Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Exeter - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO University of Exeter uluslararası öğrenciler için İngiltere'deki akademik hedeflerine ulaşmalarında destek olacak, onlara özel tasarlanmış programlar sunuyor.

 • Uluslararası Hazırlık ile lisans derecesi - Tekli CAS ve bir öğrenci vizesi gerektiren, bir mühendislik lisans derecesi ile birleştirilmiş hazırlık yılıdır. Öğrenciler, eğitim planını başarıyla tamamladıktan sonra lisans derecelerinin birinci yılına ilerlerler.
 • Uluslararası Birinci Yıl ile lisans derecesi - Tekli CAS ve bir öğrenci vizesi gerektiren, bir mühendislik lisans derecesi ile birleştirilmiş hazırlık yılıdır. Eğitim planının gerektirdiği akademik koşulların karşılanması durumunda, öğrenciler doğrudan lisans derecelerinin ikinci yılına ilerlerler.
 • Uluslararası Hazırlık – öğrenciler, akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirirken bir lisans derecesinin birinci yılına doğrudan giriş için hazırlanırlar.
 • Uluslararası Birinci Yıl – lisans eğitiminin ilk yılına denk olup, öğrenciler bir lisans derecesinin ikinci yılına ilerlemeye hazırlanmak üzere akademik, çalışma ve İngilizce dil becerilerini geliştirirler.
 • Lisansüstü Diploması – Öğrencilerin akademik becerilerinin yanı sıra araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştiren program, onları lisansüstü programlara doğrudan giriş için hazırlıyor.
 • İngilizce Dil Programları – Öğrencileri akademik eğitime hazırlar.

INTO öğrencileri, bir Russell Group üyesi olan ve Times and the Sunday Times Good University Guide 2021 tarafından İngiltere çapında 12. sırada gösterilen University of Exeter'in ana kampüsünde yer alan INTO Centre'de öğrenim görürken, üniversitenin dünya standartlarındaki uzmanlığı ve modern imkanlarından faydalanıyor.

130 farklı ülkeden 27.000'den fazla öğrencisi olan Exeter, uluslararası öğrenciler için kapsamlı bir destek sisteminin yanı sıra üniversitenin ve şehrin sunduğu sayısız kültür ve eğlence olanaklarına sahiptir.

2021–22 döneminde üç dönemlik geçiş programlarındaki lisans ve lisansüstü öğrencileri için ortalama öğrenim ücretleri 21.095 GBP'dir. 2021–22 dönemi için konaklama maliyetleri 6.270 GBP ile 8.580 GBP arasında değişmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde öğrenim görme şansı

INTO University of Exeter öğrencilerinin de bulunduğu University of Exeter, yakın zamanda 2022 QS World Rankings sıralamasında dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında yer almıştır.

Exeter, yedi yıl üst üste, dünya çapında en iyi 151-200 üniversite arasında olup bu yıl, Birleşik Krallık'ta 15. ile 20. sıralar arasında yer almıştır. ARWU tarafından her yıl 1.200'den fazla üniversite derecelendirilmektedir.

Bu sonuçlar, University of Exeter'in için hem ülke çapında hem de uluslararası çapta elde ettiği son başarılardan yalnızca biri. Exeter'in üniversite sıralamalarında elde ettiği diğer başarılardan bazıları ise şöyle:

 • Dünyada en iyi 150'den biri – Times Higher Education World University Rankings 2022
 • Dünya çapında 150'üncü – QS World University Ranking 2022
 • İngiltere'nin en iyi 15. üniversitesi – Guardian University Guide 2022
 • İngiltere'de 12. sırada – The Times and the Sunday Times Good University Guide 2022
 • Birleşik Krallık'ta ilk 10'da 17 konu alanı (2021 The Times and The Sunday Times Good University Guide)

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Exeter'de sunulan INTO programları, hayli deneyimli ve nitelikli eğitmenler tarafından veriliyor. Öğrenciler, akademik rehberlik, özel dersler ve bire bir gelişim takip oturumları aracılığıyla bol bol destek alıyor.

Özel Danışman

Öğrenciler, program başı ve öğretim yılı süresince kendilerine aranan Bireysel Eğitmenle görüşüyor. Kişisel Eğitmenler, uluslararası öğrencilere buradaki öğrenci hayatına alışmalarında yardımcı oluyor, akademik konularda rehberlik ediyor ve ihtiyaç duyduklarında, gerekli destek hizmetlerine yönlendiriyor.

