalışmalarının yanı sıra bir işe girebiliyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Essex, üç fakülteden oluşuyor ve öğrenciler dilerlerse bir fakülte bünyesinde veya bazı durumlarda olduğu üzere birden fazlasının çatısı altında öğrenim görebiliyor.

Üniversite bünyesinde bulunan fakülteler şunlardır:

 • Beşeri Bilimler Fakültesi

Beşeri Bilimler Fakültesi East 15 Oyunculuk Bölümü ile Tarih, Edebiyat, Film ve Tiyatro Çalışmaları, Hukuk ve son olarak Felsefe ve Sanat Tarihi bölümlerinden oluşuyor.

 • Bilim ve Sağlık Fakültesi

Psikoloji, Spor, Rehabilitasyon ve Egzersiz Bilimleri, Matematik Bilimleri, Beşeri Bilimler, Sağlık ve Sosyal Bakım, Bilgisayar Bilimleri, Elektronik Mühendisliği bölümleri bu fakültenin çatısı altında eğitim veriyor.

 • Sosyal Bilimler Fakültesi

Sosyal Bilimler Fakültesi Siyasal Bilgiler, İktisat, Essex İşletme Okulu, Sosyoloji, Dil ve Dil Bilim ile Psikososyal ve Psikoanalitik Çalışmalar bölümlerine ev sahipliği yapıyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Essex öğrenci adaylarının başvuracakları bölüm ve akademik seviyenin giriş koşullarını sağlamaları gerekiyor. Koşullar ülkeden ülkeye değişmekle beraber, öğrencilerin akademik gerekliliklere ek olarak İngilizce yeterliliğine sahip olmaları da bekleniyor.

Öğrenci adayları, University of Essex akademik gerekliliklerine dair genel bilgi de veren ülkelere göre giriş koşulları bilgilerine göz atabilir. Daha detaylı bilgi için, seçilen programın sayfası incelenmelidir.

Standart giriş koşullarını sağlayamayan öğrenciler, Essex Hazırlık programından faydalanabilir. Hazırlık programları, alana özel eğitim ve öğretim yoluyla öğrencileri gerekli öğrenim becerileri ve çalışma teknikleriyle donatıyor. Hazırlık Yılı, üç yıllık lisans eğitiminden önce tamamlanacak tam bir akademik yılı kapsıyor. Essex Hazırlık öğrenci adayları, esnek giriş koşullarından faydalanıyor ve potansiyellerine kendilerine uygun bir hızda ulaşabilmeleri için akademik notlarının yanında diğer değerleri de göz önünde bulunduruluyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrenciler için University of Essex programlarının öğrenim ücretleri genellikle £16.000 ila £20.000 arasında değişiyor. Yıllık olarak yapılan mali incelemeden sonra öğrenim ücretleri her akademik yıl için güncellenebilir.

Burs imkanları da sunan üniversite, öğrencilerin mevcut finansman türleri hakkında gerekli bilgilere erişebilmeleri için bir Burs Arama Aracı sunuyor. AB vatandaşı veya diğer uluslararası öğrencilere özel olarak sunulan bazı burslarla birlikte, eğitim bölümlerine veya fakültelerine özel burslar da sunulabiliyor. Öğrenciler ayrıca farklı koşul ve şartlara sahip burslardan da faydalanabilir.

Yıllık program ücretlerine ek olarak, öğrencilerin kendi konaklama masraflarını da karşılayabiliyor olmaları gerekiyor. Konaklama masrafları genelde yıllık £4.000 ila £9.000 aralığında bir tutara tekabül ediyor. Öğrenci vizesi için başvuran öğrencilerin, göçmenlik kurallarına göre öğrenim ve konaklama için gerekli fonları olduğunu kanıtlayabilmeleri gerekebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

''Year Zero'' hazırlık yılını tamamlayan tüm öğrencilere seçtikleri akademik derece programına kabul garantisi veriliyor. University of Essex'i bir derece ile tamamlayan tüm öğrencilerinin faydalanabileceği birçok devam eden akademik çalışma ve ücretli iş imkânları bulunuyor.

Öğrenciler, program süresince istihdam edilebilirlik becerileri edinmeleri konusunda teşvik ediliyor. Eğitim ve boş zamanların değerlendirilmesi sırasında edinilen bu aktarılabilir beceriler, en az uzmanlık alanında sahip olunan bilgi kadar değerli görülüyor ve öğrencilerin University of Essex'teki öğrenimleri süresince beslenip geliştiriliyor.

Her yıl bir University of Essex eski öğrencisine Yılın Mezunu ödülü veriliyor. Geçmişte kazananları incelemek, University of Essex mezunlarının izlediği çeşitli ve etkileyici kariyer yolları hakkında büyüleyici bir fikir veriyor.

Essex Üniversitesi'ndeki öğrenciler, birçoğu ilginç ve heyecan verici kariyerlere sahip olan öğretmenlerinin kapsamlı bilgi ve deneyimlerinden yararlanır. Öğrenciler, sunulan mesleki deneyime erişimden tam olarak yararlanmaya, soru sormaya ve sunulan eğitim olanaklarından tam olarak yararlanmaya teşvik ediliyor.

Show more +Show less -
5000
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
At University of Essex
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı