Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Exeter - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO University of Exeter uluslararası öğrenciler için İngiltere'deki akademik hedeflerine ulaşmalarında destek olacak, onlara özel tasarlanmış programlar sunuyor.

 • Uluslararası Hazırlık – Program ile öğrenciler, bir lisans programında birinci sınıfa doğrudan kayıt olabilmek için hazırlanırken akademik ve İngilizce becerilerini geliştiriyor.
 • Uluslararası İlk Yıl – Lisans öğreniminin ilk yılına denk olan program kapsamında öğrenciler akademik, araştırma ve İngilizce dil becerilerini durmaksızın geliştirirken, bir lisans programında ikinci sınıfa doğrudan geçiş için hazırlanıyor.
 • Lisansüstü Diploması – Öğrencilerin akademik becerilerinin yanı sıra araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştiren program, onları lisansüstü programlara doğrudan giriş için hazırlıyor.
 • İngilizce Dil Programları – Öğrencileri akademik eğitime hazırlar.

INTO öğrencileri, bir Russell Group üyesi olan ve Times and the Sunday Times Good University Guide 2020 tarafından İngiltere çapında 12. sırada gösterilen University of Exeter'in ana kampüsünde yer alan INTO Centre'de öğrenim görürken, üniversitenin dünya standartlarındaki uzmanlığı ve modern imkanlarından faydalanıyor.

7.800'den fazla INTO öğrencisi, akademik eğitim için Exeter'e devam etti. Uluslararası öğrenciler, kendileri için sunulan kapsamlı bir destek sisteminden faydalanmanın yanı sıra, üniversitenin ve şehrin sunduğu kültürel ve eğlenceli olanakların keyfini de çıkarıyor.

2020-2021 öğretim döneminde INTO lisans ve lisansüstü öğrencileri için üç dönemlik hazırlık programı ortalama öğrenim ücreti 20,495 GBP iken konaklama masrafları 6.290 GBP ile 8,170.l GBP arasında değişiklik gösteriyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde öğrenim görme şansı

INTO University of Exeter öğrencilerinin öğrenim gördüğü University of Exeter, yakın dönemde Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'nda (ARWU) dünyaki en iyi üniversitelerden biri olarak yer verilmiştir.

Exeter, üniversiteler arası küresel bir akademik sıralama olan ve her yıl 1200 üniversiteyi değerlendirmeye alan ARWU'da dünya çapında beş yıl üst üste en iyi 151-200 üniversite arasında yer alırken, bu yıl İngiltere çapında 17. ve 21. sıralar arasına yerleşti.

Bu sonuçlar, University of Exeter'in için hem ülke çapında hem de uluslararası çapta elde ettiği son başarılardan yalnızca biri. Exeter'in üniversite sıralamalarında elde ettiği diğer başarılardan bazıları ise şöyle:

 • Dünyada en iyi 150'den biri – Times Higher Education World University Rankings 2019
 • Dünya çapında 163'üncü - QS World University Ranking 2020
 • Dünyada 24., İngiltere'de 6. sırada - CWTS Leiden Ranking 2019
 • İngiltere'nin en iyi 10. üniversitesi - Guardian University Guide 2020
 • İngiltere'de 12. sırada - The Times and the Sunday Times Good University Guide 2020
 • İngiltere'nin en iyi 20'si arasına giren 37 branş - The Complete University Guide 2020

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Exeter'de sunulan INTO programları, hayli deneyimli ve nitelikli eğitmenler tarafından veriliyor. Öğrenciler, akademik rehberlik, özel dersler ve bire bir gelişim takip oturumları aracılığıyla bol bol destek alıyor.

Özel Danışman

Öğrenciler, program başı ve öğretim yılı süresince kendilerine aranan Bireysel Eğitmenle görüşüyor. Kişisel Eğitmenler, uluslararası öğrencilere buradaki öğrenci hayatına alışmalarında yardımcı oluyor, akademik konularda rehberlik ediyor ve ihtiyaç duyduklarında, gerekli destek hizmetlerine yönlendiriyor.