Diğer akademik destek hizmetleri arasında bulunanlar:

 • Bireyler ve gruplar için akademik dersler
 • Haftalık akademik danışma masası oturumları
 • Online destek
 • Revizyon oturumları

Dil desteği

İngilizce iletişim kurma konusunda desteğe ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler, INTO Centre'de dil danışmanlarıyla görüşerek destek alabiliyor.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Okumak için yeni bir ülkeye taşınmak göz korkutucu bir süreç olabilir, ancak INTO University of Exeter, yeni öğrencilerin rahatını ve güvenini sağlamak için kapsamlı ve çeşitli kaynaklar sağlamaya kararlıdır. Uluslararası öğrenciler, olumlu bir deneyim için ihtiyaç duydukları tüm desteği özel Öğrenci Hizmetleri ekibinden alacaklarından emin olabilirler. Hizmetler şunları içerir:

 • Havaalanı karşılama servisi
 • Yeni öğrenciler için karşılama haftası etkinlikleri
 • Mesai saatleri dışındaki sorular için 24 saat hizmet veren telefon hattı
 • Konaklama alanında binada görevli personel
 • Banka hesabı açma ve tıbbi kliniğe kayıt için destek
 • 18 yaşın altındaki öğrenciler için ilave destek
 • Vize ve göçmenlik danışmanlığı

INTO öğrencileri bunların yanı sıra tüm University of Exeter öğrencilerine sunulan hizmetlerden de faydalanabiliyor:

 • 7/24 kampüs güvenliği
 • Uluslararası Öğrenci Destek Ofisi
 • Danışmanlık
 • Kampüs içi Öğrenci Sağlığı Merkezi

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

INTO University of Exeter'de öğrenim görmek isteyen öğrencilerin karşılaması gereken bazı giriş koşulları bulunuyor:

Uluslararası Hazırlık ile lisans derecesi

 • Akademik koşullar – iyi notlarla olmak üzere 12 yıllık bir okul (veya dengi).
 • İngilizce dil koşulları – IELTS 5.5 (tüm alt becerilerde minimum 5.5 olmak üzere) veya dengi.

Uluslararası Birinci Yıl ile lisans derecesi

 • Akademik koşullar – A-Level programının veya denizaşırı bir derecenin ilk yılının tamamlanması.
 • İngilizce dil koşulları – IELTS 6.0 (tüm alt becerilerde minimum 5.5 olmak üzere) veya dengi.

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik koşullar – 12 yıllık eğitimi (veya dengini), akademik yeterliliği gösteren iyi notlarla tamamlamış olmak.
 • İngilizce yeterlilik şartları – başvurulan programın başlangıç tarihi ve süresine bağlı olmakla birlikte, en az 4.5–6.0 IELTS puanı veya dengi.

Uluslararası Birinci Yıl

 • Akademik koşullar – Programa bağlı olarak, belli A-Level'leri başarıyla tamamlamış olmak veya yurt dışındaki bir akademik derece programının ilk yılını iyi notlarla tamamlamış olmak.
 • İngilizce dil koşulları – Programa bağlı olarak IELTS'den en az 5.5 veya dengi puan.

Lisansüstü Diploma

 • Akademik koşullar – programa bağlı olarak, bir lisans derecesi, diploma ya da dengi programı tamamlamış olmak.
 • İngilizce dil koşulları – Programa bağlı olarak IELTS'den en az 5.0-5.5 veya dengi puan.

İngilizce Dil Programları

 • Akademik koşullar – dönem öncesi İngilizce öğrencilerinin INTO University of Exeter'de öğrenim görmek için genellikle bir teklif almaları gerekir. Yurt dışında İngilizce eğitimi, yurt dışındaki bir üniversitede/kolejde bir yıllık eğitim gerektirmektedir.
 • İngilizce dil koşulları – programa bağlı olarak, IELTS'den 3.0 veya dengi bir puan.

Liste tüm giriş koşullarını barındırmadığından, öğrencilerin seçtikleri program için gerekli koşulları incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO Centre

University of Exeter'deki kucaklayıcı INTO Centre, uluslararası öğrenciler için ortak bir merkez işlevi görüyor. Öğrenciler burada üniversite tarzında verilen derslere katılıyor, ders çalışıyor, rahat dinlenme alanlarında vakit geçirerek okul arkadaşlarıyla sosyalleşiyor.

Amfi Derslik

INTO'nun eğitim tesisleri bünyesinde bulunan ve yalnızca INTO öğrencilerine ayrılan, 110 öğrenci kapasiteli amfi derslik, öğrencilere bir üniversite ortamında öğrenim görme deneyimi sunuyor. Amfi esnek oturma düzeni, projektör ekranlar ve bir kayıt düzeneğine sahip. Kayıt düzeneği, öğrencilere dersleri daha sonra diledikleri zaman tekrar edebilme imkanı veriyor.

Öğrenim Kaynakları Merkezi (LRC)

INTO Centre bünyesinde hafta içleri hizmet veren LRC, öğrencilere mükemmel bir çalışma ortamı sunuyor. Öğrenciler burada kitaplar, akademik yayınlar, bilgisayarlar, yazıcılar, tarayıcılar ve daha birçok faydalı kaynağa erişebiliyor.

Multimedya sınıflar

INTO Centre'de normal sınıfların yanı sıra iki adet multimedya sınıf bulunuyor. Bu sınıflarda öğrenciler, sıralara yerleştirilmiş bilgisayarlardan, özel bilgisayar programlarını kullanarak öğreniyor.

Fen Bilimleri Laboratuvarı

Fen bilimleri hazırlık programlarına katılan öğrenciler, pratiğe dayalı öğrenim için yüksek kaliteli ekipmanlarla donatılmış fen bilimleri laboratuvarında pratik eğitim alıyor.

INTO Cafe

INTO Centre'ın merkezinde bulunan cafe, sıcak ve soğuk içeceklerden atıştırmalıklara ve sandviçlere kadar birçok seçenek sunuyor.

Üniversite Tesisleri

INTO öğrencileri, aralarında amiral gemisi tabir edilebilecek Forum binası, 48 milyon GBP değerindeki, yüksek teknolojiyle donatılmış çalışma alanı ve 1.2 milyon kitap ve kaynağa ev sahipliği yapan 7/24 açık kütüphane, mağazalar, bir banka ve öğrenci portalı gibi birçok Exeter tesis ve olanağından faydalanabiliyor.

Konaklama seçenekleri

Uluslararası öğrenciler kampüste bulunan öğrenci yurtlarında veya özenle seçilen, kampüse yakın ikamet eden bir ev sahibi/aile yanında konaklamayı tercih edebilir. Konaklama, öğrenciler INTO University of Exeter'de öğrenim başvurusu yaptıktan sonra ayarlanır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO University of Exeter, başarılı uluslararası öğrencileri teşvik etmek için bazı burslar sunuyor. 2020-2021 öğretim yılında sunulan burslar şu şekilde:

Bölgesel Burslar

Uluslararası Hazırlık, Uluslararası İlk Yıl veya Lisansüstü Diploması hazırlık programlarından birine başlayacak INTO öğrencileri, öğrenim ücretleri üzerinden indirim şeklinde uygulanan 3.000 GBP tutarındaki burstan faydalanabiliyor. Bursiyerler, akademik başarıya göre seçiliyor.

Uluslararası Hazırlık İlerleme Bursu

Exeter'i UCAS'ta ''kesin'' tercihleri olarak belirleyen, Uluslararası Hazırlık geçiş programını yüzde 70 final notu ve yüzde 65 İngilizce notu ile tamamlayan, kendi kendini finanse eden INTO öğrencileri, üniversitede okudukları ilk yıldan sonra 5.000 GBP ödül almaya hak kazanabilirler.

University of Exeter İşletme Fakültesi İlerleme Bursu

Exeter'i UCAS'ta ''kesin'' tercihleri olarak belirleyen, Uluslararası Hazırlık geçiş programını yüzde 70 final notu ve yüzde 65 İngilizce notu ile tamamlayan, kendi kendini finanse eden INTO öğrencileri, üniversitede okudukları ilk yıldan sonra 5.000 GBP ödül almaya hak kazanabilirler.

Öğrencilerin, her burs için geçerlilik ve uygunluk şartlarını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Show more +Show less -
23500
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Students in accommodation
Students Guild
Student Speak
Outside Library
Aerial campus shot
English students in classroom
Studying in Library
Staff helping student at INTO Exeter
Students walking outside INTO Exeter
Students in accommodation
Students working on computers
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?