Diğer akademik destek hizmetleri arasında bulunanlar:

 • Bireyler ve gruplar için akademik dersler
 • Haftalık akademik danışma masası oturumları
 • Online destek
 • Revizyon oturumları

Dil desteği

İngilizce iletişim kurma konusunda desteğe ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler, INTO Centre'de dil danışmanlarıyla görüşerek destek alabiliyor.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Yeni bir ülkeye taşınmak göz korkutucu bir süreç olabilir. Ancak INTO University of Exeter'in uluslararası öğrencileri, ihtiyaç duydukları tüm desteği üniversitenin özverili Öğrenci Hizmetleri ekibinin sayesinde alabiliyor. Sunulan destek hizmetleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Havaalanı karşılama servisi
 • Yeni öğrenciler için karşılama haftası etkinlikleri
 • Mesai saatleri dışındaki sorular için 24 saat hizmet veren telefon hattı
 • Konaklama alanında binada görevli personel
 • Banka hesabı açma ve tıbbi kliniğe kayıt için destek
 • 18 yaşın altındaki öğrenciler için ilave destek
 • Vize ve göçmenlik danışmanlığı

INTO öğrencileri bunların yanı sıra tüm University of Exeter öğrencilerine sunulan hizmetlerden de faydalanabiliyor:

 • 7/24 kampüs güvenliği
 • Danışmanlık
 • Kampüs içi Öğrenci Sağlığı Merkezi

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

INTO University of Exeter'de öğrenim görmek isteyen öğrencilerin karşılaması gereken bazı giriş koşulları bulunuyor:

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik koşullar: 12 yıllık eğitimi (veya dengini), akademik yeterliliği gösteren iyi notlarla tamamlamış olmak.
 • İngilizce yeterlilik şartları: başvurulan programın başlangıç tarihi ve süresine bağlı olmakla birlikte, en az 5.0-6.5 IELTS puanı veya dengi.

Uluslararası Birinci Yıl

 • Akademik koşullar: Programa bağlı olarak, belli A-Level'leri başarıyla tamamlamış olmak veya yurt dışındaki bir akademik derece programının ilk yılını iyi notlarla tamamlamış olmak.
 • İngilizce dil koşulları – Programa bağlı olarak IELTS'den en az 6.0 veya dengi puan.

Lisansüstü Diploma

 • Akademik koşullar: programa bağlı olarak, bir lisans derecesi, diploma ya da dengi programı tamamlamış olmak.
 • İngilizce dil koşulları – Programa bağlı olarak IELTS'den en az 5.5 veya dengi puan.

İngilizce Dil Programları

 • Akademik koşullar – programa bağlı olarak öğrencilerin genellikle INTO University of Exeter'de eğitim görmek için bir teklif almış olmaları gerekir. Okulda, Akademik İngilizce kursunun bir dönemini hazırlık programına dâhil eden kapsamlı seçenekler sunuluyor. İngilizce dil gereksinimlerini karşılamayan öğrenciler, Akademik İngilizce programına katılabiliyor.
 • İngilizce dil koşulları – programa bağlı olarak, IELTS'den 3.0 - 6.0 veya dengi bir puan.

Liste tüm giriş koşullarını barındırmadığından, öğrencilerin seçtikleri program için gerekli koşulları incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO Centre

University of Exeter'deki kucaklayıcı INTO Centre, uluslararası öğrenciler için ortak bir merkez işlevi görüyor. Öğrenciler burada üniversite tarzında verilen derslere katılıyor, ders çalışıyor, rahat dinlenme alanlarında vakit geçirerek okul arkadaşlarıyla sosyalleşiyor.

Amfi Derslik

INTO'nun eğitim tesisleri bünyesinde bulunan ve yalnızca INTO öğrencilerine ayrılan, 110 öğrenci kapasiteli amfi derslik, öğrencilere bir üniversite ortamında öğrenim görme deneyimi sunuyor. Amfi esnek oturma düzeni, projektör ekranlar ve bir kayıt düzeneğine sahip. Kayıt düzeneği, öğrencilere dersleri daha sonra diledikleri zaman tekrar edebilme imkanı veriyor.

Öğrenim Kaynakları Merkezi(LRC)

INTO Centre bünyesinde hafta içleri hizmet veren LRC, öğrencilere mükemmel bir çalışma ortamı sunuyor. Öğrenciler burada kitaplar, akademik yayınlar, bilgisayarlar, yazıcılar, tarayıcılar ve daha birçok faydalı kaynağa erişebiliyor.

Multimedya sınıflar

INTO Centre'de normal sınıfların yanı sıra iki adet multimedya sınıf bulunuyor. Bu sınıflarda öğrenciler, sıralara yerleştirilmiş bilgisayarlardan, özel bilgisayar programlarını kullanarak öğreniyor.

Fen Bilimleri Laboratuvarı

Fen bilimleri hazırlık programlarına katılan öğrenciler, pratiğe dayalı öğrenim için yüksek kaliteli ekipmanlarla donatılmış fen bilimleri laboratuvarında pratik eğitim alıyor.

INTO Cafe

INTO Centre'ın merkezinde bulunan cafe, sıcak ve soğuk içeceklerden atıştırmalıklara ve sandviçlere kadar birçok seçenek sunuyor.

Üniversite Tesisleri

INTO öğrencileri, aralarında amiral gemisi tabir edilebilecek Forum binası, 48 milyon GBP değerindeki, yüksek teknolojiyle donatılmış çalışma alanı ve 1.2 milyon kitap ve kaynağa ev sahipliği yapan 7/24 açık kütüphane, mağazalar, bir banka ve öğrenci portalı gibi birçok Exeter tesis ve olanağından faydalanabiliyor.

Konaklama seçenekleri

Uluslararası öğrenciler kampüste bulunan öğrenci yurtlarında veya özenle seçilen, kampüse yakın ikamet eden bir ev sahibi/aile yanında konaklamayı tercih edebilir. Konaklama, öğrenciler INTO University of Exeter'de öğrenim başvurusu yaptıktan sonra ayarlanır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

INTO University of Exeter, başarılı uluslararası öğrencileri teşvik etmek için bazı burslar sunuyor. 2020-2021 öğretim yılında sunulan burslar şu şekilde:

Bölgesel Burslar

Uluslararası Hazırlık, Uluslararası İlk Yıl veya Lisansüstü Diploması hazırlık programlarından birine başlayacak INTO öğrencileri, öğrenim ücretleri üzerinden indirim şeklinde uygulanan 3.000 GBP tutarındaki burstan faydalanabiliyor. Bursiyerler, akademik başarıya göre seçiliyor.

University of Exeter'de bir derece programına devam eden INTO öğrencileri için de bazı devam bursları bulunuyor.

Öğrencilerin her burs için geçerli kontenjan ve kabul koşullarını incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
22500
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Students in accommodation
Students Guild
Student Speak
Outside Library
Aerial campus shot
English students in classroom
Studying in Library
Staff helping student at INTO Exeter
Students walking outside INTO Exeter
Students in accommodation
Students working on computers
Exeter Devon INTO Building, Stocker Road
Exeter Devon Northcote House
University of Exeter - INTO UK provides university-style teaching in its INTO Centre to prepare international students for life at the University of Exeter. Its students benefit from a bright Learning Resource Centre with plenty of academic materials and study spaces, a multi-purpose lecture theatre, a science laboratory and multimedia rooms. This mix of study environments familiarises students with a range of teaching styles, such as lectures, seminars and workshops.

Part of the UK?s elite Russell Group of research-intensive universities, the University of Exeter is globally recognised as a prestigious higher education institution of outstanding quality. With more than 22,500 students from 130 different countries, it is a truly international university. From clubs and societies to diverse faith groups and extensive sport facilities, the university caters to a wide range of tastes and interests.

The INTO study centre is located on the University's Streatham Campus, which is considered one of the most beautiful in the United Kingdom, with gardens, lakes and parkland throughout. This stylish building is a stone?s throw away from the University of Exeter?s incredible facilities, including the Forum, a rich study space with an extensive 24/7 library, a Student Services Centre, a bank, shops and more.

In addition to standard study classrooms, INTO University of Exeter also has two multimedia classrooms with computers built into the desks.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_309205_320px.jpg University of Exeter - INTO UK https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-exeter-into-uk/iid-uk-01227/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin